Forum Forum prawneZmiany w prawie

Spłata kredytu a informacja w BIK-u

Spłata kredytu a informacja w BIK-u

Money.pl / 2008-07-24 15:41
Komentarze do wiadomości: Spłata kredytu a informacja w BIK-u.
Wyświetlaj:
wacek2009 / 91.198.245.* / 2008-07-24 15:41
teoretyczna teza wypowiedzi nie znajduje poparcia w praktyce BIK-u, który notorycznie nie usuwa danych Klientów po ustaniu zobowiązania:
- z jednej strony odmawiając korespondencji z Klientem (formalnie poparte ich regulaminem)
- z drugiej przetwarzając dane nawet w sytuacji, kiedy Bank nakaże ich usunięcie (BIK włącza sie do postępowań przed urzędem GIODO w charakterze uprawnionej strony)
- a z trzeciej (to najnowsza praktyka) - przetwarzając dane w pełnym dotychczasowym zakresie w celu "prowadzenia metod statystycznych", aby wyniki tej "analizy" sprzedawać komercyjnie Bankom...

Warto kontrolować co robi BIK z Twoimi danym i składać skargi do GIODO! (w równie dobrze pojętym interesie, jak ten, o który "dba" w Twoim imieniu BIK...)
piotr02071978 / 193.201.18.* / 2008-10-13 22:19
jak mogę uzyskać informacje o moim zadłużeniu i jak go spłacić??
PiotrNastepny / 83.4.11.* / 2008-09-12 21:11
Jakoś znalazłem nawet 12-go kredytodawcę - Bank pomimo niezbyt czystej karty w BIK.
Jeden Bank się tym przejmuje inny nie.
Aby się tym nie przejmować Bank nadaje kryptonim akcji kredytowej taki, ze tylko dobre wczytanie się w kilka stron umowy pozwala się sorientować co to za bank. Np: "Zielony Kwiatek" (przepraszam jesli faktycznie istnieje już taka nazwa)...
W jednym przypadku szczerze się zdziwiłem gdy dowiedziałem się, że kredyt dostałem z transzy takiego klonu nazewniczego, gdy tymczasem tydzień temu odmówiono mi kredytu w LOKALU banku, który stał za tą "akcją".
A więc nie załamujcie się odpychani - wystawczy trochę poszukać.

Najnowsze wpisy