Forum Polityka, aktualnościKraj

Śledzto w sprawie katastrofy smoleńskiej przyspieszy?

Śledzto w sprawie katastrofy smoleńskiej przyspieszy?

Wyświetlaj:
ljhkdfhjfk / 109.74.97.* / 2010-08-16 20:56
tusk nic nie zrobi bo się sam boi o swoje życie. Ja zacznie sapać to go upier..... i koniec . A donek to sprzedawczyk więc bedzie dbał tylko o swoją du.pe
Jacek Szafałowicz / 77.253.122.* / 2010-08-16 18:37
I tak kacapy polaczków w wała robią i nie ma co wierzyć w nic!
zxa / 188.33.164.* / 2010-08-16 16:23
haha żałosne będą latać do ruskich i prosić ich o materiały a ci może coś im dadzą.

Trzeba było polskim władzom samemu wziąć się za śledztwo to by nie latali do ruskich jako petenci.
ździcho / 87.205.201.* / 2010-08-16 16:31

haha żałosne będą latać do ruskich i prosić

My zwykli śmiertelnicy możemy unosić się honorem. Natomiast śledczy biorą pod uwagę każdą propozycję formy pomocy, bo celem nadrzędnym są postępy w śledztwie. Niezależnie od tego, czy ktoś lubi ruskich, czy tez nie, to nie mają oni obowiązku latać do nas.
tomka / 77.253.201.* / 2010-08-16 23:42
Nie wiem o jakiej formie pomocy piszesz?

Nie rozumiesz gościu, chodzi o to że powinni mieć jaja postawić się i przeprowadzić śledztwo przez polską prokuraturę a nie przez ruską.

To że Polacy nie prowadzą śledztwa jest oznaką słabości tego państwa.
ździcho / 77.253.118.* / 2010-08-17 11:27
To o czym piszesz, to jest duma narodowa, nacjonalizm. Taka duma nie pozwala prosić kogokolwiek o cokolwiek, ani tym bardziej chodzić czy latać do obcego kraju, tylko tak jak mówisz, postawić się. Zatem mamy alternatywę: albo postępy w śledztwie, albo duma narodowa. Jedni wolą to, a drudzy tamto. Jednego z drugim nie pogodzisz.
BadSantaClaus / 2010-08-17 08:30 / portfel / Bywalec forum
Rozumny/a Tomka. Nie ogarniasz tego ze, gdyby to sie stało w USA to sledztwo prowadzila by prokuratura USA? Takie jest prawo i gdy dochodzi do katastrofy to sledztwo prowadzi ten kraj w ktorym owa tragedia miala miejsce.
ździcho / 77.253.118.* / 2010-08-17 11:32

gdyby to sie stało w USA to sledztwo
prowadzila by prokuratura USA?

Nie. Prokuratura USA zaproponowałaby pomoc w sprawie śledztwa, a poszkodowany nie musiałby się na to zgadzać. W wypadku Smoleńska zaś Tusk PRZEKAZAŁ śledztwo Rosjanom na zasadzie: "Róbta z tym, co chceta" po czym zabrał dupę w troki i pojechał do domu.
@@@ / 89.77.200.* / 2010-08-17 09:12

Takie jest prawo...

Jeszcze jeden ktory uwierzyl w to co mu w TVN i GW wmowiono.
Niedawno byla katastrofa izraelskiego helikoptera w Rumunii.
Rumuni nawet palcem nie kiwneli a cala sprawe przejeli Zydzi.
zxc12 / 79.191.156.* / 2010-08-16 15:46
Jakie znaczenie dla śledztwa ma fakt czy rodziny będą czy nie domagały się odszkodowań od strony rosyjskiej
ździcho / 87.205.201.* / 2010-08-16 16:25
Żadnego. To osobna sprawa.


Strona rosyjska także zwróciła się do strony polskiej o pomoc prawną. Złożono trzy wnioski: o przesłuchanie pokrzywdzonych, czyli rodzin ofiar katastrofy samolotu.


Drugi rosyjski wniosek dotyczy kwestii formalnej - doręczenia wszystkim pokrzywdzonym rosyjskiego postanowienia o przedłużeniu ich śledztwa.


Trzeci wniosek dotyczy możliwości dostępu do dokonywanego w Polsce odczytu z kopii czarnych skrzynek

Ten trzeci wniosek ma znaczenie dla śledztwa a dwa powyższe to kwestie formalne. A co do odszkodowań, to widocznie Rosjanie chcą się przygotować do tego, w jaki sposób się do tych wniosków odnosić - gdy takowe napłyną. Toż to rubli.
zxc12 / 79.191.156.* / 2010-08-16 16:59
Przykro mi ale w dalszym ciągu nie rozumiem. Rodziny maja jakiś czas na złożenie takiego wniosku Dlaczego przed zakończeniem śledztwa prosi się o takie oświadczenie. Jeśli okazałoby się że wina jest po ich stronie to oczywiste że byłaby podstawa do złożenia wniosku.
ździcho / 87.205.201.* / 2010-08-16 17:15

Dlaczego przed zakończeniem śledztwa prosi się o takie
oświadczenie.

Przypadek. Tak mi się zdaje. To jest tak: jak idziesz na pocztę wysłać jakiś ważny polecony, to bierzesz ze sobą też rachunki za prąd, za gaz za neta itd. chociaż jeszcze terminy nie gonią. Po prostu nie chcesz latać po kilka razy wte i wewte i sterczeć w kolejce po kilka razy. Tak mi się zdaje, że Rosjanom o to chodziło, żeby załatwić parę RÓŻNYCH spraw za jednym zamachem.
Jeśli okazałoby się że wina jest po ich stronie to oczywiste że
byłaby podstawa do złożenia wniosku.

Na pewno jest wina po ich stronie. Rosjanie nie powinni używać tego lotniska. Nawet wysypiska śmieci zamyka się z bardziej błahych powodów.
@@@ / 89.77.200.* / 2010-08-16 17:09

Przykro mi ale w dalszym ciągu nie rozumiem

Czego tu nie rozumiec.
Jesli beda pozwy bedzie odpowiedni wynik sledztwa.
zxc12 / 79.191.156.* / 2010-08-16 17:47
Przykro mi ale nie rozumiem To zapytanie jest oficjalne a nie w rozmowie w cztery oczy w pokoju hotelowym czy też dogadywanie się mafijnych bosów . Jak można prosić o takie oświadczenie na szczeblu międzynarodowym w tym momencie i nikogo to nie oburza?
ździcho / 87.205.201.* / 2010-08-16 18:08

i nikogo to nie oburza?

To co @@@ poniżej.
@@@ / 89.77.200.* / 2010-08-16 17:56

nikogo to nie oburza

Kto wg Ciebie powinien sie oburzyc
zxc12 / 79.191.156.* / 2010-08-16 18:12
Opinia międzynarodowa.
Czy uważasz że to jest normalne że przed zakończeniem śledztwa strona zabezpiecza się przed ewentualnymi konsekwencjami? A jeśli okazałoby się że ewidentna wina leży po ich stronie? Śledztwo trwa.
@@@ / 89.77.200.* / 2010-08-16 18:20

Opinia międzynarodowa.

W stosunkach miedzynarodowych oburzanie sie jest kosztowne dla strony oburzajacej sie kiedy strona na ktora sie oburza jest swiatowym mocarstwem politycznym i surowcowym.
zxc12 / 79.191.156.* / 2010-08-16 18:23
To akurat rozumiem ale jeśli mamy sobie wyrabiać pogląd na temat rzetelności uczciwości i dobrych stosunków to może powinniśmy wziąć to pod rozwagę?
@@@ / 89.77.200.* / 2010-08-16 18:48

powinniśmy wziąć to pod rozwagę

No i bierzemy to pod uwage i nie spodziewamy sie oburzenia opinii miedzynarodowej.
ździcho / 87.205.201.* / 2010-08-16 17:19

Jesli beda pozwy bedzie odpowiedni wynik sledztwa.

Tu akurat nie dopatrywałbym się złej woli. Chociażby z tego względu, ze te pozwy będą różne i rozmaite. Jedno jest pewne, że z lotniskiem to dali dupy, są tego świadomi i z tego się nie wyłgają.
@@@ / 89.77.200.* / 2010-08-16 18:15

Tu akurat nie dopatrywałbym się złej woli

Zapewne slyszales o czyms takim co sie nazywa "konflikt interesow".

W tej sprawie trudno jest znalezc aspekt ktory nie podpadalby pod konflikt interesow.

1. Samolot byl remontowany przez sponsora Putina a Putin jest na czele tego sledztwa.
2. Samolot byl na gwarancji i ubezpieczony na $50mln USD przez firme remontujaca.
3. MAK certyfikowal remont tego samolotu jak i firme remontujaca a MAK prowadzi to sledztwo.
4. Obsluga lotniska byla rosyjska i rosjanie prowadza sledztwo.

ad. 1 i 2 Tak wiec jesli wina za katastrofe zostanie uznana wada samolotu Putin straci swojego sponsora bo firma remontujaca zbankrutuje.
ad. 3 Z tego samego powodu MAK bedzie mial klopoty.
ad. 4. Jesli obsluga lotniska bedzie winna to panstwo rosyjskie bedzie placic odszkodowania.

Jedyny rezultat sledztwa ktory nie bedzie kosztowny dla strony rosyjskiej to taki w wyniku ktorego wina obarczy sie pasazerow albo zaloge samolotu.

Nie twierdze ze taki bedzie wynik ale jesli bedzie to nikt nie uwierzy w jego prawdziwosc ze wzgledu na te wszystkie konflikty interesow ktore wymienilem.
ździcho / 87.205.201.* / 2010-08-16 18:34

1. Samolot byl remontowany przez sponsora Putina a Putin jest na czele
tego sledztwa.
2. Samolot byl na gwarancji i ubezpieczony na $50mln USD przez firme
remontujaca.
3. MAK certyfikowal remont tego samolotu jak i firme remontujaca a MAK
prowadzi to sledztwo.
4. Obsluga lotniska byla rosyjska i rosjanie prowadza sledztwo.

Już kiedyś o tym rozmawialiśmy. Nie wydaje mi się jednak, by rodziny poszkodowanych chciały formułować swoje pozwy w kontekście tych faktów, bo wiedzą, że w tym temacie zostaną odprawione z kwitkiem. Zatem Rosjanie prawdopodobnie nawet nie zakładają ewentualności zaistnienia takich wniosków. Chyba musimy wrócić z tymi wnioskami o odszkodowania do punktu wyjścia: lotnisko (którego nie powinno być a jest).
@@@ / 89.77.200.* / 2010-08-16 18:56

Nie wydaje mi się jednak, by rodziny poszkodowanych chciały formułować swoje pozwy w kontekście tych faktów...

Ale ja nie o tym.
Ja to napisalem aby pokazac ile konfliktow interesow istnieje w sledztwie rosyjskim.

Te konflikty interesow spowoduja ze jedynym rezultatem tego rosyjskiego sledztwa moze byc obarczenie wina za ta katastrofe ludzi ktorzy juz nie zyja.

Pytanie sie rodzin ofiar czy beda wystepowali z pozwami jest rosjanom potrzebne aby mogli sobie obliczyc co im sie bardziej oplaca.

Zaplacic odszkodowania rodzinom ofiar czy upierac sie przy winie pilotow i poniesc koszt utraty reputacji bo, jak pisalem, przy takiej ilosci konfliktow interesow swiat nie uwierzy w taki wynik sledztwa.
ździcho / 87.205.201.* / 2010-08-16 20:06

Pytanie sie rodzin ofiar czy beda wystepowali z pozwami jest
rosjanom potrzebne aby mogli sobie obliczyc co im sie bardziej
oplaca.

O, to na pewno. Każdy by tak zrobił. Z tym, że najpierw muszą mieć rozeznanie co za ile, a będa je mieć dopiero jak wpłyną pozwy.
cytat]

Zaplacic odszkodowania rodzinom ofiar czy upierac sie przy winie
pilotow i poniesc koszt utraty reputacji

Na te ich rozterki to bym raczej nie stawiał, bo ich reputacja już dostała po dupie (katastrofa na ich "prześwietnym" lotnisku). Światu (jako stronie nie zaangażowanej) nie trzeba jakichśtam konkretnych dowodów. Swiatu wystarczy medialny szum wokół sprawy i Rosjanie są tego świadomi, że więcej wstydu to się już nie najedzą, bo świat ma swoje sprawy. W tym wypadku raczej się trzęsą o kasę. Na co im tych rubli pójdzie najmniej tego już nie wiem. A od tych konfliktów, o których piszesz, to będą skrzętnie od nich odwracać uwagę i może te propozycja tych odszkodowań jest po to, by najzwyczajniej "zamknąć mordy" Polakom na temat tych konfliktów. A może to po prostu gest...
@@@ / 89.77.200.* / 2010-08-16 21:32

Z tym, że najpierw muszą mieć rozeznanie co za ile...

To to oni juz wiedza bo jezeli dojdzie do pozwow to sad odbedzie sie w Rosji.
Musza jedynie wiedziec ile bedzie tych pozwow.

Na te ich rozterki to bym raczej nie stawiał...

Tu sie nie zgodze.
Historia mowi ze Rosja jest bardzo wrazliwa na punkcie swojej reputacji.
Cala ta zagrywka z zapraszaniem Tuska na impreze organizowana 3 dni przed impreza prezydenta i do tego w tym samym miejscu sugeruje ze Rosjanie obawiali sie co w Katyniu powie Kaczynski i dlatego chcieli zminimalizowac znaczenie jego wizyty.

Innym przykladem tego probowania ukrycia swoich przestepstw jest sam Katyn.
Rosjanie aby ukryc prawdziwy Katyn przed opinia swiatowa znalezli miasto na Bialorusi o podobnie brzmiacej nazwie Khatyn i zbudowali tam na olbrzymim terenie pomnik ofiar "rzezi" wykonanej przez niemcow. Zsumowali ofiary z kilkudziesieciu wiosek aby wyszla w miare wysoka liczba ofiar (bylo ich mniej niz 200) i wystawili im pomnik oglaszajac swiatu ze zbrodni w Katyniu dokonali niemcy.
Dla obcokrajowcow to wszystko jedno czy miejsce pisze sie Katyn czy Khatyn wazne ze brzmi podobnie.
Znam wielu takich Anglikow ktorzy do dzisiaj sa przekonani ze zbrodni w Katyniu dopuscili sie niemcy. Jeszcze jak sie dowiedzieli ze ofiarami byli zydzi to juz wiecej nie musieli wiedziec.

Nie lekcewaz wiec determinacji Rosji w bronieniu swojej reputacji.
ździcho / 87.205.201.* / 2010-08-16 21:46

Historia mowi ze Rosja jest bardzo wrazliwa na punkcie
swojej reputacji.

Dotąd nie drążyłem tego tematu, zatem wierzę Ci na słowo. Sory, ale pogadamy jutro. Jestem już troszkę wypity. Nara.
janiszek72 / 2010-08-16 15:03 / Tysiącznik na forum
Przyspieszy, ale w którą stronę przyspieszy? I czy to przyspieszenie ma jakiś związek z wyjaśnieniem prawdziwych przyczyn tej zbrodniczej rzezi smoleńskiej? Powalczymy i zobaczymy. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
ździcho / 77.253.115.* / 2010-08-16 15:21

prawdziwych przyczyn tej zbrodniczej rzezi smoleńskiej?

Po co prowadzić śledztwo skoro pan Janiszek72 wszystko już wie? Jak zwykle.
@@@ / 89.77.200.* / 2010-08-16 16:34
A Ty skad wiesz ze on juz wie?
Ty tez chyba chcesz abysmy sie dowiedzieli prawdy o tej katastrofie.
Moge sie jednak mylic bo Cie nie znam.
ździcho / 87.205.201.* / 2010-08-16 16:46

Moge sie jednak mylic bo Cie nie znam.

Znasz mnie. Nie raz się ścięliśmy i nie raz doszliśmy do porozumienia. A co do pana janiszka72, to w wielu wypowiedziach epatuje takimi kategorycznymi sformułowaniami jak: zbrodnia, rzeź, mordercy, zbrodniarze itd. To są oskarżenia. Dlatego napisałem, po co śledztwo skoro on już wie. Owszem, chciałbym się dowiedzieć prawdy o katastrofie, ale nie takiej jakiej JA CHCĘ, tylko takiej JAKA ONA JEST. Pragnienia zaś pana Janiszka wydają się być nieco inne...Może chciałby zobaczyć za kratami kogoś kogo nie lubi, nie wiem...
@@@ / 89.77.200.* / 2010-08-16 16:54

A co do
pana janiszka72, to w wielu wypowiedziach epatuje takimi kategorycznymi
sformułowaniami jak: zbrodnia, rzeź, mordercy, zbrodniarze itd.

Czyli innymi slowy, zjechales go za caloksztalt a Twoia wypowiedz miala niewiele wspolnego z tym co napisal teraz.
Uprawiasz demagogie o ktora jego oskarzasz.
ździcho / 87.205.201.* / 2010-08-16 17:24

zjechales go za caloksztalt

Nie za całokształt. Za te epitety. Może to i demagogia, to co robię, no bo co mogę innego jak nie operuję dowodami. Jednakże od takich sformułowań jak pan janiszek powstrzymuję się. W demagogii nie ma nic złego, ona jest tylko bezużyteczna. Nikomu nie robi krzywdy.
@@@ / 89.77.200.* / 2010-08-16 17:31
Sugeruje komentowac to co ktos pisze teraz a nie to co prawdopodobnie napisal kiedys.
Pamiec jest zawodna.
ździcho / 87.205.201.* / 2010-08-16 18:05

Sugeruje komentowac to co ktos pisze teraz a nie to co prawdopodobnie
napisal kiedys.
Pamiec jest zawodna.

Racja. Poniosło mnie deko.

Najnowsze wpisy