Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Trybunał Konstytucyjny stanął w obronie mężczyzn

Trybunał Konstytucyjny stanął w obronie mężczyzn

Wyświetlaj:
B.Sitarz / 83.7.242.* / 2008-07-02 11:57
W przyszłym roku tj 2009 moja firma ulegnie likwidacji i zostane zwolniony.Będę miał 60 lat i 44 lata pracy.
Zostane na lodzie gdyż urodziłem się w 1949r
A przecież ustawa do której nawiązywał Trybunał Konstytucyjny była dla osób urodzonych w 1949r rownież.
trafos / 62.148.94.* / 2007-10-24 10:12
Nareszcie!!!
W moim zakładzie pracy wszystkie kobiety w wieku 55 lat już są na emeryturze i pracują nadal na części etatu zarabiając odpowiednią część wynagrodzenia. Niedawno pracowały jeszcze na pełnych etatach. O ile jest to do przyjęcia do Pań które mają potomstwo (swoje czy przysposobione) to zupełnie niezrozumiałe w odniesieniu do kobiet które w życiu nie zajmowały się dziećmi.
beby / 80.50.230.* / 2007-10-24 21:50
Z pewnością są to Panie które nie mają żadnych obowiązków rodzinnych. Młodzież powinno się zatrudniać a nie emerytów. Ja kiedy osiągnę wiek 55 lat będę miała 36 lat pracy na etecie i jeszcze więcej w domu po latach pracy każdy powinien iść na emeryturę a kto chce niech pracuje do setki A w czym jestśmy gorsi od tych którym przedłużono do 2008 roku przejście na wcześniejszą emeryturę?
Marek z Krakowa / 213.25.166.* / 2008-07-23 22:26
w większości krajów Unii Europejskiej , wiek emerytalny męzczyzn i kobiet , albo juz jest równy , albo będzie zrównany. Jest to zgodne z zasadami równości obu płci. Tylko Polska jest pod tym względem skansenem. Zróżnicowanie na niekorzyść mężczyzn wieku emerytalnego , oraz podstawowego stażu pracy ,aż o 5 lat , jest skandalem na który , jak widać nie ma w Polsce rady.
dikens / 213.199.219.* / 2007-10-24 08:25
dokładnie, wszyscy są równi, a skoro kobiety walczyły o równouprawnienie to faktycznie, faworyzowanie ich przy przechodzeniu na emeryturę nie jest zbyt "równe". Już wystarczająco są faworyzowane przy rozwodach, przeważnie to im przyznawana jest opieka nad dziećmi. Choćby ojciec był najlepszy a matka piła i się puszczała, to sędzina i tak jej przyzna prawo opieki "bo to matka".

Najnowsze wpisy