Forum Forum dla firmKadry

Rząd może mieć problem z pomocą dla 50-latków

Rząd może mieć problem z pomocą dla 50-latków

Wyświetlaj:
szposzczegawczy / 83.22.40.* / 2008-12-15 22:29
Taka pomoc to mi przypomina strażaków podpalaczy, którzy sa na wiele gotowi by tylko mieć możliwość pomocy. Sęk w tym, że oni później rzeczywiście pomagają, a nie wywieszają ulotki o swojej przydatności gdy zostają tylko zgliszcza.
Kot Prot / 83.24.4.* / 2008-12-15 17:23
A dla kogo ta pomoc? Proszę się jej przyjrzeć. Za publiczne pieniądze powstają portale, które prezentują jakieś komunały i linki do biur pośrednictwa pracy. Mnóstwo pieniędzy idzie na organizowanie szkoleń obsługi komputera (ktoś zakłada, że jak się operatora koparki nauczy pisania maili to od razu zostanie zatrudniony jako sekretarka). Cały ten program to pomysł na to, jak dać zarobić firmom, które "pomogą" pięćdziesiąciolatkom. Oni sami nie dostaną z tego prawie nic. W większości przypadków pięćdzieciolatkowi nie brakuje ani umiejętności ani motywacji do pracy. Problem leży po stronie pracodawców i ich nastawienia do ludzi po 40-tce. Trzeba dać pracodawcom zachęty, ale tu brak dobrych pomysłów. W tym kontekście nie dziwię ministrowi finansów, że obciął tę "pomoc".
Jolanta8778 / 88.156.65.* / 2008-12-15 23:56
Zgadzam się w 100 %.
Jolanta8778 / 88.156.65.* / 2008-12-15 16:50
Ja nie mam nic. Ani zasiłku, ani pomostówki, ani emerytuty (bo za młoda, he,he). Na rentę przejść nie mogę, bo upłynał za długi czas od ostatniego zatrudnienia. Jestem zdrowa jak byk!!!!!!!! Do pracy nikt mnie nie chce!!! Super, nawet musiałam ustapić osobie ze średnim i dlatego mnie zwolniono. DZIĘKUJĘ POLSKO-MATKO-MACOCHO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jolanta8778 / 88.156.65.* / 2008-12-15 16:44
A co to mnie obchodzi??? Ja straciłam pracę 10 lat temu, miałam 41 lat. Do tej pory pracy nie mam. Mam skończone studia i podyplamówkę. Rząd zawsze miał problemy, ale zapomina, że od tego jest, aby je rozwiązywać. Rząd da sobie radę, zawsze się wyżywi. Pozdrawiam :(
Bernard+ / 83.22.105.* / 2008-12-16 12:42
Jolanta8778 to sama jesteś sobie winna bo ja również straciłem pracę 4 lata temu ale mając wtedy 55 lat. Ale poniewarz nie było dla mnie ofert pracy to mając już jedne studia podyplomowe zrobiłem sobie drugie studia podyplomowe i 4 kursy w tym 2 zawodowe i 2 uaktualniające wiedzę. Zarejestrowałem działalność gospodarczą i pracuję sam na własny rachunek. A mam jeszcze na utrzymaniu 2 studiujących dzieci. Sprzedaję swoją wiedzę i swoje doświadczenie zawodowe. mam stary samochód ale mam 2 nowe komputery stacjonarny i przenośny bo to są moje narzędzia pracy i spłacam kredyt na ich zakup i aby wyżyć i nie popaśc w zaległości płatnicze pracuję po 60 godzin tygodniowo. Więc nie jęcz tylko weź się za działanośc mozesz dostać minimum 40 tyś na rozpoczęcie działaności na wsi mozesz dostat nawet 300 tyś jeżeli rozpoczniesz działaność gospodarczą i zatrudnisz co najmniej 6 osób.
Rzad / 76.10.150.* / 2008-12-16 02:02
Jezeli gdzies jest podpisane - "Rzad" - oznacza to ni mnie ni wiecej tylko "rozmyta odpowiedzialnosc". Nikt sie Toba nie zajmie.Ja Ci to Gwarantuje .
St. / 77.253.201.* / 2008-12-15 11:28
Może jeszce tak powołają nowy urząd do opieki nad 50-latkami żeby mieć ciepłe posadki dla kumpli. Banda nie reformowalnych komuchów. Przez 30 lat pracowałem na tą komunistyczną bandę płacąc regularnie składki ZUS. Dziś, mając 50 lat jestem gotów zrezygnować z wszystkiego co tam wpłaciłem pod warunkiem, że równocześnie ZUS i urzędy pracy zostaną zlikwidowane w całości a wszyskich urzędasów zagoni się do uczciwej roboty. Nie chcę żeby na mnie pracowała młodzież. Dam sobie radę sam. TYLKO NIECH MNIE RZĄD NIE OKRADA Z TEGO CO ZAROBIĘ
figa. / 151.92.176.* / 2008-12-15 14:04
Żartujesz???A co oni mogliby robić???Przecież oni potrafia tylko siedzieć i pie.....ć w stołki. Każda praca jest im obca prócz przerzucania ton papierów i uprzykrzania życia ludziom...Siedzieliby na zasiłkach dla bezrobotnych i ograbiali cię z twoich ciężko zarobionych pieniędzy...Dopiero by musieli podnieść podatki jakby taka armia nic nie umiejących darmozjadów przestała mieć co jeść...Trzebaby jeszcze ich od razu rozstrzelać albo wysłać do Irlandii......
Pilsener / 2008-12-15 08:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Solidarność Pokoleń 50+" - co za bolszewickie bzdury, za najgłębszej komuny nie było takich regulacji. Najpierw trzeba było przerzucić na pracodawców obowiązek utrzymywania "dziadków", a gdy Ci się zbuntowali i nie chcą ich zatrudniać to nagle jest problem! No i oczywiście wina pracodawców, wrednych kułaków! Nie mają serca i zatrudniają młodych i zdrowych zamiast starych i chorych - no to teraz kolejny absurdalny projekt, którego efekt będzie tylko jeden: wyższe podatki i większe bezrobocie.

A może by tak uwolnić w końcu rynek pracy? Na wolnym rynku każdy znajduje swoje miejsce - problemy pojawiają się dopiero, kiedy wtrąca się rząd polski ze swoimi marksistowskimi ideałami.
mycha10 / 2008-12-15 10:23 / Bywalec forum
Najprościej zmniejszyc stawki Zus,a przede wszystkim zlikwidowac całkowicie złodziejskie pomostówki i przejściówki,ale na to politycy się nie zgodzą.Dlaczego ludzie pracy muszą byc niewolnikami leni ze związków.Taki portal jak Money pl mógłby ogłosic akcje protestacyjną podatników przeciwko tym przywilejom-już kiedys była taka akcja za obniżką akcyzy.Wprawdzie nic to nie da,ale okaże się jak wiele osób ma już dośc okradania nas przez uprzywilejowanych
57 lat i ściana / 92.244.47.* / 2008-12-16 19:45
mycha10-zupełnie walisz nie na temat.Te wszystkie bzdury jak zmniejszanie składek a to emerytalnych a to rentowych i kadzenie ,że wtedy pracodawca przyjmie pracownika po 5o-tce mając do wyboru młodego zdrowego i wykształconego? To bajki dla niekumatych.Pracodawca zatrudni tylu ludzi ilu mu niezbędnie potrzeba i ile ma zbytu na produkowane przez jego firmę produkty.Jeżeli dobrze prosperuje to wisi mu,że zapłaci np.21 zł więcej składek za pracownika miesięcznie.Kiedy ten pracownik da mu dochody w setkach a moze tysiącach złotych.Osobiście mam dosyć ogłupiania nas ile to miliardów ma kosztować jakiś tam "program"50+ .Ci co to głoszą niech zaprzestaną bo świadectwo wydają tylko o sobie jakimi są nieudacznikami(lub cwaniakami-będą nowe miejsca pracy dla koleżków ściemnijących o jakiejś tam pomocy przy zatrudnianiu ludzi po 50-tce.

Najnowsze wpisy