Forum Forum prawneGospodarcze

TELE 2 i windykacja z P.R.E.S.C.O.

TELE 2 i windykacja z P.R.E.S.C.O.

Veverka / 2008-07-29 12:50
Witam, od 2006 roku borykam się z firmą TELE2, która nie chce przyjąć do wiadomości, że ich abonent nie żyje.
Powiadamiałam ich już o tym pisemnie - wielokrotnie - prosząc o rozwiązanie umowy. Nie odbierałam też kierowanych do zmarłego pism, powodując, że wracały do nich z adnotacją listonosza, że adresat nie żyje. W końcu, rok po śmierci swojego abonenta, przysłali do niego fakturę za okres już po jego śmierci. Nie odbierałam tych pism i w końcu zgłosiła się do mnie firma windykacyjna, której sprzedali dług. Ta firma, po otrzymaniu kopii aktu zgonu, umorzyła sprawę. Potem była kolejna firma i kolejne umorzenie po przesłaniu przeze mnie kopii aktu zgonu.
Trzecia firma - P.R.E.S.C.O. uparcie nie chce przyjąć do wiadomości, że dłużnik nie żyje. Ostatnio dzwonili do mnie z pogróżkami (coś o sądzie, komorniku, policji i żebym lepiej w ciągu 7 dni zapłaciła), powołując się na pismo, jakie oni podobno otrzymali od TELE2. W piśmie tym podobno TELE2 informuje firmę windykacyjną, że nie wie nic o zgonie dłużnika / abonenta. Sprawdziłam - TELE2 ma u siebie akt zgonu z datą wpływu - 2006 rok. Po długich walkach TELE2 w końcu przyznało się do błędu i przysłało mi fakturę korygującą.

Co mogę zrobić, skoro TELE2 do mnie wysłało taką fakturę z korektą i odstąpiło od ściągania wierzytelności, a firma windykacyjna, mimo poinformowania jej o tym, nadal dzwoni do mnie z pogróżkami? Czy ci bandyci z P.R.E.S.C.O. mogą mi coś zrobić? Czy mogę olać ich ujadanie i groźby? A może złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa (art. 191, par. 2 KK)?
Wyświetlaj:
cbcbcbcb / 83.20.89.* / 2010-12-13 12:16
olac i tez zagrozic wysikaniem sie na twarz',
halina20 / 84.10.248.* / 2010-11-25 21:06
Mam podobną sprawę z tele2 .Dotyczy mojej 78-letniej mamy, która nie żyje od 2 lat. Byla nękana przez tele2 przez 10 miesięcy żądaniami wpłat mimo, że od razu po przejściu na tele2 zrezygnowała, zapłacila za 2 miesiące niekorzystania, karę 100zł za rezygnację oraz kolejne faktury, które mimo interwencji przychodziły. Po śmierci i wyslaniu przeze mnie aktu zgonu firma się rozliczyla i zwróciła 90 zł nadplaty.
A teraz po 2 latach okazuje się, że jest jakieś nowe żądanie pieniędzy i do windykacji przystąpila firma cross z Gdańska, która dopytuje się o rodzinę, aby ściągać jakieś należności. Jestem gotowa przystąpić do pozwu zbiorowego.
audi43 / 2010-12-01 13:27 / portfel / Bywalec forum
Szanowna Pani!
Jedna zasadnicza sprawa...większość firm windykacyjnych działa na zlecenie i w imieniu wierzyciela co nie znaczy wcale, że weszła w posiadanie długu. Kodeks Cywilny przewiduje kupienie długu ale wierzyciel musi o tym powiadomić na pismie dłużnika , że sprzedał dług dla innego podmiotu. Dlatego też bezprawnym jest takie działanie firm windykacyjnych, które nie weszły w posiadanie długu...prowadzę od dwóch lat firmę antywindykacyjną i pomagam takim ludziom jak Pani bo nie mogę patrzeć na to co wyprawiają pseudowindykatorzy...w razie pytań proszę pisać...pozdrawiam
chrystian2000 / 89.77.122.* / 2008-12-13 06:11
Witam,ja bym ich olał a jak nie to postraszył doniesieniem o podejrzeniu popełnienia ..... etc. oraz postraszył policja a tak na marginesie to bym sobie kupił sekretarkę i nagrał kilka rozmów i poszukał prawnika w celu wytoczenia im procesu o znęcanie się psychiczne etc.(nie masz kasy -są studenckie poradnie prawne ).Można wyrwać w przedziale 12-20 tyś po ok 3-4 latach. i na oko 6-8 rozprawach.(proces cywilny).pozdr
zdk / 83.5.167.* / 2008-09-25 00:56
może Pani założyc sprawę o naruszenie dóbr osobistych ,ostatnio zapadł taki wyrok -przeciw tp sa-kosztowało to operatora 20 tysiecy zł
22222 / 83.22.157.* / 2010-03-01 06:59
1/FIRMY WINDYFIKACYJNE W RP WEDłUG PRAWA JEST NIELEGALNE .
ZE WZGLĘDU NA PRZEKAZYWANIE DANYCH OSOBOWEJ SP.Z.O.O
NIE WIERZĘ ŻE KTOŚ WYGRAł SPRAWE
Z FIRMĄ KTÓRA MA OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
TO JEST TYKO PODPUCHA
TELE 2 MOŻE CIE SPRZEDAĆ W BIAłY DZIEŃ I TERAZ WIELKA NETIA
22222 / 83.22.157.* / 2010-03-01 06:59
1/FIRMY WINDYFIKACYJNE W RP WEDłUG PRAWA JEST NIELEGALNE .
ZE WZGLĘDU NA PRZEKAZYWANIE DANYCH OSOBOWEJ SP.Z.O.O
NIE WIERZĘ ŻE KTOŚ WYGRAł SPRAWE
Z FIRMĄ KTÓRA MA OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
TO JEST TYKO PODPUCHA
TELE 2 MOŻE CIE SPRZEDAĆ W BIAłY DZIEŃ I TERAZ WIELKA NETIA

Najnowsze wpisy