Forum Forum inwestycyjneFundusze

Studenckie dylematy

Studenckie dylematy

Karry / 2007-11-09 09:07
Witam
Mam do zainwestowania 9000zł + od lutego 600zł co miesiąc(kredyt studencki). Byłem prawie pewien żeby już teraz wchodzić w fundusze, jednak zewsząd słychać głosy, to już końcówka hossy. Co robić? Czekać na spadki i dopiero wtedy kupować jednostki czy wchodzić już teraz z dostępnymi środkami? W jakie fundusze radzicie inwestować? Dodam że inwestuje na około 2 lata. Mam skłonność do ryzykowania;)
Wyświetlaj:
matek101 / 2007-11-12 00:29
mam podobnie do Ciebie...zainwestowałem pewne nie za duże pieniądze i będę miał kredyt studencki, który nie potrzebny mi jest do życia, dlatego mogę go inwestować...pisałem już komuś, że może otworzyć konto w mBanku i sam spróbować sobie kupić fundusze, ale jeśli nie masz czasu i sił się w to bawić, osobiście wybrałem produkt SKANDII i będą go polecał...podobna jest oferta AEGONu, więc przed podjęciem decyzji mocno się zastanów. Co do tych drugich opcji są to inwestycje długoterminowe, zmniejszają ryzyko, ale magia procentu składanego ma to do siebie, że pieniądze na większe zyski muszą dłużej pracować. Jak będziesz chciał wiedzieć coś więcej pisz...
cortez / 2007-11-09 19:50 / Bywalec forum
Rynek w tym momencie faktycznie jest mocno niestabilny, ale inwestować można nie tylko agresywnie w fundusze akcyjne, ale również w bezpieczniejsze. Na początek polecam Ci mbank i dostępny tam SFI. Zainwestuj na początek w fundusze bezpieczniejsze np. pieniężne lub obligacyjne, a potem w miarę nabierania doświadczenia i stabilizacji rynku konwertuj na bardziej agresywne. Polecam Ci zainwestowanie w tzw. parasole, dzięki temu przy zmianach funduszy nie zapłacisz podatku belki. W mBanku fundusze dostępne w ramach parasoli są m.in. fundusze Union Investment, AIG, Skarbiec, Allianz
max1224 / 83.29.241.* / 2007-11-09 10:08
troche krótko
końcówka hossy może ale jest kilka innych sposobów inwestowania np. nieruchomości, surowce , waluty
przemyśl pomyśl przelicz policz i wtedy podejmij spokojną świadomą decyzję
może ktoś z kolegów studentów już inwestuje
może doradca finansowy
Karry / 2007-11-09 10:27
no tak, zapomniałem dodać, że jestem początkującym inwestorem...:)
zanim się na coś zdecyduje trochę czasu mine a pieniądze leża...
rozumiem, że lepiej aby leżały i niż ponieść straty z powodu nie trafnej decyzji ale jakaś rada co można w tej chwili zrobić przydałaby mi się bardzo, gdyż te pieniądze nie są mi aktualnie potrzebne.
mnax1224 / 83.29.241.* / 2007-11-09 10:59
warto dzisiaj wejść w produkty dające zdolność reagowania z szerokim wachlarzem możliwości np aegon, skandia, mbank warto je poznać i wybrać to co ci najlepiej odpowiada poszukaj moich postów na tym forum bo już bardzo dużo pisałem o skandii pozdr
max1224 / 83.29.241.* / 2007-11-09 11:18
max1224 oczywiście
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy