Forum Spółki giełdowe GPW SA

To początek głębszych spadków na GPW? Niekoniecznie

To początek głębszych spadków na GPW? Niekoniecznie

Wyświetlaj:
Etermit / 2013-06-04 12:54 / Tysiącznik na forum
macie może prąd u siebie? chciałem sobie tablet gdzieś doładować
gazmajster / 77.113.64.* / 2013-06-04 14:07
nmie juz odcieli ale mam dobre dynamo w rowerze:)
synonim / 2013-06-04 12:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawostka: cały wzrost na giełdzie w USA w tym roku był zrobiony we Wtorki

Bez Wtorków rynek byłby w tym samym miejscu co w styczniu

Widać to świetnie na porównaniu tych dwóch wykresów

http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user3303/imageroot/2013/05/20130528_EOD1.jpg

Zauważają to też już główne media finansowe w USA

If the Dow industrials finishes higher on Tuesday, it will mark the 21st straight Tuesday win, the longest trend of its kind since at least 1900. Read more about the Tuesday phenomenon

http://stream.marketwatch.com/story/markets/SS-4-4/SS-4-31977/
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - filand.]
DO PIĄTKU / 78.8.237.* / 2013-06-04 12:46
co do BYKÓW i Niedźwiedzi to jest tak

jak MAM akcje to jestem BYKIEM bo chce żeby rosło

jak nie mam akcji to jestem NIEDŹWIEDZIEM bo chce żeby spadałło


S&P trójkąt zniżkujący zasięg 60 pkt , 1560 pkt jak wybiją dolne ramię
Albert Borat / 78.8.237.* / 2013-06-04 12:44
od 10 lat jestem na giełdzie i ZAWSZE SPÓŁKI CHEMICZNE KONCZYŁY WZROSTY

obejrzyjcie Azoty tarnów , Police , Ciech , Puławy , Synthos
matoł szoł / 78.8.237.* / 2013-06-04 12:42
PZU 5ta fala skończona
vcxcvc / 91.246.66.* / 2013-06-04 17:49
kiedy balonik na LPP pęknie buchachaaaa
synonim / 2013-06-04 12:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
DAX właśnie kasuje całodzienny wzrost a jeszcze rano rósł ponad 1%
gracz nr1 / 178.36.4.* / 2013-06-04 11:53
samochody - każdego centa wrzucają w akcje i fundusze.

"Sprzedaż nowych aut w Niemczech drastycznie spada

W maju drastycznie spadła sprzedaż nowych aut w Niemczech. W porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, sprzedano o prawie 10 procent mniej samochodów.

Przez pierwsze pięć miesięcy 2013 roku zarejestrowano w Niemczech milion 220 tysięcy nowych samochodów, o 8,8 procent mniej niż od stycznia do maja 2012 roku."

forsal
gracz nr1 / 178.36.4.* / 2013-06-04 11:59
Przestają także podróżować - akcyjny boom trwa w najlepsze.

"... Niemieckie biuro podróży GTI Travel ogłosiło wczoraj zaprzestanie działalności. Polskie przedstawicielstwo firmy na razie zawiesza sprzedaż wycieczek.
- Biuro nie złożyło do tej pory wniosku o niewypłacalność. Ale dotarły do nas informacje nieoficjalne o kłopotach finansowych. Staramy się je weryfikować ..."


Niemcy zaczęli wyznawać zasadę :

"Lepszy dobry pakiet akcji niż zwiedzanie obszczanej kupy kamieni zw. zabytkami"
Wichajster / 62.93.44.* / 2013-06-04 11:44
Szacunek,
czy "To początek głębszych spadków na GPW?" jeszcze zobaczymy, może się tak stać, gdy pokażą się nowe dane. Ale widocznie są kiepskie, skoro sam BUL Komorowski namawia do wspomagania przemysłu spirytusowego przez wznoszenie dziś toastów.
gracz nr1 / 178.36.4.* / 2013-06-04 11:50
Sugerujesz "igrzyska zamiast chleba" ?

Jeżeli tak to cały 2014 ma być denny - Komorowski chce by przez cały 2014 świętować jakiegoś 4 czerwca
gracz nr1 / 178.36.4.* / 2013-06-04 11:43
Jak wysokie wzrosty na WIG20 obstawiacie do końca tego tygodnia?

Pytam się graczy z jajami a nie krachowych smutasów-czekaczy
synonim / 2013-06-04 11:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Jak wysokie wzrosty na WIG20 obstawiacie

Ale co ci da kto co obstawia? Przecież nikt nie wie co będzie, wszyscy tylko zgadują
fdsdfd / 91.246.66.* / 2013-06-04 12:05
nie umiesz czytać??? przecież pisze wyraźnie że nie pyta krachowych sumtasów-czekaczy?? więc nie wp...j się między wódkę a zakąskę
synonim / 2013-06-04 12:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

przecież pisze wyraźnie że nie pyta krachowych sumtasów

To mu odpowiedz do ilu dojdzie wig20 i potrzymajcie się potem za ręce w ramach solidarności ha ha ha ha ha ha
spółki chemiczne kończa hosse / 78.8.237.* / 2013-06-04 11:43
PKB NIEMIEC w tym roku będzie 0,3 % i dlatego DAX przebił historyczne szczyty


GIEŁDA OBECNIE NIE DYSKONTUJE NICZEGO


FORMACJA DRUKUJ = KUPUJ
Domek z kart rekordowych długów rozlatuje się / 178.36.165.* / 2013-06-04 11:22
Dziś ze Stanów kolejne denne dane, które znów potwierdzą, że QE to anty-stymulant, więc muszą go skończyć szybciej, niż wszyscy się spozdiewają.
antyorzeł / 83.29.190.* / 2013-06-04 11:37
http://www.debiutync.pl/homepage/newconnect24/15665-duzy-kapital-na-poprawe-sytuacji

"artykuł sponsorowany"?????


ta emisja jest conajmniej średnio związana z tymi wydatkami...
wydatki na spłatę obligacji, badania, spłatę kredytów, kapitał obrotowy trzeba w większości ponieść najpóźniej w 2014 a uchwała daje prawo do drukowania akcji po nominale (1,00) do czerwca 2016 .

to byłoby mistrzostwo światahello1 hello1 żeby coś finansować 2 lata po czasieNot talking

a już np drukowanie akcji za wkład niepieniężny na co pozwala uchwała to też pewnie po to żeby dać kapitał obrotowy albo wspomóc spłacić obligacje.
pewnie posiadacze obligacje z chęcią przyjmą w rozliczeniu chałupę rodzinki albo obraz z portretem rady nadzorczej ( też z rodzinki)


piszę o tym bo to właśnie że to wszystko to ściema, chodzi o zabezpieczenie możliwości drukowania akcji dla rodzinki i znajomych po nominale ( 1,00) i obejmowania tych akcji za wkłady niepieniężne aż do czerwca 2016 czyli do czasu kiedy sytuacja spółki będzie już wyjaśniona na 10000 %
zysk za 3 lata bez ryzyka dla wybranych !!!
synonim / 2013-06-04 10:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wykres światowych zapasów miedzi jest na 5-letnich maksimach

http://www.copperenews.com/copper-warehouse-stocks.asp

(5 wykres od góry)
krisstr / 2013-06-04 10:53 / portfel
historyczne szczyty były w połowie maja.

a na 1 wykresie co masz? myślisz, że ktoś jest na tyle głupi by Cie słuchać :)
fdsdfd / 91.246.66.* / 2013-06-04 11:39
wystarczyło że wykazałeś że pisze nieprawdę to już posypały się epitety, ten gość tak ma, zawsze ma rację a jak nie ma to patrz punkt pierwszy :)
synonim / 2013-06-04 11:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

historyczne szczyty były w połowie maja


No to zapasy są ciut poniżej 5-letniego szczytu ale to nadal szczyt 5-letnich zapasów plus minus

Weź idź się prześpij pajacyku szukający dziury w całym
Zamiast mędrkować, nuacz się myśleć / 178.36.165.* / 2013-06-04 10:57
No co masz? Wyprzedaż zapasów, bo były robione jak zabezpieczenie kredytów, które po mocnym spadku cen miedzi padły i trzeba je było sprzedać, na pokrycie strat.
To dopiero początek większych spadków / 178.36.165.* / 2013-06-04 10:46
A gospodarka na rekordowych długach, na dnie.
krisstr / 2013-06-04 10:41 / portfel
Synalek to drugi Kenobójca :D dzień w dzień nowinki ze świata, łapie wszystkie możliwe minusy i wieszczy krach. Nawet jeśli to prawda, to póki co jest wzrost i można na nim zarobić, nie będę czekał na wypełnienie się Twoich zwiastunów, aczkolwiek nie ukrywam, że chętnie na nich zarobie :)
synonim / 2013-06-04 10:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nawet jeśli to prawda, to póki co jest wzrost i można na nim zarobić

Ja widzę, że już drugi tydzień wig20 jest w tym samym miejscu no ale ty masz "wzrost"

Wszystko inne już spada ale ty będziesz w bezsensowny sposób czekał, że wig20 będzie rósł mimo to a jak już spadniemy to wtedy weźmiesz ochłapy zamiast zysku

No ale taki los kontraktowego leszcza dążącego nieuchronnie do resetu jak tysiące przed nim
krisstr / 2013-06-04 10:57 / portfel
licząc od 2310, WIG20 musiałby tąpnąć o 6%, otworzyć się luką 6% abym wyszedł na 0. Co mam to moje, nie ma takiego który sprzedaje idealnie na górce :)
oprócz Ciebie oczywiście
synonim / 2013-06-04 11:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

licząc od 2310, WIG20 musiałby tąpnąć o 6%, otworzyć się luką 6% abym wyszedł na 0


Nie musi tąpnąć, będziesz trzymał pozycję a potem wywalisz biorąc ochłapy zamiast zysku teraz bo jesteś zbyt pewny siebie

Poznaję takich zadufanych cwaniaczków od razu
fdsdff / 91.246.66.* / 2013-06-04 11:41
:)))))))))))))))))))))))))))))))
To dopiero początek większych spadków / 178.36.165.* / 2013-06-04 10:50
Ty tu nie mędrkuj, tylko się ucz i siedź cicho.

Bo jak Ci się zdaje, że w trwającym od wielu lat krachu gospodarki na rekordowych długach giełda będzie rosnąć, to się mocno zdziwisz.
synonim / 2013-06-04 10:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
National Bank of Greece wczoraj na NYSE -15,24%
krisstr / 2013-06-04 10:42 / portfel
a spadło coś powyżej 16%? oprócz Twojej inteligencji
synonim / 2013-06-04 10:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekaw jestem czy będziesz pyskował równie ochoczo jak zaraz rynek spadnie

Tak tak, wiem, że zaraz napiszesz, że wtedy zarobisz na spadkach. Ale co obstawiałeś będzie pamiętać archiwum forum
krisstr / 2013-06-04 10:48 / portfel
to co obstawiam umieszcze w portfelu :)

A Ty nadal będziesz łazić jak łajza po tym forum i cieszyć się, że tym razem prognozy się sprawdziły :)
synonim / 2013-06-04 10:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

cieszyć się, że tym razem prognozy się sprawdziły


mam w dupie jakieś prognozy, zarabiam prawdziwe pieniądze na swym całym skrupulatnie skonstruowanym portfelu podczas gdy ty po prostu uprawiasz hazard na kontraktach

Na razie ci się pofarciło ale hazard ma to do siebie, że w dłuższym terminie czeka cię reset

Był tu kiedyś taki rafko55, chojraczył i pyskował tu tak samo jak ty i też grał na kontraktach. Potem się wyzerował i sam to napisał - był tylko jednym z dziesiątek przykładów tutaj

Czemu ty miałbyś być cwańszy od tych gości? Czeka cię ten sam los

3 miesiące góra i stracisz kapitał nie rozumiejąc zupełnie idei zarabia na dobrze zdywersyfikowanym i przemyślanym portfelu
krisstr / 2013-06-04 11:12 / portfel
a co w Tobie bawi mnie najbardziej Synonimie? Zaściankowe myślenie. Jesteś kompletnie zacofany, starej daty :)
Twoje posty zazwyczaj brzmią w ten sposób:

1) bo kiedyś było ... więc teraz też
2) zawsze się tak kończyło i teraz też
3) był tu taki koleś ... i sie zresetował więc Ty też

Wyobraź sobie, że mam doświadczenie w kontraktach. Założe się także, że pomimo iż twierdzisz, ze jestem leszczem i padnę po 3 miechach, udowodnię Ci że się mylisz. Porównujesz mnie do kolesi, którzy pewnie wgl nie mieli pojęcia o zarządzaniu pieniędzmi, a to jest najważniejsza sprawa obok psychologi. Myśleli, że mają system picco bello a się okazało co innego, znam też takich 3. Znajomych. Mówiłem im o ryzyku, że ponoszą zbyt duże, a oni że "muszą maksymalizować zysk", ale szybkie tąpnięcie i pożegnali się z giełdą.

Powiem Ci teraz Synonim zupełnie neutralnie, jak przyjaciel z forum, a zarazem rywal. Większość kontraktowców ma to do siebie, że uwielbiają ryzyko i są strasznie chciwi. Rośnie - to dokupują non stop, spada - sprzedają non stop. Tym się różnię od reszty i nie jestem jedynym takim. Ty też masz swoje dopuszczalne ryzyko i tego się trzymasz, obligi, long strangle. Więc uszanuj i moje, dźwignia jest niebezpieczna dla tych którzy nie wiedzą jak jej używać, wystarczy umiejętnie wykorzystać to co moze Ci dać, a ograniczyć co może Ci zabrać.
synonim / 2013-06-04 11:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Twoje posty zazwyczaj brzmią w ten sposób:

1) bo kiedyś było ... więc teraz też
2) zawsze się tak kończyło i teraz też


Tak, na giełdzie wszystko powtarza się jak pory roku a żółtodzioby twierdzą, że pory roku już zniknęły i będzie już tylko lato bo oni właśnie kupili akcje


Porównujesz mnie do kolesi, którzy pewnie wgl nie mieli pojęcia o zarządzaniu pieniędzmi


A skąd to niby wiesz?

Nie ma nic takiego co ty wiesz a oni by nie wiedzieli

WIG20 to chaos nie do przewidzenia i oni musieli się zresetować aby to odkryć i zupełnie nie rozumiem czemu ty masz być w jakiś sposób bardziej bystrzejszy od nich

Oczywiście oni też myśleli, że są bardziej bystrzejsi niż wszyscy zresetowani przed nimi ale potem sami odkryli, że muszą wylądować na tym samym cmentarzu giełdy co reszta

Nie wiesz nic takiego o giełdzie czego nie wiedzieli ci co już przed tobą zresetowali się na kontraktach


3) był tu taki koleś ... i sie zresetował więc Ty też


Wszyscy, którzy grali tu na kontraktach się zresetowali

Był tu kiedyś taki wyjątkowo inteligentny kontraktowiec, miał naprawdę bardzo inteligentne i oryginalne strategie, ale też się zresetował

Było ich wielu, mieli strategie, byli inteligentni, korzystali z wszystkich wskaźników, zupełnie nie rozumiem czemu miałbyś być sprytniejszy od nich


a to jest najważniejsza sprawa obok psychologi


Myślisz, że oni tego nie wiedzieli? Nie ma rzeczy, którą ty wiesz a oni nie wiedzieli a mimo to zaliczyli reset


Mówiłem im o ryzyku, że ponoszą zbyt duże


To też wiedzieli


dźwignia jest niebezpieczna dla tych którzy nie wiedzą jak jej używać, wystarczy umiejętnie wykorzystać to co moze Ci dać


Nie ma znaczenia, że nie grasz za cały kapitał i ograniczasz dźwignię. Statystyka dowodzi, że grając zaledwie za 3% kapitału nie będziesz wyzerowany

Ja nienawidzę wszelkich lewarów i dlatego stosuję jedynie opcje long a kontraktów nigdy nie tknąłem i nie tknę
krisstr / 2013-06-04 11:45 / portfel

Statystyka dowodzi, że grając zaledwie za 3% kapitału nie będziesz wyzerowany


I z tym się zgodzę, o tym wiedzieli?
Słuchaj zakopmy ten topór wojenny, ja mam kontrakty Ty masz opcje. Zostawmy to. Zmierzymy się za rok porównując stopy zwrotu.
synonim / 2013-06-04 11:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

I z tym się zgodzę, o tym wiedzieli?

Nie ma rzeczy, którą ty wiesz a oni jej nie wiedzieli


Zmierzymy się za rok


Jeśli wytrwasz tu do tego czasu

Ja jestem długoterminowym inwestorem i pewnie tu wtedy bedę ale czy ty będziesz to już zupełnie inna para kaloszy
krisstr / 2013-06-04 12:04 / portfel
myślę, że jest wiele rzeczy, które ja wiem, a nie wiedzieli oni, ani do dziś nie wiesz i zapewne się nie dowiesz Ty.

Spokojnie, dajesz mi 3 miesiące od czasu jak mnie poznałeś, a na giełdzie utrzymuję się już dłuższy czas.
synonim / 2013-06-04 12:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

myślę, że jest wiele rzeczy, które ja wiem, a nie wiedzieli oni, ani do dziś nie wiesz


W dzisiejszej dobie superinformacyjnej na giełdzie wszyscy wiedzą to samo a 95% i tak traci. Pomijam to, że każdy wierzy w co innego i co innego stosuje ale generalnie wszyscy wiedzą to samo. Nie istnieje wiedza tajna a poza tym jest to generalnie bardzo proste i to nie jakaś tajemna kabała
krisstr / 2013-06-04 12:06 / portfel
poza tym to, że dłużej grasz na giełdzie i masz stały wzrost, nie świadczy o Tobie w ten sposób, że jesteś lepszy
synonim / 2013-06-04 12:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

poza tym to, że dłużej grasz na giełdzie i masz stały wzrost


To, że jestem 8 lat na giełdzie nie ma większego znaczenia. To co wiem dziś w sumie wiedziałem już po roku. To co wiem jest jedynie bardziej wyrafinowane ale wiedza jest cały czas ta sama. Jedyne czego nie wiedziałem 8 lat temu to jest to, że nie ma nawet częściowo sprawdzonego sposobu na zarabianie na giełdzie i tak naprawdę wszyscy zgadują. Kiedyś uważałem, że istnieją takie sposoby ale dziś wiem, że to iluzja i jedyne co pewne to zgadywanie

Natomiast dziś wiem też, że giełda jest dużo prostsza niż myślałem kiedyś. Bo kiedyś myślałem, że wraz z latami wiedzy przybywa. Dziś już rozumiem, że wiedza nie postępuje i generalnie jest to kręcenie się ciągle wokół tego samego na wzór gówna obracającego się w przeręblu

Ale wiem też jeszcze jedną rzecz po 8 latach: że na giełdzie im coś prostsze tym bardziej skuteczne. A kombinowanie i branie wszystkiego innym niż to jest w rzeczywistości prowadzi nieuchronnie do strat
krisstr / 2013-06-04 11:03 / portfel
dywersyfkiacja to akurat pojęcie względne dla Ciebie :) i nawet o tym nie wiesz :)
synonim / 2013-06-04 11:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

dywersyfkiacja to akurat pojęcie względne dla Ciebie


Ble ble ble

W 2012 roku wziąłem 15% zysku na obligach na 95% mojego portfela (poświadczając tu na forum zakup obligów w listopadzie 2011)

W tym roku znów zdywersyfikowałem portfel i też już wpadło mi kilka procent zysku

Powtórz taki wynik na prawie całym kapitale na kontraktach to pogadamy
gangbang / 213.199.253.* / 2013-06-04 11:23
Tak synonim dziś zarabiasz na portfelu akcji , wyjątkowo żałosnym , na putach bez stelaża i amerykańskich obligach.
synonim / 2013-06-04 11:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

dziś zarabiasz na portfelu akcji

Zarabiam głównie na obligach i fundach rynku pieniężnego, 15% zysku na prawie całym kapitale w 2012 roku i kolejne kilka procent zysku w tym roku i twoje desperackie pyskowanie tego faktu nie zaciemni
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy