Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Te przywileje kosztują nas miliardy. Zobacz komu mogą zabrać najwięcej

Te przywileje kosztują nas miliardy. Zobacz komu mogą zabrać najwięcej

Wyświetlaj:
PRAGA_GOCŁAW / 77.255.240.* / 2012-04-04 22:05
Tę paranoję możne zmienić tylko wojna. Nikt tego bagna nie naprawi. Podstawowa paranoją w tym kraju to 13- ta pensja w budżetówce. Nagroda z wyzysku ludzi pracy. Z jakiego zysku? Co ci ludzie zrobili żeby osiągnąć zysk, który pochodzi z podatków a jak ich nie zapłacisz to do p******. Oczywiście oni też płaca podatki ale odbierają je z nadwyżką dzięki takim jak H.G.W. w Warszawie, która sypie do pensji nagrodami, żeby ją wybrali na następna kadencję. Za pieniądze podatników kupuje się wyborców i ich rodziny. A dotację na biura poselskie trafiają do ich kieszeni bo pracowałem u jednego posła i widziałem co się działo po otrzymaniu diety na biuro. Szok. Wszystkie zakupy do domu i do piwnicy! Szkoda dyskutować bo to nic nie da. Pozdrawiam młodych i namawiam Was do uciekania z tego kraju póki czas. Ja mam 54 i już za stary jestem a żałuje, bo byłem patriotą powtarzam BYŁEM. Nie utrzymujcie ubecji na emeryturach. Oni prowadza firmy ochroniarskie biorąc sute emeryturki i zarabiają krocie zatrudniając ochroniarzy na śmieciowych umowach o dzieło z których emerytur dla tych biedaków nie będzie. Na to się zezwala!!! brak słów, a Tusk w Piątek znów do trójmiasta na nasz koszt pobiegać i bzyknąć. Bywajcie i piszcie może Wam ulży.
DaM / 83.28.82.* / 2011-11-19 10:42
Brawo Tusk - dawno powinno się podwyższyć wiek emerytalny dla służb mundurowych i grup uprzywilejowanych jak tzw. resort sprawiedlowości. BRAWO - jestem za i mocno popieram !!!!!
nie wierzę / 87.205.140.* / 2011-11-18 14:25
Podstawowe pytanie: czy ktoś z manipulujących informacjami pokusił się o badania danych i ogłoszenie "napuszczanemu" na "mundurówkę" społeczeństwu liczby funkcjonariuszy, którzy po 15 latach przeszli na emeryturę???
Znakomita większość z nich pracuje możliwie (dopóki zdrowie pozwoli) jak najdłużej. Jeśli się komuś wydaje, że dla przeciętnego funkcjonariusza to łatwa i przyjemna, nie rujnująca zdrowia praca to zapraszam. Państwo z "grzmiących" mediów i ich zaprzyjaźnionych komentatorów na początek przede wszystkim.
ertyui / 91.94.73.* / 2011-11-16 09:40
skasowac dotacje do mafii watykanskiej i ją opodatkowac, skasowac dotacje do buraków z zusu, skasowac dotacje do kopidołówi mamy około 30 mld złotych w budżecie.ament.
Ryszard-2 / 91.192.88.* / 2011-11-15 18:34
Zabrać Premierowi bezpłatne przeloty do Trójmiasta co tydzień,spowodować by na czas pełnienia urzędu zamieszkał w Warszawie,w służbowej willi na Parkowej.Jeśli nie to niech lata za swoje.Spowodować by p. Prezydent RP zamieszkał w pałacu na Krakowskim Przedmieściu,a nie w Belwederze,który trzeba dodatkowo utrzymywać w pełnym zakresie.Potem brać się z ulgi i przywileje innych grup społecznych.
papas_44 / 178.180.78.* / 2012-01-16 08:32
a nie lepiej dać wszystkim Obywatelom identyczny przywilej ? Tzn każdy za free po pracy wraca do domu wybranym przez siebie środkiem transportu. Przecież Premier nie lata do domu w ramach pracy, za którą dostaje całkiem godziwe wynagrodzenie, a wraca z pracy i powinien tak jak reszta robić to z zarobionych pieniążków. Może ktoś rozliczy ile kosztują dodatkowo podatników wszystkie przywileje Rządu, Posłów, Senatorów ? Dlaczego ktoś, kto ma 40k i więcej miesięcznie, dostaje dodatkowo dziesiątki zwrotów, preferencyjnych kredytów, ulg etc. Niech tu zaczną oszczędności a przestaną zabierać najuboższym. Traktują Obywateli jak niewolników. Zresztą to i tak wołanie na puszczy, bo to co ludzie myślą i czują, "elity" mają w głębokim poważaniu, liczy się tylko ich własne koryto.
dddddd / 83.24.201.* / 2011-11-14 21:29
to jeden z tych artykułów, gdzie chodzi głównie o napuszczanie na siebie ludzi. Tym razem mundurowi, nauczyciele, prokuratorzy i sędziowie itp. Po nich przyjdą inni. Najłatwiej przychodzi zabieranie innym. A może rząd zacznie od siebie. Kryzys jest przecież dla wszystkich.
Pancho Villa / 77.236.26.* / 2011-11-14 23:42
"Najłatwiej przychodzi zabieranie" - kłamstwo. Najłatwiej przychodzi dawanie, odebrać już nie można. Daje się tym, którzy potrafią palić opony, bić się z policją itp., a daje się z kieszeni takich jak ja, którzy siedzą do północy przy kompie, żeby zarobić na utrzymanie swoje i rodziny. Górnikom, rolnikom i agentowi Tomkowi życzę ... .
kłamczuch? / 188.33.124.* / 2011-11-18 19:08
Dlaczego Pancho okradasz rodzinę?!
Masz jeszcze 18 minut do końca zmiany, a Ty robisz "przerwy w pracy"!
A może płacą Ci za te posty?
Monika 89 / 77.254.8.* / 2011-11-14 20:28
rząd stosuje metodę - po nas choćby potop. A oszczędności po mundurowych byłyby po 20 latach. Narazie żyjemy na konto przyszłych pokoleń.Mundurowa emerytura wypłacana jest kilkadziewsiąt lat, nie do końca życia oficera, lecz łoficerowej. Ale rząd się nie martwi. Ma pewniaka w ręku. Podwyżka akcyzy na papierosy! Dlaczego uprzywilejowane grupy tak bronią swoich kart. Przecież to pozostałość po komuniźmie, a o ile mi wiadomo prawie wszyscy są antykomunistami. Powinni rzucić kartami tak jak rzucali legitymacjami PZPR. Oczywiście w momencie jak komuna już dogorywała. Jedno jest pewne. Szuka się oszczędności nie tam, gdzie trzeba. A wysprzedaż majątku narodowego już niedługo przestanie zasilać budżet. Fundusze inwestycyjne z Brukseli też się skończą. Europa nie wchłonie więcej polskich pracowników. Uprzywilejowani będą oczekiwać swoich przywilejów w dalszym ciągu. Będzie musiał zapłacić najmniej zarabiający i niemundurowy emeryt. No i oczywiście palacz papierosów!!!
amen / 81.219.105.* / 2011-11-14 20:28
chciał bym mieć takie przywileje ,a mam 1386,00 zł brutto=1000,00 zł netto
220h soboty niedziele,trzy zmiany.dziękuję wam Bolkowcy za ostatnie 20 lat.
hmmmmmmmmmmm / 178.53.115.* / 2011-11-14 18:46
tylko w ubiegłym roku Polska wydała na emerytury 50 mld złotych więcej niż wpłynęło z ZUS.. Polska idzie drogą Grecji, bo żyje ponad stan od lat.. w większości Państw na Zach. podwyższono wiek emerytalny, a u nas PiS, PO, SLD, PSL ani słowa o jakichkolwiek zmianach tej sytuacji.. za 20-40 lat dzisiejsi 20-30-40 latkowie obudzą się z emeryturami w proporcji 20-30% ostatniej pensji !! a to dlatego, że Polska się zadłuża niezmiernie na koszt przyszłych pokoleń, jednocześnie ludzie żyją na emeryturze statystycznie już 15 lat, z roku na rok coraz więcej.. ZUS tego nie wytrzyma... jedynie co nasi politycy robią to zadłużają obecnie pracujących.. do tego całe grupy społeczne są w niespotykany sposób uprzywilejowane na koszt podatnika (rolnicy płacą śmieszne składki kwartalne).. wcześniejsze emerytury górników, służb mundurowych .. należałoby natychmiast zlikwidować KRUS oraz WSZYSTKIE przywileje oraz wydłużyć wiek dla obu płci do 67-68 lat ..
to może byłby jakiś cień nadziei przed całym załamaniem finansów państwa (nie będzie wtedy żadnych emerytur!!!).. skończy się era post-socjalizmu i życia na kredyt
papas_44 / 178.182.32.* / 2012-03-28 15:32
Skąd czlowieku masz takie dane ? 50mld więcej niż wpłynęło xD Rocznie łącznie na emerytury i renty wypłacane z ZUS-u i KRUS-u z państwowej kasy wypływa 76 mld zł. Stanowi to ok. 23% budżetu państwa. W tym samym czasie ze składek KRUS wpływa 1,4mld a do kasy ZUS wpływa 95mld, utrzymanie samego ZUS-u kosztuje 3,7mld rocznie. Nie chodzi o to co jest teraz a co będzie za jakiś czas. Najciekawsze co się dzieje z kasą tych co nie doczekali emerytury lub pobierali ją bardzo krótko a zgromadzili kapitał. Otóż tak kasa w wysokości około 9mld co roku ginie z kont ZUS-u, zamiast zasilać fundusz emerytalny. A z tym wiekiem emerytalnym sprawa jest oczywista, chodzi tylko o własne koryto "elit", by mieli z czego ciągnąć, wówczas więcej osób nie doczeka emerytury a ci co doczekają, będą ją krócej pobierać i z 9mld zrobi się 59mld do rozkradzenia. Tak rozkradzenia, bo sposób np. prowadzenia inwestycji z kasy publicznej jest lekko mówiąc "dziwnie niegospodarny" Tu właśnie uciekają grube miliardy. Stadion narodowy, most północny, autostrady to tylko wierzchołek góry przekrętów a każda taka budowa to minimum 30% przeszacowanie i kasa do kieszeni tych przy korucie. Więc pomyśl 2x zanim następnym razem napiszesz, że dokładają 50mld rocznie do emerytur. Czyli co wychodzi na to, że przy liczbie emerytów i rencistów (stan 2011) 7,5mln każdemu średnio miesięcznie dokładają 555 zł ?
...///... / 89.68.184.* / 2011-12-26 19:22
skąt się biorą takie bezmózgi a gdzie są moje składki a pracuję w sferze materialnej nie budżetowej
nok / 77.255.252.* / 2012-03-21 22:44
jakie ty możesz mieć składki skoro nie ukończyłeś podstawówki Skąd ty jesteś - Skąt ?
jan-ru / 89.228.182.* / 2011-11-14 13:41
Przeglądając to forum dziwię że mamy tylu mogących pomóc naszej gospodarce swoimi pomysłami tylko jak we własnej pracy trzeba powalczyć o swoje prawa to okazuje się że potrzebują takiego co pójdzie i upomni się, a oni później objadą go na forum i znów błysną własnymi pomysłami co to oni by zrobili .Pamiętajcie dopóki jesteście pracobiorcami to się wam krzywduje ,jak stajecie pracodawcami to stajecie się żądnymi kasy tylko dla siebie "biznesmenami"To nie obcy nas okradają ,to my sami się okradamy godząc się na różne przekręty w pracy i w urzędzie ,przecież ta kasa gdzieś się podziewa, gdzieś jest lokowana w obawie przed nadchodzącym kryzysem i tak pogłębia się deficyt państwa ale nie tego co czeka na ten kryzys już od parunastu lat "Polskiego biznesmena"
asik50 / 188.146.95.* / 2011-11-14 13:29
zabrońcie też wystawiania L4, bo też kosztuje
Dwea / 82.139.1.* / 2011-11-14 08:14
Jakoś politycy zapomnieli o przywilejach jeszcze jednej służby mundurowei - funkcjonariuszach Kościoła katolickiego!.
pozdrawiam / 93.105.114.* / 2011-11-13 23:33
1. politycy te komentarze mają głęboko w poważaniu
2. pisząc tracicie czas i nic nie zdziałacie
3. nawet petycje nic wam nie pomogą

-ja rozpowszechniam przynajmniej informacje o gazie łupkowym i itp.
watch?v=RvwEGLrATAk
lub podobne
watch?v=Qmd9R0I8mDM
mało osób to oglądało, a wy co walniecie jakiś bezsensowny tekst komentując i tyle waszego działania - NIC NIE ROBICIE i tyle tylko p******* piszecie i tracicie czas i gów..o z tego waszego pitolenia będzie z takim podejściem wydymają szybciej niż myślicie, bo nawet jak wyjdziecie już na ulicę to i tak już za późno, bo każdy przy władzy będzie miał tak jak na tym drugim 6cio cz. dokumencie.

:/

lekko zirytowany podziąłem publicznych pieniędzy / 217.172.245.* / 2011-11-13 22:54
oszczędzać trzeba i wszyscy musimy się za to wziąć. Jednak aby zabrać uposażenia prokuratorom i mundurowym trzeba najpierw świecić przykładem. Powinien on iść z góry, więc oszczędności i cięcia powinny się zacząć od parlamentarzystów.
KOFI ANAL / 193.142.210.* / 2011-11-13 21:22
JUTRO NADZWYCZAJNA SESJA RADY MIASTA-BRAKUJE 150-200MLN ZŁOTYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KTO RZĄDZI W KRAKOWIE?-CZERWONY BARON I PO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy