Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Sposób na kryzys. Deweloperzy wybudują czynszówki?

Sposób na kryzys. Deweloperzy wybudują czynszówki?

Wyświetlaj:
Mienek5366 / 83.21.237.* / 2008-12-05 00:49
Nie dosyć, że developerzy zarabiali na idiotach kupujących mieszkania za 2-3 krotnie wywindowane ceny to jeszcze mam im dopłacać teraz ze swoich podatków? Takie rzeczy to chyba tylko w tym kraju. Zero ulg na mieszkania, zero dla developerów, ceny mieszkań spadną i zostaną tylko developerzy, którzy będą budować tanio z niską marżą. Tylko wtedy przeciętnego Kowalskiego będzie stać na mieszkanie.

Rząd dopłacając do rat kredytów płaci 100% marży developerom i odsetki dla banków.

Teraz chcą jeszcze dać im "50-proc. dopłaty" ??? Proszę zmierzcie IQ tych @$%@^ w sejmie i udostępnijcie publicznie!
grzesiek8 / 213.158.196.* / 2008-12-04 22:19
nie powinno byc tak że cena mieszkania zawiera w sobie tylko 1/3 ceny budowy co było przez ostatni rok ,ale weźcie pod uwagę też to że :
1. ceny materiałów były bardzo wywindowane
(pustak max 1,5 roku temu kosztował 6.90zł dziś 2.60 zł)
2. koszty pracownika były dużo za duże (zwykły pracownik niewykwalifikowany jak nie dostał 4tysi to nie chciał przyjść)
3. Pensje prezesów, zarządów i innych osób zatródnionych w spółkach deweloperskich były mocno zawyżone.
4. ceny gruntów były wywindowane przez ten bum.
i to co się teraz dzieje spowoduje ,iż ceny pójdą ostro w dół nawet o 50% czy to się komus podoba czy nie(albo raczej wrócą do normalności. dodał bym jeszcze 5. punkt - ludzi nie stać było na te mieszkania a mimo to brali kredyty ,które cczęsto będą spłacane przez dwa pokolenia bo im media robiły drenaż mózgu że tak jest i nieruchomości muszą ciągle droźeć (co próbuje się robić do tej pory - może co głupsi dadzą się wrobić)
i śmieszne są komentarze typu : "przecierz deweloperzy nie sprzedadzą taniej niż wybudowali" a powiedzcie mi jak ktoś kupił w tym czasie akcje na giełdzie za 1mln zł bo były sztucznie wywindowane, a teraz są warte 0.2mln to czy nie sprzeda i będzie trzymał do końca życia bo napewno wzrośnie? kochani deweloperzy chciało się nachapać ? jest biznes i wielkie pieniądze to jest i wielkie ryzyko. JAk mi nie wyjdzie otwierając biznes to rząd mi nie pomoże a jeszcze us i zus skopie leżącego

Najnowsze wpisy