Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sondaż TNS OBOP: Tusk - 43 proc., Kaczyński - 32 proc.

Sondaż TNS OBOP: Tusk - 43 proc., Kaczyński - 32 proc.

Wyświetlaj:

Re:

den / .* / 2005-10-07 18:41
i am den
Xporferus / .* / 2005-10-02 11:41
O metodzie. Tego samego dnia podano w portalu money.pl wyniki sondaży dwóch firm. Wyniki różnia się znacząco. Wnioski:1.Sondaże są mało wiarygodne. Najczęściej powstają na konkretne zamówienie, dla przypomnienia (odpowiednio konstruuje sie pytania)2.Z pkt.1 oraz z doswiadczenia (wyniki realnych wyborów w porównaniu z sondażami) można przyjąć, że są one bardziej elementem kampanii wyborczej niż jej opisem, badaniem - wpływaja na wynik (np. ,,głosuję na A, bo B nie ma szans")Mass media chętnie też wzmocnią ,,przekaz sondaży" lub osłabią.To wszystko jest takie ,,bezinteresowne" oczywiście, wręcz ,,obiektywne".
Marta / .* / 2005-10-02 07:33
Nie ma się czemu dziwić , skoro w pędzie do fotela poselskiego wzięli udział ludzie , których nazwiska zobaczyłam po raz pierwszy na listach wyborczych . A wygrali ci , którzy " wisieli" , gdzie się dało. O wiele łatwiej będzie poradzić sobie Polakom z jedną listą ludzi z pierwszych stron gazet. A wybory mogą zakończyć się różnie. Moim kandydatem nie jest nikt z PiS ani PO .
Janek / .* / 2005-10-07 17:30
Jeżeli stawia się na "nijakość" jak na Jakość z zachowaniem sssswjego abmitnego tylko JA.To czego się można będzie spodziewać?Czekanie na czyjeś rozwiązania kampani wyborczych aby wygodnie we własnym foteliku manifestować swoje niezadowolenie to nie jest chyba to na co czekają też inni wyborcy i kandydaci.Taka manifestacja to manifestacja niedojrzałości politycznej przypominająca obrażonego kandydata- Cimoszewicza.

Najnowsze wpisy