Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Strajk na kolei. Ile zarabiają kolejarze?

Strajk na kolei. Ile zarabiają kolejarze?

Money.pl / 2011-08-17 06:58
Komentarze do wiadomości: Strajk na kolei. Ile zarabiają kolejarze?.
Wyświetlaj:
dd407 / 77.88.142.* / 2014-04-15 19:06
Super podejście wszystkich- jasne- komuno wróć, niech zabiorą wszystkim wszystko i każdemu po równo dadzą 900zł netto bez względu na zawód i będzie gitara.. bez warczenia, wszyscy wtedy będziemy szczęśliwi.
sozy / 178.37.0.* / 2012-08-21 23:07
tak...99% zniżki....jesli wczesniej sobie oplaci ta legitymacje co roku
jacj / 77.23.145.* / 2011-12-26 18:33
maszynista w Bremen zarabia na poczatku ok 1600euro szybko jednak dochodzi do 2tys.netto!
ceny tutaj prawie te same,jak oni zato maja zyc w tej polsce?wyjechalem w88roku majac 15lat ciekawe w jakim zawodzie bym pracowal?
andrzej fadrowski / 166.216.130.* / 2012-10-23 22:47
Pracuje na koleji w USA. Sluzba drogowa;inspector brutto 5000-6000 $ OK.15000-18000. W polsce musialbym pracowac 8 miesiecy. Pozdrawim Andy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
magmaz79 / 213.17.232.* / 2011-08-22 07:39
Ja pracuje w sektorze prywatnym i też nie mialam podwyżki od 2008 roku. A średnie pensje mamy niższe niż kasjerzy w Przewozach Regionalnych więc .... Też bym chciała siedzieć w kasie i sprzedawać bilety za te pieniądze.
MgMz / 213.17.232.* / 2011-08-22 07:38
Ja pracuje w sektorze prywatnym i też nie mialam podwyżki od 2008 roku. A średnie pensje mamy niższe niż kasjerzy w Przewozach Regionalnych więc .... Też bym chciała siedzieć w kasie i sprzedawać bilety za te pieniądze.
spspoapo / 81.190.38.* / 2011-08-21 10:16
Pracuję w zawodzie który nie ma związków zawodowych i zarabiam 1700 na rękę, jestem po studiach, pracuje w zawodzie, niestety w sektorze prywatnych. Szlag mnie trafia, że konduktor zarabia prawie 2x tyle co ja. Wiecznie śmierdzący "kolejarze"(papierosami, wczorajszą popijawą), nie muszą się dokształcać, jeżdżą nic nie robią tylko gwiżdżą na stacji :) i sprawdzają bilety!!!!! Ostatnio zemdlała kobieta w przedziale nie wiedział co robić! Kolejni roszczeniowcy, jestem przeciwna ZZ.
jack061 / 83.7.70.* / 2015-06-29 12:25
Przy czym ok 450 zł to dodatki za pracę w nocy i święta, które ty spędzasz z rodziną!
jack061 / 83.7.70.* / 2015-06-29 12:23
3100zł brutto, to ok 2000 zł na rękę.
lopoi / 213.199.225.* / 2011-08-24 13:00
Zapraszam do druzyn na kolej
Bernard+ / 83.4.24.* / 2011-08-19 16:52
Każdy, kto studiował motywacyjne systemy wynagradzania pracowników wie, że dodatek stażowy jest najmniej motywacyjnym składnikiem wynagrodzenia a właściwie w sytuacji, gdy mamy do czynienia z bezrobociem powyżej 5% jest to pieniądz wydawany bez sensu, gdyż powoduje stały wzrost kosztów firmy a w zamian firma nic nie otrzymuje od pracowników. Osobiście spotkałem taką sytuację w jednym dużym zakładzie państwowym mającym wielomilionowe długi i od kilku lat generującym miesięcznie 3 miliony straty, że obowiązywał tam układ zbiorowy pracy i system wynagradzania, w, którym za staż płacono dodatki w wysokości 1, 5% za rok pracy w tym zakładzie i 1% za rok pracy poza zakładem i wszystkie pozostałe składniki wynagrodzenia były pochodną od sumy płacy podstawowej i dodatku stażowego. Doszło, więc do takiego paradoksu, że pani Goniec chodząca z listami na pocztę i roznosząca pocztę po ogromnej dyrekcji po 25 latach pracy miała 37, 5% dodatku do płacy podstawowej od tego miała 20% premii, bo taka tam byłą premia regulaminowa, czyli za normalne przychodzenie do pracy. Te i inne dodatki w sumie spowodowały, że ta Pani goniec chodząc coraz wolniej zarabiała coraz więcej i w efekcie osiągnęła wynagrodzenie miesięczne 3200zł brutto a był to rok 2001. Natomiast nowo przyjęci do firmy inżynierowie energetycy z stażem 5 lat po studiach, bez których zakład nie funkcjonowałby wcale zarabiali 2000zł brutto.
Jeżeli na Poczcie i w spółkach PKP również dodatek stażowy jest wyższy za lata pracy w tej firmie a niższy w innych firmach to zapewne starsza pani w okienku na poczcie i w kasie kolejowej niepotrafiąca wydajnie posługiwać się komputerem, co widzę, gdy tylko muszę przyjść odebrać list polecony lub gdy pytamy na dworcu o połączenie kolejowe zarabia dużo więcej niż osoba zajmująca się organizacją transportu przesyłek, która ukończyła studia w zakresie TSL i pracowała wcześniej w dużej międzynarodowej firmie spedycyjno logistycznej. Dlatego Poczta i Kolej jest tak zacofana, bo opłaca bardzo dobrze pracowników o starych złych nawykach a nowej kadrze, która mogłaby unowocześnić firmę oferuje pensje tak niskie, że nikt o lepszych kwalifikacjach nie zatrudni się tam, więc brak w tej firmie ludzi zdolnych do unowocześnienia tej skostniałej struktury działającej nadal jak urząd a niepotrafiącej działać jak przedsiębiorstwo powoduje jej powolne próchnienie i rozpad. Wiem, co piszę, bo jestem specjalistą organizacji i zarządzania z 40 letnim stażem pracy i z powodzeniem restrukturyzowałem bez zwolnień grupowych i unowocześniłem oraz doprowadziłem do rentowności 3 duże zadłużone przedsiębiorstwa państwowe.
Bernard+ / 83.4.24.* / 2011-08-19 16:32
Siedzą w pociągu ważni Unici,
Grubi, nadęci, lekko podpici,
Wiozą do Polski ustaw czterdzieści,
Każda w wagonie ledwo się mieści,
Pierwsza zawiera setki koncesji,
Pewną przyczynę rychłej recesji,
Druga przynosi drogą benzynę,
Kolejną naszych nieszczęść przyczynę,
Trzecia wprowadza nowe podatki,
Podnosi VAT-y, akcyzy, składki,
By “ludzie pracy” pieniądze mieli,
W kieszeniach swoich przedstawicieli,
Czwarta rozwala polskie mleczarnie,
Wszak smrodu i brudu to wylęgarnie,
Piąta morderców od kary zwalnia,
W więzieniach będzie miła sypialnia,
Szósta pomnoży nam urzędników,
W siódmej są wzory nowych pomników,
W ósmej feminizm i parytety,
Wybierz cymbałów - byle kobiety,
W dziewiątej instrukcja indoktrynacji,
Za hojną kasę z Eurodotacji,
Aktorzy, panienki i dziennikarze,
Wyklepią wszystko, co im się każe,
Zaś szkolnej dziatwie przyniesie chlubę,
Udział w błękitnym Eurojugent,
Miłość do Unii w wierszu, w piosence,
Wszystko co robisz, nawet w łazience -
Robisz dla Unii, pamiętaj o tym,
Inaczej szybko wpadniesz w kłopoty,
Nie skończysz studiów,
Wylecisz z pracy,
Eurogestapo zrobi cię na “cacy”,
W dziesiątej i dalej,
Czytać się nie chce,
Można z pociągu wyskoczyć jeszcze…
/autor nieznany/
życzliwy / 83.12.11.* / 2011-08-19 14:40
Problem polega na tym ,że apetyty są zbyt wielkie w stosunku do wydajności pracy.Każdy by chciał żyć na wysokim poziomie , ale pracować
na spokojnie , powoli bez stresu , a to jest niewykonalne nigdzie , ani taśmie produkcyjnej ani na kolei ani w Banku .Ani polityk , ani dyrektor ,
ano kolejarz nie osiągnie wiele jak będzie z chlebkiem z chlebkiem i nie tylko w Polsce ale wszędzie.
Pieniędzy sie drukuje tylko są ekwiwalentem dóbr wytworzonych , a jak się te zasadę naruszy to galopują ceny.
To wieczne niezadowolenie ze statusu finansowego wynika z nowomodnego wyedukowania - same zebeściaki którym się wszystko należy , niedowartościowani finansowo.
Tylko,że ja mam ostatni miesiąc totalna jazdę w pracy bo czego się chwycę to zawalone tu lista:

1.na nowej karcie kredytowej wydrukowali mi tylko imię , mam wyjeżdżać służbowo karty nie ma , bo zrobienie drugiej trwa - robił to pewnie krasnoludek nie pracownik
2. zmieniam siedzibę potrzebuje przenieść internet i telefony
technik łaził trzy razy badał warunki techniczne i czas uciekał
bo ktoś nie doczytał w zleceniu,że jak się nie 8000 to najwyższa możliwa wartość.
w domu telefon nie działa od miesiąca - w zgłoszeniu informacja jestem w domu po 18-tej - to mi dzwoni o 14 -tej z tekstem - była zgłoszona usterka a ja tu stoją pod drzwiami i nikt mi nie otwiera-
gdyby miał wolę to zrobić to by zadzwonił wcześniej się umówić - po tym telefonie od tygodnia echo
3 w kancelarii notarialnej nie umieją si e doliczyć papierów czy maja wszystkie potrzebne czy nie
4 magazynier na magazynie wyjął bramę z zawiasów bo wcześniej skrzynię postawił koło bramy i podniósł ja razem z bramą
5.kasjerka zapomniała zrobić ważny przelew - klient ma pretensje
6.lekarz wypisał receptę na lek którego dawno się nie produkuje
7.samochód stoi w servisie drugi tydzień bo ktoś zapominał na czas zamówić część potrzebna do naprawy
8.ktoś poszedł na urlop i zapomniał moja sprawę przekazać innemu pracownikowi
9.wcięło na poczcie ważny list , z dokumentem potrzebnym do złożenia w urzędzie
10. nowy pracownik miał przyjść do pracy i się rozmyślił i nie raczył poinformować

to wszystko zdarzyło się naprawdę w ciągu ostatnich dwóch tygodniu - to ja się pytam gdzie sa ci wszyscy doskonali pracownicy , niedoceniani finansowo. Nie prawda jest jakoby niska pensja była przyczyna złej pracy jest dokładnie odwrotnie pensje są niskie bo źle się pracuje. Bo odkręcając i załatwiając to wszystkie źle załatwione sprawy stracono czas w którym można było zrobić coś dającego przychód. Ci którzy źle to zrobili narazili koszty swoje firmy; ponowne drukowanie karty , jeżdżenie 3 razy zamiast raz na obiekt zamiast raz.
Do czasu kiedy tego nie zrozumiecie będziecie dziadami Europy i strajki Wam nie pomogą tylko Was dobiją.
A wina polityków jest tylko taka , że Wam bzdury gadają , co to Wam się nie należy. Nic Wam sie nie należy za prace na odwal sie.
gsdg / 94.231.236.* / 2011-08-20 11:40
To ja mam kilka swoich przykładów:

1. Zmiana operatora z Netia na TP - 2 m-ce od zaprzestania świadczenia usług, 3 "sprzedawców, 1 "technik, cesja umowy - przy numerze bez zmian i miejscu instalacji bez zmian czyli klik myszką w systemie.

2. Zaświadczenia urzędowe z błędami, które powodują, że się potem biega i tydzień odkręca sprawę bo Pani się pomyliła ( to niech zapłaci za mój zdewastowany tydzień). Jak ja coś s..... to poprawiam wieczorami i weekendy a ona czy s.... czy nie i tak pensje dostanie.
A ja czekam 14 dni na to, 7 na tamto, za wszystko 17 zł / stronę A4.

Takich rzeczy jest 100 rocznie, ok 50 % pary idzie w komin, w tworzenie papierów i wk..... się na debili zamiast na zarabianie pieniędzy.

Panie Nic Nie Mogę, Zielono Mi Tusk - po swoim przykładzie widzę że gdyby zlikwidować urzędy i durne wynalazki prawne ustawodawcy to PKB wzrósłby o 100% w ciągu roku.
Z przyjemnością by się płaciło VAT navet 25% i dochodowy 25%
Ale trzeba mieć mózg żeby wiedzieć że 25% ze 100 to więcej niż 23% z 50.

Z resztą nie ma się co dziwić skoro PRAWO i UCHWALAJĄ sobie historycy, ornitolodzy, bezrobotni, rolnicy i koledzy beneficjentów czasopism lub innych roślin dopalających lub jednorękich.
kokon73 / 46.113.35.* / 2011-08-18 21:28
Nie tylko kolejarze!!! Stoczniowcy (jeśli jeszcze jesteście), Żołnierze (jeśli jeszcze jesteście), Policjanci (dzięki euro 2012 jeszcze funkcjonujecie), Piekarze, Pielęgniarki, Górnicy itd. powinniście podnieść przyłbice i pokazać bandzie rudego gdzie ich miejsce. I to bez żadych środków łagodzących. POhybel platfusom
życzliwy / 83.12.11.* / 2011-08-19 14:43
kokon w Anglii za takie wpisy w internecie dostali po 5 lat więzienia
więc waż słowa , bo tym wpisem złamałeś prawo.Można to spokojnie podciągnąć pod nawoływanie do zamieszek.
5634erd / 94.231.236.* / 2011-08-20 11:46
Jasne......

już nie można nic pisać bo to godzi w kantholding rudego???

Całe szczęści że można stwierdzić, że jest "zerem" chociaż tyle pozostaje, a zresztą o ile pamiętam to rudy nawoływał do "obywatelskiego nieposłuszeństwa" za rządów PIS.

Prawo się zmianiło czy punkt siedzenia rudego?
matros61 / 217.113.229.* / 2011-08-18 16:53
Pamiętam jak Solidarność w pierwszych dniach powstania Grzmiała i złorzeczyła na wszelkie deputaty,dodatki i inne ulgi zawodowe,na szpitale i przychodnie dla prominentów,ośrodki wypoczynkowe dla rządu i Prezydenta.Gdzie jesteście teraz " rycerze wolności",ano posadziliście swoje spasione dupy w samochodach służbowych,rodziny wysyłacie do najbogatszych kurortów i tak wam zależy na robotnikach jak na zeszłorocznym śniegu OSZUŚCI
qibic / 90.80.1.* / 2011-08-18 13:10
Ciekawe czy od różnicy od pełnej ceny biletu i ceny po zniżce pracownicy PKP płacą podatek?
nemo_0000 / 212.49.46.* / 2011-08-18 10:23
Wynagrodzenie minimalne wynosi ok. 1386 zł brutto i tyle zarabia duża rzesza naszych rodaków... a tutaj "Pani Kasjerka" zarabia 2318 zł ?! Do tego darmowe przejazdy koleją, trzynastki, fundusz socjalny... wcześniejsze emerytury do niedawna!
Żaden kolejarz nie przekona mnie już do swoich racji!!!
Bo żadna firma, która chce przetrwać na rynku czując w powietrzu niebezpieczeństwo bankructwa nie podnosi wynagrodzeń dla pracowników tylko zamraża wynagrodzenia i wprowadza na cito plan naprawczy... redukuje rozpasioną administrację, szuka firm outsourcingowych, które to samo mogą zrobić taniej... zresztą takie rzeczy wie każdy zdrowomyślący człowiek, których tutaj nie mało...
nikinik / 87.248.86.* / 2011-12-05 11:10
trzynastek na kolei już od lat nie ma, tak samo jak darmowych przejazdów..
morfina / 62.21.58.* / 2011-10-14 19:43
Skąd taka w Tobie nienawiść? Czy pani kasjerka wykonuje nic nie wartą pracę? Praca z klientami, którzy na ostatnią chwilę kupują bilet i bębnią palcami w blat to przyjemność? Chcesz jej zabrać pieniądze tylko dlatego, że zarabia więcej od Ciebie? Dlaczego nie chcesz podwyżek dla reszty, która mało zarabia? Firmy outsourcingowe doprowadzą do tego, że człowiek będzie co miesiąc podpisywał umowę z agencją pracy tymczasowej, spadnie jakość pracy a cała opinia o firmie pogorszy się o 500%. To z pewnością jest opłacalne dla firmy pod względem finansowym, ale pomyśl o młodych ludziach którzy wyjeżdżają zagranicę, oni nigdy nie wrócą jeśli takie perspektywy na nie czekają. Gdzie możliwość kredytu i zakładania rodziny - prawdziwego życia????????????????
annaR1965 / 217.76.116.* / 2011-08-19 16:03
Właśnie, redukuje administrację, a u nas administracji sie nie rusza tylko wyrzuca na bruk tych którzy wypracowują zysk.
mś / 78.156.162.* / 2011-08-18 09:32
Jak czytam te brednie od razu przypomina się mi tekst.
Rzymska zasada "dziel i rządź" w naszym systemie przekłada się to na napuszczaniu jednej grupy na drugą, nękaniu nieposłusznych, skłócaniu ze sobą ludzi,
a
nagradzaniu pokornych i gotowych pójść na układ z środowiskiem decydującym. W tym przypadku wciąż jest na topie Kochanowski ze swą pieśnią, która mówi, że Polak przed i po fakcie głupi. Czas na edukację moi mili.
Skoro ktoś ma chęć na robienie rachunków sumienia innym to niech ma na uwadze wszystkich, a nie pionków jak zwykli pracownicy kolei.
Szkoda, że od życia / niektórzy / nie wymagacie : godności, spokoju oraz satysfakcji osobistej i zawodowej.
Pamiętajcie, że jeśli sami nie będziecie się szanować, nie liczcie na innych !
ADAMcz47 / 2011-08-18 07:07
skad w tm przyglupawym kraju biora sie takie srednie, niech sobie narobia wiecej spolek w pkp to beda lepie prosperowac
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy