Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk: Nie widzę możliwości kontynuowania rozmów z PiS

Tusk: Nie widzę możliwości kontynuowania rozmów z PiS

Wiadomości Money.pl / 2005-10-26 15:52
Wyświetlaj:
xxx / 195.205.11.* / 2005-11-16 10:25
czym tu się podniecać ??? Od 16-tu lat te same gęby mówią "mądre" słowa w TV. A że partia inaczej się nazywa, co za różnica ?? W ilu partiach był Rokita ??? W ilu Niesiołowski ??? Gdzie byli kaczyńscy podczas Okrągłego Stołu ??? Gdzieś kiedyś wyczytałem, że polityk to taki człowiek, któremu nie chce się pracować i robić cos pożytecznego, woli gadaniem zarabiać na życie. I tak jest. Smutne to, że polityka jest sposobem na dorobienie się. Na wyborach nie byłem i szybkio nie pójdę, dopóki nie zostanie zmieniona nasze debilna ordynacja, gdzie głosuje się na partie, a nie na ludzi.
pisss / 83.27.189.* / 2005-11-03 00:59
To jedynie słuszna decyzja. Dziwię się, że PO tak długo z tym zwlekała. Ale to nie koniec kłopotów PO. PiS przez rok (do wyborów samorządowych) będzie socjalny, złego słowa o Rydzyku i Lepperze nie usłyszycie od nich i ten rok jakoś opędzi rzucając na rynek trochę kiełbasy z budżetu. Po wyborach samorządowych, jak się okaże, że kasa pusta - doprowadzą do nowych wyborów, ale jeszcze na nieskompromitowanej fali populizmu. Wtedy wygraja następne wybory i będą rządzić samodzielnie. Nie wiem jak PO chce sie w tej strategii znależć ale ja - przy całej mojej niechęcie do tego pisostwa - muszę przyznać, że roizgrywają to dobrze. Dobrze ale nie dla kraju, dla siebie, dla siebie. oto juz w Słupsku radni PiSu zdejmuja z miejsocwego teatru kukiełkowego Jacka i Placka [tłumaczenie: wypisz wymaluj jak za komuny - obraza - no nie klasy robotniczej ale parii (sic!!!) i jej przywódców.] W tymże Słupsku juz zmieniają prokuratora bo nie chce ich słuchac gdzie ma - wedle ich poleceń - węszyć). Oj będzie się działo. Antykomuna o komunistycznej mentalności - władza wiewszystko najlepiej.
an-han / 129.177.55.* / 2005-11-16 17:49
Powrot do ekonomii z czasow komuny to tylko czesc prawdy. Zakaz zgromadzen i manifestacji (vide Poznan) tez pamietamy.
boy28 / 83.18.180.* / 2005-11-03 10:47
A byli z Rokitą tak pewni wygranej ,przecież to po pierwsze P Tusk robi minę obrażonego ,po drugie przecież P .Premier pwiedział że RZĄD REALIZOWAŁ BĘDZIE PROGRAM PO I PIS-u ,tutaj wychodzi na to że sami są przeciwko sobie .Powiedzcie co ON takiego zrobił dla tych MALUCZKICH od czasu jak RĄDZIŁ z UNIĄ WOLNOŚCI.I jeszcze jedno dlaczego to założyciele PO P PŁAŻYŃSKI i OLECHOWSKI "wypięli "się na całą ta partie i jej PRZYWÓDCÓW,coś tam chyba nie gra.
skuch / 212.76.43.* / 2005-11-02 23:04
Patrząc na to racjonalnie PIS wybrał wariant, który uznał za korzystniejszy dla siebie. PIS w świetle tak znacznego zwycięstwa w wyborach prezydenckich uznał, że wariant B, który szykowany był już przed wyborami parlamentarnymi (vide bliska współpraca z niejakim Rydzykiem, w którą zangażowany był blisko Kamiński i Jurek) i przejmowanie elektoratu LPRu, małych miasteczek i wsi da mu znacznie większe korzyści, a opowiedzenie się de facto po stronie PO oznacza utratę części głosów z tamtej strony. Już od roku co najmniej Kaczyńscy i świta prowadzą permanentną kampanię wyborczą i kolejny cel to październikowe wybory samorządowe. Kompletnie nie jest dla nich korzystne zrażanie do siebie elektoratu, któy zapewnił 8% przewagi w wyborach prezydenckich. Koncepcja rządu mniejszościowego, która, myślę zostałą ostatecznie zdecydowana tuż po wyborach parlamentarnych zakłada poparcie populistów w ustawach, które nie do przyjęcia byłyby w przypadku współrządzenia z PO i poparcie PO dla ustaw, których populiści przyjąć nie będą chcieli. Założę się, że plan ten wykluł się w momencie, gdy Kaczyńscy uzyskali jawne poparcie Rydzyka, a hasło "zatopić Platformę" zapewne powstało w sztabie Kaczyńskich (niewyklucozne, że współautorem był Kurski). Niestety chłopcy z platformy wykazali staromodną naiwnością (już w trakcie wyborów zostali ustawieni w takiej pozycji, że nie bardzo dzisiaj z kim mają rozmawiać o współpracy - klasyczny klincz), a załatwienie Cimoszewicza ich rękami to był strategiczny majstersztyk Kaczyńskich - za jednych zamachem załatwili obie partie (tyle, że jedna z nich w swym zadufaniu jeszcze wtedy sobie nie zdawała z tego sprawy).
Pomysł aby odciąć PIS od poparcia Samoobrony jest niegłupi tyle, że mocno spóźniony i chyba nieco naciągany. Na razie 4:0 dla PIS.
A interes kraju? No cóż dla rewolucjonistów najważniejsza jest rewolucja, a interes dopasuje się do celów ...
cb / 212.106.189.* / 2005-11-02 14:39
dlaczego europejska prasa jest tak protuskowa?
bo im oplaca sie tusek nie twardy kaczynski.
dlaczego 'polska' prasa i media boja sie kaczki, bo sa w rekach niemcow i zydo - komuny (prasa, tv).
tym narodem latwo manipulowac, wiecznie klocace sie polaczki
Polak / 213.25.107.* / 2005-11-03 07:12
Jak już podajesz nazwiska to podawaj prawdziwe, bo kto to jest Kalkstein moze Polak co ?
Polacy chyba nigddy nie bedą potrafili głosować poniewaz słuchaja się takich rydzyko-zydow, ktorzy powiedzieli ze nasze polskie będą tylko ulice a ich kamienice...Oni chcą tu nad Wisłę przenieść Izrael bo tam juz maja ich dość wszyscy sąsiedzi...Całe zło na świecie jest ich udziałem i z ich winy, to oni zamordowali Chrystusa a teraz za pozwoleniem kleru morduja innych...
Jarr / 83.25.36.* / 2005-11-02 22:46
Z tą zydo- komuną to moze przesada, ale pamiętam jedną z wypowiedzi niemieckiego polityka cytowaną w radio po wyborze Kaczyńskiego: mówił ze "strategiczny sojusz naszych krajów jest zagrożony....."
Jeśli chodzi mu o taki sojusz jak z gazową rurą to ja sie bardzo ciesze z wyboru twordej kaczki :))
gruby / 212.186.144.* / 2005-10-30 10:57
Społeczeństwo nie chce dalej polityki okrągłego stołu, korupcji, okradania narodu z majątku,demagogii lewicowej i dlatego niechce PO iTuska. To koniec polityki liberalnej prezydenta i sld to koniec baronów którzy okradli naród z majątku wypracowanego przez lata komunizmu, wartość dodatkowa co się z nią stało poszła w ręce obcych i układ okrągłego stołu. Naród chce żeby władza była inna, dla ludzi tych co potrafią robić uczciwie interesy i tych którzy już nie mogą emetytów ludzi po 50 tce i młodzieży
maly jasiu / 149.156.197.* / 2005-11-16 15:58
Kolega "gruby" nie rozumie pojecia "liberalizm". Nic wiecej nie mozna dodac.
rachmistrz / 83.27.189.* / 2005-11-03 00:48
To Twoje "społeczństwo, które nie chce" to tylko 54% głosujących czyli jakies nieco ponad 8 mln. Ta reszta, która dla Ciebie nie istnieje to niecałe 8 mln + 15 mln niegłosujących. A więc o jakim społeczeństwie tu piszesz?
baba / 84.10.43.* / 2005-11-05 19:09
tych 15 mln to można nie brać pod uwagę! dlaczego? dlatego, ze nie poszli na wybory, a więc jest im wszystko jedno. a jak komuś jest wszystko jedno to tak jakby go nie było!
kuba / 81.210.63.* / 2005-11-15 14:51
Ja mam taki zwyczaj, że jak na czymś się nie znam to mówię że się nie znam i stoję z boku. Na politykę akurat mam dość skrystalizowane pogląy, ale na boga skoro ludzie nie wiedzą za bardzo o co chodzi, kto co sobą prezentuje i wolą sobie wyskoczyć na grilla zamiast zakreślać krzyżyki na jakichś facetach to co w tym złego? Gwarantuję ci że gdyby na przykład wprowadzić przymusowe uczestnictwo w wborach polityka miała by jeszcze niższy poziom (o ile to jeszcze możliwe) bo trzeba by przemówić do jeszcze bardzije niekumatego tłumu niż obecnie ;)
jb / 84.10.99.* / 2005-11-01 20:28
Ty jesteś moherowy berecik z Radia Maryja? To nie jest forum dla Ciebie! Ja też nie chcę Kaczora, Rydzyka, Ziobry, Kurskiego i wielu innych idiotów, którzy w perfidny sposób przekręcili część narodu obiecując im sielankę! Pamiętaj, że wcale nie jest nas aż tak mniej! Konieć polityki Kaczora to będzie za rok! Nie może głupota i ludzie z wyrokami sądowymi rządzić ludźmi normalnymi, którzy mają cel w życiu i wiedzą w odróżnieniu od Ciebie, że tylko pracą mogą to osiągnąć. Piszesz o okrągłym stole. Czy Ty masz jakąś wiedzę na ten temat? Zapytaj moze tych co przeżyli ten okres, to się dowiesz co groziło nam wszystkim.
Wiele można by tutaj napisać, ale po co? I tak nie trafi to do Ciebie! Weź się za pracę i zostaw klawiaturę, tak będzie najlepiej.
Jaco / 81.219.217.* / 2005-11-03 15:59
jb rozumiem, że uważasz się za normalnego a wszyscy inni to nienormalni i idioci. Ciekawa teoria. Patrząc na język jakiego urzywasz i twój tok rozumowania, śmiem przypuszczać, że nie należysz do grupy normalnych Polaków. Rozumiem, że zostałeś źle wychowany, ale nie pokazuj tego publicznie.
Proponuję abyś zapoznał się z programem PIS i nie pisał bzdur, ze ktoś obiecywał ci sielankę. Widać w naszym społeczeństwie utratę kultury, religijności i ideałów. Na to miejsce weszły ateizm, brak szacunku, ignoranctwo. Idziemy w bardzo złym kierunku. jb jest tego doskonałym przykładem.
silver / 212.76.33.* / 2005-10-30 11:07
Lech Kaczyński brał udział w obradach Okrągłego Stołu, czyżby robił tam za posąg bez języka? Teraz przyjął tak zbrukaną przez ciebie "demagogię lewicową", czyli jak Gierek chce budować i rozdawać mieszkania. Wstań może wreszcie prawą nogą i zastanów się co tak właściwie chcesz nam przekazać.
Gorzowianin 22 / 62.21.116.* / 2005-10-30 07:28
Ja się nie dziwie, ze Donald nie widzi możliwości współpracy z PIS-em. Jak można ufać komuś, kto mówi co innego i robi co innego. W tym kraju juz nic się nie zmieni, bo PIS nie ma zadnego konkretnego programu, potem po ilus tam miesiacach powie jak kazda partia, ze nie mogla nic zrealizowac z zamiezonych celow, bo wszystko bylo w sejmie blokowane przez innych. O tym jak potrafi rządzić KAczyński wiedzą najlepiej warszawiacy, bo kto jak nie oni zazanali"smak" jego rządów.? Wyni głosowania i wypowiedzi ludzi ze stolicy świadczą o jednym Kaczka jest nieudolnym prezydentem, wręcz kunktatorem i defektystą. Na dodatek jego populistyczne hasło :Balcerowicz musi odejść trąci lepperyzmem. Widac, ze to prawnik nie ekonomista, wiec gowno wie o gospodarce i o tym ile dobrego Balcerowicz zrobil dla Polski. No ale kto sie z kim zadaje takim sie staje - Kaczka z Lepperem. Chociaż jestem z Gorzaowa i powinienem sie cieszyc, ze mamy premiera ze swojego miasta i marszalka Sejmu, to wrecz przeciwnie boje sie o ten kraj, bo wiem ze te osoby sa bardzo prawicowe, wrecz skrajnie prawicowe i nic dobrego nas nie czeka w tym kraju. Ja i prawie pół Polski jestesmy zdegustowani i rozczarowani tym co sie stalo. O tym jak niewykształcony i naiwny jest nasz naród, a takze słabo swiadomy politycznie (i nie ma sie co obrazac) moze swiadczyc chocby poparie w wyborach prezydenckich dla A. Leppera. Hasła populistyczne zawsze trafiają do ludzi zniechceconych do wladzy, niewyksztalconych, do ludzi prostych, którzy nie orientuja sie w kwestiach ekonomiczno-socjalno-politycznych. W Polsce tych ludzi niezorientowanych jest wiele milionów. Ten rząd nie przetrwa zbyt długo.
jasio / 213.25.189.* / 2005-11-18 17:58
Kto potrafi jeździć na rowerze dobrze wie, że żeby daleko zajechać trzeba utrzymać równowagę. Ostro na lewo czy ostro na prawo kończy się w rowie. Nie twierdzę że PIS jest be, ale rządy tylko 1 strony przerabiamy od początku, a ich efektem są tylko czystki, zmiany nazw instytucji rządowych lub ich likwidacja i zastępowanie innymi (jakby zmiana skarpetek pomagała na katar) i obiecanki w 90% bez pokrycia. Nie ma więc co się dziwić Panom z ugrupowań "Teraz k....my" że robią identycznie i ....identycznie skończą, bo przecież inne wzorce w tym kraju nie obowiązują. A na dodatek społeczeństwo w przyszłych wyborach będzie jeszcze bardziej zdesperowane i wybierze jeszcze większych populistów. Tak to już jest wśród polityków, którzy sukcesy typowo koniunkturalne przypisują sobie, a porażki również wynikające z koniunktury i ogólnego bałaganu zwalają na poprzedników. Polityk przypomina mi statystę w filmie karate z lat 70, dużo się robi wielkie halo z tyłu, a jakoś jednego zadrapania nie uwidzisz. A wracając do roweru, gdyby kilku musiało się dogadać, a dodatkowo patrzyli by sobie na ręce to chyba więcej by z tego dobrego wyszło, a tak mamy już chyba 5 powtórkę z rozrywki.
anty / 213.25.107.* / 2005-11-03 07:23
Ja także sie nie dziwuę i popieram całkowicie Tuska
gruby / 212.186.144.* / 2005-10-30 10:35
Jesteś w błędzie albo tworzysz demagogię, nie ma żadnej koalicji PiS -Samoobrona, trzeci klub i tak ma prawo do wicemarszałka, poparcie Samoobrony nie wynika z koalicji.PO przestało popirać koalicje z PiS jak PiS wygrał wybory parlamentarne gdyż zawalił im się cały program-program pola doświadczalnego dla liberalizmu,nici ze zbowiązań Tuska wobec UE. Program PO zmian w kraju po rządach SLD to kłamstwo, świadczy o tym poparcie dla PO Kwacha i SLD,Borowskiego i Urbana- widziłeś żeby gdzieś w świecie lewica popierała liberałów.Kaczyński w W-wie zrobił wiele dobrego przerwał korupcyjny układ SLD PO. JESTEM Z w-wy i widzę że nie ma korupcji we władzach W-wy. Jesteś jednym z tych którzy myślą że PO wybrała inteligencja gówno prawda, pamiętaj naród nigdy się nie myli to nie ciemnota wybrała PiS, to ludzie mają dosyć życia jak świnie przeżyj za 800 zł emerytury, wyjeć do pracy do Londynu jak masz 55 lat, ile młodzieży nie moze znaleść pracy przez 1-2 -3 lata. A co z lozliczeniem afer przykrywamy.
itorn / 213.238.116.* / 2005-10-30 12:37
"życia jak świnie przeżyj za 800 zł emerytury, wyjeć do pracy do Londynu jak masz 55 lat"

Zgadzam się w takiej sytułacji trudno zyć. SZCZEGÓLNIE jak zaczyna sie myśleć o przyszłości w wieku 55 lat kiedy juz jest troche poźno, prawda ?

Co do młodzieży do której sie zaliczam. Z własnego doswiadczenia wiem, że :
1. Młodzież raczej nie szuka pracy "stałej" tylko dodatkowej
2. A o dodatkową wcale nie jest tak trudno mimo ze moze byc podła i mało opłacalna, ale zawsze mozna dorobic na ulotkach, sprzataniu, wyprowadzaniu psów, itd....

Tylko trzeba myslec, kombinowac, próbować bo samo nic sie nie zrobi. Dlatego ja jestem przeciwnikiem typu państwa matki (czytaj Socjalnego), które dogadza bezrobotnym. Wyrzucać pieniądze w błoto, zamiast w tych ludzi zainwestować. => ?

Ps powyzszy wywod niema nic wspolnego z programi wyborczymi itd.
aw / 217.98.20.* / 2005-11-02 14:21
a nie przszyszło Ci do głowy, że 55- latek nie chce zaczynać wcale od nowa , tylko MUSI, bo : zamknęli zakład pracy, albo liberalny pracodawca doszedł do wniosku, że potrzebuje "świeżej"krwi i nie jest mu już potrzebny doświadczony pracownik.
W tym kraju doświadczony pracownik (bez względu na wykształcenie), który osiągnął wiek powyżej 50 lat NIE MOŻE ZNALEŹ PRACY !! Co według Ciebie ma zrobić ? .
Co do młodzieży - w jakim środowisku się obracasz, skoro takie "herezje" wypisujesz ?.
Czy nie uważasz że czas 'KOMBINOWANIA" powinien odejsć z naszego kraku wraz z odejściem KOMUNY?.
Czy Twoi Rodzice nie opowiadali Ci jam musieli KOMBINOWAĆ, żeby dostać kostkę masła i kilogram cukru, A GDY ZAMARZYŁ IM SIE TELEWIZOR - TO MUSIELI STAĆ PO DWA TYGODNIE W KOLEJCE - CHYBA ŻE - KOMBINOWALI?
O takie kombinowanie Ci chodzi ? - ten kto ma "wejscia' , kto ma wójka , szwagra czy kogo tam jeszcze na odpowiednich stanowiskach i ten który zna KOMBINATORÓW - znajdzie pracę, a inni - NIECH ŻYJĄ JAK NĘDZARZE.O takiej właśnie myślisz Polsce ?
Nikt nie mówi tu o rozdawaniu za darmo - tylko - zlikwidowaniu KOMBINATORSTWA.
Z kombinacjami ZAWSZE wiąże się ŁAPÓWKARSTWO i KORUPCJA, która jak do tej pory , była tą dziedziną, która za rządów SLD oraz PO ( w Warszawie) rozwijała sie najlepiej.
dajtek / 83.27.189.* / 2005-11-03 01:47
Taaaaa, Kaczyński ci to wszystko załatwi. Pożyjemy i zobaczymy, nawet dość szybko. Będzie praca dla 55latkow i dla mlodzieży i wcale nie trzeba będzie kombinowac. Państwo przyjdzie do ciebie i zapyta "a gdzie to zechciałby pan troche popracować?". A potem budżet pęknie i... Brazylia. A na korupcje PiS poczekajmy chwilkę. Oczywiście Telegrafu w tej kadencji sie nie wyjaśni. Ziobro czuwa:)
silver / 62.121.117.* / 2005-11-02 15:53
Tylko w sprawie okreslenia "liberalny pracodawca", bo o dziwo znowu ma znaczenie negatywne. Prosilbym o zaniechanie zrzucania winy na nich wlasnie. Skoro wiadomo, ze to uwarunkowania otoczenia, w glownej mierze obciazenia pozaplacowe. W Japonii 50 latkowie zarabiaja najwiecej, sa najbardziej cenionymi w swoich firmach. Co wynika z tego, ze pracuja cale zycie dla jednej firmy, ale rowniez z przekonania do madrosci zyciowej. U nas faktycznie sie mocno pokrecilo, przyjelismy amerykanski styl zarzadzania - wysoka rotacja kadr i przyjmowania coraz to mlodszych. Tyle tylko, ze jak juz wspomnialem, to ma malo wspolnego z liberalizmem. Bo on jak ktos tu mial juz okazje wspomniec, oznacza wolnosc i rozluznianie wiezow.
:-p / 84.10.43.* / 2005-10-31 19:49
ciekaw skąd młodzież ma na utrzymanie - to podstawowe, skoro tylko dodatkowy zarobek jest jej potrzebny? z nieba spada czy rodzice utrzymują? a co będzie jak rodzice pójdą na bezrobocie? taki watek nie przyszedł do głowy? jak to łatwo powiedzieć: "jak zaczyna sie myśleć o przyszłości w wieku 55 lat kiedy juz jest troche poźno" przeważnie wtedy idzie sie na bezrobocie i nic kompletnie nie możan znależc, a nie wszyscy mają łeb do interesów. czy młodzież wtedy też będzie się rozglądać tylko za dodatkową malutką robótką, czy pomyśli może o utrzymaniu rodziców co takiego delikwenta utrzymywali.
Marks / 83.27.189.* / 2005-11-03 01:51
Człowieku, masz rację. Tylko na litość boską kto Ci tę pracę dla Ciebie i młodzieży załatwi? Kaczyński? Rząd? A niby jak? Mogą Ci co najwyżej roboty publiczne załatwić na kilka mięsięcy. Żeby były miejsca pracy musi byc albo koniunktura gospodarcza albo... komunizm. Wybieraj.
:-p / 84.10.43.* / 2005-11-05 19:23
widzę towarzyszu Marks, ze Wy już wybraliście..
nie zacietrzewiaj się tak, mój komentaz dotyczył buńczucznej młodości, która chyba jeszcze nie wie, ze też niedługo będzie miała 50 lat i to tak szybko, ze nawet się nie obejrzy, i w tym drapieznym świecie nie będzie miała wtedy na nic wpływu. wiek, w którym możemy o czymkolwiek decydować obniża sie ciągle (od chóru starców i starszyzny plemiennej, przez 70-60-50 latków do 30 latków obecnie). dla 30 latka już teraz jest za późno mysleć o przyszłości, a 50 latkowie już sa traktowani jak dinozaury (tylko nikt nie chce kupować biletów, żeby ich oglądać :(
prowokator / 213.102.136.* / 2005-10-29 21:49
Głosowałem na Prawo (silne prawo w silnym ręku PREZYDENTA) i Sprawiedliwość (społeczną i dziejowa). Głosowałem na Preazydenta, który zrobi porządek z tymi co się bogacą kosztem innych i kombinuję żeby zarabiać pieniądze. Nie musimy jeździć drogimi samochodami i mieszkać w luksusowych mieszkaniach, potrzebujemy Polski solidarnej nawet jeśli biedniejszej. Kto chce zbijać kasę niech znajdzie sobie inny kraj. Prezydent z PiS dba o morale narodu, wspiera ważne potrzeby Polaków a nie tylko prymitywną chęć bogacenia się. Potrzebujemy silnego prezydenta, który zrobi porządek, zachowa Polskę dla Polaków, potrzebujemy silnej armii i policjii i wsparcia dla prawdziwie polskiej i zdrowej rodziny, która nie ekscytuje się seksem jak amerykańska kultura. Bracia Kaczyńscy udowodnili, że znaja potrzeby większości nas Polaków i dlatego wygrali wybory. Ci co maja inne poglady, nie podoba i, sie parlament czy Prezydent muszą się podporządkować albo mogą wyjechać. Taka jest logika demokracji. Ci co zostaną będą mieli lepiej bez tych niezadowolonych cwaniaków i spekulantów. Kto się nie podporządkuje demokratycznemu wyborowi Polaków przekona się czym jest siła Prawa. Kto zaufa przekona się czym jest Sprawiedliwość.
Pamiętliwy / 213.76.97.* / 2005-11-16 12:41
To już było , tylko trochę inaczej . Zabrać bogatym , rozdać biednym , a najlepiej swoim .
Tu jest potrzebne umożliwienie ludziom działania , a nie łupienie najbardziej upartych i przedsiębiorczych . Jak już nie będzie komu zabrać , to wtedy będziemy mieli kolejny zwrot gospodarczy . Póki co może całkowicie zakazać posiadania samochodów , a zezwolić tylko na użytkownianie rowerów . Najlepiej pomalowanych na barwy narodowe i wyprodukowanych tylko w Polsce .
silver / 62.121.117.* / 2005-10-30 07:21
Prowokacja sie udala. Zabrzmiales jak Heider w Austrii, teraz tylko czekac reakcji Europy. Ze wszystkich stron odezwa sie glosy, zrobcie porzadek z tymi psycholami. Bo niech ktos normalny przeczyta to co napisales, normalnie wlos sie jezy. Kto jest innej opcji, ten idzie do wiezienia - slicznei po prostu. Nie dosc, ze rzady autarkiczne, to jeszcze totalitarne.
gruby / 212.186.144.* / 2005-10-30 10:43
nic nie rozumiesz, prowokator ma racje trzeba wzmocnić władze prezydenta, Europa musi szanować nasze rozwiązania nie chcemy marionetek Europy i Rosji, jak do tej pory, Tusk liberał popierany przez lewice to jest dopiero ewenement. Jesteśmy z Europą ale nie pod jej dyktando, nie pole doświadczalne,socjalistyczni baronowie wyprzedali majątek wypracowany przez naród, czas ich rozliczyć
prowokator / 213.102.137.* / 2005-10-30 09:36
Przepraszam za prowokację. Na podstawie moich przed i powyborczych rozmów z wyborcami z orbity PiS skonstruowałem sobie taki profil wyborcy, który na PiS głosował. "Wczułem się" i przemówiłem jego głosem. To okrutna siła i obawiam się że przyszłość tego kraju leży w rękach takich osób. Dotarły do mnie myśli o opuszczeniu tego kraju- idea społeczeństwa obywatelskiego jest tu obca, przeważa zapotrzebowanie na kult jednostki, która poprowadzi to stado zwolnionych z myślenia baranków. Tylko dokąd? Nie dziwię się Tuskowi że trudno mu rozmawiać z drugą stroną niedoszłej koalicji, skoro Balcerowicz musi odejść, to Tusk chyba też.
gruby / 212.186.144.* / 2005-10-30 10:46
Tusk zdradził koalicje gdy PO przestała mieć wpływ, program naprawy kraju przez PO to demagogia chcieli dalej realizować porozumienia okrągłego stołu, których naród dalej nie chce
Krzysztof / 83.18.243.* / 2005-10-29 19:55
Szanowni forumowicze, Jak czytam te wszystkie posty to mam wrażenie, że znajduję się na stadionie piłkarskim gdzie kibice obu drużyn nie tylko kibicują swym drużynom ale przy okazji starają się dowalić kibicom drużyny przeciwnej.
Rożnica miedzy meczem, a wyborami wladz jest taka, że po meczu idziemy do domu, a o samym meczu możemy zapomnieć, jego wynik nie wpływu na nasze dalsze poczynania.
Jeśli chodzi o wybory polityczne to czy nam się to podoba czy nie to będą miały one niewątpliwie wpływ na nasze życie.
Polacy głosowali tak jak głosowali i z tym faktem musimy się liczyć. Obawiam się, że nawet powtórne wybory nie wiele tu zmienią bo kibice obu drużyn będą obstawać przy swych ulubieńcach.
Co z tego wynika? Ano tylko tyle, że skazani jesteśmy na kompromisy.
Rząd mniejszościowy może wprawdzie rządzić, ale jako rząd słaby, nie mający większego poparcia będzie bardziej administratorem. Być może jest to jakieś rozwiązanie ale czy najlepsze? Trudno powiedzieć.
Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby jednak doprowadzenie do koalicji i utworzenie wspólnego rządu.
Niewątpliwie, zarzuty PO względem PiS mają swe uzasadnienie i mnie samego wnerwiały głosowania w sejmie. Tym nie mniej próby Marcinkiewicza utworzenia nowego rządu wydają się racjonalne o ile spojrzymy na sprawę z boku, a nie właśnie z pozycji kibica.
Żyjemy w tym samym państwie, jesteśmy na siebie skazani, a więc musimy szukać porozumienia.
Obrażanie się na siebie to dziecinada, a niektóre wypowiedzi bliskie są powiedzeniu: "na złość mamie odmrożę sobie uszy".
Przpuszaczam, że wszyscy chcą dobrze ale:
1)Jak w każdym społeczeństwie interesy różnych grup społecznych są różne to chyba oczywiste.
2) Niektórym, mimo dobrych chęci brak odpowiedniej wiedzy i dlatego tak chętnie ulegają demagogom typu Lepper.
Dlatego w miarę możliwości powinniśmy, krytykując rózne proponowane rozwiązania gospodarcze bardziej szczegółowo uzasadniać ich irracjonalność. Być może idealizuję ale nic mądrzejszego nie udało mi się wymyśleć.
alien / 83.27.189.* / 2005-11-03 01:59
Idealizujesz i to bardzo. PiS prowadzi gierki w imie obłednych teorii dwóch takich co ukradli księżyc i na tym polega nieszczęście. Jest tam mnóstwo chwytliwych haseł, jest (nadal) Kurski, jest Dorn z nieromantyczną demokracją. Rzecz w tym, że Kaczyńscy błądzą a ich ludzie prą do władzy. Oczywiście, że jej nie utrzymają bo to już nie komuna chociaz radnym PiSu ze Słupska komunistyczne metody działania nie są obce.
sceptyk / 213.184.20.* / 2005-10-29 15:24
PIS gra na pęknięcie Platformy. Obawiam sie, że ta polityka była już dużo wcześniej przygotowana.
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-29 01:12
Dobra pseudointelektualiści. Koniec głupich wywodów. Weźcie sobie do serca, że naród wybrał PIS z jego programem i to własnie ten program ma być realizowany. PO już dziękujemy...nie potrzebujemy obrażania mieszkanców wiosek, ludzi mniej wykształconych itp. Nie chcemy nieistniejącego programu PO i prezydenta Tuska. Nie potrzebujemy jego agresywnych, bezczelnych, chamskich wyborców. Nie chcemy również Rokity, Komorowskiego ani Walcowej.
Jeżeli drodzy rodacy nie uświadomicie sobie tego to jesteście poprostu tępi.
Liderzy PO powinni uszanować wybór Polaków i pomóc PiSowi w realizowaniu programu. Niestety PO woli walczyć zamiast budować.
Cała kampania wyborcza PO polegała i polega na komentowaniu programu i posunieć PiS. Tak to jest jak ktoś nie ma nic do zaproponowania Polsce a tylko walczy o władze. Opanujcie się ! Gdzie dobro naszego kraju ? Gdzie kultura osobista? Gdzie etykieta towarzysząca posłom?
Kontek / 62.40.38.* / 2005-11-16 12:48
Panowie i Panie, celem kazdej partii politycznej jest zdobycie a potem utrzymanie wladzy. Jesli PIS zdobyl najwieksza ilosc glosow w wyboracz, to tym samym dostal mandat spoleczny do wystawienia swojego kandydata na premiera i na poszczegolne stanowiska w ministerstwach. Pozniej od Sejmu zalezy czy zatwierdzi taki wybor czy nie. A w Polsce tak sie sklada, ze przewaza interes partyjny nad interesem narodu. Juz za 4 lata wybory do Sejmu.
lsd / 83.27.189.* / 2005-11-03 02:06
Przyhamuj koleś nieco i z tym "narodem" to spoko. 8 mln wybrało PiS a w tym kraju żyje 30 mln wyborcow. Jeśli PiS wygrał wybory to niech bierze władzę. Po co mu PO? Po to, żeby za rok powiedzieć, że myśmy zwiększyli ilość policjantów na ulicach (obciążając budżet niestety bo inaczej się nie da) a PO go nie zapełniła. Chyba tylko głupi poszedłby na współpracę z PiS na takich warunkach. No Lepper pójdzie, na kazdych, Giertych też a mądre chłopki z PSL poczekają jak zwykle kto sie potknie i wtedy dadzą głos.
tuskowicz / 217.173.176.* / 2005-10-29 23:51
Skoro mówisz o etykiecie i morale to co powiesz o tym że kaczory spotykały się z leperami w hotelu Sobieski w Warszawie jeszcze przed oierwszą turą wyborów prezydenckich ..? To jest uczciwość - to jest pazerność na władzę za wszelką cenę a za taką demokrację dziękuję i życzę poplecznikom kaczorów dobrego samopoczucia przez te kolejne cztery lata bo kaczory wywiną jeszcze niejeden numer ...
bbking / 85.219.137.* / 2005-10-29 18:45
Naród wybrał PiS z jego programem ale czy to naród wybrał chama i kryminalistę na Wicemarszałka Sejmu? Czekam z niecierpliwością na realizację programu zwycięskiej partii, nie rozumiem tylko dlaczego PO ma pomagać w realizacji programu. który wg ich przekonania nie jest dobry... gdyby mieli go realizować bez szemrania, po prostu zapisaliby się do PiS-u. No i dlaczego kolego Jaco czepiasz się PO? Czep się LPR, PSL, SLD, oni też przegrali wybory
gruby / 212.186.144.* / 2005-10-30 10:50
widziałeś żeby w demokracji trzeci klub w sejmie nie miał swojego marszałka, przecież PiS chciał żeby wszystkie kluby były reprezentowane w Prezydium
duckkeeper / 83.27.189.* / 2005-11-03 02:09
Ty gruby cos kiepsko myslisz. PiS chce tak jak mu pasuje. Gdyby była koalicja z PO nie byłoby teorii "wszystkie kluby w prezydium Sejmu". Czy masz wszystkie kluby w prezydium Senatu hehehehe?
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-30 02:53
1. Jak byś był w temacie to byś wiedział, że wicemarszałków jest pięciu. Po jednym z każdego ugrupowania. Samoobrona wystawiła Leppera a nie kto inny. Jego i innych kandydatura została zaakceptowana przez cały dejm a nie przez PIS.
2. PO dlatego powinna pomóc w realizowaniu programu PIS ponieważ się do tego zadeklarowała poprzez chęć podpisania umowy koalicyjnej. Teraz PO postanowiło zadbać o własne stołki a nie o dobro kraju.
3. Czepiam się PO ponieważ jest to partia ludzi dbających jedynie o własne interesy, poniżająca dużą część społeczeństawa głosującą na inne partie, niesłowna i ignoancka itd .
;-P / 84.10.43.* / 2005-10-29 16:10
odezwał sie nie bezczelny i nie chamski? ;-}
marco / 83.25.213.* / 2005-10-29 13:12
Niestety problem polega na tym, że demokracja opiera się na wiekszości, czyli nie jest ważne kto wie jak uzdrowić kraj i potrafiłby to zrobić tylko kto potrafi trafić do większości takiej jaka ona jest. Jesli wystarczą jej (tej większości niewykształconych, nierozumiejących gospodarki, finansów i polityki) obietnice, to wystarczy obiecać nawet gruszki na wierzbie. Ta większość woli obietnice że dostanie, że tak z nieba będzie lepiej, a nie że czeka nas ciężka praca, pot i łzy. Cały czas tkwi w nas homo-sowieticus - najlepiej jest gdy ktoś za nas decyduje, poukłada nam nasze życie a my tylko od 8.00 do 16.00 potem głodowa emerytura i krzyk dajcie więcej, ale wszystko pewne. Przecież PIS ma poglądy chrześcijańsko-bolszewickie. Kto nie zgadza się z ich jedynie słuszną linią wydaje się być wrogiem Państwa i Narodu.
Słuchaj Jaco, tobie też się wydaje, że masz monopol na prawdę i poglądy. Kto myśli inaczej jest tępy albo wróg.
Jak bolszewik tyle że pewnie katolik. Bardzo chrześcijańska postawa. Brawo. Tylko tak dalej a obudzimy się w republice bananowej. Ludzie więcej pokory i tolerancji.
adrian / 83.16.77.* / 2005-10-29 12:29
Witam, po co ten krzyk i komentarze. Polska ma taki rząd na jaki zasługuje, takiego Prezydenta jakiego wybrali Polacy. Jedyny realistyczny program miała PO, obiecanki dla biednych...szpitale, emerytury, mieszkania...itd itp to łatwizna wyborcza, niestety to chwyta...ponieważ Polacy sa jeszcze bardzo niedojrzali politycznie...a z demokracja nie wiedza co zrobic...podobnie jak w dalekiej przeszłosci liberum veto

A reprezentacja Polski na forum miedzynarodowym, przy jednym stole z politykami...bez jezyka obcego, bez światowego szlifu...? to jest fakt drogi Jaco... adrian
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-29 13:09
Niestety po części nie mogę się z tobą zgodzić. Jaki realistyczny program miało PO ? Czy masz jakieś informacje z przecieków?. Przecierz PO do tej pory nie przestawiło swojego programu. Jedyny ich pomysł skupił się na podatku 3x15 co wszyscy okrzyknęli niewypałem i PO samo się z tego projektu wycofało.
Jeżeli chodzi o prezydenta to faktem jest, że żaden z kandydatów nie był choćby zbliżony do ideału. Ani Tusk Ani Kaczyński nie potrafią posługiwać się j.angielskim i nie mają prezencji. Wybór padł na mniejsze zło. Wybraliśmy prezydenta, który ma wspomagać rząd ,a nie mu przeszkadzać, co butnie zapowiadał Tusk. Kaczyński ma zgwarantować stabilność prac rządu. Jako osoba reprezentująca kraj na zewnątrz jest dość kontrowersyjna, ale jak do tej pory nie mamy powodów by twierdzić, iż się do tego nie nadaje. Uszanujmy wynik wyborów i pomóżmy krajowi bo inaczej do niczego nie dojdziemy.
adrian / 83.16.77.* / 2005-10-29 15:58
Wyników wyborów sie nie szanuje tylko akceptuje bo wyboru juz nie ma...
Tusk jest jednak bardziej reprezentacyjny jego małzonka również!!! by za granicą lub w mediach nas reprezentować, Nie uwazasz Drogi Jaco ?
Pan Kaczyński wszędzie czuje spisek i blokuje wszelkie decyzje na zasadzie Nie znam, boję sie...poczekajmy...Tak było w Warszawie za jego rządów...Jego zakompleksienie czyni z niego ksenofoba- to jest bardziej jeszcze niebezpieczne

pozdrawiam
armia / 213.199.212.* / 2005-10-29 21:26
Juz wybralismy przystojniaka i jego reprezentacyjną żonę.
I co ...? wybieramy prezydenta narodu a nie Miss Universum. Gdyby Kaczynski był wyższy i przystojniejszy to wybory wygrałby w 70 %.
dajmy mu szansę bo inni sie nie sprawdzili, moze nie bedzie lepiej ale chociaz inaczej,
tuskkowicz / 217.173.176.* / 2005-10-29 23:57
i weselej tylko że pewno znowu obudzimy się " z ręką w nocniku.."
zdegustowany / 213.238.117.* / 2005-10-29 11:03
"PO już dziękujemy...nie potrzebujemy obrażania mieszkanców wiosek, ludzi mniej wykształconych "

Co do obazania tez sie nie zgadzam. Ale ma Pan racje trzeba im płacić, utrzymywać w biedzie. Napewno im to sie przyda bo po co pracowac, po co sie uczyć ???
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-29 11:18
Czy to wyczytał Pan w programie PISu ?
itorn / 213.238.117.* / 2005-10-29 12:44
Nie te słowa są mniej więcej słowami Tuska wypowiedzianymi podczas debaty po których Kaczyński zrobił grymas który niezbyt pozytywnie odebrałem.

A po zadym piętnowanie lenistwa sprzyja pracy, nauce. A nie wypłaty zasiłków. Chyba zna Pan wyniki sondażu wśród dzieci Warmii i Mazur(tam bezrobocie jest największe) które w ankiecie na pytane kim chciałyby zostać, napisały bezrobotnym, a zapytanie dlaczego bo nic nie robi i ma pieniądze. Czy to jest mobilizujące ??? moim zdaniem nie !
Jaco / 81.219.217.* / 2005-11-01 14:09
Myli Pan pojęcia pomocy socjalnej z pomocą dla bezrobotnych lub leniwych. Przecierz pomoc socjalna polega na pomocy najuboższym rodzinom niekoniecznie bezrobotnym. Setki tysięcy ludzi w Polsce zarabia ok 500-600 zł/mc. (patrz hipermarkety itp) Widzę tych ludzi na codzień i wiem, że żyją poniżej progu skromnego bytu. Rodzina, w której rodzice pracują i ich dochód jest ok 1000 zł/mc nie są w stanie utrzymać i wysłać do przedszkola lub szkoły 3 dzieci nie mówiąc o koloniach itd.
Pozostaje problem rozbitych rodzin, które są coraz częstszym zjawiskiem w kraju i osób kalekich lub niedorozwiniętych czy wcześnie osieroconych. Czy mamy tych ludzi wyeliminować ze społeczeństwa bo nas na nich nie stać? Daj Boże być wszystkim zdrowymi, wykształconymi, rozgarniętymi i z dobrze sytuowanych rodzin. Niestety nie każdemu jest to dane.
xxx / 84.10.99.* / 2005-11-01 20:44
MOze tak napiszesz, skąd weźmiesz pieniadze na pomoc? Znowu ode mnie, bo ja zarabiam tak? A ja nie wyrażam na to zgody! Nie bedę utrzymywał nierobów, leni i różnych wałkoni!
Jaco / 81.219.217.* / 2005-11-03 16:20
To ty nie wiesz, że teraz utrzymujesz wszystkich aferzystów, złodziei, fundacje i całą biurokrację (ZUS, NFZ)? Nie wiesz, że twoje pieniądze są miliardami wyrzucane w błoto? Reszta pieniędzy miała być wtłoczona podatkiem liniowym do kieszeni najbogatszych (patrz najlepiej zarabiających). Widać tu duże możliwości zaoszczędzenia kilku złotych.
Polak / 83.23.28.* / 2005-10-29 10:41
gdyby zamiast PiS-u, PO dogadało się z Samoobrona i LPR to wygrała by wybory jedne i drugie. ZaJAKĄ CENĘ PIS SPRZEDAŁ NASZ KRAJ ŻEBY DORWAĆ SIĘ DO WŁADZY ?
:-P / 84.10.43.* / 2005-11-05 19:31
na pewno nie porównywalną do kwot określanych przy okrągłym stole, teraż zostało już o wiele mniej do podziału
tusowicz / 217.173.176.* / 2005-10-30 00:05
PIS w swej naiwnej mentalności nie myślał o przyszłych kosztach spowodowanych koalicją z Samoobroną i LPR tylko widzieli możliwość "załapania" całej władzy. Nie mieli programu - domagali się go od PO a kto powinien przedstawić plan? Ten co wygrał wybory.. PIS nie dotrzymuje umów..Co z marszałkiem Sejmu? Jakich kolejnych umów nie dotrzyma? Czy takiemu partnerowi można ufać który brata się z każdym kto tylko go poprze.. A co z Leperem przecież to przestępca a zostaje dzięki PIS vicemarszałkiem = czy to jest to prawo które chce stosować PIS i czy to jest sprawiedliwe ? Niech każdy sam wyciągnie wnioski...
itorn / 213.238.117.* / 2005-10-29 12:48
Gdybania to nie do mnie !
Ale dzieki za zainteresowanie sprawą.
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-29 11:17
Za cenę utraty rządów przez Tuska i PO.
Agnieszka / 84.205.223.* / 2005-10-29 09:51
Wypraszam sobie, głosowałam na PO i Tuska, wiec de facto byłam ich wyborcą, a nie jestem ani AGRESYWNA, ani BEZCZELNA, ani CHAMSKA, raczej posądziłabym o to tego, kto pisze takie rzeczy. A tępa tez nie jestem. Nie osądza się ludzi po wypowiedziach i zachowaniach kilku osób. A co do etykiety posłów i ich kultury to dobrze wiemy, że dotyczy to wszystkich nie tylko PO, ale i PiS, Samoobrony, itd.
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-29 10:21
Przepraszam pani Agnieszko i inne inteligentne osoby, że was uraziłem. Szanuję pani prawo wyboru. Moja wypowiedź nt. wyborców PO dotyczyła tych, którzy piszą te okropne, bezczelne komentarze pod adresem PiS, jego wyborców i nadal w ten sposób walczą nie wiadomo o co. Czytając to forum od początku serce mi się kraje, że ci co zapowiadali budowanie Polski teraz ten kraj pogrążają w nieładzie. Nie mogąc pogodzić się z przegraną niszczą to wszystko co stoi im na przeszkodzie. PO trupach do celu. Wystarczy popatrzeć na osoby wypowiadające się pod pani postem. Do takich typów kierowany był ten post. Z takimi ludźmi Polski nie zbudujemy. Jeszcze raz przepraszam, wszystkie osoby które potrafią coś powiedzieć konstruktywnego a nie skupiają się na wypowiadaniu wulgaryzmów, obrażaniu i snuciu insynuacji.
wojtek / 213.17.163.* / 2005-10-29 10:32
ten, który pisze o innych że sa tępi, bezczelni etc. sam jest na tyle ograniczony, by zza kurtyny swojej bezkrytycznej symaptii do PIS nie dostrzec, że to włąśnei jego ukochana partia cały czas szantażuje, pomawia, pzrejawia kranćową bezczelność w przeinaczaniu oczywistych faktów, nie mówiąc o karańcowej arogancji jej czołowych reprezentantów. A Prezydent K.? .... ktoś, kto nie mieszka w Warszawie moze nie wiedzieć, jak bardzo nie nadaje się on do rządzenia nawet przedszkolem, nie mówiąc o tym, jak bardzo zaszkodził miastu, którego był Prezydentem. Tym większą tzreba mieć czelność, by chwalić się czymś, czego się nie zrobiło. Cóż, ale widać "bystrzy" Polacy wolą słuchać pięknych i pustych frazesów, bo im w uchu miło. Tylko gdzie obudzą się za kilak lat?
armia / 213.199.212.* / 2005-10-29 22:01
Warszawa to tylko mała cząstka kraju, w moim miescie też władze nie maja się czym pochwalić mimo wiekszosci radnych z PO, którzy sie nie sprawdzili. Uwazam ostatnią kadencję za najgorsza w ostatnim 20 leciu. Pozwólmy innym pokazać na co ich stać.
Sumując: PO własnie uświadamia narodowi jak im zależy na ich dobru, żenujace jest to że nie moga sie pogodzić z porażką lekceważąc i obrazając wyborców PIS. A byli tacy pewni i zadufani w sobie. Bezczelnie rządają władzy. A przecież naród opowiedział sie za inna władzą. O co tu chodzi? A rekordy bezczelnosci bije Pan, Pani Maria Rokita.
Dajcie rządzić tym, których chciał naród. A może strach was obleciał....chyba tak, Republiko Kolesiów was czas powoli mija , może nawet za powoli.
tuskowicz / 217.173.176.* / 2005-10-30 00:12
Przychodzą następni kolesie...
asia / 83.25.112.* / 2005-10-30 00:01
Czy to armia zbawienia od Rydzyka?
wojtek bis / 83.16.77.* / 2005-10-29 12:32
jak to ładnie ujałeś wojtku, nic nie dodam ani nie ujmę...

wojtek bis warszawa
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-29 11:41
Jeżeli do kogoś nie do ciera fakt wygrania wyborów przez PIS i Kaczyńskiego, to podtrzymuję twierdzenie, że takie osoby są tępe. Nie muszą się czuć urażone osoby, które ten fakt zaakceptowały i nie piszą tutaj obraźliwych tekstów, które dotykają mnie i ludzi którzy oddali swój głos na PiS. Proszę uprzejmie przeczytać wszystkie wiadomośći na tym forum (nie tylko dzisiejsze tematy) i zwrócić uwagę w jaki sposób wypowiadają się wyborcy PO. Jeżeli uważa Pan to za normalny język i kulturalne wypowiedzi to dalej nie mamy o czym rozmawiać. Wydaje mi się, że mam do czynienia z osobą inteligentną więc powiem dalej....Po pierwsze prezydent Warszawy mieszka w Warszawie w wynajętym mieszkaniu. Po drugie prezydent kraju nie rządzi krajem. Po trzecie Kaczyński ma napewno większe doświadzczenie w rządzeniu niż p. Tusk. Nie znam jego dokonań za rządów prezydentury miasta, ale nie znam równierz dokonań prezydenta mojego miasta ani żadnego innego. Wiem tylko jedno, za rządów Kaczyńskiego nikt mu nic nie mógł zarzucić. Tearaz słyszę, że ludzie są niezadowoleni z jego prezydentury, ale nigdy nie dowiedziałem się dlaczego. Jak zwykle komentarze nie poparte argumentami.
Pozdrawiam
jb / 84.10.98.* / 2005-10-29 06:27
Nic nie chcecie! Nokogo! To dlaczego do jasnej cholery uczepiliście siE PO i codziennie "wyciągacie ręce"?Już niedługo wyciągniecie nogi! Macie Leppera, Giertycha, Kalinowskiego. Razem zbudujecie świetną koalicję. Macie świetny program. A jeżeli chodzi o "chamskich wyborców PO", to tutaj przesadziłeś, palancie jeden, nieuku, nierobie jeden! Ja jestem jeden z nich. Takich jak ja, jest nas miliony! Troszeczkę mniej niż was - moherowe bereciki. Wcale tych wyborów nie wygraliście! Tylko PiS zajął pierwsze miejsce w wyborach! Na 460 posłów PiS ma tylko ponad 150. Więc pamiętaj, że cała ta reszta jest większa niż cały PiS. Na konieć powiem tak: my też nie chcemy Kaczorów, głupich Dornów, Kamińskich, Ziobrów, Rydzyka, Kurskiego i wiele wiele innych przygłupów! Bierzcie to wszystko i na Białoruś!
I jeszcze jedno: to jest portal dla ludzi, którzy coś w życiu chcą dokonać, osiągnąć sukces. Skąd Ty tutaj się wziąłeś? Kto wogóle Ciebie tutaj wpuścił? Masz swój jakiś tam Dziennik, to tam wyrażaj swoje opinie> My ciebie tutaj niechcemy i Twoich bzdurnych wypowiedzi!
armia / 213.199.212.* / 2005-10-30 00:26
A podobno zwolennicy PO są tacy inteligentni i wykształceni ( np. pan jb ) jak się okreslaja szydząc z tych mniej wykształconych wyborców PiS ale widać, ze jest zupełnie odwrotnie. Brakiem kultury i ambicji to jestescie nie do pobicia PO-wcy. A jeszcze jedno, pierwsze miejsce w wyborach to znacznie lepiej niz to gorsze drugie, znacznie gorsze. I tak juz bedzie zawsze DRUGIE MIEJSCE a póżniej trzecie, póżniej....aż do końca.
adrian / 83.16.77.* / 2005-10-29 12:36
za ostro, to tylko winna być dyskusja
niestety przy mojej sympatii dla PO i Tuska, musze poprzeć Jaco...choc w polsce nie powinno sie uzywac słowa Chamstwo...bo jest go bardzo duzo wszędzie

cóż, taki jest dorobek komuny która wypaczyła mentalnosci...
Człowiek w polsce nie ufa nikomu, a zwłaszcza swojemu rodakowi...dlaczego ?

adrian
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-29 10:43
Twoja wypowiedź w najwyższej mierze potwierdza to co napisałem wcześniej, a ty jesteś tego najlepszym przykładem. Jesteś chamski, arogancki i nie przyjmujesz tego, że przegraliście wybory. O co dalej walczysz? Jesteś widocznie za mało rozwinięty, aby zrozumieć że wybory się skończyły. Teraz trzeba pracować a nie nadal walczyć w dodatku w takiej formie. Powiedz coś konstruktywnego jeżeli dasz radę. Jeżeli nie potrafisz to się nie odzywaj bo pokazujesz dno swojego intelektu i tym sposobem obniżasz poziom tego forum. Oczywiście tymi obelgami obrażasz moją osobę, polityków i wyborców PIS. Dlaczego bezpodstawnie obrażacie wszystkich dookoła. Przecierz to PO nie chce powstania rządu i koalicji. Insynuuje konszachty PISu z Lepperem i LPRem. Nic takiego przecierz nine miało miejsca. Wszyscy wiedzą, że Lepper pchając się do władzy korzysta z tego że PO się puszy i sam składa propozycję poparcia dla PIS. LPR równierz złożyło deklarację poparcia dla rządu mniejszościowego. Teraz pozostaje problem interpretacji faktów. A z tym w PO najgorzej. Co do Rydzyka to poparł on kandydata na prezydenta i tyle. To właśnie PO pcha go w ramiona PISu. Po co ta walka?
jb / 84.10.99.* / 2005-11-01 20:58
Jaco, a może pochwalisz się swoimi osiągnięciami zawodowymi, gdzie pracujesz, czym się zajmujesz,jakie masz plany życiowe i jak masz je zamiar zrealizować?
Jaco / 81.219.217.* / 2005-11-03 16:32
Owszem, pochwaliłem się na forum w innym temacie. Nie będę się powtarzał.
Co do planów życiowych to ciężko coś długofalowo zaplanować będąc obciążonym finansowo na kilka lat przez ZUS i sąd ZUSowski. Mam nadzieję, że rząd Kaczyńskiego i ministerstwo p. Ziobry, będą starać się ukrucić destrukcyjne działania instytucji urzędowych. Od tego trzeba zacząć naprawę naszego kraju. Przede wszystkim nie szkodzić, dalej sam sobie poradzę.
jb / 84.10.99.* / 2005-11-01 20:53
większego chamstwa jak Radio Maryja to nie spotkałem nigdzie! Nie wygraliście wyborów! jeżeli ok 30% uważasz za wynik przesądzający, to życzę zdrowia, bo o rozum to już chyba za póżno!
tuskowicz / 217.173.176.* / 2005-10-30 00:18
tak tak a hotel Sobieski Czy to PO tam prowadziło rozmowy czy PIS czemu o tym nie mówisz ...?
kas / 83.25.112.* / 2005-10-30 00:06
PiS kupił głosy wyborców, których niedawno opluwał.
itorn(lub zdegustowany) / 213.238.117.* / 2005-10-29 12:02
Walczy się za ideały które są cenne dla jednostki, taka walka nigdy nie jest bezsensu, bezcelowa rozumiesz. IDEAŁY, WARTOŚCI. To za co ginęli ludzie kiedyś i walczą teraz. Demokracja- demos-lud kratos- władza, a nie partia i władza. To juz było, a czy się sprawdziło oceń sam ? Ambicje PiS-u na centralizacje władzy w swoim ręku są naprawdę jaskrawe. Takiej sytuacji sprzeciwia się PO (Dlatego na razie wstrzymuje rozmowy o wspólnym rządzeniu). Takie jest moje zdanie.
Nie ja wymyśliłem ze w przyrodzie musi być równowaga, tak czy siak historia nas rozliczy z tego co jest i będzie, a juz Bóg na pewno.
A namawianie do pozostania biernym cyt. „O co dalej walczysz”, jest czymś na co nigdy się nie zgodzę. Nie mieć zdania to nie mieć woli, nie mieć woli to być zwierzęciem karmionym tym co mu mass media w koryto rzucą. I nie chce tu nikogo obrażać tylko zainteresować ludzi tym co się dzieje. Bo Wszystko co się stanie nas się tyczy, nie Afrykanów.

Należy pamiętać, że żaden program niema prawnego obowiązku być zrealizowanym. Wiec tu należy uważać z nadmierną wiarą.
Wracając jeszcze do wyborców Pana Kaczyńskiego, ciekawe ilu z nich skusiła reklama a ilu nie. Bo coś często była emitowana, albo ja miałem szczęście ją ciągle oglądać. Tak, czy siak działania promocyjne 5 !



A Lepper już dawno powinien być za kratkami, choćby za to ze publicznie przed kamerami ośmiesza aparat władzy, eksponując swoją nietykalność (wywiad emitowany niedawno na TVN-enie). Mimo trzech prawomocnych wyroków, Lepper- dumny Polak, symbol moralności, dobrego wychowania i kulturystycznej opalenizny pnie się coraz wyżej. Ale może i lepiej bo im się wyżej zajdzie tym twardszy jest upadek. Wyborcy Pana Leppera chyba nie życzą swojemu "guru" śmierci ?
Ja nie wiem bo takim wyborca nie jestem.

Państwo prawa tego nam potrzeba !
kas / 83.25.112.* / 2005-10-29 03:47
Ludziku, 25% to nie "naród wybrał", W tych 25% są kupione głosy od Leppera, moherowe berety rydzyka, Liga Pana Rydzyka i Psl. A PO bez szmacenia się uzyskało głosy 22% normalnych ludzi. Przeszło 13,5 mln. Polaków przestało brać udział w takich przedstawieniach. To nie bełgocz, że "naród wybrał PIS z jego programem"
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-29 11:55
No cóż znowu jakiś marny matematyk, mający problemy z tym co ma w głowie.
Wybory Parlamentarne wygrał PIS tylko siłą własnego elektoratu.
Wybory Prezydenckie Wygrał Kaczyński ponieważ naród miał do wyboru 2 kandydatów. Jeżeli to dla ciebie za trudne to dalej nie czytaj.
Polacy podzielili się na dwa obozy: popierający Tuska i Kaczyńskiego. Chcesz mi powiedzieć, że ci którzy poszli w pierwszej turze to nie mieli prawa głosu w drugiej ?
Przecierz musieli na kogoś zagłosować. Ciekawe jakby wygrał Tusk to tak bardzo byś krzyczał że Lepper go poparł.
Przyjmij to do wiadomości, że PIS wygrał wybory i bez względu na to co ty o tym myślisz to oni będą rządzić krajem. Problem tylko w tym kto ich w tym będzie wspierał. Widać, że na PO nie można liczyć. Pozostaje do tego LPR i Samoobrona. PO nie pozostawia PISowi wyboru. Teraz za to najwięcej krzyczą. Nie chcą budować Polski razem z PISem to nie potrzeba. Bez nich też damy rade.
tuskowicz / 217.173.176.* / 2005-10-30 00:25
Ciekawe skąd taki optymizm ja widzę w obozie PIS -u tylko jedną osobę która stara się coś zrobić pozytywnego a minowicie K. Marcinkiewicza ale on jest do odstrzału zrobi miejsce drugiemu bratu...
baba / 84.10.43.* / 2005-10-29 16:27
nie chłopie! polacy podzielili się na tych co popieraja kaczyńskiego i na tych co są przeciw niemu, i tak samo podzielili się na tych co popierają tuska i na tych co są przeciw niemu.
jeżeli ktoś zagłosował na tuska to wcale nie jest równoznaczne, że jest za nim. w dużym stopniu jest przeciw kaczyńskiemu ale nie było innego wyboru. lepszy tusk ni ż kaczka - to też prosta matematyka tyle że wyższa ;-)
itorn / 213.238.117.* / 2005-10-29 12:22
Chyba nie myślisz ze ktoś bedzie działać wbrew sobie (tu PO) tylko dlatego ze ktoś mu karze (tu PiS). A jesli PiS uważą PO za partnera "jedynego" jakim moze sie związać to czy urzad marszałka nie powinien przypadać komus z PO. Bo teraz mamy trzech królów z PiS-u, a i jeszcze chce sie "sPiS-ować" PO (proponujac zgodne na taki stan rzeczy). Czy to nie za wiele ?
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-30 02:31
Przypominam, że marszałkiem miał być człowiek z PO. Nie przystąpienie do rozmów koalicyjnych spowodowało wystawienie kandydata przez PiS. Dlaczego? Ano dlatego, że gdyby marszałkiem został człowiek PO miałby ogromny wpływ na prace sejmu. Skoro teraz PO się wypina na współprace to i w sejmie będzie przeszkadzać. Kandydatów było dwóch. Na kandydata PO głosowało tylko PO spośród 5 ugrupowań. O czymś to świadczy.
eron26 / 83.24.150.* / 2005-11-02 22:02
Tylko po co teraz PiS - owi partner koalicyjny w postaci PO?
lrs / 84.45.151.* / 2005-10-29 01:06
Przykre jest tylko to ze obie partie przed wyborami zarzekaly sie ze stworza koalicje a teraz niepotrafia sie porozumiec. Mam tylko nadzieje ze jezeli powstanie rzad miejszosciowy to opozcja nie bedzie dzialala w ten sam sposob co ostatnio... chociaz jak historia nasz uczy bedziemy mieli powtorke, a czemu bo jak sie jest w opozycji i sie glosno krzyczy to sie wygrywa nastepne wybory................ przykre ale prawdziwe
podatnik / 83.22.165.* / 2005-10-28 21:15
PiSowi "odbiło" po wyborach kiedy niespodziewanie okazało się, że minimalnie wygrali. Brak kompleksowego programu dla Polski zemści sie juz wkrótce na tej partii i na nas wszystkich. Szkoda straconych nadziei biorących udział w wyborach na "wielką koalicję" mająca byc początkiem lepszej Polski. PiS z panami kaczyńskimi zawiódł społeczne zaufanie już na starcie, teraz czeka ich tylko równia pochyła. PO ma szansę w przyszłości, jest jak się teraz okazało jedyną prawdziwą nadzieją dla tego kraju. Ludzie potrafia myśleć i wyciągać racjonalne wnioski. Lepperyści i Seldowcy to juz margines.
Jozo. / 83.18.227.* / 2005-11-11 23:17
Tusk panie szanowny moim zdaniem jest skonczony jako polityk po przegranych wyborach dwukrotnie pomijajac to ze wogóle nie nadaje sie na Prezydenta naszego szacownego kraju zrobil z siebie blazna nawet nie umie sie zachowadz po przegranych wyborach powiem panu ze nawet mi go niezal dziwie sie tylko pozostalym czlonkom Platwormy bo oni natychmiast powinni odwolac cale kierownictwo Platwormy jak tak sie nie stanie Platworma powoli przestanie istniec niemówiac o rozlamie który moze nastapic jeszcze szybciej . Platworma w tej chwili zachowuje sie skandalicznie jej zachowanie uraga narodowi Polskiemu i Polka i Polakom Pan Tusk w sejmje powiedzial o mocherowych beretach z radia Maryja radjo jak wszystkie inne ublizajac w ten sposób wyborcom PISU to niepowinno sie zdarzyc wytrawnemu politykowi za jakiego sie ma Pan Tusk ma ale to pewno jusz przeszlosc .. Malo tego smie twierdzic ze PO niema zamiaru dbac o POLSKE i POLAKów tylko o wlasne interesy i wszystkich szwindli jakie byly i sa dokonywane na naszym biednym narodzie Polskim . Jozo.
Karol / 80.51.243.* / 2005-10-31 12:54
Ludzie nie potrafią myśleć i wyciągać wnioski racjonalnie. Gdyby tak było to byśmy nie mieli obecnej sytuacji. jedni myślą o własnej kieszeni, inni myślą o kieszeni własnej. Kiedy znajdą się tacy co będą myśleli o Polsce i o POLAKACH. Polakach, a nie o takich co myślą, że są polakami.
sceptyk / 213.184.20.* / 2005-10-29 15:08
Nie jestem az takim optymistą. Gruszki na wierzbie obiecywano wielokrotnie nic z tego nie wychodziło, ale pojawiał się kolejny populistyczny demagog i karuzela kreciła sie dalej. Historia jest kiepską nauczycielką.
Obawiam się, że po PISie przyhjda nastepni "nieskalani jeszcze rzadzeniem" radykałowie z nowa dioskonałą recepta na "poprawe warunków życia" i ludzie im uwierzą.
okazujesie, że podejmowanie decyzji na podstawie realności proponowanych rozwiazań, a nie jedynie tego co ktoś obiecuje jeszcze daleko przed nami. O ile tam jest jeszcze jakaś przyszłość.
jk / 81.219.217.* / 2005-10-29 00:49
Wasz elektorat to ludzie głosujący na inteligencje promowaną przez media tak jak to było kiedyś z SLD. To co piszesz przyprawia mnie o mdłości. Na jakiej podstawie mówisz o braku programu ? Dlaczego PIS zawiódł zaufanie społeczne? Jaką nadzieją dla Polski jest PO? Człowieku czy ty to piszesz będąc to pod wpływem narkotyków czy co? Proszę podaj konkrety a nie piszesz ogólnikowo idiotyzmy. Chcę abyś poparł swoje argumenty faktami. Zwłaszcza te o nadziei, którą daje PO. Czemu nigdy nie podajecie faktów tylko piszecie ogólnie oszczerstwa pod adresem PiS? Żal mi was wyborcy PO. Przegraliście wybory, ale walczycie nadal. Rozumiem liderów PO, którzy muszą zająć wysokie stanowiska żeby nie wypaść z kursu, ale wy prości ludzie...dajcie sobie spokój. Skończcie tą obłudną batalię.
sceptyk / 213.184.20.* / 2005-10-29 15:12
Mdłości drogi jk nie sa kategorią polityczna ani ekonomiczną. Proponuję zmiane portalu lub wizyte u gastrologa. Może jest to z przejedzenia kiełbasa wyborczą braci kaczyńskich.
aw / 217.98.20.* / 2005-11-02 14:47
Może " jk" nie potrzebnie użył słów "...mdłości...", ale uważam, że w tym co napisał jest dużo racji.
Kiełbasą przedwyborczą karmili nas zarówno politycy PiS jak PO. Jednak to chyba kiełbasa z PO stanęła nam w gardłach.
To przecież politycy PO - a w szczególności Pan Tusk i Pan Rokita - mówili, że chcą koalicji z PIS. Głośno i wyraźnie o tym mówili, tylko do czasu rozstrzygnięcia wyborów.
Jesli naprawdę tak bardzo by tym Panom zależało na dobru naszego kraju - to po przełknięciu "pigułki"porażki - nie dopuściliby to tego aby wybrany przez większa część Polaków rząd, musiał szukać poparcia poza PO. JESLI NAPARWDĘ zależałoby im na dobru naszego kraju a nie na stołkach - nie zrywali by rozmów z PIS. Należy pamiętać - że to PIS jest partią wygranych a nie PO.
eron26 / 83.24.169.* / 2005-11-03 16:50
"JESLI NAPARWDĘ zależałoby im na dobru naszego kraju a nie na stołkach - nie zrywali by rozmów z PIS"
Ale jak jest w kuluarach, tego nie wiemy.
(przynajmniej ja nie wiem)
Dla dobra kraju można głosować w sejmie nie będąc w koalicji.
asia / 83.25.112.* / 2005-10-29 02:59
Czy dla ciebie liczy się tylko to, co powie "papa dyrektor" i jego moherowy elektorat? A gdzie własne szare komórki?
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-29 11:59
asiu jak nie masz nic do powiedzenia to się nie odzywaj.
baba / 84.10.43.* / 2005-10-29 16:38
Asia! obraź sie na Jaco! ten ton! ? facet do głupiutkiej kobietki, musi blondynka! zupełnie jak Ziobro do Rokity w debacie 2 dni temu. No cóż Rokitcie w końcu Maria na imię....
sceptyk / 213.184.20.* / 2005-10-29 15:15
Tak się zaczyna DEMOKRACJA a'la PIS. Gratuluję Jaco!
jk / 81.219.217.* / 2005-11-01 13:54
Nie pozwolę na takie komentarze pod moim adresem!. Jakaś nierezolutna i bezczelna gówniara "asia" nie mając nic do powiedzenia powinna siedzieć cicho. Niech najpierw popracuje nad kulturą i własnymi szarymi komórkami a potem pisać publiczne wiadomości. Demokracja w waszym czyli PO wydaniu polega na opluwaniu przeciwników idiotycznymi tekstami. Gratuluje elektoratu.
lawenda / 83.23.67.* / 2005-10-28 22:20
Ma Pan rację -szkoda naszej nadziei. Poszłam na wybory z nadzieją na lepsze jutro, na lepszą przyszłość...z nadzieją...że wygra te wybory odpowiednia osoba, czyli Pan. Jestem rozczarowana i zawiedziona poziomem społeczeństwa. Nie rozumiem na co ludzie sie nabrali -"naprawmy przeszłość"... a co z przyszłością? Wierzyłam że Pan ją zmieni, a teraz? Minął prawie tydzień, a ja nie mogę się otrząsnąć, to jakiś horror. Nie wierzę że coś się zmieni w tym kraju, może za 5 lat, ale komu chce się czekać....Nie mam już nadziei...może się mile rozczaruję(?) ale wątpię
Jaco / 81.219.217.* / 2005-10-29 12:01
niestety ci co chcieli budować przyszłość nie potrafią zadbać o teraźniejszość ze skutkiem na przyszłość.
lawenda / 83.23.67.* / 2005-10-28 22:22
rany, ale skomentowałam ;) oczywiście miałam na myśli Pana Tuska, mówiąc że miałam nadzieję że wygra te wybory
pisowiec / 85.219.140.* / 2005-10-26 17:07
Panie Tusk swoimi zagrywkami już zginąłeś politycznie jak Krzaklewski, Miller, Oleksy, Wałęsa. Rób tak dalej , obrażaj się ,nic nie rób,nie bierz żadnego stanowiska, na pewno po roku już nikt nie będzie pamiętał że gdzięś tam startowałeś.
Namor / 213.238.86.* / 2005-10-26 19:11
Ty Pisowiec , jeśli się nie ma pojęcia o polityce to lepiej się nie wypowiadać, widzę że to racja że na Kaczyńskiego głosowały osoby bez jakiegokolwiek wykształcenia a Ty jesteś tego oczywistym dowodem ... ciemniaku.
TiTi / 83.24.39.* / 2005-10-29 03:27
Namor, miły człowieku, przeczytaj sobie poniższą wypowiedź, którą znalazłam dzisiaj i ją skopiowałam, bo jest niezwykle dobrze napisana. Ujmuje i nazywa rzecz po imieniu. Może to zrozumiesz, a jesli nie, to znaczy, że jesteś za bardzo wykształcony:"W Warszawie.Pan Kaczyński ma więcej zwolenników , niż może ci się w chorym śnie wydawać. Warszawa za jego kadencji zaczęła normalnieć , to widać , słychać , i czuć. I nie pomoże tutaj skowyt zrozpaczonej nienawiści bubków poprzednich samowolnych rządców. Ludzie , którzy chcą dojrzeć pozytywne zmiany - widzą je. I mam nadzieję , że w podobny sposób zaczną się zmiany w całym kraju. Zadanie jest bardzo trudne , bo oponenci tracą wiele. Już podzielono stołki i synekury , zewnętrzny kapitał zainwestował w "pewniaków" ogromne środki , i co ? Niewypał. Światli Europejczycy zostali z ręką w nocniku. Oddaliła się perspektywa całkowitego zagrabienia pozostałości naszego majątku , naszych ziem zachodnich i północnych. Całkowita klapa. Odbywało by się to oczywiście pod hasłami integracji europejskiej , tak , jak zaborcy integrowali nas ze sobą w latach niewoli. Nie trzeba mieć specjalnie bystrego spojrzenia , czy historycznego oczytania , aby to zauważyć. I szkoda , że tak wielu Polaków daje się nabrac na kłamliwe i zdradliwe słowa różnych farbowanych lisów. " Pozdrawiam
jk / 81.219.217.* / 2005-10-29 00:37
Ty POpaprańcu o polityce to najwyraźniej nie masz pojęcia. A o twoim wykształceniu świadczy twoja wypowiedź. Niestety takie patałachy jak ty nie maja nic do powiedzenia oprócz obrzucania błotem wyborców PIS. Najlepiej nie pisz nic na forum bo twoje wypowiedzi zaniżają poziom. Jesteś typowym wyborcą PO, który uważa się za inteligenta a potrafi tylko pisać obraźliwe teksty i opinie. Nie dziwi mnie to ponieważ wszyscy tacy jesteście. POprostu betony.
asia / 83.25.112.* / 2005-10-29 02:50
Zobacz ludziku co mówi cywilizowany świat, a nie siedzisz i piszesz pod zamówienie. I tak już nikogo nie przekonasz.
jk / 81.219.217.* / 2005-10-29 12:04
Asiu rusz głową a nie nabijaj sobie głowy hasełkami z telewizora.
Speed / 80.51.20.* / 2005-10-28 22:42
Stary dzięki za komentarz, dużo tego śmiecia na Onecie ale Twój to prawdziwa perła. Krystalicznie czysty, bez żadnych wtrąceń sympatyk PO, wróżę Ci świetlanną przyszłość. Pozdrawiam
Sabre / 83.238.1.* / 2005-10-26 16:29
Nie widzę szans dla PiS, jeśli chodzi o rząd mniejszościowy. SamaBrona i LPR (Liga Pana Rydzyka) już przebieraja nogami. Kompania braci nie będzie miała wyjścia, dokoptują ich do rządu. Co zreszta jest zgodne z życzeniem ojca dyrektora. Ciekaw jestem jak rynek zareaguje, gdy ministrem finansów zostanie Lepper, Giertych, urocza pani Anita z błyszczącymi oczami, lub ktoś inny z aktualnych gigantów myśli ekonomicznej ... . Jak zauważyłem, PiS chętnie odda ten stołek, podobnie jak w resorcie zdrowia.
pisowiec / 85.219.140.* / 2005-10-26 17:00
Wszyscy ,byle nie Hania z tą kwaśną miną i sepleniącym językiem. Po jakiemu ona gada? Ta pierwsza ekonomistka -dla Londynu.
sceptyk / 213.184.20.* / 2005-10-29 15:21
Jak widać po braciach demokracja to nie salon piekności każdy ma trawo wyborcze.
jb / 84.10.98.* / 2005-10-28 22:09
A po jakiemu Ty gadasz - nieuku jeden!
Bubu / 83.16.8.* / 2005-10-26 16:55
PiS nie może stworzyć rządu w kolacji z LPR i Samoobroną z tych samych powodow dla ktorych UW nie mogła rządzić z SLD - ich elektorat nie zaakceptuje takiego rozwiązania.

Przeczytaj tu - scenariusz 2
http://www.money.pl/forum/komentarz,1,72224,72225,25,0,sygnaly-dnia---kmarcinkiewicz-w-piatek-zostanie-podpisana-um.html#A0

Zatem przed nami rząd mniejszościowy. Zarówno PiS jak i PO stracą na tym gdyż wykazały iż nie potrafią się porozumieć. Więcej straci PO gdyż pozostanie w pamięci jako partia która odrzucała kolejne propozycje PiS. Największym beneficentem będzie SAMOOBRONA, zyska też SLD.
Swoją drogą PO skazuje się na marginalizację i będzie pozbawiona jakiegokolwiek wpływu na sytuację. Co gorsza będzie w opozycji głosować wspólnie z SLD - co to oznacza nie muszę dodawać. Nie wykluczone są także tarcia wewnątrz samej Platformy - wygrała opcja Tuska który będzie teraz poddawany coraz większym naciskom. Uznaję dzisiejsze zdarzenia za 3 porażkę Tuska. Nie zapominajmy że na jego potknięcie tylko czeka Rokita....
Ejk / 85.222.3.* / 2005-10-29 08:39
PO nie ma wyjścia jak nie wejdzie to straci, ale jeśli by weszła straci jeszcze więcej. Program PIS przerabiał już ojciec Adama Gierka i też mu nie wyszło. Widać takie to fatum. Jednak wsród mlodych wygrywa PO - jest nadzieja, że biologia pomoże za parę lat.
Aga / 83.26.171.* / 2005-10-28 23:10
Jakie propozycje PIS???czy mieli brać te ochłapy??? zastanów sie bubu zanim coś napiszesz. NIe widzisz, że PIS kręci i zmienia zdanie jak chorągiewka? Obiecuje a w zanadrzu i tak ma co innego.PO w swoim czasie będzie tryumfować, wszyscy to zobaczymy i ta mniej roztropna część Polaków już niedługo będzie żałować swojego "wyboru". Gratulować połowie Polakom (a raczej jednej czwartej)
aw / 217.98.20.* / 2005-11-02 15:27
Zapominasz o jednym droga Ago, że to PIS wygrał wybory i to PODWÓJNIE !
Czy Ty, gdybyś wygrała Miss Polonia , oddałabyś koronę i wszystkie nagrody, tej która byłaby druga ? Czy pozwoliłabyś, żeby Ta Druga wzięła te nagrody, które by ją interesowały a Tobie zostawiła "...ochłapy..." ?
Zapominasz, że żądania przedstawione przez liderów PO były BARDZO wygurowane.
Zdanie zmienia owszem - ale PO - to Politycy tej partii chcieli zawrzeć koalicję z PIS, ale mówili o tym głośno i wyraźnie do czasu, gdy znane były jedynie sondarze przedwyborcze.
Poza tym, prosze pamiętaj, gratujuląc Polakom ich "wyboru", że to właśnie Tacy Polacy utworzyli Solidarność i że Tacy Polacy walczyli o wolność i niezależność naszego kraju i że to właśnie Oni pozbawili władzy KOMUNĘ i dzięki Ich poświęciu możemy pisać i wygłaszać swoje poglądy POBLICZNIE.
bubu / 83.143.138.* / 2005-10-29 20:28
Jakie ochłapy? Stanowisko marszałka sejmu to ochłap? Poczytaj Konstytucję zajrzyj do regulaminów sejmowych a się zorientujesz jaką wielką władzę ma marszałek. Jeżeli ochlapami nazywasz też ministerstwa finansów, spraw zagranicznych, MON Urząd Komitetu IntegracjiEuropejsiej, łacznie 8 tek z 16 i to wsytuacji gdy PO przegrała wybry to nie ma o czym gadać. Przy okazji - Rokita stawiał warunek otrzymania wiekszej od PiS ilości tek.

Więcej napisałem tu:
http://www.money.pl/forum/komentarz,1,72988,72989,25,0,re-rokita-niech-kaczynski-przyzna-sie-do-bledu.html#A73001
baba / 84.10.43.* / 2005-10-27 10:34
1/ a kto się bedzie pytał elektoratu? już po wyborach i elektorat sie nie liczy ponieważ nie ma już nic do powiedzenia.
2/ wyjdzie na to, że odnowionemu SLD i PO będzie bardziej po drodze niż całej reszcie
3/ rokita nie może darowac ani tuskowi ani sobie samemu, ze wszystko przechodzi mu koło nosa, jest zbolały i juz pogrzebany za życia...
4/ tusk jest idealistą, a tacy nigdy nie wygrywają, zresztą on sam odpuścił w połowie swojej kampanii wyborczej, zwątpił że wygra a potem to już było widać ze ma dosyć wszystkiego i nie chce wygrać. a jak ktos nie chce to sie na niego nie głosuje i ludzie zagłosowali na kaczuchy
bubu / 83.143.138.* / 2005-10-29 20:45
Ad1 - jesteś w błędzie - wydłuż horyzont . Stracić elektorat łatwo - odzyskac trudno A kto to może przewidzieć kiedy będą najbliższe wybory. Zawsze warto mieć duże poparcie ten argunet w systemi demokratycznym jest jednym z najistotniejzych
Ad2 bliżej z dwóch przyczyn - po pierwsze PO nie będzie miała z kim tworzyć ewentualnej koalcji a po drugie mają zbieżna interesy (nie poglady) w sprawch "teczek".
Ad3 Rokita z pewnością ma chwile gorzkiej satysfakcji. Przypomne iż końcwce prezydencich zmagań praktycznie usunąl się w kąt. Jedną z pryczyn były zapewne niezgodności co do strategii dalszego prowadzenia kampanii. Wynik pokazał iz koncepcja ludzi Tuska zawiodła.
Ad4 Tusk okazał sie zbyt słabym politykiem i indywidualnością. Najbardzej zawiedli ludzie z jego otoczenia odpowiedzialni za kampanię.
Gdańszczanin / 83.142.176.* / 2005-10-29 23:00
Gratulacje Tusk - murem za Tobą stoimy i kaczorów się nie boimy Ptasia Grypa i durna ich polityka ich samych powykańcza
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy