absurd
/ 83.143.213.* / 2008-05-10 16:34
. Rzecznik uważa, że likwidacja abonamentu jest równa likwidacji mediów publicznych.
czyli zdaniem rzecznika .. przymusowy haracz .. nałozony na społeczeństwo .. oznacza publicznośc tego na co ten haracz jest przeznaczony. ?
mnie się zawsze zdawało ze o tym czy coś jest publiczne czy nie ... nie jest warunkowanene sposobem zdobywania kasy na działalnośc tych "publicznych" instytucji
z tego co obserwuje aktualnie .. to Telewizja Polska niby publiczna jest raczej mało publiczna .. a bardziej komercyjna.
niżej podaje kilka definicji .. które znalazłem w Encyklopedii PWN
"ius publicum [łac., ‘prawo publiczne’], prawo publiczne — w staroż. Rzymie ogół przepisów regulujących stosunki związane z instytucjami państwa."
"radio [łac. radius ‘promień’], środek masowego komunikowania, służący do rozpowszechniania audycji słownych i muz. o zróżnicowanym charakterze (m.in.: informacyjnych, rozrywkowych, kult., lit., teatru radiowego, oświat., edukacyjnych, sport.), adresowanych do szerokiego audytorium." - podobna definicja tyczy publicznej telewizji.
wnioskując z tego publicznymi nazywa sie instytucje państwa .. czyli telewizja publiczna moze byc tak samo finansowana .. jak inne instytucje publiczne .. .. a może ktos wpadnie na pomysł że nalezy wprowadzić abonament na wszystkie inne instytucje publiczne (kazdą z osobna) .. bo tylko to bedzie gwarantować ich publiczny charakter.
moim zdaniem .. obrońcy abonamentu nie walcza o dobro publiczne ani o ta tak zwana misję ..
walczą o swoje stołki .. o swoje źródla dochodu ..
misji spowodzeniem wystarczy jeden ogólnopolski kanał telewizyjny .. który z powodzeniem pomieści programy misyjne .. ewentualnie jeszcze kanał dla z polonii oraz kanały regionalne ..
cała reszta tego rozbudowanego molochu .. moze pozostac państwowa .. w znaczeniu właściciel państwo .. ale działalnośc rynkowa ..
natomiast .. te wszystkie obawy .. o reczne sterowanie przez aktualnie rządzacych .. mozna zabezpieczyc .. przez mądre regulacje prawne .. regulujące i gwarantujące .. niezaleznośc .. publicznych nadawców.
dziwi mnie tylko .. ze elyta .. polityczna tego państwa .. nie chce dostrzec prostych rozwiązań .. natomiast z wielką luboscia bedzie mieszac ciągle tą sama mętną wodę.