Forum Polityka, aktualnościKraj

Tragiczny ostatni weekend wakacji na drogach

Tragiczny ostatni weekend wakacji na drogach

Money.pl / 2011-08-29 11:29
Komentarze do wiadomości: Tragiczny ostatni weekend wakacji na drogach.
Wyświetlaj:
yeerry / 193.41.230.* / 2011-08-29 12:35
zarówno pan Jakubowski jak i każdy myślący człowiek wie doskonale, że tzw pijani nie są wcale winni tak dużej liczbie wypadków na drogach, są za to kozłem ofiarnym bezczynności policji i braku recepty na poprawę bezpieczeństwa władz drogowych. Można powiedzieć, że Polska jest oazą jeśli chodzi o wypadki spowodowane przez nietrzeźwych, bo tylko w ok 10% wypadków udział wzięli nietrzeźwi, przy czym średnia europejska to 20% (źródło KGP). Wobec tego narzuca się pytanie, czy poilcja łapiąc nietrzeźwych, nie zaniedbuje tego, do czego została powołana? Jeśli przez 3 dni zajmowli się aresztowaniem prawie 2-ch tys. prawidłowo jadących "przestępców na kacu" to kto w tym czasie zajmował sie piratami drogowymi? Nikt -właśnie stąd tyle wypadków.
Fx / 46.112.166.* / 2011-08-29 13:24
po co szukać recepty ?
liczy się pieniądz, a najłatwiej i najszybciej można go wyciągnąć od kierowcy. Granica 0,2 to absurd. Jedno duże piwo + 105 na 50 kosztowało mnie 500 zł i 10 pkt.:/
Interesują ich tylko 3 rzeczy.
1. Prędkość
2. Alkohol
3. Ważność OC
Za to ściągają mase pieniędzy.
Stan dróg nie ma znaczenia. (nie wykoszone rowy, dziury, koleiny, muldy na zakrętach, brak widoszności na łukach, brak namalowanych pasów itd.)
zbytniskiekary / 83.238.109.* / 2011-08-29 15:32
chlopie ostygnij,
jedz 100 i 60 w zabudowanym, a nikumu wielka krzywda sie nie stanie
mmx / 2011-08-29 11:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
przykład (proszę bardzo):

"Tragicznie zakończyła się jazda samochodem dla dwóch młodych mężczyzn z powiatu raciborskiego. 17-letni pasażer samochodu zginął na miejscu wypadku, natomiast 18-letni poważnie ranny kierowca zmarł w szpitalu.
Do wypadku doszło w sobotę około godziny 20.30 na ulicy Krzanowickiej w Bojanowie (śląskie). Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego kierujący renault, na prosty odcinku drogi, prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości pokonując wzniesienie utracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.
Na miejscu wypadku zginął pasażer samochodu osobowego. Po przewiezieniu do szpitala zmarł ciężko ranny kierowca. "

dobrze, że trafili w drzewo a nie w przypadkowy samochód w którym podróżowała matka z dzieckiem

selekcja naturalna jest potrzebna - oby idioci za kółkiem ginęli szybko i nie zabierali przypadkowych niewinnych osób - powyższe zdarzenie było idealnym przejawem selekcji naturalnej
mmx / 2011-08-29 11:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
o pijakach za kółkiem nawet nie wspomnę bo to dla mnie potencjalni mordercy i powinni być jako tacy traktowani bezapelacyjnie - zero litości
yeerry / 193.41.230.* / 2011-08-29 12:39
do bywlaca mmx-a

poczytaj geniuszu mój komentarz powyżej, może olej ci wreszcie do głowy napłynie, bo bredisz jak potłuczony.
zxc12 / 79.191.148.* / 2011-08-29 11:29
4% wypadków z udziałem osób pod wpływem alkoholu w tym 2% to rowerzyści.
Trzeba wziąć pod uwagę że ci pijani to także ci z 0,21 promila podczas gdy w Europie najczęściej jest 0,5.
Te sensacje i skupienie uwagi Policji na łapankach to bzdura. Nie służy to poprawie bezpieczeństwa
yeerry / 193.41.230.* / 2011-08-29 12:54
dane KGP za zeszły rok mówią o 10% wypadków z udziałem nietrzeźwych. To i tak połowę mniej niż średnia w Europie.
Łapanki i trzeźwe poniedziałki to zbrodnia przeciwko narodowi. Więcej z tego powodu szkody niż pożytku. Dla społeczeństwa-zawalone sądy, prokuratura i policja. Dla samych zatrzymanych- utrata pracy, nędza całych rodzin, rozwody, samobójstwa - to tylko niektóre skutki porannych "sukcesów policji". W zeszły roku zatrzymali bodaj 170 tys ludzi, z czego połowa to rowerzyści, reszta to ludzie na kacu, którzy nie zlamali żadnych przepisów poza zawartością alkoholu we krwi. Szkoda, że ten przepis wprowadzono na podstawie fałszywych badań(niektórzy mówią, że wykonanych w izraelu ;-), które potwierdzają, że alkohol ogranicza zdolnosc do prowadzenia auta.
Może czas coś z tym zrobić?
kolejny weekend morderców drogowych / 195.117.255.* / 2011-08-29 11:29
ciekawe ilu morderców dalej lamie przepisy na polskich drogach

Najnowsze wpisy