Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Siedem lat temu runęły wieże WTC

Siedem lat temu runęły wieże WTC

Money.pl / 2008-09-11 08:25
Komentarze do wiadomości: Siedem lat temu runęły wieże WTC.
Wyświetlaj:
astrolog - Anarchia w samym środku mojej głowy / 83.23.11.* / 2008-09-11 23:43
w pentagon też se sami pier dol neli rakieta, a ludzi z samolotu pogrzebali na drugin koncu kraju
astrolog - Anarchia w samym środku mojej głowy / 83.23.11.* / 2008-09-11 23:40
sami se je zburzyli
ozno / 89.77.100.* / 2008-09-11 21:29
i nadal te p******* opowiadaja o terrorystach z alkaidy - a juz tyle lat mineło, nawet małe dzieci wiedzą kto i po co to zrobił ...a oni dalej..............................
Wapniak / 83.28.107.* / 2008-09-11 21:01
W końcu same nie runęły... Bin Laden o ile żyje, to chyba najbardziej chroniony człowiek przez Jankesów na świecie. A może zamiast rozmawiać przez komórkę, pisze listy...
prawiezara / 83.14.41.* / 2008-09-11 13:21
Po pierwsze primo:
rano widziałem tu długi wywód kwestionujacy wiarygodność oficjalnej opinii Stanów. Napisany dobrym językiem, w żadnym wypadku nie kwalifikujący się do usuniecia, a jeśli już, to powinien pozostać po tym ślad. Tak było bo sam wpisałem sie tam zwracajac uwage na wady konstrukcji stalowych.
O!
To nie jest ponadto pierwszy zauważony przezemnie przypadek tego typu.

Po drugie primo:
warto zauważyć, że w dzisiejszym, nowoczesnym świecie istnieje poważny problem z wiarygodnością, skoro wydarzenia najwyższej rangi mogą mieć tak szerokie pole interpretacji. Świadczyłoby to o światowej chorobie społecznej i nie zawinionej bynajmniej przez pojedynczego człowieka, ale przez zachodni system.

Po trzecie primo: z powodów powyższch primo należy zaprosić Ben Ladena "Pod Jaszczury" i posłuchać co gościu ma do powiedzenia w tej sprawie. Co prawda ambasada Stanów jest blisko ale moznaby dać Benowi ochronę?
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-11 13:38

Tak było bo sam wpisałem sie tam zwracajac uwage na wady konstrukcji stalowych.
O!
To nie jest ponadto pierwszy zauważony przezemnie przypadek tego typu.

Moze powtorzysz te rewelacje o wadach konstrukcji stalowych.
prawiezara / 83.14.41.* / 2008-09-11 14:37
Konstrukcje stalowe (metalowe w ogólności) mają dużą nośność przy filigranowym kształcie i z tego powodu są chętnie stosowane przy dużych rozpiętościach lub znacznych wysokościach (wieżowce, maszty, mosty).
Równocześnie jednak są najbardziej spośród typowych materiałów budowlanych - wrażliwe na temperaturę. Jeśli temperatura nagle przekroczy stosowny poziom (np w czasie pożaru) to sztywna kilka godzin wczesniej konstrukcja składa się jakby była z gumy.
Lepsze w tym wypadku jest nawet drewno (mówimy o grubym drewnie), gdyż warstwa spalona tworzy osłonę (odcina tlen) co pozwala czasami na zapobieżenie utraty statecznosci (zawalenia się) nawet jeśli spłonie to co wewnatrz.

To co napisałem wyżej to elementarz inżyniera. Dlatego nie należy sie dziwić i podnosić jako argument spisku - faktu łatwego i szybkiego zniszczenia konstrukcji stalowej w warunkach wysokich temperatur, takich jakie mamy przy pożarze (zdaje się : ponad 800*C.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-11 15:14

To co napisałem wyżej to elementarz inżyniera

Po tym co Pan napisal ma powazne watpliwosci czy jest Pan inzynierem.
Widzial Pan kiedys budynek ktory wali sie po linii najwiekszego oporu?
Budynki WTC 1, 2 i 7 tak wlasnie sie zawalily.
WTC 7 nie byl nawet uderzony przez samolot a zawali sie z predkoscia swobodnie spadajacego obiektu w prozni.
Elekt ktory Pan opisuje skutkowalby powolnym i niesymetrycznym odksztalcaniem sie konstrukcji a nie gwaltownym i katastroficznym zawaleniem sie calego budynku.
Pominal Pan rowniez kilka faktow:
1. temperatury wystepujace w pozarach WTC nie przekroczyly 600*C.
2. czas trwania tych pozarow byl za krotki aby rozgrzac 8-20cm grubosci konstrukcje szkieletu budynkow do temperatury o ktorej Pan pisze..

...łatwego i szybkiego zniszczenia konstrukcji stalowej w warunkach
wysokich temperatur, takich jakie mamy przy pożarze

Gdyby to byla prawda to co chwila mielibysmy relacje z walacych sie budynkow o konstrukcji stalowej w wyniku pozaru.
Jak narazie byly tylko 3 takie przypadki i wszystkie nalezaly do kompleksu WTC.
JX / 212.191.170.* / 2008-09-11 12:55
Ja tam wierzę w wersję rządu USA. Jestem przekonany, że wiedzą, co muszą mówić. Uwagę zwraca fakt, że każdy konflikt jest poprzedzony takim "przypadkiem". Poczynając od zastrzelenia arcyksięcia Ferdynanda, podpalenia Reichstagu, radiostacji w Gliwicach, przez Pearl Harbour...
prawiezara / 83.14.41.* / 2008-09-11 14:48
Pearl Harbour w tym gronie?
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-11 15:24
Pewnie dlatego ze Amerykanie wiedzieli kto i kiedy na Pearl Harbour napadnie.
Najwieksza gazeta w Honolulu napisala na dzien przed atakiem ze nastepnego dnia Japonczycy zaatakuja.
Amerykanie chyba czytali wtedy gazety.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-11 13:33

Ja tam wierzę w wersję rządu USA

Wierzysz bo musisz?
Kto Cie zmusza?
JX / 212.191.170.* / 2008-09-11 14:19
Przeczytaj jeszcze raz i spróbuj zrozumieć, zwłaszcza w kontekście "cyklu prowokacji".
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-11 14:33
Przeczytaj co napiales i sam sprobuj zrozumeic co miales na mysli.
JX / 212.191.170.* / 2008-09-11 15:59
No trudno, czytaj: "Jestem przekonany, że wiedzą, co muszą mówić".
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-11 11:46

Co trzeci Amerykanin wierzy w teorie spiskowe

Raczej 2/3 wierzy w teorie spiskowa propagowana przez rzad USA i media (w tym niestety i Money.pl)
Mamy rowniez dowod ze 2/3 amerykanow nie zna podstawowych praw fizyki bo jedynie czlowiek nie znajacy praw fizyki moze uwierzyc ze 3 wieze WCT zawalily sie z predkoscia z jaka upada kamien w powietrzu (bez pomocy ladunkow wybuchowych).
Rowniez ci wszyscy mieszkajacy w budynkach o stalowej konstrukcji powinni sie bac o swoje zycie poniewaz juz niewielki pozar u sasiada spowoduje zawalenie sie ich domu.

Na koniec ciekawostka.
Dlaczego do dzisiaj BinLaden nie zostal oficjalnie oskarzony o zamach na WTC?
Marcin_z_Krakowa / 12.187.147.* / 2008-09-12 06:19
Myślę, że nawet naukowcom trudno ot tak sobie w myślach przeskalować wyobrażenie podstawowych praw fizyki do rozmiarów katastrofy w WTC i powiedzieć - "to niemożliwe, że wieże runęły od uderzenia i pożaru". Może na komputerze dałoby się to zamodelować, ale nie wydaje Ci się, że mimo swej giętkości konstrukcja zwyczajnie strzeliła od naprężeń po uderzeniu, temperatury i ogromnego ciężaru brutto, jaki utrzymywała?
Co do Amerykanów, to krążą różne stereotypy, ale jestem właśnie w USA i muszę powiedzieć, że jak wszędzie są tu ludzie bystrzy, mniej bystrzy i niebystrzy, więc nie ma się co wywyższać. A w sklepach, taksówce, hotelu jestem lepiej traktowany niż w Polsce. Jest się czego uczyć zawsze i od każdego.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-12 11:14
Nie rozmawiamy tutaj czy Amerykanie sa uprzejmi czy nie. Tez tam bylem i spotkalem jednych i drugich.
Mowimy o tym ze po 11 wrzesnia wiekszosc dalo sobie zrobic wode z mozgu i wmowic ze prawa fizyki nie istnieja i zostaly zastapione przez polityke.
Powtarzasz te wlasnie "watplwosci" ktore sprawcy tego ataku zasiali w mozgach dobrych ludzi ktorzy nie chca uwierzyc ze ich wlasny rzad im to zrobil.
sobmar / 217.97.153.* / 2008-09-11 09:46
Szkoda, że tylko 36% Amerykanów zdaje sobie sprawę z tego, że Arabowie niewiele mieli wspólnego z tymi atakami. Z 19 rzekomych terrorystów bodaj 4 czy 5 nadal żyje i ma się dobrze, przy Pentagonie nie było wcale wraku samolotu, a dziura w budynku była mniejsza niż średnica samolotu, który miał rzekomo w niego uderzyć, nie było śladu po silnikach. To samo w przypadku Pensylwanii - szczątki samolotu wyglądały jakby je ktoś przemielił wcześniej, a to jest niemożliwe przy normalnym uderzeniu w ziemię. Poza tym jest masa świadków, którzy widzieli ten samolot lądujący w innym mieście i z którego wysiadali pasażerowie. Ponadto jest cała MASA innych faktów, które zupełnie zamazują obraz rzekomo arabskiego ataku. Amerykanie mieliby też masę powodów by samemu te ataki przeprowadzić i wbrew opinii wielu osób, wcale nie byłoby to takie niedorzeczne. Wystarczy obejrzeć kilka dokumentów, które traktują o tej sprawie. Podkreślam dokumentów, które emitowały nawet National Geographic czy Discovery. To nie kwestia teorii spiskowej, to kwestia faktów, a każdy je może zinterpretować po swojemu. Prawda jest jednak taka, że ataki na WTC to większa zagadka niż śmierć JFK i tego typu wcześniejsze sprawy.
ferp8;7rfluy / 83.6.27.* / 2008-09-11 09:36
Nadal niewiele osób zna prawdę, a media kłamią:

http://video.google.pl/videoplay?docid=1364247616051038290
piskorze / 2008-09-11 12:51
a może ten film kłamie? pomyślałeś o tym??
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-11 13:36
A Ty widziales ten film?
Jesli uwazasz ze klamie to napisz w ktorym miejscu.
edek3636347 / 85.221.165.* / 2008-09-11 08:25
Gdyby żył byłby szczęśliwy .Walka z terroryzmem jeszcze nigdy nie zepchnęła gospodarkę Ameryki tak głęboko w przepaść. Bilionowe zadłużenia Idiotyczne wojny (1minuta za 1mln$). Wykupienie kluczowych gałęzi gospodarki przez Chiny i Rosję (przemysł komputerowy, produkcja samochodów i przetwarzanie i dystrybucja paliwa). Dług wewnętrzny w wysokości ponad 1bln$ w rękach Chin. Wzrost bezrobocia i osłabienie się dolara.

Najnowsze wpisy