Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skruszony gangster paliwowy zeznaje

Skruszony gangster paliwowy zeznaje

Jerzy 2 / .* / 2004-09-02 15:39
Komentarze do wiadomości: Skruszony gangster paliwowy zeznaje.
Wyświetlaj:
Jakobin / .* / 2004-09-02 17:09
1/Wiadomym jest na pewno ( od początków działania komisji Rywina ), że ojcem chrzestnym mafii w Polsce jest tzw. pan prezydent. Mafi nie tylko paliwowej ale gospodarczej i post esbeckiej. 2/ Od kilku miesięcy osoba ta na skutek stresu i pękania muru milczenia pomniejszych gangsterów, sama ujawnia nie tylko swoją niekompetencję polityczna ale również powiązania wewnętrzne działające pod nazwą SLD.3/ Nastanie Belki oznacza tyle , że amerykanie mający wgląd w te sprawy postanowili je ujawnić na tyle na ile są one im wygodne i szykują nowe rozdanie w Polsce ( i nowych ludzi ).4/ Igrzyska dopiero się u nas zaczęły a do rozdania jest wiele złotych medali.
Jerzy 2 / .* / 2004-09-02 17:24
Ad. 1 Pan prezydent będzie mógł się wypowiedzieć przed komisją sejmową i odeprzeć twoje bezzasadne (bo bez argumentów) zarzuty :)Ad 2 i 4 Ja stwierdziłem tylko, że nie zna recepty zdobywanie (złotych) medali na IO w Atenach. Odwoływanie za pomocą TV S. Paszczyka wygląda zabawnie. Lepiej zbudować nowe stadiony i rozpędzić z nich zadymiarzy bandytów.Ad 3 Czyżby Belka był człowiekiem Amerykanów ? Jesli tak to czy tych z Ameryki pólnocnej, czy południowej ? :)
Jakobin / .* / 2004-09-02 17:42
1/Mógł się wypowiedzieć wcześnie ale nie był taki spolegliwy. Zwłoka w wydaniu listy wejść i wyjść do kancelarii służyła pewnie do obłożenia zeszytów w kolorowy papier ?2/ Jest tak beszczelny , że pokazuje się tylko tam gdzie my mamy jakieś medale i składa obietnice bez pokrycia, patrz skocznia w Wiśle i sukcesy Małysza.3/ Co do indian to ja jestem wychowany na filmach o długiej drodze Czejenów i Geronimo, a Belka wytłumaczy moją tezę lepiej swoim działaniem niż ja pisaniem.4/ Przyponę starą polską śpiewkę " Im słoneczko wyżej ( wiosna ) tym Sikorski ( prawda ) bliżej. I tak nam dopomóż....
Jerzy 2 / .* / 2004-09-02 17:46
Ad 1 Mógł zatańczyć i zaśpiewać, teraz jest gotowy do dialoguAd 2 Tak, to jego słaby punkt, dużo naobiecuje jak każdy rasowy polityk, a jak wiadomo obiecanki- cacanki...Ad 3 Obyś miał racjeAd 4 Lepiej weźmy swoje sprawy we własne ręce niźli czekać na jeźdca na białym koniku(przepraszam, jeśli kogoś uraziłem).
Warszawiak / .* / 2004-09-02 18:37
He,He jego rasa to z matki ubecja a ojciec Bierut. To tak na marginesie panie drugi Jerzy.
Jakobin / .* / 2004-09-02 17:49
ad4/4/ ja już wziąłem, patrz strona www.normalne.pl
Jerzy 2 / .* / 2004-09-02 17:52
Ale czy na pewno nie zarażasz, skoro wziąłeś ? :)
Jakobin / .* / 2004-09-02 17:57
Oj zarażam, szczególnie szczepionką na kurzą ślepotę.
Jerzy 2 / .* / 2004-09-02 18:01
Zarażasz pozytywnie, tyle chciałem napisać (Uwaga na emotikony)
Jerzy 2 / .* / 2004-09-03 11:40
Może ty odpowiesz ile bulimy za pośrednictwo w sprzedaży paliw dla Polski ? I kto na tym zarabia ? Bo na pewno nie kierowcy. Wg Wprost płacimy ~300 pln rocznie dla firmy J&S wszyscy bez wyjątku.
Jakobin / .* / 2004-09-03 14:23
1/Kierowcy nie są od zarabiania ale od płacenia.2/ Prowizja jest należna pośrednikowi, który działa na rynku wolnym a nie monopolistycznym i konkuruje z innymi dostawcami mając kilku czy kilkunastoprocentowy w nim udział3/ Firma J&S jest monopolistą i co ciekawe organizatorem wielkiego tenisowego turnieju w W-wie, którego patronem jest zawsze no i tu podchwytliwe pytanie kto ?4/ I do tego kogoś i jego komilitonów skierój pytanie o ten drobiazg o który pytasz. W/g mnie to jest bez znaczenia czy to jest 200/300/500 mln zł/usd lub euro. Ta sitwa tak działa i dziwie się, że inni się obużają.
Jerzy 2 / .* / 2004-09-04 11:07
Ad 1 Ależ ja płacę ! Tylko jak porównam ceny paliw, które non stop rosną i popatrzę nan nasze dziurawe drogi, to mnie krew zalewa.Ad 2 Ale czy J&S konkuruje, czy jest de facto i de jure monopolistą ?Ad 3 Tu odpowiedź jest prosta, trzeba prześwietlić firmę J&S oraz naszych bonzów paliwowych. co robią niezależne jeszcze media typu Wprost. Turniej patronuje pewnie Kwas ? :)Ad 4 Jeśli konkretnie wiadomo ile wyciągają z publicznej kasy, to można im dać po łapkach.
Jakobin / .* / 2004-09-04 18:04
Szanowny drugi Jurku !!!1/ Co to są te cholerne emotikony ? brzmi to z grecka ale czy to ma cos wspólnego z naszym Wielkim Kibicem Aleksandrem Gnuśnym ?2/ Kierowca jest kosumentem więc ma płacić. W naszym przypadku-bo też jestem kierocą płaci cenę monopolową, z której premia jest zgarniana przez organizację przestępczą np. obecnie wystepującą pod nazwą SLD lub wykorzystywanych przez nia przedstwicieli tzw bratnich idiotów, których czoławą przedstawicielką jest np. ( słodka feministka )Jaruga Nowacka. 2/ Jezeli J&S konkuruje to z innymi podobnymi sobie fikcyjnymi pośrednikami czyli rosyjskimi mafijnymi s-kami zarejestrowanymi na Cyprze, na wyspie Man, czy w stanie Delaware. Potem ma monopol na kraj i przekupine opłacane przez siebie sitwy ( w Wa-wie zwane elyta ).4/ W prześwietlaniu , życzę sukcesów: prokuratórze, gazetom, komisjom posłóów-osłów.5/ Dac po łapach można każdemu tylko, że najskuteczniejszym orężem każdego z nas jest portfel i rozum. Np. nie lubisz francuzów nie kupuj ich wina, nie lubisz dr. Kulczyka nie pij piwa Lech, nie chcesz głosować na sldowskich gangsterów bojkotuj wybory dopóki nie zmieni sie ordynacj awyborcza i dawaj temu wyraz tam gdzie możesz i jesteś w stanie.
kamyk / .* / 2004-09-06 08:16
dla większej jasności w sprawie: emotikony to takie symbole konstruowane ze znaków alfanumerycznych - uproszczone obrazki odzwierciedlające emocje piszącego, np ;-) - żart, :-( - złość itp.diagnoza w pkt. 5 wydaje mi sie słuszna, z jednym wyjątkiem: nie chcesz głosować na SLD - to głosuj na kogo innego. Nie głosując wcale oddajesz głos na SLD w proporcji, jaką uzyska, np. jeżeli 10% - to nie głosując oddałeś 1/10 głosu na SLD.
Jakobin / .* / 2004-09-06 08:31
Przyrzekłem sobie, że nie będę głosował dopuki, doputy nie będzie jednomandatowych okręgów wyborczych i że będę do tego namawiał innych. Dlatego to napisałem. Tylko bojkot wyborów i sprowadzenie ich do absurdalnej frekfencji np 5,6% może wymieść tą polityczną hołotę spod różnych szyldów.
Jerzy 2 / .* / 2004-09-06 10:40
Dobra myśl te jednomandatowe wybory. Ale jak na razie politycy składają obietnice bez pokrycia tak jak z rozwiązaniem senatu. Na kiego grzyba mi głosować na gościa-spadochroniarza, który nie ma nić wspólnego z moim regionem wrrrr....
kamyk / .* / 2004-09-06 08:57
Trochę to wygląda na odmrażanie sobie uszu na złość mamie...Uwaga! jednym z wyróżników hołoty są błędy ortograficzne, które zwykle popełnia w pisowni!
hołota / .* / 2004-09-06 18:40
1. w pisowni niejakiego kamyka też trafiają sie błędy.2. uszy odmraża sie na złość babci3. gdyby wyróżnikiem były błędy pisowni, sporo błękitnej krwi zczerwieniałoby, paru Wielkich zhołociałoby, a i wielu z hołoty musielibyśmy nazwać mistrzami polskiej pisowni
kamyk / .* / 2004-09-07 08:20
Dzięki za uwagę, będę staranniejszy.Ja odmrażałem uszy na złość mamie, ale może to zależy od stanu emocji?Nie jestem pewien definicji wyróżnika, ale sobie pomyslałem, że wyróżnik nie określa jednoznacznie przynależności do hołoty a jedynie zwiększa prawdopodobieństwo takiej przynależności.Inna sprawa, że szło mi tylko o to, by zbyt łatwo nie obrażać ludzi, bo można zostać zakwalifikowanym do jakiejś niepięknej kategorii na podstawie powierzchownych kryteriów.
Jakobin / .* / 2004-09-06 10:27
Niestety Panie Kamyku biję się klawiaturą w piersi, moja polonistka załamywała ręce i przeważnie miałem dwie oceny, jedną za ortografię a drugą za treść.
Jerzy 2 / .* / 2004-09-05 21:45
Ad 4,5 W sumie póki prokurator generalny jest ministrem sprawiedliwości, to nie ma co marzyć o ściganiu korupcji n.p. w rządzie, bo nie jest prokuratura niezależna od władzy wykonawczej.Ad 2 SLD=LSD ? A to już nielegalne :) Ale nie uogólniałbym, tylko wskazywałbym konkretne przykłady. Podejrzewam, że niestety każda władza nie tylko ma tendencje do korupcji, jak to ktoś kiedyś powiedział, ale z natury jest skorumpowana.Ad 1 Taka moda, patrz punkt dwa :)
Jakobin / .* / 2004-09-06 08:36
Chcesz konkretnych przykładów ? Np Oleksy będzie pierwszym kłamcą lustracyjnym z tytułem pośmiertnie wyróżniony. Ile trwa jego proces i jak to wpływa na jego karierę ?
Jerzy 2 / .* / 2004-09-06 10:33
No dobrze, ale Oleksy to nie całe SLD-LSD i jeszcze go nie skazano. Raz jeden król powiedział L`etat c`est moi ! i ścięli go lub jego następców na szafocie... Jeśli by uznano PZPR za organizację przestępczą (tak jak zrobili to Czesi z KPCz), to członków SLD z rodowodem z PZPR można by uznać za przestępców... Inaczej trzeba udowadniać w każdym przypadku oddzielnie ich winę.A tak wracając do tematu ciekawi mnie również dlaczego tak horrendalnie drogie są u nas autostrady (ich budowa) patrz n.p ostatnie problemy z budową A1. Czy rzeczywiście to musi aż tyle kosztować, czy ktoś nabija sobie kabzę z publicznej kasy ??
Jerzy 2 / .* / 2004-09-02 15:39
Ciekawi mnie cena naszego paliwa w Polsce. 1. Dlaczego jest tak horrendalnie wysoka. 2. No i dlaczego mamy takie dziurawe drogi ?Ad. 1 mozliwa odpowiedź : pośrednicy zarabiają na imporcie paliw typu firma J&S ?Ad. 2 możliwa odpowiedź : bo ściągalność podatku drogowego jest fatalna, kiedy sprzedaż samochodów (lub sprowadzanych wraków z zachodu) wzrasta o 50 %, to ściągalność podatku paliwowego zmniejsza się o 5% ?
ann / .* / 2004-09-02 17:22
Ad. 1 Paliwo jest drogie, bo takie mamy podatki. Posrednik zawsze zarabia a najpotezniejszym jest Ministerswo Finansów. Najlepiej im wychodzi sciganie podatków z emerytów (rencistów juz wybili), kierowców etc.Ad. 2 Podatek drogowy jest teraz ponoc w paliwie.Fachowiec POL i jemu podobni nie takie pieniadze potrafia zdefraudowac. Ponadto jakby byly drogi, to ONI byliby bezrobotni.
Jerzy 2 / .* / 2004-09-02 17:29
Ad 1 No dobrze, ale poproszę o konkrety, ile zarabia MF, a ile J&S na pośrednictwie.Ad 2 Wygląda na to, że trzeba się wrócić do winietek i wyjdzie na to, że rację miał znienawidzony przez opozycję POL. :) A tak swoją drogą, tu nie chodzi o defraudację podatku przez MI ale o niższą ściągalność podatków od prowajderów paliw w Polsce. Czyżby Polak potrafił i mniej paliły nasze samochody ? :)

Najnowsze wpisy