Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

systematyczne inwestycje (600-800) przez ok 10 lat

systematyczne inwestycje (600-800) przez ok 10 lat

justytka / 2008-01-19 16:34
witam,
jestem studentka wiec fundusze nie pozwalają na wiele :) mimo to chciałabym systematycznie odkładać co miesiąc niewielką kwotę ok 600-800zł. pytanie brzmi: co wybrać, żeby po 10 latach takiego odkładania uzbierała się jakakolwiek sumka? :) mam konto w mbanku, kusi mnie oferta SFI. brałam pod uwagę mbank agresywny, ale zupełnie nie znam się na inwestowaniu i prosiłabym o jakieś wskazówki :)

pozdrawiam
justyna
Wyświetlaj:
weisse111 / 2008-01-19 22:30 / Bywalec forum
Witam.
Umieściłem posta na bankierze, ale na money'u również Tobie napiszę:)
Przy takich oszczędnościach to może nie wszystko ale pewnie połowę zainwestowałbym w FIO Uniona ME2012, kapitał jest lokowany przede wszytkim w akcje spółek Europy Środkowo-Wschodniej, należących do branż związanych z organizacją ME w piłce nożnej-m.in. branża budowlana, turystyczna. Jest to subfundusz, który nie instnieje na GPW może zbyt długo lecz moim zdaniem może przynieść całkiem dobre wyniki w okresie 5 letnim bądź i dłuższym. pozostałą część oszczędności może w jakiś bardziej bezpieczny fundusz ING, Skarbca, Uniona czy też AIG, bądź cos też z ich parasoli. Moim zdaniem największe zyski przy długim okresie przynoszą inwestycje agresywne. Wiadomo co zrobisz - to już będzie tylko i wyłącznie Twoja decyzja. Bardzo popieram inwestowanie w długim okresie oraz powiększanie kapitału giełdowego miesięcznymi wpłatami-zawsze iększe bezpieczeństwo oraz możliwość dokonania ceny rynku. życzę powodzenia i wielkich zysków. Jak i również powodzenia w nauce:)
Pozdrawiam
M2008 / 195.94.201.* / 2008-01-21 13:06
Inwestowanie w fundusze jest nieefektywne. Zbyt dużo zainwestowanych pieniędzy tonie w opłatach i prowizjach. Lepiej kupować na giełdzie bezpośrednio samemu jak ktoś rozumie pojęcie wartości przedsiębiorstwa, albo przerzucić się na inwestycje w papiery bezpieczne (obligacje o odpowiednim ratingu). Odradzam kupowanie bez zrozumienia, jak za chwilę walnie kolejne 30% w dół i justytka będzie płakać gdzie jej oszczędności.

Pozdrawiam wszystkich, również naganiaczy do funduszy.
kaarrool / 2008-01-25 16:40 / Bywalec forum
Sugerowanie osobie bez doświadczenia podejmowanie wlasnych decyzji jest i dobre i nie. Inwestowanie w akcje jak tu kolega wcześniej napisał daje spokuj że pozbywamy się konieczności podejmowania decyzji i ewentualnego obwiniania siebie za złe decyzje . Uni Akcje euro2012 to dobra inwestycja a systematyczność i długoterminowość da efekty. Na własną rękę musimy się liczyć ze stratą, trzeba by było zacząć od kilku inwestycji za małą kwotę aby się nauczyć jak reagujemy na zmiany na rynku. Może się okazać że stracimy czas i pieniądze.
justytka / 2008-01-21 08:39
dzieki za propozycje, poczytam i wezme to pod uwage :)
kaarrool / 2008-01-25 16:43 / Bywalec forum
Jeszcze ja też pogratuluje przynajmniej chęci systematycznego inwestowania bo co bedzie to czas pokae ale tak można zbudować kapitał bardzo pokaźny.
gosikon11 / 87.105.190.* / 2008-01-25 16:33
Postaram się pomóc.
Podaję telefon. +48603291301
Małgorzata Konowałek
Premium Financial - Oddział Wrocław
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy