Forum Forum emerytalneOFE

Tusk o OFE: Ustawa nie jest po to, żeby dawać klubom satysfakcję

Tusk o OFE: Ustawa nie jest po to, żeby dawać klubom satysfakcję

Wyświetlaj:
eme / 77.254.186.* / 2011-03-31 19:15
WłASNIE DONEK. Ustawa jest p to żeby zabrac i zapełnić puste koryto. A tak na marginesie to kiedy dymisja?? Chyba juz czas!!
oborowy / 79.185.87.* / 2011-03-28 13:47
Donald tworzy wszystkie ustawy,aby zabierać.

A trzy lata temu mówil,ze bedzie dawał.

wszystko malował w rózowych kolorach. Pózniej malował na zielono, a okazuje się,ze jest szaro, lub czarno.
ja123456ja / 83.6.130.* / 2011-03-26 22:39
JOLANTA FEDAK: "...kilkanaście milionów ZŁOTY" mamy nową walutę? czy może uwolniła swój polski od gramatyki?
oborowy / 79.185.103.* / 2011-03-26 18:43
Takie ustawy sie tworzy PO to,aby dobrze było dla Ferajny.
politolog / 178.37.22.* / 2011-03-26 16:04
system emerytalny to najlepszy sposób na legalne okradanie obywateli przez panstwo. Moi rodzice gdyby odkładali składke na konto w banku uzbieralilby pewnie około miliona pln a zarabiali przecietnie albo ponizej sredniej krajowej. Na koncie mieliby milion nie wliczając kapitalizacji. Teraz nie maja tej kaski a na emeryturze nie wiadomo ile odbiorą z tych wypracowanych pieniedzy. Masa składek idzie na utrzymywanie aparatu panstwowego który jest nieefektywny. Polska z nadmierną biurokracją zaczyna przypominac psa który zjada swój wlasny ogon
man13 / 2011-03-26 15:55 / Tysiącznik na forum
… Jak do władzy w III RP dojdą liberałowie!
oborowy / 79.185.103.* / 2011-03-26 18:45
Neonowki są szkodliwe dla srodowiska.
dgen / 2011-03-26 15:29 / Tysiącznik na forum
jeżeli tusk chciał zwiększyć efektywnośc OFE to mógł za pomocą jednego rozporządzenia zmniejszyć prowizje do 1 %, o połowę zmniejszyć pobierane opłaty za zarzadzania i zmienić limity inwestycyjne.
Ale przecież nie o to chodziło....
Dziwią mnie niektóre poniższe wpisy , zakładam, że młodych ludzi, którzy nie zauważyli, że (kiedyś) liberalna partia właśnie upaństwawia kolejną dzidzinę zycia obywateli - ststem emerytalny. Idea sprzed 12 lat mówiła o stopniowym odchodzeniu od dominującej roli państwa w tym względzie. Po drugie, dlaczego ci "młodzi.../" tak ławtwo akceptuja fakt, że skłądki pochodzące z ich ciężko zarobionych pieniędzy idą właśnie na wypłaty emerytur mundurowych, wcześniejszych, uprzywilejowanych. Dlaczego nie pytaja premiera, z czego będą wypłacane ich emerytury za 30 lat. Wystarczy im zapewnienie, że w ZUSie będą mieli swoje konto z tzw. "zapisem księgowym". Jeżeli tak myślący młodzi, mają być przyszłością naszego kraju to biada nam.
Po trzecie , w całej dyskusji premier nie mówi, że klasyczna piramida finansowa (ZUS), która właśnie reanimuje, z prostych względów nie ma racji bytu. Z powodów choćby demograficznych. Nawet gimnazjalista potrafi wyliczyć, że za 20 lat - nawet jak którys z przyszłych rządów za bierze całą skłądkę z OFE to i tak w ZUSie braknie pieniędzy na wypłaty bieżących świadczeń - a zadłużenie będzie narastać. Ale to będzie dopiero za 20 lat............Wtedy pan premier będzie kończył swoją karierę na unjnej synekurze a "młodzi" będę przekonani, że te wszystkie kłopoty to wina kaczyńskiego.
laweta / 89.77.206.* / 2011-03-26 20:43
Słodki lep propagandy lobbystów OFE, którym odcięto pompowanie gigantycznej kasy za nic nie robienie. Oj, poleżałoby sie pod palmami, za cudzą kaskę, co?
oborowy / 79.185.103.* / 2011-03-26 18:47
Jemu nie chodzilo o skuteczność OFE. On to ma w Nosie.
Ferajnie brakowalo kasy i trzeba bylo zrobić SKOK.
laweta / 89.77.206.* / 2011-03-26 20:39
Oborowy, nie obraź się, może Twoje miejsce jest rzeczywiście bardziej w oborze, bo tu jednak wymagania są trochę większe odnosnie szarych komórek! Załapujesz?
oborowy / 79.185.91.* / 2011-03-27 13:25
Laweta tez ma inne przeznaczenie.

Sluchaj Snobie.
Kondonek nie obniżył kosztow Pobieranych przez OFE.

A cały czas partia Oszustow mowiła ,ze są drogie.

Koszty Pobierane przez OFE POzostały bez zmian.


Według Parti Oszustow to ludzie pracy zadłuzaja Polskę.

Jakby tych pracujacych było mniej, to i Wincent miałby mniej Doplacać do OFE???

Dlatego tez pewno bezrobocie PO tym rozPOznaniu wzrosło, aby nie doplacać do OFE.

jestes tepem cembałem. Ty wogóle nie masz szarych komórek.

Masz tan nawalone i zaszyte.
laweta / 195.117.255.* / 2011-03-28 14:49
oborowy, wyjaśnij mi sekret Twojej nadaktywności. Dlaczego za każdym razem piszesz z innego komputera? Na to wskazują tzw. nr. IP ! Może Was jest cała wataha oborowych?
oborowy / 79.185.87.* / 2011-03-28 16:48
Bo ja jestem na POdsłuchu i musze tak robić
obserwator2 / 195.69.83.* / 2011-03-27 13:07
laweta, skoro wymagania wobec szarych komórek są większe, to dlaczego się wypowiadasz skoro ich nie spełniasz a poza tym obrażasz oborowego?
Ja jestem zwykłym obywatelem i to co zrobił "nie"rząd uważam za sprzeczne z moimi zasadami. Zostałem przez tę bandę okradziony.
laweta / 195.117.255.* / 2011-03-28 15:13
Jak byś miał więcej szarych komórek, to bez trudu zorientowałbyś się, że złodziejem jest ten, kto najgłośniej woła "łapaj złodzieja", czyli OFE! Tak, w ogóle, to nie zazdroszczę oborowym, politologom i obserwatorom brudnej roboty obsmarowywania rządu! Liczba mnoga nieprzypadkowa. Zobaczcie z ilu adresów IP korzysta oborowy! Jak on to robi? No chyba, ze robicie to na zlecenie OFE? I wtedy wszystko jasne! Bo ja nie robię na zlecenie rządu, tylko ze zdrowego rozsądku i jednak troski o kraj i budżet. Myślę, że też to miała na myśli minister Fedak inicjując te zmiany! Zauważcie, że Fedak to nie ekonomistka! I co ekonomiści, czerwienicie się, bo powinniście!
oborowy / 79.185.102.* / 2011-03-31 19:50
Ty durniu. Klienci Ofe tez sa Lobbystami. też im Ofe zaplaciły

PiS i Jaroslaw Kaczynski też dostały według tych wierszyków, które tu głossisz.

Wiesz Laweta.

za Komuny Media krzyczały; USA i stonka
zaa POst Komuny, Pomedia krzczą Kaczynnki i biedronka.


Komuna też robila z troski O kraj. Nawet strzelała i rozjeżdzała czolgami.

Ten który wydawal rozkazy. dziś jest zapraszany przez Namiestnika.

mieści Ci sie to w Pale, czy nie. To są FAKTY.

I to jest Ta obecna Władza. TyPOwa POstKomuna. Jak widzisz zmienili sie tylko stolkami.
laweta / 89.77.206.* / 2011-03-26 15:06
Pan Premier wykonał dobrze zadanie ukrócenia lobby OFE, do którego żaden inny się nawet nie przymierzył, woląc szukać korupcji tam gdzie jej w zasadzie nie było. Ludzie obecnie uważają, że emerytury po zmianach mogą być niższe, ale to kolejna manipulacja lobbystów OFE. Taki wynik odczytywałbym jako wyraz ogólnego sceptycyzmu Polaków, gdyż nic nie wskazuje, aby te zmiany spowodowały obniżenie emerytur. Nawet bez trudu można założyć, że emerytury wzrosną z powodu lepszej kondycji budżetu po zmianach. Również emerytury z OFE od tej kondycji są ściśle uzależnione, gdyż OFE mają głównie walory w postaci obligacji rządowych, które budżet będzie musiał kiedyś wykupić, a obecnie co roku płaci kilkanaście mld samych odsetek. I to ma być zasłuzony zysk świetnie opłacanych specjalistów OFE! Wstyd! Nie bez znaczenia jest też znaczne ukrócenie kosztów OFE, co spowoduje, że znacznie mniej pienięzy pójdzie na rozkusz, czyli do przysłowiowego Żyda. Może stąd taki jazgod czynią wszelkiej maści lobbyści OFE, gdyż OFE przejadło już od 13 do 19 mld zł naszych składek i ma apetyt na więcej, znacznie więcej. Różnica pochodzi z różnej metody ich liczenia, w pierwszym przypadku nominalnej, w drugim waloryzowanej w stosunku do wzrostu PKB, jak wyilczył poseł Łopata (PSL).
Leser1983 / 212.106.23.* / 2011-03-26 17:43
laweta nie wiem czy wiesz ale nasze emerytury za 30 lat z ZUSu będą się kształtowały w wysokości 420-1600 PLN z zaznaczeniem, że żeby wziąść 1600 złotych trzeba będzie przez okres 10 lat zarabiać nieco ponad 8000netto dla średniego polaka, która zarabia około 2000 taka emerytura to 620 złotych (o ilie ZUS nie zbankrutuje przez 30 lat) a OFE są po to, żeby generować zyski ze składki przekazywanej do OFE i ten zysk to będzie dodatek do tej śmiesznej emerytury z ZUSu czyli im więcej OFE zarobią pieniędzy tym ta emerytura będzie wyższa a jak nasi posłowie zabiorą składke do Zusu to OFE ma mniej kasy (naszej emerytury), którą może pomnożyć i tym samym emerytura będzie mniejsza
laweta / 89.77.206.* / 2011-03-26 20:36
Leser, to bardzo uproszczony pogląd. W rzeczywistości jasne jest dla każdego, ze obecny system za kilka lat całkowicie pogrążyłby budżet, a więc i wypłaty z OFE w części obligacyjnej przynajmnie, ale pewnie i akcyjnej, bo krach budzetu spowodowałby i krach na giełdzie. Ja wogóle zdumiony jestem jak prosto zrobić Polaków w bambuko. Kompletny analfabetyzm ekonomiczny. Czy po prosto wiecie, że system OFE finansowany z deficytu budżetowego jest kompletnie bez sensu! Tak jest, jeśli zakute łby tego nie rozumieją, to niech przyjmą to na wiarę, bo inaczek zdechną z głodu. Pradziwymi beneficjentami OFE są ich udziałowcy i ich lobbyści! Jasne!
Wierzbno / 89.72.111.* / 2011-03-26 15:33
laweta ty naprawdę wierzysz w ZUS ?
oborowy / 79.185.91.* / 2011-03-27 19:43
NO to od Boga bedziesz mial Emeryturę.

A rudemu Donkowi wierzysz???
obserwator2 / 195.69.83.* / 2011-03-27 13:14
laweta, bardzo proszę: oszczędź nam swoich poglądów i nie pisz już więcej na ten temat...
laweta / 195.117.255.* / 2011-03-31 15:32
Dobrze, więc muszę zacytować prof. Oręziak z SGH:
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/kraj/news/z-zus-i-ofe-i-tak-nic-nie-dostaniemy,1612268,4200
mapoja / 83.10.82.* / 2011-03-26 15:04
"pokonaśmy pewien etap, zrobiliśmy trudną rzecz"- ależ zrobiłeś najłatwiejszą rzecz Tusku, gotowe pieniądze przejąleś na reperowanie budżetu , bez wymyślania żadnych innych reform, - brak czasu prawda?
Najłatwiej zabrać piniądze , ktore są odkładane na emerytury, fikcyjnie dopisywać liczby w zusie- na konto emerytów ,a co będzie za 20, 30 lat - niech się martwią następni , takie rządzenie to ja mam w d...
politolog / 178.37.22.* / 2011-03-26 13:04
liberałowie-aferałowie od 20 lat KLD=UW=PO tylko szyld potrafią zmieniać
Obama = terrorysta / 77.237.3.* / 2011-03-26 13:04
I jest kolejny cud tuska ruska, odbierając mi kasę może mnie teraz zadłużyć na kolejne dziesiątki tysięcy, tylko z czego ja to oddam. Na starość będzie wybór jeść lub sprzedawać ziemię chińczykom za długi, a może obronimy się dzięki wojsku - nie co ja gadam jakie wojsko, oddamy ziemię i pujdziemy w jasyr.
tade / 83.2.33.* / 2011-03-26 12:30
Nikt o tym nie mówi
ta ustawa ma dać nowe miejsca pracy
dobrze płatne w Zakładzie Utylizacji Starców.
To co ukradną z OFE natychmiast ZUS spożytkuje na własne potrzeby.
http://dobrowspolne.4w3.pl / 89.77.175.* / 2011-03-26 12:24
O czym ty mówisz ??!!! o sercu !!!!
Skala nieprawości i zła przekracza wszelkie granice.
Historia wydaje sprawiedliwe wyroki, jeżeli nawet nie czynią tego sądy.
paulbociek / 2011-03-26 12:22 / Bywalec forum
To prawda: "Ustawa nie jest po to, żeby dawać klubom satysfakcję" ale dotyczy to również PO i PSL!!! Ustawy nie mają służyć celom doraźnym a o tym najwyraźniej POPSL zapomniał. Przez 3 lata zbijali bąki to teraz trzeba skądś kasę wyhaczyć. Trudniej jest zaoszczędzić za to łatwiej komuś zabrać.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy