Forum Forum inwestycyjneFundusze

Systematyczne oszczędzanie

Systematyczne oszczędzanie

pitekg / 2007-11-05 14:10
Witam,
Chciałbym zacząć systematycznie oszczędzać - inwestować w TFI. Co miesiąc chciałbym odkładać od 200 do 500PLN. Okres inwestowania: 10-15 lat.
Pytanie jaki fundusz wybrać?
Myślę o funduszach akcyjnych w ciągu kilkunastu lat jest to raczej wskazane...
Możecie podpowiedzieć jakimi funduszami powinienem się zainteresować?
Myślałem o: PKO/CS MiŚ

Z góry dzięki za odpowiedź!!
Pozdrawiam
Piotrek
Wyświetlaj:
pitekg / 2007-11-06 09:34
dzięki za podpowiedzi!!

Pozdrawiam
Piotrek
cortez / 2007-11-05 23:15 / Bywalec forum
Bardzo dobry pomysł, najlepszy przy inwstycjach dugoterminowych. Dzięki temu uśredniając wynik, korekty nie będą dla Ciebie straszne:)
Przy tak długiej perspektywie (co się chwali) możesz zaryzykować i zainwestować w akcyjne. Np. część w miśka, część w tradycyjny akcyjny, zagraniczny.
Najlepszym rozwiązaniem są parasole, bo w tak długim czasie różne rzeczy mogą się dziać (łącznie z bessą) i takie zabezpieczenie w postaci parasola niewątpliwie się przyda.
Polecam ze względu na szeroką ofertę parasola - fundusze Uniona czy AIG
Idyll / 2007-11-05 21:15 / Bywalec forum
Inwestowanie w miarę stałych kwot w równych odstępach czsu jest wg wielu najlepszą formą inwestowania. Takie same opinie przeczytałem niedawno na stronach Union Klubu i Legg Masona.
Ponadto sam osobiście uważam, że inwestycja na okres 10 lat musi się opierać wyłącznie o funudsze akcji, oczywiście ryzyko istnieje zawsze, szczególnie nie wiadaomo co się stanie z naszym rynkiem po kilku latach przyszłego wzrostu, czy przejdzie do stagnacji, jak Europa, czy nastąpi korekta?
max1224 / 195.117.209.* / 2007-11-05 16:10
w tak długiej perspektywie śmiało można myśleć o akcyjnych z krajowych warto pomyśleć o legg mason, noble found, arka
warto też pomyśleć o zagranicznych bardzo szeroka oferta ML lub FT
J.S. / 2007-11-05 14:29 / Bywalec forum
Pko cs mis oile sie orientuje jest juz zamknięty!
pitekg / 2007-11-05 14:52
co to znaczy, że jest zamknięty?
z tego co się orientuję to przekroczyli 200mln wartości aktywów i to spowodowało jego zamknięcie - ale to znaczy, że te jednostki nie będą już sprzedawane?
J.S. / 2007-11-05 15:17 / Bywalec forum
to mialem namysli
Bartosz Milewski / 2007-11-05 21:18 / Bywalec forum
pitekg regularne wpłaty oraz długi horyzon wskazują aby inwestycję opierać na akcjach, lecz każdy człowiek jest inny, każdy ma inne predyspozycję odnośnie inwestycji, może warto byłoby się najpierw zastanowić nad aspektemy ryzyka jakie wogóle akceptyjesz?
Uśrednianie ceny jednostki co dają regularne wpłaty napewno umożliwia uniknięcie dużych wachać. Napewno znajdą się osoby które powiedzą: "jak nie akcje to co?" i tutaj głupotą jest odpowiedź, bo jak można doradzić coś komuś nie rozmawiając z nim? Posiadając wiedzę, ktoś napewno może tobie pomóc w doborze odpowiedniej strategi, może będzie to tobie odpowiadać może nie będzie. To że ja pracuej w firmie X nie znaczy ze mam ją faworyzować, lecz jedyne co mogę podpowiedzieć warto jest spotkac z kimś kto się na tym zna i pogadać. Skoro planujesz 10-15 , to napewno nie jednokrotnie pomyslisz nad transferem, zmianą strategii, a w tym wypadku warto byłoby pomysleć nad parasolem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy