Forum Forum motoryzacyjneUżywane

sprowadzenie auta z Niemiec

sprowadzenie auta z Niemiec

franek884 / 2011-05-31 09:37
witam,
wybieram się do naszych zachodnich sąsiadów w celu sprowadzenia auta, czy możecie mi nakreślić jakie formalności w tej sprawie powinny być załatwione, nie bardzo wiem od czego zacząć, jakie dokumenty koniecznie muszę załatwić w Niemczech? będę wdzięczny jeśli podzielicie się ze mną swoim doświadczeniem
Wyświetlaj:
nowy czy używany / 79.175.206.* / 2014-03-28 09:33
Wolisz auto nowe czy używane? Dziwnie postawione pytanie, ja bym spytał czy chcesz mieć nowe auto, czy stare? I w tedy opowiedziałbym, że chece stare, ale nie używane, a nowego nie che ani prosto z salonu, ani używanego. Po pierwsze nowe auta mi się nie podobają, po drugie miałbym kłopot z wielkością auta, bo nie ma już klasychnych dużych kombi ( Omega, Scorpio, BWW 5, W124, W210)Po trzecie lubię sam serwisować moje auto, a patenty zastosowane w tych "nowych" wskazuję, że jest to bardziej własność producenta i serwisu niż użytkownika, który ogranicza się tylko do płacenia czły czas za to samo dziadostwo! Reasumując nowe auto są wyrobami marketingowymi mającymi przynosić zysk w fazie produkcji, użytkowania i utylizacji i nie ma to nic wspólnego z dawną motoryzacją!
nowy czy używany / 79.175.206.* / 2014-03-28 09:33
Długo zastanawiałem się nad tym odwiecznym dylematem - nowe czy używane. Po przeanalizowaniu ofert oraz promocji wyszło mi, że nowe. Obecnie auta produkuje się "pod serwis", dlatego jest wielkie prawdopodobieństwo, że po okresie grarancji (ok. 3 lata) zaczną się powoli sypać generując koszty; poza tym nie dysponując ok. 50-60 tys na używanego 3 latka musiałbym wziąć kredyt, który jest o wiele mniej korzystny niż na nowe. Utratą wartości się nie przejmuję, gdyż zamierzam użytkować auto ok. 5 lat. Reasumując - mam 5 letnią gwarancję (święty spokój), korzystny kredyt i ubezpieczenie, auto skonfigurowane pod siebie i ten niepowtarzalny zapach nowości. Pozdrawiam
nowy czy używany2 / 79.175.206.* / 2014-03-28 09:32
Po co pisać o używkach za 60, 80 czy 100 tys. Kto u nas takie kupuje? Jakbym miał 60tys w gotówce to pewnie, że wolałbym nówkę. Większość używek to przecież 10-30 tys. A wtedy to jest wybór czy Kia Picanto za 35 tys. - połowa na kredyt, czy 5-7 letnie większe za połowę tego ale za gotówkę. Jakoś nigdy nie zdarzyło mi się, żebym rocznie wydał na używane auto więcej niż 3-4tys, licząc ubezpieczenie, naprawy, bez paliwa. Nawet w roku w którym zostało kupione i trzeba było zrobić 'pakiet startowy'. To nawet jakby ta Kia była tylko w połowie na kredyt to samych odsetek będzie ze 2tys rocznie, do tego droższe ubezpieczenie itp. Spokojnie wyjdzie tyle samo. A w przedziale 5-7 lat za około 20 tys można mieć Focus-a, Mondeo, Octavie itp. Na raczej nikt mi nie powie, ze komfort i bezpieczeństwo taniej nówki segmentu A będzie chociaż zbliżone do paroletnich samochodów z segmentu C czy D. Artykuł to może miałby sens jakby porównać nowe i używane auta tej samej klasy. Na przykład nowe Mondeo za ~80tys i 5-letnie za 25tys. Wiadomo, że to nowe by wygrało pewnie we wszystkich kategoriach oprócz jednej. Kosztu eksploatacji. Za 55 tys różnicy to używkę można 3 razy wymienić.
WRCJaro / 79.175.206.* / 2014-03-28 09:30
Powiem tak, nowy to tylko japończyk lub azjatycki pojazd, niestety co by nie powiedzieć o europejskich pojazdach to japończycy produkują pojazdy które są b.dobre do 10lat później jest to loteria, a serwis masakrą, kto naprawiał japończyka wie o czym piszę. Jeżeli używany to tylko dobra solidna marka, najlepiej niemiecka może być francuzka (chociaż ostatnie kooperacje z japami trochę szkodzą temu wizerunkowi) lub jaka kolwiek inna, są to pojazdy których trwałość jest wprost fantastyczna (pomimo sporej ilości małych usterek). Mam w swoim posiadaniu Forda Mustanga z 1967r znanego jako Shelby Mustang, życzę wszystkim aby ich samochody były tak trwałe jak mój, ostatnią awarię miał w 1992 roku (problem z rozrusznikiem - pracował bez awarii od 1967r).

Wal

Walkimh / 79.175.206.* / 2014-03-28 09:24
głupie pytanie!.Przecież to zależy od ilości posiadanych pieniędzy a nie od dobrej woli.
Marlena321 / 46.113.144.* / 2014-03-22 14:40
Kupiłam dziś toyotę w firmie Elegant Car i przed zakupem pojechaliśmy z mężem do serwisu Toyoty żeby sprawdzić auto i teraz możemy spać spokojnie bo sprawdzili nam auto profesjonalnie. Kupiliśmy dobre auto i jesteśmy jak narazie bardzo zadowoleni, więc osobiście mogę polecić.
wojtek570 / 31.175.66.* / 2014-03-26 21:23
hahahahaha wstydu nie masz
MirekOpole / 79.175.206.* / 2014-03-18 23:54
Z firmą Elegant Car mam miłe doświadczenie w zakupie samochodu. Wszystkie dokumenty przygotowane do rejestracji i jako nieliczny ze sprzedających wyraża zgodę na sprawdzenie auta i wystawia gwarancję na samochód. Jak jeden z wtrysków w silniku diesla przestał prawidłowo działać to pomimo upływu 5 miesięcy po zakupie wymienił mi na używany ale sprawny po małym przebiegu bezodpłatnie! Konkretna firma.
Marek1965 / 109.243.79.* / 2014-03-15 19:03
Kupiłem auto od firmy elegant car i do dziś jestem zadowolony
dodi779 / 46.112.17.* / 2014-03-27 08:46
Nigdy więcej top car i elegantcar, mam nadzieje ze kiedyś zapomnę o nich
bauhause / 79.175.206.* / 2014-03-28 08:46
dodi779 odpowiedz konkretnie z usług której firmy korzystałeś? TOP CAR czy ELEGANT CAR? A może żadnej??? Mógłbyś mi przesłać jakieś potwierdzenie zakupu samochodu w firmie ELEGANT CAR? oto adres bau.hause@onet.pl
Chciałbym zakupić auto w tej firmie a sądząc po tym ile komentarzy tu wystawiłeś to albo jesteś bardzo wkurzonym klientem albo konkurencją, więc chciałbym to zweryfikować , ponieważ mam 640 km do Szczecina i chciałbym mieć pewność.
garmazyn / 88.156.41.* / 2014-03-13 12:40
jeśli chodzi o formalności to nie pomogę, bo mi wszystko załatwiał importer, ale za to mogę podesłać ku przestrodze poradnik z trikami nieuczciwych handlarzy. Warto sobie przejrzeć i wiedzieć na co zwracać uwagę i w jakich miejscach dokładnie obejrzeć auto, żeby nie dać się nabrać na sztuczki: http://www.poradnik-pewneauto.pl/
Rekin90 / 5.173.48.* / 2014-03-11 20:21
Kupiłem auto 06.2013 roku z firmy o której mowa i do dnia dzisiejszego na szczęście nic mi się nie dzieje. Odpukać :) Przed zakupem spytałem tylko czy mogę sprawdzić auto w warsztacie i właściciel(sprzedawca) bez problemu wyraził zgodę. I po przyjezdzie udaliśmy się i sprawdziłem auto w warsztacie mojego szwagra ze Szczecina. Faktycznie okazał się być uczciwy sprzedawca bo tak jak opisał w ogłoszeniu tak było. Szwagier stwierdził po sprawdzeniu że auto jest naprawdę zadbane i nic nie musiałem w nim robić.
zenek376 / 31.175.66.* / 2014-03-26 21:24
mam nadzieję że Temida wam nie odpuści
Ryszard1958 / 164.126.2.* / 2013-10-31 19:53
Zakupiłem od firmy elegant car 2 samochody osobowe i 3 busy do przewozu osób. Faktycznie transakcja początkowo odbywała się na parkingu strzeżonym na którym właściciel trzymał samochody. Natomiast jeżeli ktoś faktycznie kupował od wyżej wymienionej firmy towar to doskonale wie dlaczego transakcja odbywa się na Parkingu Strzeżonym, ponieważ właściciel mieszka i prowadzi firmę w małej miejscowości oddalonej około 60 km od Szczecina, więc wydaje mi się, że to jest główny powód załatwiania formalności na miejscu w Szczecinie. Sądzę że raczej nikomu nie chciało by się jechać 60 km po to by podpisać umowę. Z transakcji jestem do dziś zadowolony i nadal współpracuję z firmą elegant car. Mogę polecić tą firmę każdemu kto ceni sobie fachowe podejście do sprawy. Za każdym razem byłem miło obsłużony.
micki mouse / 37.47.67.* / 2015-12-18 20:20
Nie kłam Rysio bo Rysio to chyba Paź Emilek albo cwaniaczek właściciel firmy Elegant car albo jego żonka czy wam nie wstyd samemu komentarze sobie pisać żenada to jest wasz przez małe w profesjonalizm a co do tych busów jakich busów jakoś nigdy busów na sprzedaż nie mieliście a podobno Wami skarbówka się zajmuje za zaniżanie kupna sprzedaży pozdrawiam gorąco były klient frajer i sąsiad z Zawadzkiego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
everald / 81.190.144.* / 2013-10-22 11:43
tak czytam i czytam i widzę, że oszustów w tym procederze nie brakuje :/ ja sprowadzałem auto na firmę od olsztyńskiego importera Mazurek i nie miałem żadnych takich problemów, o których piszecie. Pojechałem do firmy, biuro, zostałem zapytany o to, jakie auto mnie interesuje, dostałem do przejrzenia katalog aut, które już sprowadzali (nowe i używane). Ja chciałem używany, okazało się, że sprowadzają nie starsze niż 5 lat, bezwypadkowe. Po kilku dniach dostałem pisemną ofertę na auta, które mogli zaproponować (dane techniczne, wyposażenie, przebieg, zdjęcia, cenę), wszystko mogłem sobie spokojnie przejrzeć w domu i zdecydować. Pełen profesjonalizm, żadnych "szemranych" działań, jak te, o których piszecie (jakieś transakcje w aucie na parkingu!!??). Umowa podpisana w biurze, auto z udokumentowaną historią serwisową, oferują i raty i leasing. Samochód dostarczony w ciągu 5 dni. Widzę, że ciężko trafić na uczciwego importera, miałem więcej szczęścia niż panowie tutaj. Tylko jak się chronić przed takimi "cwaniakami"? Można jakoś sprawdzić takie firmy?
Gaweł / 109.243.195.* / 2013-10-01 20:30
Przez przypadek wszedłem na to forum szukając kontaktu do firmy Elegant Car, ponieważ chciałem zakupić kolejne auto, gdyż z poprzedniego jestem zadowolony. Jakoś przed zakupem sprawdziłem auto w serwisie Toyoty i mechanicy nie mieli wątpliwości by wystawić pozytywną opinię. A stan samochodu okazał się lepszy niż się spodziewałem. Więc nie mógłbym powiedzieć złego słowa o tej transakcji. Ciężko ocenić kto pisał te złe opinie skoro firma nie ma nic do ukrycia. Świadczy to chociażby duża chęć sprzedawcy by sprawdzić auto przed zakupem. Czego zazwyczaj u zwykłych sprzedawców brakuje i przede wszystkim ogromny plus za dużą ilość zdjęć dobrej jakości i jak można przekonać się na miejscu bez fotoshopu.
pigi / 164.126.219.* / 2014-01-27 12:50
hehehehe kolejny ,,pozytywny '' własnoręczny
Szczęśliwy nabywca / 79.175.206.* / 2014-03-02 14:01
KONKURENCJA NIE ŚPI ! ! !
Zbigniew Warszawa / 164.127.200.* / 2013-09-25 16:52
UWAGA na sprzedawców wystawiających fikcyjne umowy niemieckie miedzy kupującym a Niemcem ktorego nawet nie widzicie. Później można szukać wyłącznie wiatru w polu w razie jakichkolwiek problemów. Samo spisane danych sprzedającego nic nie pomoże, ponieważ sprzedawca używa pózniej od wszystkiego ręce. Uważajcie
Dariusz82 / 164.126.55.* / 2013-09-18 16:36
Dzień dobry drodzy czytelnicy. Miałem okazję kupić auto w Szczecinie od firmy Elegant Car. Muszę przyznać, że auto które kupiłem faktycznie sprawdziłem przed zakupem i okazał się w super stanie technicznym.z wyglądu również śliczny, ale minus za czekanie na Pana na parkingu. Godzina spóźnienia to za dużo tym bardziej, że zależało mi na czasie. Pozatym jak najbardziej mogę polecić. Autem jeżdżę do dziś przez prawie dwa lata bez większych napraw.

Najnowsze wpisy