Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Stawki u notariusza do negocjacji

Stawki u notariusza do negocjacji

Money.pl / 2006-11-20 13:59
Komentarze do wiadomości: Stawki u notariusza do negocjacji .
Wyświetlaj:
rela368 / 89.64.39.* / 2019-03-30 14:32
Grunt to profesjonalna pomoc, dlatego ilekroć dotyka mnie problem natury notarialnej zawsze zwracam się do notariusz Cejrowskiej.
grubasek / 2006-11-30 10:40 / -
U ktorego ??? W mojej gminie notariusz nie chce nawet realizowac wniskow o przeniesienie wlasnosci bo"szkoda mu czasu"
antyPiSuar / 213.192.124.* / 2006-11-20 16:39
niechce mi się sprawdzać ale jeżeli tak jest to znaczy że etyka zawodowa u notariuszy nie ma nic wspólnego z etyką ogólnie pojętą -brak słów
Stefan Ostapczuk / 84.187.192.* / 2006-11-20 21:21
Przepraszam bardzo ale prosze mi powiedziec co to znaczy ETYKA w dzisiejszym swiecie i gdzie jej szukac
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-20 16:07
Jest jeszcze parę zawodów które używają przemocy państwa aby zapewnić sobie pasożytnicze cieplutkie rezerwaty poza prawami wolnego rynku kosztem reszty społeczeństwa. Socjaliści z PiSu czy SLD nigdy im się nie dobiorą do skóry, jedynie liberałowie naprawdę chcą to zrobić.
sowa / 213.17.228.* / 2006-11-30 18:24
Jeżeli w dyskusji o etyce ktoś łże jak "jliber", to co tojest etyka?
Takiemu "jliberowi" wcale nie przeszkadza to, co jest ogólnie znane, że jako jedyna partia w tym kraju PiS przeciwstawił się monopolowi korporacji prawniczych i pisze ordynarne pomówienia pod adresem PiS-u wskazując liberałów jako tych co mają to zmienić. Tymczasem liberałowie żyją w symbiozie z tymi korporacjami i nie wykazują żadnego zainteresowania by coś zmienić."jliber" o tym doskonale wie, ale stara złodziejska zasada to krzyczeć na okradanego ZŁODZIEJ!
Kero niezwerbowany / 83.238.147.* / 2006-11-20 13:59
"W kodeksie etyki zawodowej notariuszy zapisane jest, że szczególnie rażącym naruszeniem nieuczciwej konkurencji przez notariusza jest przyciąganie klientów przez proponowanie im ceny usługi niższej, niż stawka maksymalna określona w ministerialnym rozporządzeniu."
I gdzie tu mowa o woilnym zawodzie albo idąc jeszcze dlaej o konkurencyjności?

To mafia trzymająca monopol, mafia w białych kołnieżykach.
Gardzę takimi metodami i takimi osobami, które ponad uczciwość i godność stawiają maksymalne zdzierstwo i przynależność do sitwy.
Z trudem ale to się zmieni - dopadnięci zostaną i oni.
Gutek / 194.116.134.* / 2006-11-21 20:30
Jest jeszcze kilka takich profesji. Wszystkie związane
z zawodem prawniczym. Czy ktoś neocjowal kiedy stawki
z komornikiem, który przy egzekucji z nieruchomości bierze
sobie niemalą prowizję z jej sprzedazy od każdej sprawy
w postępowaniu, splaca odrobinę hipotecznemu
wierzycielowi a reszta dostaje jedynie zawiadomienie, że
komornik dostal wynagrodzenie od każdej zgloszonej
sprawy. Wynagrodzenie zależne jedynie od wysokości
kwoty podanej we wniosku egzekucyjnym. Czasem sa
to naprawdę duże kwoty. To z pewnością nie jest normalne
Czas na zmiany !!! Najwyższy czas !
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-11-23 01:12
Za czynności komornika płaci w zasadzie dłużnik. Tylko w przypadku braku majątku do zajęcia tak zwaną "zaliczkę" płaci zlecający egzekucję.

Oczywiście dłużnik nie ma żadnych szans na negocjacje, bo z mocy prawa jest w sytuacji przymusu płacenia.

Ale znam przypadek egezekucji dotyczącej alimentów, w którym dłużnikowi udało się wyprosić u komornika obniżenie opłaty.

Radcy prawnemu działajacemu na zlecenie firmy, ktorą kieruję, udało się obniżyć zaliczkę komornika. Ale egzekucja na nasze zlecenie dotyczyła znacznej kwoty i była pewna. Dlatego łatwiej było komornikowi ustąpić nam, bo miał pewność, ze dostanie swoje duże pieniądze i przy praktycznie zerowym ryzyku i nakładzie pracy.
mikola / 83.11.232.* / 2008-05-28 12:15
a co powiecie na to!!!adwokat naciagnol mojego znajomego na proceny z jego odszkodowania po wypadku!!kazal mu podpisac ze po otrzymaniu pieniedzy oda mu 15 % z calosci pieniedzy ktore otrzyma!!kolega nie zdajac sobie sprawy z tego co podpisuje zrobil to!!!!tym samym pan adwokat uzyaka oprocz wyplaty z urzedu za odszkodowanie to jeszcze wezmie proceny!!!!pasowalao by go zaskarzyc!!!gdzie jego kodeks etyczny!!!!banda zlodziei!!sama studiuje prawo i wstyd mi za nich!!!jak potrafia zbalamucic czlowieka i naciagnac!!!

Najnowsze wpisy