Forum Forum inwestycyjneForex

Tusk: Euro zastąpi złotego do końca 2011 roku

Tusk: Euro zastąpi złotego do końca 2011 roku

Wyświetlaj:
asdfad / 80.239.24.* / 2013-07-19 13:00
Hahaha I gdzie jest Euro ?
Mamy już 2013 ?
Pasta / 79.184.215.* / 2008-09-25 21:22
Do 2011 to zastąpimy Pana Tuska kimś innym:))
gastarbeiter / 77.20.199.* / 2009-01-29 22:22
nie tak pesymistycznie, to musi byc jak najszybciej nie mozna czekac do 2011. jeszcze pare miesiecy a zniszcza po-wcy to co zostalo zbudowane. i znow bedzie bagno po szyje.
tylko pan tusk powie "jestem zadowolony z przebiegu spraw" jak dlugo jeszcze polacy beda sie tym karmic. bogatym dal 10 % ulgi podatkowej a przecietnemu polakow tylko 1%, oni sa bezczelniejsi od mistrzow komunizmu. kwasniewski to pikus
Catoon / 80.54.27.* / 2009-03-03 20:40
i i tu jesteś w błedzię 10% to zasługa PIS a dopiero teraz wchodzi w życie
mustafa)ff / 217.144.211.* / 2008-09-19 15:54
prosze o wskazanie mi jakiegos konkretnego artykulu co nam daje wprowadzenie wspolnej waluty bo jak narazie to ja widze same minusy poczawszy od straty pracy??co daje nam zwyklym polakom a nie zlodziejom z rzadu szefom bankow itp itd co daje nam co sie zmieni??
gosua_mango / 83.7.20.* / 2008-09-24 08:52
Tusk chce zastapic zlotego euro do 2011 roku a ja z checia bym jego zamienila na innego premiera .... Co za banda...Dajcie nam żyć godnie ..
darian1980 / 86.20.232.* / 2008-09-20 13:20
W tym sęk prosze pana ze zwykłemu, uczciwemu obywatelowi
te euro nie daje nic, wręcz przeciwnie. Natomiast
złodziejom z rządu, szefom banków i innych podobnych
zjodziejskich szumowin te euro da kolosalne zyski.
Darek1980 / 86.20.232.* / 2008-09-19 14:17
Panie Tusk daj sobie lepiej spokój. Euro to nie złota różdzka. Ubogich tylko jeszcze bardziej dobije, no ale.. to był by chyba cud jak byscie nie myśleli tylko o własnym korycie.
rty / 83.7.80.* / 2008-09-17 22:45
Ludzie (zwykli szarzy ludzie) nie chcą tego OJRO!
No i co tu dywagować i "przekonywać"?!
Po prostu nie chcą i słusznie!
--s / 85.89.162.* / 2008-09-17 23:27
Szarzy ludzie już lata temu się zgodzili na euro w Polsce
sceptyk / 2008-09-18 00:10 / Tysiącznik na forum
A kto ich pytał o zgodę?
studentMIM / 2008-09-18 12:26 / Tysiącznik na forum
Państwo; w referendum dot. wejścia do Unii Europejskiej
Naga Prawda / 89.78.7.* / 2008-09-17 21:26
A kto zastapi tego sepleniacego cudaka Tuska do konca 2008 roku??? Przeciez ten pseudopremier sam nie wie jaki bzdury wygaduje !!!
bolek22 / 87.204.89.* / 2008-09-17 20:26
Kiedy wejdziemy do ERM2??
mustafa)ff / 217.144.211.* / 2008-09-19 15:44
w drugiej polowie 2009 roku jesli chca wprowadzic euro w 211 roku
studentMIM / 2008-09-17 19:38 / Tysiącznik na forum
Może rząd robi mało, ale nawet takie deklaracje są korzystne dla gospodarki;)
JX / 212.191.170.* / 2008-09-17 21:09
Student MIM, niech zgadnę: Jesteś na pierwszym roku. Mam osobistą prośbę, żebyś pod żadnym pozorem nie opuszczał zajęć, a wszystkie oszczędności przeznacz ał na korepetycje.
studentMIM / 2008-09-17 21:37 / Tysiącznik na forum
Tradycyjny obraźliwy komentarz. Nic chce mówić, że jest to jakieś leczenie własnych kompleksów, ale niestety tak to wygląda...
P.S. Jestem studentem 3. roku
marek 19.53 / 83.24.72.* / 2008-09-18 01:51
Czego i na jakiej uczelni, jeśli wolno spytać. Bo skrót MIM sugeruje Mniemanologia i Manipulacja . A może Medycyna i Mechatronika. Może Mechanika i Materiałoznawstwo. A może po prostu MIM, czyli facet o gumowej twarzy.
Bez obrazy, proszę. Z natury jestem ciekawy.
Ja jestem IBW - Inżynierem Budownictwa Wodnego -albo jak mawia o mnie mój rodzony brat PT - Prymitywny Technokrata.
Życzę ukończenia studiów (pod warunkiem, że nie jest to pokwitowanie za czesne)
Marek
studentMIM / 2008-09-18 08:22 / Tysiącznik na forum

Czego i na jakiej uczelni, jeśli wolno spytać.

Dokładnie MIMUW, czyli wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Studiuję na JSIM, czyli Jednoczesnych Studiach Informatyczno-Matematycznych

(pod warunkiem, że nie jest to pokwitowanie za czesne)

To są studia dzienne.
HolderSor_ / 195.225.68.* / 2008-09-18 23:50
To o niczym nie świadczy...
i po co ta pycha
i po co to wychwalanie

R.Musil w jednym z swoich dzieł pisał, że
matematycy b.często są mało inteligentni (a wręcz tępi) tzn.
posiadają tylko zdolności matematyczne a te z ogólną inteligencją
mają mało wspólnego...
A R.Musil sam był inżynierem,fizykiem, filozofem a ostatecznie
wybrał literaturę...

Informatyka ble, ble, ble...
to poruszanie się po powierzchni zjawisk
(też jestem informatykiem a raczej programistą...)
HolderSor_ / 195.225.68.* / 2008-09-18 23:58
Jak będziesz kimś tak wszechstronnym jak np. Musil
to "pogadamy"... sama matematyka, informatyka, mechanika
to za mało...
dorzuć filozofię, literaturę itp itd

Mechanika... kończyłem kiedyś Technikum Mechaniczne
(budowa napędów hydraulicznych i pneumatycznych)
i byłem nawet jednym z najlepszych...
no i co z tego... mam się czym chwalić
raczej nie... pracę dyplomową robiłem u b.zdolnego
inzyniera z przemysłu, który był jednak półanalfabetą
marek 19.53 / 83.24.41.* / 2008-09-17 20:44
Dziwnie pesymistyczna wypowiedź, studencie.

A na dodatek nie znajduję uzasadnienia dla tezy, że deklaracje są korzystne dla gospodarki. Tak by było gdyby deklaracje Tuska można było traktować poważnie.

Weźmy sobie na przykład dwie, niedawne:
1. nie będzie autostrad na Euro 2112 ale do 2012 (ma na to 3 lata !!!) wybudujemy i naprawimy drogi lokalne. To żart roku,
2. wykastrujemy pedofilów. To horror roku.
studentMIM / 2008-09-17 21:40 / Tysiącznik na forum
Ad1. Do dobrej, płynnej komunikacji w kraju konieczne są przede wszystkim drogi lokalne. Wiadomo, że chciałoby się jeździć po autostradach, ale, gdyby zrobili drogi lokalne to też byłoby coś po tylu latach zaniedbań w tej dziedzinie;)
Ad2. Dla niektórych (przede wszystkim pedofilów) to może i horror. Ale jakoś trzeba sobie z problemem radzić (w części krajów są już podobne rozwiązania; nie chodzi tu o kastrację fizyczną, a chemiczną)
marek 19.53 / 83.24.72.* / 2008-09-18 00:10
Ad. 1 - Gdy trzy lata temu większość krzyczała jak to nam potrzebne autostrady akurat miałem z nimi spór. Uważałem, że najpierw porządne drogi lokalne bo po nich najwięcej jeździmy, najwięcej tu wypadków, potem obwodnice miast wsi i miasteczek, potem ekspresówki. A jak coś zostanie to autostrady. Napisałem żart roku, bo programy szykowali całą poprzednią kadencję, rządzą od roku a teraz rzucają kolejne hasło kompletnie sprzeczne z poprzednimi. Akurat to całkowicie popieram i równie całkowicie nie wierzę.
Tak jak w Warszawie. Kontynuowane są roboty rozpoczęte wcześniej (zarówno fizycznie jak i "papierkowo" - projekty, finansowanie, uzgodnienia itd). Nowe zapowiadane właściwie padły - metro, mosty. Trwają dyskusje nad ścieżkami rowerowymi i naprawy nawierzchni.

ad. 2. "kastracja - pozbawienie organizmu czynnych gruczołów płciowych, jąder, jajników"
To jest okaleczenie.

Cóż to jest ta chemiczna kastracja ? Wymoczenie w kwasie siarkowym. A może farmakologiczne ograniczenie wzwodu lub uczynienie niepłodnym?
A jeżeli osobnik ma taką potrzebę psychiczną to nie przeszkodzi mu to w innych igraszkach, "zabawie" paluchem lub nawet patykiem.
A może to rodzaj farmakologicznej lobotomii Wątpię czy jakakolwiek unijna organizacja to zaakceptuje.

I z tego powodu piszę horror. A właściwie kolejna bomba medialna pod publiczkę.

P.S.
Mi akurat kodeks Hammurabiego się podoba, starotestamentowe oko za oko też. Ale nie jestem euroentuzjastą.
P.S. 2
Moja Matka pracując w Algierii widziała skuteczność lokalnego kodeksu. Facet przejechał dziecko. Rodzina natychmiast wywlokła go z samochodu, z faceta dobrze naostrzonym nożem wywlekli flaki i zakopali w piachu na poboczu. Nawet nie całego. Żeby zdychał powoli. Zawiadomiona policja zjawiła się dostatecznie późno.
Karluum / 83.30.192.* / 2008-10-28 21:12
Ad1 - Polsce są przede wszystkim potrzebne autostrady, by ruch tranzytowy przenieść poza miasta, miasteczka, wsie. Wtedy lokalne drogi odetchną. Dla przykładu: jeździłem dziennie drogą nr 44 Tychy - Gliwice, przed powstaniem A4 i nie było w tygodniu żadnej możliwości przejechać tej trasy (a jest to raptem 40km) krócej niż 1h. Po otwarciu A4 tą samą trasę przejeżdżałem w 40 minut.
Bez większego wysiłku i niepotrzebnego przekraczania prędkości.
Co do obwodnic - zgadzam się, są jak najbardziej potrzebne.
Autostrady to aorty, a drogi lokalne to jak naczynia włosowate ;)
studentMIM / 2008-09-18 08:23 / Tysiącznik na forum
Ad 2. Chemiczna kastracja jest tu oczywiście pewnym skrótem myślowym, gdyż polega ona na podawaniu preparatów obniżających poziom testosteronu w organizmie. A Tusk używa takiego sformułowania, aby lepiej brzmiało;)
Ad 1. PO praktycznie programu nie miało i podchodziło do rządów niejako "z marszu". Hasła rzucali, aby przekonać wyborców (co jest tradycyjną praktyką partii politycznych).
Nie jestem ich entuzjastą, ani także nie jestem entuzjastą UE. Jednak w obu tych sprawach uważam, że alternatywa była gorsza.
KAP / 2008-09-17 21:05 / Tysiącznik na forum
ten doktor juz nikogo nie zabije to dowcip stulecia jak mniemam?
marek 19.53 / 83.24.72.* / 2008-09-18 01:26
Słabiutki ten dowcip(Twój), jednak odpowiem.
"ten doktor" nikomu już jako lekarz krzywdy nie wyrządzi bo prawdopodobnie pójdzie do pudła i prawdopodobnie odbiorą mu uprawnienia.

1. Rzeczą prokuratora, w tym generalnego jest oskarżać. Nawet na podstawie przesłanek. Od obrony są obrońcy. Od wyrokowania o winie jest sąd. Długo trwało nim rzeczoznawcy obrońców orzekli, że nie zabił. Sprawa widocznie nie była tak jednoznaczna jak tego chcesz. Prokuratura po wyborach nagle zaniechała tej linii oskarżenia a obrona nie znalazła ekspertów bliżej niż w Niemczech. I ten wątek sprawy ma najgorsze z możliwych zakończenie - brak wyroku niezawisłego sądu (przy założeniu, że takie mamy). To my teraz podejmujemy się wyrokować na podstawie przesłanek. I o dziwo ja nie wyrokuję, że winny. To ty wyrokujesz, że niewinny. Wygląda jednak na to, że ktoś wolał sprawę raczej udupić niż wyjaśnić do końca. Ale jak wiesz prokurator generalny to stanowisko polityczne. Jeden na zlecenie szefa goni łapówkarzy, inny z miłością w oczach kastruje pedofilów (gwałcicieli już nie - bo tych sporo w pudle stanowi elektorat)
2. "ten doktor" ma postawionych kilkadziesiąt zarzutów prokuratorskich,
3. "temu doktorowi" Izba Lekarska zamierza odebrać uprawnienia. Jak zapewne wiesz korporacja broni swoich do końca, do upadłego. Jeżeli zwątpili mimo medialnego poparcia i i stanowczego poparcia ówczesnej opozycji to znaczy, że nieźle śmierdzi i pod dywan zamieść się nie da.
4. Nikt nigdy nie sugerował, że "temu doktorowi" należy obciąć łapy, wyłupić oczy i wykastrować.
5. Jestem ciekaw, czy Chemiczny Donek też go wykastruje.
Bo gwałcicieli też powinno się tak karać.

Z niecierpliwością czekam na pomysł - lobotomia dla niepoprawnych POlitycznie..

P.S.
Kiedyś , dawno, dawno temu, moja droga dziecino (skąd to ? wiesz?) mawiano: przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy i radziecki.
Tuska też przeżyjemy, jak przeżyliśmy Jaruzela i Gierka i Kwaśniewskiego. Ale zmarnowanego czasu nikt nam nie zwróci.
realista2008 / 77.253.104.* / 2008-09-19 11:26
Panie "ziobro" przestań pan opowiadać koszałki opałki,
a zajmij sie swymi ZBRODNIAMI, a właściwie jedną - wykorzystywaniem państwowego aparatu ścigania do celów prywatnych. Amen.
10030 / 83.4.215.* / 2009-01-27 20:37
SZANOWNY PANIE PRZESTAŃ PAN PISAĆ GŁUPOTY O PANU ZIOBRZE PAN CHYBA JEST PO ALBO Z SLD
RELISTA POWINNA ZARAZ USUNIĘTA
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy