Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Statistica: Kim naprawdę są frankowicze?

Statistica: Kim naprawdę są frankowicze?

Money.pl / 2015-02-23 11:09
Komentarze do wiadomości: Statistica: Kim naprawdę są frankowicze?.
Wyświetlaj:
zzzzzzzzzzzzzz / 83.14.222.* / 2015-06-11 10:36
A gdyby frank spadł na łeb w dół poniżej kursu z dnia w jakim brali kredyty czy też uczciwie by oddawali więcej?? Mi nikt nie pomaga spłacać kredytów, dla czego ja i każdy inny obywatel ma pomagać cwaniakom??
howgh1113 / 5.174.75.* / 2015-06-17 23:05
zzzzzzzzzzzzzzzzz - napisz w jaki sposób miałbyś pomagać "frankowiczo"? Nie, ty robaczku nie napiszesz bo jesteś tylko trolem buhhhahhhaaa. A co do niższego kursu franka to zapewniam cie , ze i ja, i wielu innych zwróci kredyt o ile wróci do kursu z dnia podpisania kredytu! Kredyt we frankach to zwykłe oszustwo. Kredyt zaufania do banków wyczerpał się. I TO jest największa porażka pseudodemokracji~! howgh
krakuskolonia / 194.55.30.* / 2015-06-11 02:04
Wystarczy, ze sie ma lobby. Tych kredytow nie bral polski Kowalski, tylko wszelkiej masci spekulanci. Dlatego teraz wara im od pomocy panstwa, czyli pieniedzy polskich podatnikow!
cozachuje1113 / 5.174.75.* / 2015-06-17 23:09
Jaka pomoc państwa? Jakie pieniądze polskich podatników? O czym ty napisałeś krakuskolonia? Po co zadymiasz? Płacą ci za literówkę? Dużo?
W Polsce kogo się da oszukać to oszukają / 81.18.214.* / 2015-06-10 06:44
A ja kupiłem akcje JSW na giełdzie bo wszyscy pisali, że pójdą w górę co najmniej 10%. A teraz akcje kosztują mniej niż 10 % wartości.
Czy skarb państwa razem z zarządem JSW nie powinien odpowiedzieć za zawyżoną wycenę spółki.
W Stanach takie procesy są.
Uważam, że państwo powinno pomóc akcjonariuszom - bo zawyżyło wycena akcji.
Grazyna1053 / 5.60.80.* / 2015-05-24 19:04
....zwykłymi ludźmi, a że spłacaja swoje dlugi. Bo to porządni obywatele i uczciwi ludzie. Spłacaja swoje... nieswoje długi ( oszustów bankowców) kosztem własnego poziomu życia czyli urlopów, samochodów, standardu zycia wogóle. Natomiast dochodza swoich żądań w sadzie, jak należy. Szanowna statystyko nie bądź niesprawiedliwa, bo i Twoje obliczenia są niedokładne. 90% tzw. frankowiczów zaciągnęło kredyty na jedyne własne mieszkanie a banki w porozumieniu z władzą oszukali nas. Nie podjudzajcie narodu, bo sami źle na tym wyjdziecie!!!!!np przestaniemy czytac te brednie!!!!
despart / 83.27.16.* / 2015-06-24 13:09
A niby to jak te banki porozumialy sie z wladza skad Ty posiadasz takie wiadomosci?
azibik / 31.61.136.* / 2015-06-10 07:25
Czy analfabeta brał duży kredyt nie czytając warunków spłaty ? A potem płacze że ktoś go oszukał.
Borekmmm / 37.7.94.* / 2015-06-01 14:47
Jakich oszustów bankowców .. ps to rozumu nie masz ze jak bieżąco w obcej walucie to ona może pójść do góry. Sami jesteście sobie winni a zwala cie winę na frankowiczow
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Asia461 / 109.200.81.* / 2015-06-01 13:51
Frankowiczów nikt nie oszukał. Każdy z nich otrzymał umowę, którą powinien przeczytać przed podpisaniem. Tam jest wszystko napisane. Jak podpisuje bez czytania i orientowania się na czym to wszystko polega, to jest jego problem. Ja wzięłam kredyt w złotówkach z dużo wyższym oprocentowaniem, aby uniknąć problemów ze spreedem i zmianą kursu waluty. Wielu Frankowiczów śmiało mi się w twarz, bo przecież kurs franka od lat się nie zmienia. W końcu się zmienił, więc teraz niech nikt nie płacze, bo podpisując umowę wziął na siebie ryzyko zmiany kursu, tak jak ja zmiany oprocentowania na wyższe. Nie rozumiem dlaczego mamy pomagać tym, którzy byli bezmyślni. Jeżeli mamy przewalutowywać kredyty Frankowiczom po kursie z dnia popisania umowy, to ja proszę o zmianę oprocentowania mojego kredytu za tamten czas na kredyt o niższym oprocentowaniu, a nadpłatę pójdzie na spłatę kapitału. Jak mamy pomagać, to wszystkim po równo. A dla tych, co nie brali kredytu, ponieważ bali się niestabilnej sytuacji na rynku pracy poproszę kredyt na specjalnych warunkach. Może bezzwrotny? Niech każdy coś dostanie.
7&7&7& / 178.36.207.* / 2015-06-05 19:20
Przecież bylas bardziej wyedukowana brałas kredyt w walucie w ktorej zarabiasz ,o co Ci chodzi? Czy nie tak się umawialaś ?
Słowo "kredyt" od łacińskiego credere zawierzyc zaufac i do tego bank Szwajcarski -to nie może byc lichwa ,a jest .Czy Ty spłacasz potrójna wartość?
Zlotowkowicz / 79.110.201.* / 2015-06-01 15:42
.....masz 200% racji. Podzilam Twoja opinie. Jak dzielic (obniżac koszty raty), to po równo.A,nie wybrańcom. Zaciagajac kredyt smiali sie do rozpuku,teraz jak zostanie im przeliczone oprocentowanie,tez sie beda smiac jeszcze bardziej. Dlaczego? - otoz ich ( procenty ) beda splacac zlotowkowicze,.
Jest powiedzenie - WIDZIALY GALY ( CO PODPISYWALY )BRALY. Teraz niech sami sobie sami radza.
Złotowkowicze jak mieli znaczny wzrost oprocentowania, nic nie mowlili. Tylko zaciskali usta i splacali. Niech ,,,FRANKOWICZE'' pojda ich droga i robia dokladnie to samo.
Robert z Opola / 178.252.23.* / 2015-05-19 08:44
Jest wielu "frankowiczów" którzy korzystali z tańszego niż "złotowy" kredytu i kupowali mieszkania powiedzmy "na wyrost". Jak jest okazja to dlaczego nie. Ale jest wielu takich, miedzy nimi ja, który kupił mieszkanie na rynku wtórnym, bez "fajerwerków", aby mieć gdzie mieszkać z rodziną. A jest na czworo. Koszt kredytu był niższy od wynajmu. Oczywiście, mówiło się o ryzyku kursu waluty. Ale nikt nie przypuszczał, że będzie to prawie 100%. Jakby takie ryzyko było do przewidzenia to nikt by takiego kredytu nie wziął. Krach z 2009 roku zrobił swoje. Umowy były zawarte i konsekwencje spadły na kredytobiorców. Wielu z nas po kilku latach spłacania ma dalej do spłaty więcej jak pożyczyło i nie jednokrotnie niż jest warte mieszkanie. Kilka lat temu była akcja wykupu "starych" mieszkań. Nasz sąsiad skorzystał i wykupił swoje 33m2 za około 600 zł.
A my? Kredyt na 30 lat z ratą w okolicach 1000 zł. A miało być około 600 zł. Dopiero niedawno "zalecono" bankom uwzględnienie ujemnego LIBOR. Podzieliło to konsekwencje sytuacji CHF na kredytobiorców i banki. Rata spadła o około 200 zł. Zawsze coś.

Pozdrawiam wszystkich walczących z kredytami by żyć normalniej, którzy dla tej idei zrezygnowali z wszystkiego i "weszli" w franka i wszystkich tych, który mogliby coś nam ułatwić ale tego nie robią.
Złotówkowiec / 81.190.228.* / 2015-06-01 20:59
Ja oddaję co miesiąc 1318 zł , może mi ktoś pomoże ;d brałem kredyt w PLN. Gdzie tu sprawiedliwość ?
Zlotowkowicz / 79.110.201.* / 2015-06-01 15:50
Jaka masz poradę dla ,,zlotowkowiczow''?.
Co im poradzisz?, moze tez by chcieli swoje raty kredytu miec zmniejszone o 200zł m-nie, tak jak Ty ,,frankowiczu''. Tez swoich ,,zlotowek'' w rekach nie mieli na zakup mieszkania, tylko na papierku, jak wszyscy kupujacy mieszkania.
Napisz co proponujesz ???
bob729 / 83.21.0.* / 2015-05-19 13:30
ty ponosiłeś świadome ryzyko kursu walutowego i płaciłeś znacznie niższa ratę za kredyt, ja płacąc w PLN miałem znacznie wyższą i stabilniejsza ratę ( wysokość raty również się wahała ). Podjąłeś ŚWIADOMIE ryzyko na 30 LAT !!!, nie możesz pisać o wzroście kursu CHF o 100 % bo to głupoty. Kurs wzrósł na kilka dni. i w chwili obecnej jest wyższy o ok. 25 % !!!. Poza tym otrzymaliście pomoc która jak sam piszesz dała ci obniżkę stałą na racie w kwocie 200 złotych to jest 20 % całości raty miesięcznej . Więcej straciłeś 5 % od kursu po którym był boom i wzrosła wartość franka względem PLN. Nadal płacisz mało i znacznie mniej niż ci w PLN. Przestańcie frankowcy k.....a narzekać.
D...kosciotrupa / 188.146.81.* / 2015-06-04 17:02
Czlowieku co ty piszesz. Jakie 25%. Bralem kredyt i w momencie wyplaty kurs byl 1.98. Dzis jest to prawie 4 zl. No coz. Jak matma byla to kamieniami rzucales w strone szkoly.
a co do pozostalych wypowiedzi innych- ja wzialem kredyt we frankach bo to byl jedyny jaki mi chcieli przyznac przy moim poziomie zarobkow. Ale nie marudze, nie szlajam sie po sadach, ze mnie oszukali. Wiedzialem o ryzyku. Jak ciemna masa nie wiedziala - to ich strata. A ponosze konsekwencje tego ze lepszej pracy mi sie poszukac nie chcialo, inni swojej glupoty lub pazernosci. Kazd mial wybor - mozna kredytu bylo nie brac wcale. Choc prezydenckie zalecenia sa inne. W koncu nasz kraj, nasz rzad, samismy se zgotowali taki los.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lew wel / 192.162.60.* / 2015-06-24 11:47
Tylko dlaczego się nie zastanowiłeś czemu tylko taki kredyt chcą ci przyznać ? Doskonale wiesz że banki to krwiopijcy i wyssą z ciebie wszystko , a warunki kredytu też sami ustalają i dlatego tylko taki kredyt ci przyznali . Kredyty bankowe i wszystkie inne to nie są dla ludzi, tylko dla banków. Ludzie maja być tylko niewolnikami spłacającymi te kredyty. Czy jasno wszystko wytłumaczyłam .
M.Karol / 83.68.95.* / 2015-04-09 15:16
brałem kredyt we wrześniu 2009, wtedy frank był po 2,58, a rata 2400zł, wiedziałem o ryzyku walutowym ale kredyt brałem na 5 lat więc ryzyko było wg mnie trochę mniejsze; ostatnią ratę we wrześniu 2014 płaciłem 2950 przy kursie 3,50; alternatywą był kredyt w złotych ale na starcie wyliczyli ratę 3000zł a ja taką i trochę wyższą zapłaciłem tylko 17 razy (srednio 65zł),czyli dwie pierwsze raty to pokryły, oczywiście potem raty w złotówkach zmalały ale nigdy nie do wartości z której ja startowałem we frankach, tyle tylko że ja miałem kredyt na 5 lat i uciekłem przed podwyżką franka
qmio / 178.36.109.* / 2015-04-09 10:19
Temat frankowiczów pokazał wyrażnie czym jest ten polski katolicki patriotyczny ludek!
babcia 111 / 83.16.229.* / 2015-04-09 10:12
Tak naprawde na raty składa się rodzina afrankowicze pracują po 260-290 godzin miesięcznie. To są ludzie którzy biorąc kredyt wyliczali czy ich będzie stac na ten kredyt i tak np. moja rata miala wynosi 1200 zlotych a wynosi 2200 to niestety te dodatkowe pieniądze trzeba zarobić. Nigdy bym sie nie zdecydowala na zakup mieszkania gdyby mnie bank nie namawiał informujac o korzyściach.
RCz / 176.221.120.* / 2015-05-13 09:36
Każdy liczy korzyści, nie zwraca uwagi na zagrożenie, ja biorąc kredyt we frankach miałem tylko taką możliwość gdyż moja zdolność kredytowa nie pokrywała nawet w połowie zapotrzebowania na kredyt.
W trakcie wyliczeń kredytu okazało się, że w złotówkach na rok 2005 muszę oddać w odsetkach 150% wartości kredytu, a we frankach na odsetki wychodziły na poziome 65% wartości kredytu. Liczyłem się z ryzykiem i taki kredyt wziąłem świadomie.
Każdy ma głowę, wolną wolę. Każdy liczy korzyści, a nie zwraca uwagi na zagrożenie. TAKA JEST PRAWDA, a później NIE WIEDZIAŁEM.
zara345 / 89.187.233.* / 2015-05-13 18:44
Piszesz totalne bzdury !!! Bo aby zaciągnąc kredyt we frankach trzeba było miec o wiele wyższe zarobki niż kredyt w złotówkach, który wzięłam w 2008 r. bo tylko na taki mnie było stac z moimi zarobkami. Raty przez pierwszych kilka lat wynosiły od 2400-2700 zł, a w tym samym okresie i identycznym kredycie we frankach rata wynosiła 1600 zł. Wniosek jest taki, że frankowicze rzucili się na niższe raty mając świadomość ryzyka jakie ponoszą, natomiast mieli wybór co do waluty, natomiast ten kto mało zarabiał był skazany na złotówki i wysokie raty. Ludzie nie wierzcie frankowiczom !!! to ściema.
Kredytobiorca w zł / 159.245.16.* / 2015-04-09 10:35
tak samo byś płakał gdyby rata dzis wynosiła np. 600zł. Zaryzykowałeś i jest jak jest do kogpo masz pretensje
ZniewolonyGNB / 178.43.220.* / 2015-04-09 09:47
Kolejna dezinformacja ! Nie da się dalej bezkarnie okradać i niszczyć polskie rodziny . ZNIEWOLENIE EKONOMICZNE zaaplikowane za pomocą systemu PRZEMOCY FINANSOWO-PRAWNEJ. Wciskanie ZŁODZIEJSKICH PRODUKTÓW TJ.Polisolokaty,niby kredyty indeks.w CHF i inne ,stało się możliwe dzięki przyzwoleniu Władz RP na okradanie bezkarne obywateli. Do dnia dzisiejszego BRAK NADZORU NAD BANKAMI itp.sprawia , że POLSKA jest ELDORADEM DO BANKOWYCH ZŁODZIEI.
Daniel186 / 178.181.48.* / 2015-06-01 14:11
Żeby był złodziej to musi być i ofiara, biorę kredyt we frankach jestem szczęśliwy ale jak pojawia się problem to nagle strach, gdzie tu wina władzy, to raczej głupota i ludzka chytrość.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wertyasdf / 83.31.91.* / 2015-03-31 12:00
Wiedzieli, na co się piszą

Każdy, kto decydował się na kredyt w walucie obcej we franku czy w euro, był chyba tego dogłębnie świadomy, iż Bank, a w szczególności UMOWA KREDYTOWA informuje o tzw. ryzyku kredytowym i możliwych wahania kursu w szczególności.
Wszystko przesłoniła wizja niższej raty i zapewnienia niekompetentnych, wykształconych przez oświatę w innych kierunkach „pseudo bankierów” okienkowych i ich niczym niepopartych z ich strony zapewnień, iż kurs "RACZEJ nie wzrośnie".
Piszecie skargi, zażalenia, które mają znaleźć winnego. Daleko nie trzeba szukać - popatrzcie w lustro i odpowiedzcie sobie na pytanie czy - Czy Ja jestem tak nieodpowiedzialny czy chcę udawać niezwykle przebiegłego i cwanego?
W obu przypadkach winny jest w tej konkretnej sytuacji system oświaty produkujący ludzi z tzw. „WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM” bez umiejętności logicznego, poprawnego myślenia i podstawowej, powtarzam podstawowej wiedzy ekonomicznej. Pozorne oszczędności na doradztwie prawnym związane z umową kredytową w wysokości 600 – 800 zł w perspektywie spłaty zaciągniętego kredytu na minimum 20-30 lat to chyba jakiś żart lub kpina.
1. Zależało wam bardziej na dostaniu tego kredytu niż Bankowi na daniu go Wam.
2. Myśleliście, że będzie dobrze i tanio, kpiąc ze złotówkowiczów nie analizując zapisów umowy punkt po punkcie zaznaczając niejasności, ponieważ jak najszybciej chcieliście kupić wymarzone M.
3. Skomstwo nie pozwoliło wydać ani grosza na doradztwo prawne.
4. Kolejny błąd to zbyt dużo zaufania do systemu Państwa, w którym żyjemy Wszyscy.
5. Myśleliście, że prawo stoi po stronie obywatela – BŁAD i to bardzo duży.
6. Wizja własnego M przysłoniła wam całą „procedurę bankową”. BANK TO NIE INSTYTUCJA CHARYTATYWNA, TO MASZYNA DO ZARABIANIA DUŻYCH PIENIĘDZY – ZARABIA NA TYM, CO POŻYCZA, a że chce zarobić jak najwięcej to już inna sprawa i chwała mu za to. Każdy chce zarabiać jak najwięcej. Jeżeli waluta jest wysoko ta bank zarabia krocie i właśnie o to chodzi w całym tym interesie.
7. Kolejną ważną rzeczą, która zawita będzie saldo kredytu walutowego. Jeżeli wartość nieruchomości spadnie, banki żądają dodatkowych zabezpieczeń, np. wejścia na hipotekę - innej działki, poręczenia kogoś z rodziny. TO NORMALNE
8. I znowu będzie kolejne wielkie larum.
groteska / 158.66.1.* / 2015-05-13 08:59
do wertyasdf.
Szkoda mi ciebie "wykształcony" człowieku. "Twoje skomstwo", zawiść, zazdrość, niewiedza i pycha przesłaniają ci zdroworozsądkowe podejście do tematu.
Po pierwsze umowy o kredyty denominowane w obcej walucie były i są sprzeczne z polskim prawem bankowym i cywilnym i z mocy prawa są nieważne. Jak nie potrafisz czytać przepisów Prawa bankowego i Kodeksu cywilnego, to chociaż posłuchaj ludzi, którzy na tym zjedli przysłowiowe zęby. Poczytaj sobie chociażby wyroki sądów w Szczecinie i w Łodzi. Piosłuchaj fachowców, m.in. prof. Modzelewskiego.
Po drugie i dużo poważniejsze. Sprawa "frankowców" pokazała, iż Polski Rząd i ten cały niby nadzór bankowy "chodzą na pasku zagranicznych banksterów". Pokłosiem tego są m.in. afery Amber Gold i SKOK-ów, ale nie tylko.
Dlatego też jeżeli banksterom uda się wygrać z frankowcami, to już żaden klient banku nie będzie mógł mieć pewności, że to co podpisuje z bankiem jest pewne, czy za jakiś czas bank go nie wyroluje.
I wreszcie po trzecie.Wzrost kursu CHF względem PLN nie wynika z żadnych przesłanek gospodarczych - stanu polskiej gospodarki - ty czysta spekulacja. Poczytaj trochę o zasadach ustalania tego kursu.

Jak to wszystko ogarniesz, to napisz coś z sensem.
aneta1104 / 159.205.251.* / 2015-04-09 10:10
Pisze się skąpstwo - niedokształcony
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
grzesss / 82.145.51.* / 2015-05-29 20:20
ANETO! Nie czepiaj się jakiejś tam "zjedzonej" literki,bo to jest zbyt poważny temat. Kiedyś były tzw. książeczki mieszkaniowe i Państwo tych biednych ciułaczy wyrolowało. Wygląda na to że nic się nie zmieniło. Trzeba popatrzeć na ten problem duuużo szerzej i w perspektywie czasu przyszłego jak i przeszłego.
asasa / 93.174.30.* / 2015-03-26 12:58
Lichwa w Polsce przykład:

W Deutsche Banku w Niemczech, zaciągając pożyczkę na 10 tys. zł na 3 lata,

miesięcznie płacimy ratę w wysokości niespełna 297 zł. W Polsce, w tym samym banku,

trzeba zapłacić prawie 424 zł miesięcznie.

Niemcy 297zł x 36mcy= 10692zł to jest 692zł odsetek czyli 6,92%
Polska 424zł x 36mcy= 15265zł to jest 5265zł odsetek czyli 52,65% LICHWA

LUDZIE co zrobić żeby pogonić z Polski tych lichwiarzy !!!! Czy to jest bandytyzm w

biały dzień?

Źródło:http://www.ziemialimanowska.pl/pl/860/14542/jak-posel-janczyk-poszedl-na-

wojne-z-bankowa-lichwa.html
G_G / 83.24.46.* / 2015-06-02 00:50
Bzdury piszesz, mam kredyt na 10 lat w DB w Polsce, hipoteczny na zakup budynku, w PLN oprocentowany na uwaga: 4,2%!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
oldman1212 / 217.98.20.* / 2015-03-23 15:26
Wbrew tytułowi nie pokazano kim naprawdę są frankowcy. A jak wiadomo z innych zestawień, są to ludzie na tzw stanowiskach, w tym politycznych i medialnych. I stąd się bierze ten wrzask o kredyty dominowane we frankach, ludzie ci są nauczeni żyć na koszt innych (czytaj biedniejszych) i stąd te ciągłe próby przerzucenia swoich kosztów na innych.
gresss / 82.145.51.* / 2015-05-29 20:28
Człowiek z niewiedzą i nieświadomy tego , to głupek
siema367 / 77.253.202.* / 2015-04-09 09:29
Jestem frankowcem, pracuję na etacie za 2000,zł,nie jest lekko. A co do życia na koszt innych to czy kredyty RNS , MDM nie są z moich podatków ??
Starszy / 62.152.147.* / 2015-03-24 07:12
Jeszcze podać ci nazwiska i adresy?
dargaj3 / 87.250.172.* / 2015-03-23 13:50
Wydałoby się że wzięli kredyty to mają ale wzięli tylko długi do spłacania na co najmniej 20 lat.
myśliciel / 164.127.225.* / 2015-03-23 13:39
Jeżeli kredyt został udzielony to znaczy, że kredytobiorcę było na to stać. Przez kupujących na krechę ceny nieruchomości poszybowały w górę i nadszedł wreszcie czas gdy nieruchomości wracają do realnej wartości. Banki zaczną pozbywać się problemu przeszacowanych nieruchomości a i komornicy zarobią. Nie masz kasy nie "wychylaj się" a unikniesz problemów!!!
maru2 / 62.93.47.* / 2015-03-23 13:18
Powiem tak: banki zrobiły kawał solidnego przekrętu przepychając ryzyko na kredytobiorców i to ich pierwszy sukces. Drugi - zrobienie wody w głowie reszcie społeczeństwa żeby myślała że cokolwiek dopłaca chociaż nie dopłaca. Trzeci - wypromowanie swojej powinności jaką jest uwzględnienie ujemnej stopy procentowej w ratach, jako "ukłon" w stronę kredytobiorców i ponownie zrobienie wody w głowie pozostałym że niby banki takie dobre a kredytobiorcy tacy pazerni. A nawiązując do komentarzy o podwyższonym ryzyku - oni (bankowcy) wiedzieli że ryzyko jest kredytobiorcy a nie ich czy reszty społeczeństwa. Jak nie będzie spłaty to wejdzie komornik i mieszkanie czy dom zabierze za długi. Przy wzroście wartości nieruchomości z ostatnich 10 lat to żadne ryzyko i oni są tego świadomi. Szkoda że najbardziej zajadli "komentatorzy" jakoś nie.
p.s. A' propos dopłacania do kredytów - proponuję zapoznać się z tematem SKOK-ów, tam faktycznie dopłacimy. Wszyscy.
ciemnogród / 89.229.119.* / 2015-03-23 16:14
Uściślij nie SKOK-ów tylko SKOK Wołomin bo to jest kolosalna różnica .
Realista / 193.111.166.* / 2015-03-23 15:59
czyli twierdzisz że jak bank pożyczył stówkę a potem od dłużnika uda mu się odzyskać 50 to nie ma problemu ? Bank ma problem ZAWSZE, gdy kredytobiorca nawala. Owszem to dłużnik nie śpi po nocach i gryzie paluchy, ale zapewniam - bankowi, choć to tylko przedsięwzięcie a nie człowiek - nie jest wszystko jedno.
USD / 89.70.171.* / 2015-03-23 14:22
a propos - banki nie uwzględniają ujemnej stopy bo "nie ma podstaw prawnych" - uległeś telewizyjnej hipnozie społeczeństwa, zorganizownaej przez Rząd, aby zobrzydzić społeczeństwu frankowców.
stasio55 / 5.174.116.* / 2015-03-23 13:55
Faktycznie , banki rozprowadziły kredytobiorców z Europy środkowo-wschodniej w sposób znakomity gwarantując sobie zyski na przestrzeni 30 lat. I to ich przestrzeń do poluzowania. Szkoda że kredytobiorcy nie mają w sobie niczego z górników, rolników, itp. ażeby ujarzmić jawne złodziejstwo robione pod płaszczykiem prawa i wyjść na ulice ze sztandarami, jednak naszego naiwniactwa. Namawiam do set- tysięcy pozwów indywidualnych, pisać listy do banksterów i MF oraz KNF i zapchać ich skrzynki pocztowe, na początek. dalej...

Najnowsze wpisy