Forum Polityka, aktualnościKraj

Rząd: obniżyć chorobowe mundurowych; związkowcy są przeciw

Rząd: obniżyć chorobowe mundurowych; związkowcy są przeciw

Wyświetlaj:
pl_at0 / 2011-02-23 15:47
Zróżnicowanie wynagrodzeń jest zrozumiałe. Ale zasiłek chorobowy
powinien być ustalany kwotowo (!) - jednakowy dla wszystkich.
TrentX / 2011-02-23 17:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Jednakowo dla wszystkich (!) takze prawo do strajku, prawo do zwiazkow zawodowych , prawo do wynagrodzenia za nadgodziny za sluzbe(prace) w czasie ponadnormatywnym , a takze w soboty i w niedziele .
pl_at0 / 2011-02-23 22:42
Wynagrodzenia są zróżnicowane ze względu na WARUNKI wykonywania pracy (służby) i związaną z tym odpowiedzialność. Wszyscy, którzy NIE WYKONUJĄ swoich obowiązków powinni być traktowani JEDNAKOWO. Jeśli ktoś choruje, to NIE WYKONUJE swoich obowiązków, i dlatego powinien otrzymać ZASIŁEK CHOROBOWY w takiej samej wysokości jak inny chory.
TrentX / 2011-02-24 01:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Roznica wystepuje juz na poczatku - co innego praca co innego sluzba. Jesli ktos sie decyduje na sluzbe to swiadomie rezygnuje z podstawowych praw pracowniczych i obywatelskich ktore przewiduje chocby Konstytucja RP, w zamian panstwo oferuje mu bonusy ktorych nie ma zwykly pracownik na etacie. Swoista umowa panstwo - zolnierz ,policjant,pogranicznik etc etc .

Jesli zas ktokolwiek choruje w zwiazku z wykonywaniem obowiazkow nie powinien dostawac mniej , bo nie jest to jego wina tylko uszczerbek spowodowany warunkami pracy(sluzby).

Pragne tez zwrocic uwage na to iz wladza zeby sprawe zalagodzic wspomina o przekazaniu calosci kasy potraconej za chorobowe na fundusz nagrod dla wykonujacych obowiazki za tych chorowitych, co smieszy mnie niezmiernie , bo nie uwierze w to ze jesli bede wykonywal obowiazki za kolege ktory buja sie na L-4 to co miesiac dostane nagrode w wysokosci 20 % jego zarobkow ktore mu panstwo zabralo...
Po prostu gruszki na wierzbie....
pl_at0 / 2011-02-24 16:54
TrentX napisał:
" bo nie uwierze w to ze jesli bede wykonywal obowiazki za kolege ktory buja sie na L-4
to co miesiac dostane nagrode w wysokosci 20 % jego zarobkow ktore mu panstwo
zabralo.. "
BARDZO DOBRY przykład !
Jeśli kolega "buja się na L-4" to powinien dostać ZASIŁEK CHOROBOWY ustalany KWOTOWO.
TrentX / 2011-02-25 09:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie wyciagaj cytatu z kontekstu wypowiedzi , bo nie o to mi w niej chodzilo , tylko o to jak tlumaczy sie chec ograniczenia o 20 % pensji na chorobowym .
Nie bede tez tlumaczyl ze nasz system uposazen jest systemem zapopatrzeniowym i nie ma z ZUS-em nic wspolnego , gdyz zadne skladki na ubezpieczenie spoleczne do tej dziury bez dna nie trafiaja....

Najnowsze wpisy