Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sankcje dla Rosji bedą przedłużone, ale Putina to nie zatopi

Sankcje dla Rosji bedą przedłużone, ale Putina to nie zatopi

Wyświetlaj:
rtv / 83.30.143.* / 2015-12-22 17:36
Do ruskich trolli na tym forum: byliście w ostatnim roku w Rosji? macie porównanie jak było przed sankcjami a jak jest teraz ? ja mam, bo jestem raz na kwartał służbowo w Moskwie i Tule. Zmiany na gorsze sa widoczne gołym okiem a ludzie coraz bardziej niezadowoleni. W sklepach produkty tzw. "zamienitieli|" rosyjskiej produkcji, które zastępują produkty dotychczas importowane są niskiej jakości, klienci je kupują bo muszą ( innych ie ma) , Rosjanie z którymi rozmawiałem maja dosyc tej wojenki Putina z całą Europą a jeszcze wojna w Syrii i konflikt z Turcją. O czym wy towarzysze piszecie, kto wam płaci?
lukas12334 / 178.235.10.* / 2016-01-24 14:57
To raczej ja sięzapytam kto tobie płaci?. Tak byłem w rosji w grudniu i nie zgodzę się, że żyje się im gorzej. Żyją inaczej. Zamiast iphona masz yota phone, zamiast facebuczka używająVkontakte. Zamist genetycznie modyfikowanego dropiu z zachodu mają swój mniej modyfikowany ale 3 razy tańszy. Czas kiedy produkty z zachodu na rosyjskim rynku minęły bezpowrotnie. NIe mogą konkurować z rosyjskimi ceną a często też jakością. A tak w ogóle zamiast lambo rosjanie kupują marrusie, która wygląda z*********.
Pierestroili się / 213.5.145.* / 2015-12-08 11:50
Ciekawe, że przed rozpadem CCCP mieszkańcy tych rebublik radzieckich żyli na wyższym poziomie niż sami Rosjanie, ale darli japę że to oni utrzymują Rosję, która im wszystko zabiera. Po odłączeniu się od Rosji większość tych republik (oprócz republik bałtyckich, Azerbejdżanu i Kazachstanu) żyje w skrajnej nędzy, a ich obywatele pracują w Rosji na czarno. Dobrym przykładem mogą być kiedyś najbogatsze, a dzisiaj najbiedniejsze Armenia, Gruzja i Mołdawia. W wielu z tych republik ustrój kiedyś socjalistyczny zamieniono na feudalny, a byli pierwsi sekretarze partii komunistycznych przepoczwarzyli się w królów.
Gal / 89.66.109.* / 2015-12-08 11:46
Czytam, czytam i nie wierzę. Czy takie brednie oficjalnie funkcjonują w umysłach Brukselskich decydentów? Czy wszyscy uważają iż sankcje UE coś zmienią w Rosji, że Rosja odda Krym albo zaprzestanie konfliktu we wschodniej Ukrainie? To oznacza tylko jedną rzecz - Bruksela nie rozumie Rosji, Rosjan i Putina. A kluczem do Rosji i Rosjan jest ich DUMA. Rosjanie mogą zdychać z głodu ale będą DUMNI z kraju w którym żyją i z tego że są Rosjanami. Rosjanie są DUMNI z Putina bo wyniósł Rosję na wyżyny Imperium i przywrócił Rosji wielkość. Dla Rosjan sankcje UE są dowodem na to iż walka o Imperium Rosyjskie jest słuszna i skuteczna bo swoimi ambicjami wkurzyli wszystkich więc teraz odgrywają się na mateczce Rosji co powoduje jeszcze większą DUMĘ z Rosji - jesteśmy kołkiem w gardle wszystkich - UE, Ameryki, Chin - Rosjanie są z tego dumni. A to że żyje się biedniej? Rosja nie takie rzeczy już przetrwała. Rosjanie są dumni z tego iż stać ich na to że latają na Majorkę amerykańskimi samolotami - coś nie do pomyślenia jeszcze 30 lat temu - nie ważne iż stać na to tylko 1% społeczeństwa, ale sam FAKT - Rosjanie mają amerykańskie samoloty i latają do Hiszpanii!!!! Pokażcie mi taką DUMĘ ze swojego kraju w innym kraju UE.
Wnioski / 91.89.90.* / 2015-12-08 11:35
To nie UE, to USA podjęły stanowcze kroki przeciw Rosji gdyż Rosja zagraża najnowszemu osiagnięciu Amerykanów : Państwu Islamskiemu i banderowskiej dziczy która miała pozbawić Rosję możliwości sprzedaży ropy i gazu do Europy
jkl611 / 83.30.103.* / 2015-12-08 11:17
Ludzie o czym wy piszecie, powołujecie się na rosyjski kanał kontrolowany przez Kreml Rossija 24?
Jestem serwisantem maszyn i kilka razy w roku jestem w Moskwie. Mogę na własne oczy zobaczyć za każdym razem jakie są negatywne zmiana na ulicach i w sklepach. Nie mówiąc o kontaktach w pracy ze zwykłymi Rosjanami. Są bardzo niezadowoleni z tego co się dzieje ale mówią o bezradności wobec aparatu i o zwykłym strachu. Więc nie chrzańcie farmazonów powtarzając kłamstwa rosyjskich polityków.
OTRI / 91.200.27.* / 2015-12-08 11:15
"Święta będą bardzo skromne" czyli jak zwykle bimber z chlebem i ogórkami.
jerzyjj / 2015-12-08 10:41
Rosyjski przedstawiciel przy Unii Europejskiej twardo określił stanowisko Rosji w sprawie sankcji.
Rosja nie będzie się targować z Unią Europejską w kwestii sankcji, to wyłącznie problem Brukseli. Takie oświadczenie wydał przedstawiciel Rosji przy UE Władimir Cziżow na kanale Rossija24.
Nie chce gdybać jakie decyzje mogą zostać podjęcie na szczycie UE. Są możliwe różne warianty – powiedział Cziżow. Nie będziemy się targować- sankcje to problem UE i USA i to te państwa powinny tę kwestię rozwiązać.Nie bez przypadku vice-prezydent USA dzwonił do szefa Komisji Europejskiej i ostrzegł że Unia musi być gotowa na rozszerzenie sankcji.(Media, Departament Stanu, agencje wywiadowcze, centralna bankowość, Biały Dom, siły zbrojne Stanów Zjednoczonych, amerykańska edukacja, przedsiębiorstwa i koncerny są po brzegi wypełnione członkami CFR, włączając w to amerykański kongres, na szczycie potężnej piramidy tego "niewidzialnego rządu" stoi nikt inny jak David Rockefeller - senior rodu finansującego CFR od samego początku jej istnienia: Te same korporacje kontrolują nie tylko Amerykę poprzez CFR, ale również Europę poprzez zbudowaną przez siebie Unię Europejską. )
Sankcje były skuteczne w krótkim terminie - bo zadziałały na Moskwę szokowo i spowodowały kryzys finansowy - ale w dłuższej perspektywie nie przyniosą efektów. - Bardziej działają na Europę i to ona będzie ponosiła koszty tych sankcji. Już ponosi koszty osłabienia rubla, bo eksport do Rosji zmniejszył się i firmy nie mają zamówień.
Trzeba pamiętać o tym, że Rosja ma ciągle ok. 400 mld dol. rezerw walutowych. - Amerykańskie sankcje nałożone wspólnie z Europą nie poradziły już sobie z Iranem i przez 50 lat z Kubą. To małe gospodarki w porównaniu z rosyjską, dlatego nie wydaje się, że w tym przypadku to zadziała - z uwagi na wielkość gospodarki, ale także powiązania nie tylko z zachodem, ale również Azją i Ameryka Pld.
PS...
Czy Rosja się wyprzedaje? Wykrwawia? Czy po prostu dywersyfikuje kontakty gospodarcze na innych kierunkach niż europejsko-zachodni?
Czytając niektóre media w Polsce można mieć wrażenie, że w Rosji już prawie panuje głód, a rosyjska delegacja rządowa wozi ze sobą baniaki z ropą, żeby ją sprzedać i mieć pieniądze na hotel w miejscu gdzie akurat pojechała polować, po mięso krokodyla lub innego egzotycznego zwierzęta jak np. strusie lub ryby których nazw nawet nie potrafimy powtórzyć. Tali urok tego kraju, że egzotyczne produkty są w nim normalnie dostępne w sklepach.
Tymczasem jest inaczej, fakty są niezaprzeczalne – światowe mocarstwo gospodarcze nr 1, czyli Chiny – właśnie było w Moskwie z delegacją rządową w bardzo silnym składzie, zabiegając o podpisanie kilkudziesięciu umów i porozumień gospodarczych w różnych dziedzinach [Szczegóły tutaj]. Chiny doskonale rozumieją, że właśnie jest ich czas i mogą tak bardzo przyciągnąć Rosję do siebie gospodarczo, że korzyści z tego płynące zapewnią im bogactwo przez kolejne sto może i więcej lat, albowiem nawet delikatne prognozy o bogactwach Arktyki rzucają na kolana jeżeli chodzi o ilość! Przykładowo jedno z odkrytych tam złóż ropy ma szacowaną wstępnie objętość wszystkich znanych złóż Arabii Saudyjskiej. Czy można chcieć więcej?
Satysfakcji w gabinetach chińskich decydentów towarzyszy zdziwienie i złość w gabinetach części najważniejszych decydentów Zachodu, ponieważ nie jest dla nikogo tajemnicą, że powrotu do Rosji nie będzie! Dotychczasowe pozycje strategiczne firm – potentatów z zachodu, zajmują Chińczycy, Brazylijczycy, Izraelczycy – wszyscy którym nie śmierdzą Ruble.
Polak_zwykły_i to wystarczy / 158.66.1.* / 2015-12-08 10:01
do AbBc,
napisałeś:
"Nie lepiej byłoby współpracować z UE i USA w każdym możliwym zakresie - gospodarczym, politycznym itd.? Co dobrego te chore imperialne ambicje władców Kremla dają zwykłym, przeciętnym ludziom w Rosji - narastające dziadowanie.... , ale może nie mam racji, zapewne można mieć skrajnie inne zdanie...".
Tak mam inne zdanie. A to dlatego, że nie jestem trolem, ani ruskim, ani UPAińskim, ani żadnym innym. Jestem zwykłym Polakiem, patriotą, który do oglądu świata wykorzystuje własny rozum, a nie gotową papkę przygotowaną przez skorumpowane media i polityków. Używając własnego rozumu staram się zrozumieć postępowanie innych, ich interesy i aspiracje.
Według mnie pokrótce wygląda to tak.
Rosja, ze względu na swoje bogactwa, zawsze była łakomym kąskiem dla szeroko rozumianego Zachodu, który od wieków próbuje ją zdobyć. Przeważnie gospodarczo. Ale bywało, że również militarnie. Rosja broni się przed tym.
Z drugiej strony Rosja to wielki i zasobny kraj o ambicjach imperialnych, takich samych jak USA, a wcześniej Francja, GB, Niemcy. Dodatkowo obecnie należy uważnie przyglądać się wschodzącej potędze Chin przejawiających również aspiracje imperialne. Świat się nie zmienia od tysięcy lat, zmieniają się tylko aspiranci i imperia.
UE i poszczególne kraje UE nie mają wspólnej przyszłości. Najpóźniej za parę lat Państwa Zachodnie UE pogrąża się w chaosie powstałym na tle narodowościowym, zapoczątkowanym przez obecny kryzys imigracyjny. Wzbierająca fala nacjonalizmu, który na swoich sztandarach mają partie prawicowe, wywoła jawną agresję wobec mniejszości w tych krajach, głównie wobec mniejszości muzułmańskiej. A z uwagi na jej liczebność chaos jest nieunikniony.
Rosja to wszystko widzi, cierpliwie czeka i robi swoje. Minione 25 lat wymiany gospodarczej z Zachodem i pozbycie się balastu w postaci zacofanych gospodarczo i kulturowo republik azjatyckich pozwoliło Rosji na potężny skok technologiczny i gospodarczy. Wystarczy popatrzeć na jakościowy skok w uzbrojeniu armii. Rosja w Syrii pokazała jedynie próbkę swoich możliwości i już zachodni eksperci pieją wszem i wobec, że są absolutnie zaskoczeni. A przecież znamy Rosję i wiemy, że nieważne jest to co pokazują, ważne jest to czego nie pokazali.
A co do gospodarki.
Od kilku lat nasze media i tzw. eksperci wieszczą upadek Rosji. Tak naprawdę to nie powinno jej już być na mapie świata. A tu jest zupełnie inaczej. Nawet w tym artykule są sprzeczności. Bo w tym roku gospodarka Rosji skurczy się o 3,9%, ale w przyszłym roku wzrośnie o 0,7%. To jak to jest, sankcje szkodzą, czy pomagają?

Popatrz na rosyjskie firmy. Podam jeden przykład w zakresie high-tech z dziedziny elektroniki i nanotechnologii. Spółka Tranzas to światowy lider w produkcji systemów nawigacji morskich i profesjonalnych symulatorów dla flot handlowych, która opanowała 45% światowego rynku symulatorów morskich i 35% systemów elektroniczno-kartograficznych.
Rosja to nie jest to państwo z wojny rosyjsko-japonśkiej z 1905 roku. Warto żebyśmy o tym pamiętali jako Państwo. Wtedy na tym dobrze wyjdziemy.

Reasumując.
Powyżej pokrótce przedstawiłem powody, dla których Rosja nie może i nie będzie współpracować z Zachodem na innych warunkach niż własnych lub na zasadzie konsensusu. W żadnym razie nie podda się dyktatowi Zachodu.
Takie jest moje zdanie, ale może nie mam racji, zapewne można mieć skrajnie odmienne zdanie.
margot1953 / 31.183.119.* / 2015-12-08 09:49
im do życia wystrczy świadomośc ,ze rassija jest wielikaja
realista / 83.20.92.* / 2015-12-08 09:43
putinie ty bandyto wszystkiego sie czepiasz nawet turkow ze nie moga latac nad syria gdzie walcza z islamistami a rosja zachowuje sie jak by syria byla ich wlasnoscia, robia afere ze turcja strącila ich bombowiec i zginelo tylko 2 pilotow a rosja jak zestrzelila samolot nad wschodnia ukraina gdzie zginelo prawie 300 osob lub polski samolot z para prezydencka gdzie zginelo 96 osob i to wszystko z rozkazu putina a ruskie czepiaja sie tylko 1 samolotu bo to ich i im jako mocarstwu wstyd ze to natowski samolot zrobil.
annette502 / 83.5.187.* / 2015-12-08 10:30
To z tym polskim samolotem było zupełnie niepotrzebne, nie wiedziałam, że inteligentni ludzie wciąż w to wierzą :(
wojtek1022 / 90.198.214.* / 2015-12-08 09:27
smiechu warte ,nasze jablka kupuja Bialoruskie firmy i sprzedaja do Rosji,tylko polacu musiali zejsc z ceny bo by sie nie oplacalo…..takie to emabrgo….
Ech... / 37.152.19.* / 2015-12-08 09:26
Putin świetnie rządzi. Zdobył nowe terytoria i prowadzi swiatową politykę itd. A że naród ma coraz gorzej,wrogów Rosji przybywa w milionach a kasa zamiast dla ludzi idzie na rakiety to tylko mały problem.
Tak sama jak te pare tysięcy ludzi którzy zgineli na wschodzie Ukrainy czy setki tysięcy co zostało bez domów i mieszkań to pikuś przy zasłudze w rozbudowie imperium. W takim "imperium" nikt nie ma lepiej tylko wszyscy gorzej -no i co z tego.?
misiekkkk / 178.42.80.* / 2015-12-08 09:16
Jakie embargo Tiry z żywnością suną na wschód ,że trudno drogą przejechać. Nie mogłem dziś rano wjechać na drogę nr.19 Przy wschodniej granicy , bo jadą same lodówki Ruskie , Białoruskie i Ukraińskie.A w Grójcu to kto zabiera jabłka?Tylko nalepki z Izraela ,Maroka idt. A ciemny lud wierzy w embargo.
ere123 / 156.17.203.* / 2015-12-08 09:13
Jakie sankcje? Chyba na Polskę, bo z Rosją handlują wszyscy na potęgę...
AS1000 / 212.109.146.* / 2015-12-08 09:13
ROZUMIĘ ŻE ROSJA PRZEDŁUŻY RÓWNIEŻ SANKCJE WOBEC U E .
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy