Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Strajk na kolei. Ile zarabiają kolejarze?

Strajk na kolei. Ile zarabiają kolejarze?

Money.pl / 2011-08-17 06:58
Komentarze do wiadomości: Strajk na kolei. Ile zarabiają kolejarze?.
Wyświetlaj:
frustracja / 95.160.251.* / 2011-08-18 06:39
zarabiają więcej ode mnie a jestem Specjalistą ds Marketingu w dużej firmie i prezesa nie obchodzi że mi nie wystarcza 2 tysie na rękę bo firma w kryzysie....
obserweranaliza / 83.24.108.* / 2011-08-17 22:15
„PKP Intercity” S.A na około 100 pracowników w administarcji przypada 20 kolejarzy i maszynistów, a dodatkowo są oni wyposażeni w pełne ulgi itp.przejazdy... pomimo faktu, że to spółka akcyjna:D tu jak widać jest podobnie tyle, że gorzej:D
rafl123 / 87.239.216.* / 2011-08-17 21:16
Jak się nie podoba to wynocha! Kto im broni zmienić pracę? Niewolnicy czy co? Kto z "normalnych" pracowników w tym kraju może sobie pozwolić na strajki? Tylko rozpuszczone darmozjady z ze związków zawodowych, podwyżki, przywileje, 5 lat pracy i najlepiej na emeryturę i jeszcze k... źle.
szogun prowncjusz / 95.50.99.* / 2011-08-17 19:47
JA O TAKIEJ PENSJI TO TYLKO MOGĘ POMARZYĆ BO MOJE ZAROBKI TO 1000ZŁ NETTO ,choc mam takie lub podobne wykształcenie jak większośc kolejarzy [ techniczne ] tylko to że mieszkam na prowincji
annaR1965 / 217.76.116.* / 2011-08-17 18:36
Jeżeli piszemy o ulgach to trzeba również napisać,że te ulgi kolejarz dla siebie i rodziny wykupuje. Koszt ulgowych przejazdów 80% kosztuje np. dla żony 300 zł. Więc nie jest to darmocha. Kolejarz ma zniżkę 99% ponieważ jego miejsce pracy jest na sieci kolejowej. Przyjmuje pociąg np.w Koluszkach a mieszka w Łodzi. Bilet w autobusie kosztuje na pół godziny (w Łodzi) 2,40 a bilet do Koluszek pociągiem? Kto teraz z młodego narybku, nie mający stażu przyjdzie na kolej za 1650 zł. Kolej sama zniknie bo nie będzie obsady pociągów. Średnio maszynista ma 50 lat. Poczekajmy jeszcze pięć i możemy zapomnieć o podróży pociągiem.
ochroniarz / 193.106.228.* / 2013-01-17 15:26
Kto teraz z młodego narybku, nie mający stażu przyjdzie na kolej za 1650 zł. ?
W porównaniu z moją obecną pracą ochrona za 5 zł netto/zlecenie to po prostu śmiech.za te pieniądze ja muszę pracować ponad 300h plus te darmowe przejazdy na legitymację SOLID, o której nie ma wzmianki w regulaminie.
Obecnie IC przyjmuje na kurs maszynistów.Spełniam wszystkie wymagania,pewnie jednak nie zadzownią.
życzliwy / 83.12.11.* / 2011-08-17 16:06
Jest kryzys i potrzebne są radykalne rozwiązania.
Rozwiązać koleje regionalne , wszystkich zwolnić i rozpisać konkurs na usługi przewozów pasażerskich i problem się skończy. Na takie rozwiązania(jedynie słuszne i proste ) trzeba jednak odwagi - czy politycy ją mają
nieżyczliwy / 46.45.107.* / 2011-08-17 19:51
Słusznym i prostym rozwiązaniem jest rozwiązanie sejmu i senatu,zwolnienie wszystkich polityków i rozpisanie nowych wyborów i problem sie skończy,Ale czy na to mają odwagę tacy "życzliwi"?
życzliwy / 83.12.11.* / 2011-08-18 13:39
wybory będą w październiku , ale pewnie nawet o tym nie wiesz
pewnie następny uciśniony co tylko narzekać potrafi - zostań sam politykiem jaki taki mądry jesteś - tylko najlepiej krytykować polityków i sejm , a samemu nic nie robić.
Nieróbstwo i darmozjady ten kraj wykańcza , a nie politycy
qe / 193.59.255.* / 2011-08-17 15:24
Wstydziłbym się, gdybym zarabiał 3000 brutto a tu taki jeden z drugim bez żenady przyznaje, że zarabia mniej i jeszcze się wymądrza.
Co kogo obchodzi ile kto zarabia i ile sobie wywalczy. Nie ma znaczenia czy kolejarz zarabia 1000, 3000 czy 10 tys. To grosze w porównaniu do rządu, który robi 100 mld (miliardów) długów rocznie.
Nikt jakoś nie zaproponuje by powywieszać polityków tylko czepia się tych na samych dole. Jak stado kundli, których można napuszczać jednych na drugich.
kuba1221 / 2011-08-18 09:32
qe. czy ty wiesz ,że góra z małych ziarenek się składa. Kolejarz chce więcej,stoczniowiec,górnik itd. Każden coś chce,najwiecej Kaczyński.Ten by rozdawał oczywiscie nie swoje,ale dawał, jak Zagłoba Inflanty królowi szwedzkiemu Gustawowi.Ekonomia nie zna próżni.Coś za cos. Podwyżkę nalezy sobie wypracować , z jednej strony z drugiej ograniczyć wydatki np na administrację nieproduktywną ,pijąca tylko kawę w najgorszym przypadku herbatę, ale biorącą najwyższe premie, dodatki,ba nawet 13 pensję.
życzliwy / 83.12.11.* / 2011-08-17 16:00
qe - dlaczego obrażasz ludzi cwaniaczku.wstydziłbyś się zarabiać 3000 brutto- a pracujesz legalnie , płacisz ZUS i podatki legalnie
wstydzić powinni się Ci , którzy nie pracują tylko łażą za zasiłkami , nie biorą ślubu żeby kobieta mogła brać zapomogi na dziecka , ci którzy wykonują pracę nie rzetelnie , oszukują pracodawcę. Każdy kto pracuje uczciwie i uczciwie płaci podatki powinien być z tego dumni.
Nawoływanie do nienawiści podlega odpowiedzialności karnej , taki jest twój tekst naruszyłeś w nim prawo i mam nadzieje ,że zarządzający tym portalem zgłoszą to do prokuratury i że za to odpowiesz karnie.
aby w tym kraju było normalnie i lepiej trzeba zacząć od odpowiedzialności za słowo.
Masz co 4 lata możliwość oddać głos na tego co ci odpowiada , możesz wreszcie zapisać się do partii, która Ci pasuje i sam startować w wyborach i ubiegać się o stołek i na tym polega demokracja , ale nie wolno publicznie innym ubliżać i nawoływać do powywieszania polityków b to jest łamanie prawa.

I lekcja z ekonomii jak kilkanaście tysięcy ludzi dostanie podwyżkę o 400 zł to średnia w kraju wzrośnie i dalej będą poniżej tej średnie - matematyka .żeby dostawać podwyżki pensji to jeszcze zysk trzeba wypracować a puki co kolej tylko rękę do budżetu wyciąga - nie może
ten co wiecznie na cudzym garnuszku wisi zarabiać więcej niż ten
co na ten garnuszek pracuje.
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-08-17 18:14
Ale świnia z tego "życzliwego".
qe / 193.59.255.* / 2011-08-17 16:31
Ktoś, kto zarabia 3000 zł jest dziadem, szmaciarzem, niewolnikiem itp. Nie jest moją intencją obrażanie nikogo. To po prostu zbyt mało by żyć jak człowiek. Jeśli ktoś tyle zarabia i jest zadowolony to coś z nim nie tak.
Dlaczego wciskasz mi demokrację??? To jeden z najpodlejszych obok komunizmu ustrojów. Jeśli ci się tak podoba to pewnie czujesz, że dzięki niej masz wpływ na rzeczywistość. Jeśli nie masz takiego poczucia i ją zachwalasz to musisz mieć wyprany mózg.
Jeśli chodzi o ekonomię to w państwie niewolniczym im więcej dostaną niewolnicy tym mniej zostanie dla ich poganiaczy.
Oszczędności na kolei czy cięcia płac spowodują tylko to, że więcej zostanie do rozkradzenia dla tych na górze. Możesz sobie pracować na ten twój garnuszek do usranej śmierci a i tak dopóki najpierw nie zlikwidujesz pasożytów nic nie będziesz z tego miał.
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-08-17 18:19
Racja. Tylko jedna poprawka. Demokracja nie jest ustrojem. Żyjemy w ustroju kapitalistycznym znanym z wyzysku biednych przez bogatych. A demokracja to system podejmowania decyzji w państwie. Tylko, że u nas demokracji nie ma. Tak jak w socjalizmie nie rządzili robotnicy i chłopi tylko klika partyjniaków. Teraz rządzi klika złodzieji.
middle/middle2 / 31.63.142.* / 2011-08-17 14:58
To oni pracują i mogą strajkować upominając się o swoje.A co mają powiedzieć emeryci,którzy przepracowali w jednym zakładzie 35 - 40 lat nieprzerwanie i ich emerytura wynosi 1000 zł miesięcznie,do kogo Oni maja sie udać,?gdzie strajkować?Kolejarz,to nie górnik,gdzie musi ciężko pracować i być ciągle narażony na niebezpieczeństwo.Moim zdaniem w dobie takiego bezrobocia,każdego strajkującego powinni zawiesić w wykonywaniu swoich czynności.Są ludzie,którzy nie mają na chleb,a żyć muszą.A kolejarze bez przerwy strajkują i szantażują,że staną pociągi.I skrzydzą tylko swoim postępowaniem,Bogu ducha winnych ludzi,którzy dojeżdżają gdzieś do pracy,która jest niejednokrotnie jedynym źródłem utrzymania rodziny.
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-08-17 18:21
Emeryci mieli 40 lat na strajki. Dlaczego tego nie robili? A teraz się obudzili i płaczą.
nemo_0000 / 212.49.46.* / 2011-08-18 10:29
Tak się składa, że strajkowali... i za to pałami ZOMO dostawali... strajkowali, żeby tacy jak Ty mogli takie głupoty swobodnie na tym forum pisać, żebyś mógł z kraju wyjeżdżać bez zezwoleń, żeby czołgi z czerwonymi gwiazdami nie stały na skrzyżowaniu obok Twojego domu !!! I budując socjalistyczną równość tracili zdrowie, a teraz Państwo nawet nie czuje się w obowiązku aby im na starość ulżyć - żeby chociaż na leki mieli!!! Zastanów się co piszesz, bo komunę to Ty pewnie z opowiści znasz...
roti / 193.111.166.* / 2011-08-17 14:51
płaca adekwatna do wykonywania i podejścia do pracy, traktowanie klienta rodem z wczesnego prl-u; niestety ale kolej i jej pracownicy zatrzymali sie na latach 70 tych i pensje ich też, niech pójdą popracować gdziec do prywaciarza to zobaczą jak trzeba zapie......ady zarobić pare złotych
podróżnik / 83.15.9.* / 2011-08-17 14:31
A niech strajkują...może wreszcie to kuriozum jak PKP padnie.
Ja już dawno przesiadlem się na autobusy, busy itp.- czyściej, szybciej, taniej!!!
żenada / 87.204.172.* / 2011-08-17 14:31
Czas zająć się koleją -... wpuścić obcych na tory.
djey / 212.129.93.* / 2011-08-17 14:41
sam jestes obcy zdrajco :)
prześmiewca / 84.10.193.* / 2011-08-17 14:34
Najpierw trzeba wuścić obcych że by zbudowali porządne tory bo na tych co są nikt długo nie pojeżdzi.
adzienia / 2011-08-17 14:26
A kto powiedział, że Pani kasjerki na PKP mają zarabiać jak średnia krajowa? A dlaczego konduktor ma tak zarabiać? Maszyniście jeśli się nie podoba - może iść na kierowcę TIRA! Dziwi mnie to tym bardziej, że większosć ludzi nie zarabia wg stawek sredniej krajowej, a proszę wybaczyć - jeśli się praca nie podoba - niech idą do prywatnych firm!!!!
prześmiewca / 84.10.193.* / 2011-08-17 14:15
Jak nie chcą pracować to niech się zatrudnią w : Biedronce , Tesco, Żabkka, Obi i innych marketach to zobaczą ile się trzeba n************ za 1500 zł na rękę. Jechałem ostatnio TLK do Warszawy i myślałem że wagon się rozsypie, skorodowane stopnie , rzucało nim na wszystkie strony nie mówiąc o punktualności. Narobili spółek kolejowych, prezesi i dyrektorzy biorą kasę i nic się nie dzieje, dla jasności należy ,czego nie zrobiono, podać średnie zarobki w grupie zarządzającej kolejami, lektura powinna być ciekawa.Jednym słowem jak było za Gierka to nic się nie zmieniło, ten sam tabor, ciągle brudny i wszystko chyli się ku upadkowi. Ciekawe kto zadecydował że by na szlaku o szybkości 120km/h zabudować rozjazd z górki rozrządowej o dopuszczalnej szybkości 40km/h /ustalenia przyczyn ostatniej katastrofy kolejowej/. Wszystko to świadczy o postępie na kolei, dawno temu produkowane parowozy były w stanie jechać 140km/h, a my tu mamy takie rozjazdy. Kolej stała nad przepaścią i teraz ruszyła do przodu, brakło smafora "stój".
tomek_32154 / 91.213.162.* / 2011-08-17 14:13
witam Was,
wprawdzie jestem osobą młodą mam 24 lata i nie pamietam czasów komuny, ale... Widzę jedno na kolei nie zmienia się nic. Tak jak byłem malym dzieckiem i pamiętam mamę kiedy często odchodziła zdenerwowana od okienka bo po 1 godzinie stania w kolejce bedąc w ciąży kasjerka była beszczelna i poinformowała, że miejscówki sobie wykupić nie można chwile (200 km) można postać bo jest moja mama młodą kobietą (zaznaczę w ciąży). W każdej normalnej firmie jest tak:
- pracuje tyle ludzi ilu powinno tzn. nie tworzy się etatów dla rodziny i dla osób udających że pracują - mam tu na myśli Dyrektorów i Prezesów od poiwerzchni płaskich, od rozmiaru płytki na podłodze i od ilości wody w w wc ..... To jest chore. Czemu nikt nie zajmie się restrukturyzacją tej spółki i nie zrobi jakże potrzebnej czystki wśród koleżków
- ludzi z obsługi (myślę o kasjerkach) należało by przeszkolić z profesjonalnej obsługi klienta. Przykłady: nie popijanie kawy-herbaty w trakcie obsługi, mówienia słowa dziękuję, dzień dobry, proszę. Nie wymagam już miłego dnia bo to jest za dużo dla tych jednostek. Tutaj pojawią się kontrargumenty, że za tą kasę to też bym tak robił.... Odpowiadam: Za tą kasę bym szukał innej pracy. Natomiast miły bym był bo obowiązki trzeba wykonywać należycie!
- pochwała i to duża za miłą obsługę dla konduktorów. Tutaj jedyny plus. W ostatnich miesiącach kilkukrotnie korzystałem z pkp i naprawdę byli mili.
- Uważam, że firmą są ludzie jacy w niej pracują. Jeśli coś jest nie tak należy to zmienić i w miejsce nie odpowiednich ogniw należy wspawać nowych lub próbować je generować. Szkolić szolić, dać szansę poprawy. Wprowadzić ankiety oceny obsługi klienta na dworcach. Jeśli pracownik nic nie zrobi w kierunku poprawy obsługi niestety zxwolnić go. To są prawidła normalnej instytucji jaką na chwilę normalną nie jest PKP.
mś / 78.156.162.* / 2011-08-17 14:27
Jaki Pan, taki kram !
niezrzeszony / 2011-08-17 14:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a Panów coraz więcej..
Przewoźnik / 83.0.171.* / 2011-08-17 14:02
Proste liczenie 2700 składów obsługuje dziennie 300 000 pasażerów , na jeden skład przypada 111 pasażerów .(zakładając że wszyscy jednocześnie siedzą w tych składach ) Pani prezes Przewozów Regionalnych na konferencji prasowej podała że potrzeba 6000 autobusów aby zastąpić w czasie strajku transport kolejowy samochodowym . Z rachunków wydaje się to oczywiste i to przy założeniu że wszyscy pasażerowie będą jednocześnie znajdować się w autach .
Teraz prosta matematyka , do obsługi tych 2700 składów Spółka zatrudnia obecnie 13340 osób , co daje ok. 5 osób na jeden skład lub 111 pasażerów - prawie jak w liniach lotniczych , do obsługi jednego autobusu wystarczy 1 osoba , przyjmując konieczność zatrudnienia personelu w kasach i przy innej obsłudze można przyjąć dodatkowe 1000 osób , czyli maksymalnie potrzeba 7000 osób .
W ten sposób oszczędzamy ponad 6000 etatów , połowę obecnie istniejących w Przewozach Regionalnych . Średni zarobek w PKP to 3209 brutto , redukując zatrudnienie można kierowcą spokojnie płacić nawet 5000 brutto a i tak zostanie w kasie ok. 8 mln zł miesięcznie / 96 mln rocznie . A powierzając ten transport prywatnym przewoźnikom jeszcze więcej .
Idąc dalej dwa autobusy nawet nowe , kosztują chyba dużo mniej niż jeden skład , zużywają dużo mniej paliwa itd.

Prosta recepta na sukces to ich zwolnic zabrać zniżki , deputaty itd i zatrudnić normalnych ludzi
obserw1 / 77.254.88.* / 2011-08-17 16:03
Nieudolni zarządcy i przywódcy związkowi - jedni i drudzy za ciężkie pieniądze robią pozostałym wodę z mózgu! Pierwsi bez zaangażowania i poczucia odpowiedzialności jaką musi posiadać prywatny przedsiębiorca, udają że są fachowcami, a drudzy zamiast edukować swoich reprezentantów, że czasy się zmieniły i pracownicy muszą to zrozumieć, bazują na naiwności i głupocie do czasu firma nie padnie. Jedyne uzdrowienie to prywatne ręce!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy