Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Stać nas na trzy razy mniej niż ludzi ze "starej" UE

Stać nas na trzy razy mniej niż ludzi ze "starej" UE

skomentuj
Wyświetlaj:
S.R. / .* / 2004-08-05 15:01
Po 1945 roku Europa Zachodnia rozwijała się , co prawda za różne pieniądze ( plan Marschalla ) , różnymi drogami i w różnym tempie , ale jednak . Niektóre kraje były wskutek wojny zniszczone tak jak Polska . W tej ostatniej , w latach 1945-1989 , klecono coś , co nazywano gospodarką socjalistyczną . Zdewastowano w ten sposób wszystko , łącznie z ludzkimi umysłami , co widać chociażby w tekstach poprzedników nie odróżniających skutków od przyczyn . Na jakich więc zasadach mamy zarabiać tyle samo , co w tych najbogatszych krajach europejskich , skoro od około dziesięciu lat wszelkie reformy są u nas ostro hamowane- zaczął to rząd Pawlaka , kontynuował Buzka , o wygłupach rządu Milera nie wspominając , a do odrobienia jest dystans kilkudziesięciu lat . Musi jeszcze delikatnie mówiąc nastąpić wymiana pokoleniowa , aby do ludzi w końcu dotarło , że zarabianie pieniędzy powinno wynikać ze sprzedaży tego co inni potrzebują ( pracy , towarów , usług ) . Niestety , to co oferuje się innym , musi być lepsze , lub tańsze przy tej samej jakości , aby ktoś to nabył . Żadne kombinacje z kursami , stopami procentowymi , płacą minimalną nic tu nie pomogą .Świat szedł do przodu , a w Polsce budowano lepsze stosunki społeczne . Skutki właśnie tego odczuwamy do dzisiaj .
Max / .* / 2004-07-31 01:15
Uwazam, ze kazdy powinien pracowac po 14-16 godz/dobe. Tylko tak jestesmy w stanie dogonic UE w zarobkach. Najpierw zarabia sie malo, ale z biegiem czasu dochody rosna, tym bardziej jak sie duzo inwestuje np: gielda, fundusze inwestycyjne, obligacje. Odkladajac 1000zl miesiecznie mozna po kilku latach majac oczywiscie ponadprzecietna stope zwrotu z inwestycji dogonic panstwa UE. Trzeba tylko duzo inwestowac. Oczywiscie to propozycja dla osob nie majacych obowiazkow rodzinnych.
mir / .* / 2004-08-02 20:27
Szczególnie to "mądre" gdy mamy największe bezrobocie.Chyba,że "będziemy latali w kółko z pustymi taczkami bo będziemy tak zapracowani,że nie będziemy mieli czasu je załadować".
Max / .* / 2004-08-07 21:21
Pracy w Polsce jest duzo, tylko pracowac nie ma komu. Wiadomo jak komus nie odpowiada praca za 1000zl i to jeszcze 8h dziennie przez 22dni w miesiacu to co sie dziwic, ze jest bezrobocie. Uwazam, ze blisko polowa tych zarejestrowanych pracuje na czarno, reszta pracy wogole nie szuka a tylko okolo 7,7% osob to prawdziwi bezrobotni, ktorym nalezy pomoc.
PA / .* / 2004-07-30 07:45
NO BRAWO PANIE BALTZEROWITRZ.JEST PAN FENOMENALNY -- DLA NICH.CIEKAWE KIEDY PANU KOPNĄ W SZMATY.EURO MUSI KOSZTOWAĆ 8 ZŁOTYCH - CONAJMNIEJ.
PA / .* / 2004-07-30 07:52
ZAPOMNIAŁEM O BRAWACH DLA RADY STARCÓW. BRAWO DZIADKI I BABKI . IDŹCIE JUŻ SPAĆ. GDYBY WAS WOGÓLE NIE BYŁO BYŁOBY 1000 RAZY LEPIEJ.
Zombi / .* / 2004-07-29 09:34
Kogoś tu pogięło. Wygląda na to że należy podnieść minimalną pensję trzykrotnie i już będziemy mieć najlepiej w Unii. Trochę przypomina to ubruttowienie Buzkowca. Tyle że jeśli wzrośnie trzykrotnie minimalna pensja to po prostu wzrośnie liczba ludzi zatrudnionych na 1/2 i 1/4 etatu a harujących jak wcześniej.
pifpaf / .* / 2004-07-28 23:37
Ostatni akapit wskazuje wszakże iż droga od kapitalizmu skończyła się w europi zachdniej socjalizmem - równe płace. Czy warto?
keri / .* / 2004-08-02 05:47
Mieszkam obecnie w Asutrlii i tez obserwuje to iz place sa tu stosunkowo na jednym poziome. Rozbieznosc 100% jest zadkoscia. Tylko w Polsce jeden zarabia grosze d drugi fortune czesto robiac to samo i na tym samym stanowisku. Dziwne troche. Prawda?
obywatel / .* / 2004-07-29 08:38
a co Ty robisz, że chcesz zarabiać po 100tys. zł miesięcznie, jesteś prezesem spółki SA, która wcześniej była Państwowa? uwałszczyłeś się kosztem społeczeństwa i Państwa. Na zachodzie fortuny rosną z dziada pradziada, tu zaś w ciagu 2 lat i jeżeli mi ktoś powie że uczciewie to jest kłamcą. TO JEST NIEMOŻLIWE.
nizki / .* / 2004-08-02 09:14
Mylisz się - można uczciwie dorobić się sporych pieniędzy (liczonych w milionach PLN) w ciągu kilku lat. ZWŁASZCZA jest to możliwe w okresie przemian ustrojowych i budowy od podstaw wolnego rynku (jak to miało miejsce w Polsce), gdzie praktycznie na początku popyt wielokrotnie przewyższał podaż i moża było sprzedać wszystko. Jestem więc przekonany, że takie firmy jak ATLAS, OPTIMUS czy MOKATE uzyskały swoją pozycję w sposób uczciwy. Teraz też ciągle są nisze, na których moża szybciej niż na zachodzie zbić całkiem pokaźne fortuny.
skomentuj

Najnowsze wpisy