Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Swoboda gospodarcza trafiła do kosza

Swoboda gospodarcza trafiła do kosza

Money.pl / 2007-02-22 09:19
Komentarze do wiadomości: Swoboda gospodarcza trafiła do kosza.
Wyświetlaj:
compl / 195.205.191.* / 2007-04-05 21:16
Skoro 'najmadrzejszy człowiek PiS-u"twierdzi,że projekt był zbyt skomplikowany to coś w tym musi być,Jeżeli IQ twierdzącego takie bzdury jest wprost proporcjonalne do wzrostu to nie ma się co dziwić z takiego posunięcia,no chyba,że o.Rydzyk tego nie zrozumiał to takie zachowanie ministerstwa gospodarki jest P-isowskie.
acomitam / 83.25.254.* / 2007-02-23 13:49
Skąd tylko miec pewność, że projekt nowej ustawy o swobodzie gospodarczej też nie trafi do kosza? Prawdę powiedziawszy takiej pewności nie ma, bo socjalizm to ustrój, który wszelkimi siłami stara się przedsiębiorcom podkładać nogi i ustawa taka byłaby sprzeczna z duchem socjalizmu.
legislator / 212.76.37.* / 2007-02-24 21:46
będzie do 16 marca zapewniam cię
Niezależny / 217.153.253.* / 2007-03-01 19:30
Do Legislatora!!! Jak nie z duchem to obuchem, w łeb oczywiście. Jeszcze nie uaktywniłem firmy, którą miasłem uruchomić po 3 miesiącach, a już US, ZUS ściągnął mnie, bym płacił podatki, na które jeszcze nie zarobiłem. Jeżeli legislatorzy w taki sposób opracowują ustawy, to nie dziwię się, że polski początkujący założyciel swojej firmy zwieje do Anglii i tam uruchomi swój interes. Szybko, łatwo i bez strachu, ponieważ tam nie tępi się ludzi, tam urzędnik i bank jest po to by pomóc we wszystkim. U nas urzędas umie tylko straszyć - no chyba, że masz interpretację danego przepisu lub ustawy z Min. Fin. i wybijesz nią oczy przyjmującemu cię urzędasowi - nie załatwisz sprawy, bo gwarantuję, że jeżeli prawnik nie potrafi zinterpretować danej ustawy - to tym bardziej siedzący za okienkiem urzędas US. Śmieszne - ale prawdziwe. A jak ostatnio słyszę, mają wejść przepisy i zarządzenia dla tych burków, by bezwzględnie traktować petenta chcącego otworzyć własną firmę, - oczywiście by wskazać mu jego miejsce zmuszając do potulności i ciągłego przytakiwania. A jeżeli już taki petent zmięknie i pęknie - wydusić z niego co się da i ile się da. W przeciwnym wypadku, choćby przy najdrobniejszej pomyłce - kary będą takie, że dożywocie spędzone w więzieniu nie starczy do ich spłacenia.
Serdeczności.
Tiramisu / 217.30.140.* / 2007-03-04 22:06
Ale ty głupi jesteś.Burak pastwewny to mało - karpiel zgniły.
vt0101 / 217.153.161.* / 2007-02-22 18:46
już poprawili - Nr NIP nadawany firmom centralnie- czeka sie ponad miesiąc. Teorie w oderwaniu od praktyki
sc / 195.82.184.* / 2007-02-22 10:34
po co tyle szumu - co przedsiębiorców interesuje zakładanie firmy w jednym okienku - niech zostanie po staremu - założenie firmy to pierwszy test na przedsiębiorczość - dalej będzie trudniej... kto miał przejść zakładanie firmy to już to przeszedł... czyli tak naprawdę PRZEDSIĘBIORCÓW wogóle to nie dotyczy.

a jak rząd chce ułatwić to niech ułatwi późniejszą działalność - choćby poprzez uproszczenie i ujednolicenie przepisów.
sts / 84.205.195.* / 2007-02-22 19:00
A właśnie chodzi oto, żeby naiwniakom umożliwić łatwe zakładanie firmy, a potem dać im do wiwatu, aż pogubią kapcie...
hobby spawacz / 87.205.45.* / 2007-02-24 16:29
... i wypadną im kredki z tornistra
KAP / 195.150.76.* / 2007-02-22 09:19
odwleka sie bo nie stanowicie kochani przedsiebiorcy elektoratu JM Kaczynskich. Obywatel zamozny i z inicjatywa nie stosuje wazeliny ze skrzypka lub szczygla jako podstawowego paliwa.
Jest niezalezny wiec nalezy do sieci (szarej). Za to pod publiczke przysoli sie wam pare kar i procesików bo to elektorat przyciaga. Poza tym kto ma byc be jak nie bogaci i elity (czytaj, ktorzy sie nakradli waszym , wyborcy kosztem) . To sa metody nie nowe, niestety. Trzeba robic swoje i budowac elektorat i partie bo niestety PO jest strasznie miekka.
geszeftpartia / 83.24.215.* / 2007-02-22 19:28
PZPR ta to miała siłę co? ale se to ne wrati towarzyszu
sts / 84.205.195.* / 2007-02-22 19:10
Pastewni z SO byli twardzi, nieustępliwi, aż do nieprzyzwoitości i- popatrzcie państwo- są na salonach a głównemu koalicjantowi nie przeszkadza słoma i maniery spod obory...
Bernardino / 83.30.201.* / 2007-02-22 15:26
KAP masz 150% racji to jedyna droga ale partia przedsiębiorców aby zdobyć mandaty musi jeszcze uzyskać poparcie innych grup społecznych, bo przedsiębiorców jest jednak za mało w każdym okręgu wyborczym. trzeba promować uczciwą przedsiębiorczość opartą o prawdę w rozliczeniach z pracownikami a nie o przekręty ich kosztem. głownie trzeba rozpowszechniac dane ile z efektów pracy pracownika zabiera kasta urzędnicza. zawsze na szkoleniach BHP pytam pracowników czy wiedza ile kosztuje wypłącenie im 100o złotych wynagrodzenia netto na rękę i okazuje się, że jest to wiedza 98% nieznana. A kto z pamięci poda, że 1000zł netto to całkowity koszt pracodawcy 1735,02 zł przy brutto na liście płac 1436,99zł
webir / 83.8.123.* / 2007-02-23 01:51
Niby fajnie zakładać taką partię, ba nawet zacząłem się za to brać ale doszedłem do wniosku że moje własne pojęcie o politykach to takie, że "jak się na niczym nie zna to się bierze za politykę". I porzuciłem tego rodzaju karierę żeby nie babrać się w jednym błotku z tymi pajacami.
Możliwe że będą się nadal tak stuktecznie zajmować własnymi tyłkami i oczywiście rozliczaniem niezliczonych agentów (samych wrogich) i nie zdążą nic spartolić zanim się dorobię

Najnowsze wpisy