Forum Forum prawneGospodarcze

Różne opinie o ESKK

Różne opinie o ESKK

violet84 / 2008-07-26 02:27
witam
z tego co slyszalam jestem nie pierwsza osoba ktora dala sie "zlapac", a mianowicie:
zaproponowali mi pierwsze 3 lekcje do sprobowania za darmo, niestety nie bylo mnie w domu przez kilka tygodni i nie mialam pojecia ze przyszly pierwsze 3 lekcje, potem kolejne i nastepne.kiedy wrocilam troche sie juz tego nazbieralo. dostalam upomnienie na ladna sume, skontaktowalam sie z nimi chcac odmowic dalsze lekcje lecz pani poinformowala mnie ze musze zaplacic minimum za 12 lekcji-kazda prawie 60zl.
otwarta przez moich rodzicow zostala tylko pierwsza przesylka-tylko darmowe lekcje.reszta jest w oryginalnym opakowaniu.
moje pytanie jest czy umowa zostala zawarta, nawet jesli ja niczego nie podpisywalam ani deklarowalam, i czy jest to dzialanie wedlug prawa, moge im zaplacic za pierwsze otworzone lekcje ale jesli nie chce kolejnych dlaczego musze placic za 12?
ostatnio dostalam juz upomnienie ze sprawa trafi do sadu, co robic?
czy musze im niesprawiedliwie zaplacic?
Wyświetlaj:
Mania635 / 46.205.214.* / 2023-09-07 20:29
Kiedyś moja koleżanka zamówiła kurs ang. w ESKK. Pomagałam jej w odrabianiu zadań domowych. Tam, gdzie na pewno zrobiłyśmy dobrze, "nauczyciel" uznawał błędy, a gdzie celowo robiłyśmy błędy (polska składnia angielskimi słowami, niekoniecznie odpowiednimi), uznawano to za odpowiedź poprawną. Uwaga: ja już wtedy miałam certyfikat FCE, a kursiątko było na poziomie A1
Mysia663 / 178.235.188.* / 2023-07-04 13:13
Korzystałam z kursu j. angielskiego bardzo dawno temu, w latach 90 tych ubiegłego wieku.Nigdy nie miałam problemu.płaciłam na czas, w terminie dostawałam materiały, które notabene były świetnie opracowane. Jeśli ktoś chce nauczyć się j. obcego to napewno ten kurs mogę polecić.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rob1` / 5.173.16.* / 2023-06-17 23:37
Uczyłem sie w tym roku francuskiego i hiszpańskiego. B.dobre materiały,trzeba dużo słuchać i odrabiać ćwiczenia i uczyć się słówek i zwrotów ,poza tym nagrania można pobrać. Zapisałem się na kurs angielskiego dla zaawansowanych dużo gramatyki ale to pestka ale lektor nie sprawdził mi dwóch prac dotyczących aplikacji o prace i znanego zabytku.Nawet nie napisała słowa przepraszam. Po moim interwencji q biurze sprawdziła. Radzę się poprawić droga Pani i skomentować błędy,
Adrian280 / 91.150.178.* / 2022-01-18 08:16
Cześć, ja bardzo polecam kurs. Dwa lata temu kupiłem do angleiksiego pomimo, że termin oddania darmowej lekcji minął nie było problemu z odaniem książki.

PRZERWAŁEM NAUKE PONIEWAŻ BYŁEM LENIWY.

Aktualnie ucze się francuskiego i niemieckiego oczywiście od podstaw.

Z francuskiego przerobiłem 5 lekcji i musze przyznac że effekty widoczne, mówie pełnymini zdaniami.

Uważam, że jeśli będziesz uczyć sie konsekwentnie min od 00:45 min do 1h dziennie to będziesz zadowolony/na z kursu.

Polecam.
kinga7247 / 188.146.239.* / 2022-01-23 17:53
Jeśli chcecie nauczyć się języka angielskiego, niemieckiego to zdecydowanie polecam taką szkołę https://demostenes.com.pl/jezyki/
Możecie liczyć tutaj na profesjonalnych lektorów i super metodę nauczania. Warto na pewno zajrzeć na ich stronę.
E tam / 83.26.190.* / 2021-03-11 01:24
Ukończyłem w ESKK trzy kursy. Jeden kończył się egzaminem w oddzielnej instytucji. Cóż zaświadczenie za wiele nie dało bardziej traktowano jako jedną pozycję z wielu. W tym pierwszym kursie nauczyciel był prawdziwy acz odpisywał trochę na odczepkę. Drugi i trzeci kurs totalnie niczego mnie nie nauczyły. Znajoma wyjechała z nimi na kurs zagraniczny. Cóż oni tylko podnajmują lekcje w szkołach, gdzie bez problemu można się uczyć obecnie nawet on line (przez zoom). Lokale jakie dawali ponoć nie były złe ale można znaleźć tańsze. Teraz postanowiłem zrobić kurs pt psychologia. Troszkę w tym siedzę coś wiem. Generalnie studia byłyby formalnością (ile to razy słyszałem zrób SWPS będziesz miał papier). Pomyślałem sobie a taki przewodnik od ESKK czemu nie lekko coś wprowadzą a potem te studia (3mgr masakra). Patrzę na ich program i załamka. W obu kursach z psychologii nie ma słowa o podstawach czyli psychopatologii (omówienie chorób psychicznych), icd 10 (międzynarodowa klasyfikacja chorób obecnie wchodzi rewizja 11), neuronac i budowie mózgu. Kursy te są tak jakby dwoma zagadnieniami pierwszy to radzenie sobie ze stresem a drugi dzieci (bardziej moglibyście to pod pedagogikę podciągnąć). Wielka szkoda bo za to 76 zł miesięcznie nie zapłacę i jeszcze zamulacze np Pakiet 20: Czym zajmuje się współczesna psychologia?, albo zagadnienia typu czy nienormalny to obelga lub jak możemy pomagać innym etc (sorki ale takie rzeczy wygooglować sobie może nawet uczeń podstawówki i lepiej opracować). A opinie są moderowane. Niestety....Wielka szkoda. Bardzo się zawiodłem samym czytaniem o tej "psychologii" na ich stronie. Jest mi bardzo przykro, że taki kit wciskają ludziom
natasza2 / 37.30.18.* / 2021-09-23 14:06
Jesli chodzi o mnie to ja zdecydowałam się na takie kursy https://demostenes.com.pl
Wiem, że dobrze wybrałam, ponieważ mogę liczyć na profesjonalną kadrę lektorską.
mesco / 193.243.143.* / 2021-03-08 13:57
Kupiłem kurs hiszpańskiego dla średniozaawansowanych. Chciałbym przestrzec innych przed zakupem. Dałem się nabrać na możliwość nauki online (głównie o to mi chodziło). Jakość wersji online informatycznie ŻENUJĄCA. Zupełnie nie intuicyjna, nigdy nie wiadomo gdzie się jest i co trzeba zrobić, często trzeba jeszcze raz się logować po powrócić się nie da, wystarczy jeden mały błąd klawiaturowy i zabawa od początku. Utrata nerwów przy nauce gwarantowana!!! A ile trzeba czekać aż się załaduje (oczywiście na ekranie zero informacji że coś się dzieje). Nie polecam!!!!
niedoszła uczennica / 188.146.160.* / 2021-01-21 18:28
Telemarketer zaproponował mi abym spróbowała nic mnie nie będzie kosztować, bo w ciągu miesiąca mogę zrezygnować i zwrócić materiały. Po wysłaniu mailem rezygnacji nie otrzymałam potwierdzenia, zaniepokojona zadzwoniłam do nich i otrzymałam informację, że nie dotarł żaden mail, umowa jest nie wypowiedziana. Telefon wykonałam po miesiącu więc już po terminie, teraz nękają mnie pismami że mam dokonać zapłaty. NIE POLECAM!!!
Zdenerwowana / 178.235.180.* / 2021-10-22 12:50
Mnie też nękają.Ja sprawę skieruję do prokuratury, dostałam pierwszy egzemplarz którego nie chciałam. Pani powiedziała ,że wyśle jeden egzeplarz na próbę zaznaczyłam w rozmowie że jeśli nieodpłatnie to się zgadzam a potem dostaje materiały z fakturą. Jakim prawem.Zadzwoniłam tam i powiedziałam że nie mam zamiaru korzystać z takiego typu oszukańczych usług. Więcej materiałów nie dosłali ale za ten pierwszy egzemplarz chcą zwrot pieniędzy. Jest to tylko 60 zł ale w głowie mi się nie mieści jak można tak ludzi naciągać i oszukiwać. Nie zapłacę tych pieniędzy a w przyszłym tygodniu zgłoszę sprawę o oszustwo i nękanie.
Oszukana676 / 176.107.36.* / 2022-02-18 11:37
Witam gdzie oni przecypali tobie te lekcje?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
joanna970 / 46.238.118.* / 2021-02-21 23:59
Witam,
Czy chcesz wspólnie zgłosić to na policje i założyć im pozew zbiorowy w kilkanaście/ kilkadziesiąt osób?
Proszę o informację na priv
Aga838 / 85.198.254.* / 2021-07-03 23:22
Witam,

Właśnie borykam się z tym samym problemem. Dostałam od nich nawet "przyjęcie rezygnacji" a oni nadal nękają mnie o opłaty za rzekomo wysłane materiały, których nigdy nie otrzymałam.
Karolina K.328 / 31.182.179.* / 2020-11-06 10:29
tragedia. Zapisałam się na darmową lekcję a potem otrzymałam lawinę maili i wiadomości, nawet do mnie dzwonili. kilkunastrokrotna rezygnacja z subskrybcji nic nie dała. Mimo braku mojej zgody nadal do mnie piszą. Porażka
Dawid935 / 185.157.15.* / 2020-12-11 11:27
ESKK to oszuści !! Uważajcie ludzie na tą Pseudoszkołe nic się nie nauczycie . Za takie Pieniądze dostajecie książke z 5 stronami i Nauczycielem online który pewnie jest fikcją lub Botem również brak jakichkolwiek materiałów niezbednych do nauki. Poziom nauki jest żenujący . Brak pomocy ze strony personelu. Nawwet jeśli sie dodzwonisz to obsługa jest chamska i bezczelna . Uważaj zanim założysz konto i wybierzesz Kurs zastanów się kilka razy ! Akceptując regulamin , jednocześnie wpadasz na MINE. Przysyłają co miesiąc materiały i za każdy miesiac nawet jak nie zapłacisz za materiał będą ci naliczać opłaty na "-" a jeśli po 2 , 3 miesiącach uznasz że chcesz zakończyć naukę Naliczą ci opłate za materiały za 3 kolejne miesiące w przód. Nie łódźcie się oni nie oddadzą wam pieniedzy jak już zaakceptowaliście regulamin . Straszyli mnie pół roku Sądem że mam niby zadłużenie olewałem to myśląc że to tylko groźby . Ale po jakimś czasie przysłali mi list z Windykacji w Imieniu ESKK by odzyskać należność . Zmarnowany czas , pieniądze i rozczarowanie. To tyle jesli chodzi o ESKK. Szkoła która robi z ludzi idiotów.
joanna970 / 46.238.118.* / 2021-02-22 00:04
Witam,
Czy chcesz wspólnie zgłosić to na policje i założyć im pozew zbiorowy w kilkanaście/ kilkadziesiąt osób?
Proszę o informację na priv
ESKK / 46.227.241.* / 2020-12-14 09:30
Panie Dawidzie,
będziemy wdzięczni za przedstawianie faktycznej sytuacji jaka zaistniała w Pana przypadku, tu i w innych mediach. Zamówił Pan nasz kurs, ale przestał go opłacać. Za otrzymane materiały powinien Pan uregulować należność, to chyba nie budzi wątpliwości. Jeśli w trakcie szkolenia, klient chce zrezygnować, to należy to zgłosić - nasza firma nie jest w stanie przewidzieć jakie plany ma każdy uczący się. Dodatkowo prosimy nie wprowadzać w błąd osób czytających zarówno na temat objętości naszych materiałów, zakresu opieki nauczyciela, czy jakości obsługi BOK, bo przedstawiane informacje również nie mają nic wspólnego ze stanem faktycznym. Wygląda na to, iż ma Pan żal do naszej firmy, iż z uwagi na uporczywe zaleganie z płatnością Pana dług został przekazany do firmy windykującej, ale przecież otrzymywał Pan od nas pisma z prośbą o uregulowanie należności i z propozycjami ulgowego podejścia. Niestety nie skorzystał Pan z tych rozwiązań, tak więc chyba nie powinien Pan winić nas za zaistniałą sytuację.
Mmm911 / 89.64.6.* / 2021-01-15 17:11
Właśnie dostałam od was list niezgodny z umową świadczący o oszustwie. Nie zawarliśmy umowy w ogóle. Umówiliśmy się w formie nie spełniających znamion umowy na co innego, zgodnego z e-maila od obsługi ale innego niż w liście. Obsługa została poinformowana ze muszą sprawę natychmiast wyjaśnić. Macie do wyboru ta ścieżkę albo dwie inne. Druga to pozew za oszustwo i dręczenie. Trzecia to rozmawiaj ze świrem jak ze świrem - zobaczymy co wg mnie zawiera umowa. Może to niby wy mieliście płacić?
Chcecie stracić resztę klientów nękając tych co nie chcą nimi zostać o 5 zł? To zbankrutujecie.
aletta_adwinska / 2020-08-27 14:59
Tutaj macie fajne opinie odnośnie nauki języka angielskiego: https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/eskk-angielski-opinie-i-efekty-nauki/

Ja zawsze ucząc się jakiegoś języka w 100% nacisk kładę na komunikację. Zaczynam teraz naukę języka niemieckiego a znam już całkiem dobrze angielski i rosyjski. Wszystkiego nauczyłam się sama online. Warto korzystać z wielu pomocy.
robert run / 188.146.103.* / 2020-07-28 22:40
a szkoda, że mi dalej nie przysyłali darmowych kursów za które kazali zaplacic. Mam za darmo kilka kursów a forsy za nie im nie dam, już nie raz oszustów wykiwałem. do lachy oni sie tylko nadają
Ehh. / 5.184.212.* / 2020-04-13 00:43
Nie płać-rzecznik praw konsumenta. Udowodnij,ze cię nie było,i ze regulamin był niejasny-ty ich pozwij,dlaczego Polacy placa za wszystko? Dlateho wcuaz mamy komornikow bo dami sie dajemy robic w bambuko powinnismy ich na widlach wyniesc z kraju a jie pozwalacvsie ograbiać-rak samo jak firmy windykacyjne i sorzedaz danych
Dorota814 / 79.185.142.* / 2019-10-30 12:50
Ja nigdy się z tego kursu nie uczyłam więc na ten temat się nie wypowiadam. Przeglądałam opinie o kursach i szukałam kursu, który nacisk kładzie na mowę.I nauczyłam się mówić z kursem ENLINADO do którego dostęp mam nielimitowany i zapłaciłam raz. :)
Metoda nauki pozwoliła mi polubić naukę języka nie jest on już dla mnie czymś strasznym tylko czymś co lubię robić.
Kalamazoo / 89.77.99.* / 2019-06-07 14:54
Kurs jak każdy inny, nic szczególnego. Najgorsze jest to, że jak odbierzecie od nich list polecony, to według prawa zawarliście z Eskk umowę, z której nie możecie zrezygnować, chyba że znajdziecie dobrego prawnika. Kilkaset złotych w plecy, i tyle. Jest to zbójecka firma, od której trzeba z daleka. Stanowczo odradzam Eskk.
ESKK / 188.146.53.* / 2019-06-11 08:03
Przykro nam, że wprowadza Pan/Pani czytelników w błąd i oczernia całkowicie bezpodstawnie naszą firmę. W przypadku każdego zamówienia ( nie wysyłamy nigdy do nikogo materiałów jeśli sobie tego nie zażyczy) obowiązuje okres 14 dni na odstąpienie od umowy i to bez podawania przyczyny. Trudno zrozumieć postawę tu reprezentowaną, która w ostatnich czasach niestety nie jest rzadkością i przynosi tak wiele złego.
dodek171 / 31.60.145.* / 2020-01-03 18:02
bezpłatne lekcje na które trzeba wydatkować pieniądze jak to się określa w tym przepastnym wokabularzu ?
dodek171 / 31.60.145.* / 2020-01-03 14:41
bezpłatne lekcje na które trzeba wydatkować pieniądze jak to się określa w tym przepastnym wokabularzu ?
wi811 / 83.28.246.* / 2019-04-09 19:59
dla mnie eskk jest slabe, ja skorzystalam najwiecej ze stacjonarnego kursu i polecam www.elsinore-angielski.katowice.pl
ive697 / 46.227.241.* / 2019-04-11 08:45
ale słabo, bo? przydałoby się wyjaśnienie...dla mnie ich opcja jest idealna, gdy nie chce się być uwiązanym co do miejsca i czasu nauki...
ela386 / 83.31.137.* / 2020-07-19 20:25
Właśnie kupiłam kurs niemieckiego a dostalam dla juz znajacych podstawy, to jeszcze nie byloby najgorsze bo moglabym wykorzystac go pozniej ale niestety jest beznadziejny i wydałam pieniążki na darmo, ja osobiście nie polecam.
Ina817 / 46.227.241.* / 2019-01-08 08:43
Też zamówiłam kurs ESKK korzystając z ich oferty telefonicznej i muszę zaznaczyć, że wszystko przebiegło zgodnie z tym, co mi przekazano podczas rozmowy, tzn. materiały zostały przesłane mi na 2-tygodniowy OKRES PRÓBNY, w ciągu którego należało podjąć decyzję, czy mi odpowiadają, czy nie..jeśli nie, to zwracasz im materiały i po temacie...Zatem nie są to materiały za darmo do zachowania sobie na zawsze jak niektórzy tu sugerują, a na OKRES PRÓBNY - to istotna różnica, sami przyznacie. Jeśli ktoś nie słuchał uważnie podczas rozmowy, to otrzymał na pewno jeszcze te informacje na maila, który po takiej rozmowie wysyłano do mnie oraz dokumenty, które są dołączone do otrzymanych materiałów. Nic nie było zamataczone, więc teraz nie ma co zwalać winy na drugą stronę, skoro to nasze lenistwo wygrało...a sam kurs super, nie znalazłam tak obszernych i róznorodnych materiałów nigdzie wcześniej, a naszukałam się sporo...językowe kursy ESKK to najlepsze kursy z jakimi się spotkałam, więc smutno mi, że pewne "niefrasobliwe" osoby później oczerniają niesprawiedliwie tę firmę, gdy sami zawalili sprawę. Tak nie wypada i tyle :((((
Mmm911 / 89.64.6.* / 2021-01-15 17:15
Normalnie jest 2 tyg ale oni tego nie szanują.w promocji ja umówiłam sie na miesiąc. Umowa nie została podpisana (np.podyktowana nawet telefonicznie) - zero dokumentów więc jest to luźna gadka. Mogłabym olać i wyrzucić do kosza te materiały ale mam kwit ze odesłałam (10 zł) i jak chcą zmyślać to zobaczymy kto zmysli lepsze bzdury. uokik na początek
Sss260 / 77.65.84.* / 2021-01-20 23:04
Co za bzdury...umowę wysyłają zawsze z przesyłką i jeszcze mailem z potwierdzeniem zamówienia
Ehh. / 5.184.212.* / 2020-04-13 00:38
Buahahaha jaka reklama widac ,ze menager eskk to zamiescił ale sciema. Eskk to zlodzieje, dobrze, ze weszlam na opinie bo juz prawie nacięłam sie na reklamę darmowych kursów ale przeczytalam regulamin i nie pasowalo mi,ze byly tam zwroty w stylu prawo cywilne i umowa sprzedazy w darmowych kursach!!! Na oszukiwaniu ludzi nie zarobicie-powinna byc czarna lista takich zlodziejskich firm zerujących na naiwnosci klientów,brzydzę się wami i waszymi metodami. Ludzie, ktorzy tam pracują powinni sie wstydzic patrzac codziennie rano w lustro,wolalabym kible czyscic niz pracowac dla oszusta i złodzieja.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy