Forum Forum emerytalneOFE

Tusk o OFE: Ustawa nie jest po to, żeby dawać klubom satysfakcję

Tusk o OFE: Ustawa nie jest po to, żeby dawać klubom satysfakcję

Wyświetlaj:
sceptyk / 2011-03-26 11:51 / Tysiącznik na forum
Mam nadzieję złodzieju, że ten kamień z serca spadnie ci prosto na odcisk.
sceptyk / 2011-03-26 11:54 / Tysiącznik na forum
PS.
Co teraz nam ukradniesz???????????
Bolszewia spod znaku Platformy Obywatelskiej i tuskowniarstwa jest okrutniejsza i bardziej bezwzględna niż ta z 1944.

Młodzi, wykształceni z dużych miast: to WAS ten bandzior okradł najbardziej! Pamiętajcie o tym. Mohery wymrą w sposób naturalny, a wam na starość Tusk i jego bandycka kompania zaproponuje PAVULON.
paulbociek / 2011-03-26 11:45 / Bywalec forum
Mam nadzieję, że na nogę, i że będzie długo bolało.
POLSKA: Kraj dla EMERYTÓW / 217.153.161.* / 2011-03-26 11:43
POLSKA: Kraj dla EMERYTÓW
Józio z Róskiej Bódy / 83.29.12.* / 2011-03-26 11:14
ZDROWIE wasze w MORDY NASZE - arystokracja z Róskiej Bódy fetuje KOLEJNY SUKCES - za kasiorke zdoyta bandziorskim skokiem na kasę - już tylko głópcy się kopią z trendem - wio koniku , hulaj dusza piekła nie ma, przepijemy naszej babci domek cały, domek cały, hej...góralu czy ci nie żal --- wio koniku, na platformie jadem ...
Niezadowolony 1 / 88.135.162.* / 2011-03-26 10:46
Kamień powinien spaść mu na głowę.
Taki 4-tonowy.
Adas3212 / 188.28.230.* / 2011-03-26 11:09
A tyle ludzi za niego by się pobiło - człowiek sobie wrogów narobił gdy od początku mówił, że ten człowiek to poracha - ale cóż teraz gdy vacik większy OFE wyschnie + kilka innych niespodzianek po kieszeni to pójdziemy po rozum do głowy. Polak mądry po szkodzie - tacy już jesteśmy - takie troszkę matołki.
skubidubi / 89.76.115.* / 2011-03-26 10:28
Jeżeli kamień spadł z serce premierowi dlatego, że przestajemy oszczędzać na emeryturę, to dopiero będzie euforia kiedy przyjdzie mu skonfiskować to co już zostało odłożone.
szkoda gadać / 195.69.83.* / 2011-03-26 10:27
nic, tylko łobuz i złodziej, a gdy końcu większa część narodu zmądrzeje to patrzeć jak skończy na śmietniku...
żenua / 83.25.101.* / 2011-03-26 09:52
Wspaniałe osiągnięcie. Żeby nie powiedziec CUD.

To jest dorobek plaformy. Sprzedaż państwoego majątku za 38 mld, dziuuuuuura bużetowa na ponad 50 mld i Skok na nasze pienidze. no i Vat + inflacja ponad 4%.

W ZUSie też leje się szmpan i odpalili cygara.

ZA takie zarządzanie Państwem spotka was kara.
arch / 2011-03-26 10:47 / Tysiącznik na forum
Poznaliśmy sekret medialnego sukcesu PO. Stoi za nim tajna instrukcja firmowana nazwiskiem szefa MSWiA Grzegorza Schetyny. Wynika z niej, że polecił on działaczom młodzieżówki wpisywać na internetowych forach pozytywne komentarze o Platformie - czytamy w "Fakcie".
Gazeta dotarła do informacji o tworzeniu przez Młodych Demokratów grup ds. monitoringu internetu. Dziennikarze podali się za młodych działaczy partii i zadzwonili do koordynującego akcję Dariusza Słodkowskiego. To zastępca sekretarza generalnego młodzieżówki Platformy. Szczegółowe informacje obiecał wysłać pocztą elektroniczną. I wysłał. "Młodzi Demokraci, sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna zwrócił się do nas z prośbą o utworzenie grupy ds. monitoringu sieci. Nie muszę chyba tłumaczyć jak wiele dla Stowarzyszenia znaczy prośba z tej strony” – czytamy w instrukcji, którą dostaliśmy.
Dalej padają szczegóły: „Praca grupy miałaby polegać na dodawaniu na kilkunastu największych polskich portalach (WP, Onet, Gazeta, Dziennik, Interia) komentarzy życzliwych PO”. Działacze mieliby na to poświęcić nie więcej niż 30 minut dziennie. A na koniec prośba o zachowanie najwyższego stopnia dyskrecji...
Adas3212 / 188.28.230.* / 2011-03-26 10:55
Dopiero teraz się o tym doeidziałęś/aś - na jakim ty świecie żyjesz? Master of puppets makes sure your life will get better for sure;)
maklak / 83.25.101.* / 2011-03-26 09:44
Gnida.
dgen / 2011-03-26 09:43 / Tysiącznik na forum
nie dziwię się radości premiera - właśnie zapewnił sobie 4-5 lat bezpiecznego finansowania dalszego "nicnierobienia".
A POtem ? potem on i jego kolesie wyladuja na ciepłych posadkach w brukseli, niektórzy zmęczeni praca wrócą na florydzkie pola golfowe.
A my ? my, nasze dzieci i wnuki, będziemy sprzątać ten syf jakieś 150 lat
Tomi88 / 83.8.109.* / 2011-03-26 09:23
Wyschło źrodełko zasilające spekulantów / tzw. inwestorów/. I bardzo dobrze.
antek777 / 83.22.164.* / 2011-03-26 12:41
nie wiem czy wiesz ale jak jest krach to spekulanci tez zarabiają pieniadze i to duże.
paulbociek / 2011-03-26 11:52 / Bywalec forum
Czyli również twoje głupku. Jeśli należysz do OFE to właśnie jesteś takim inwestorem czy Ci się podoba czy nie!!!!
regular citizen / 89.191.167.* / 2011-03-26 08:26
przydałaby sie inicjatywa obywatelska co by odrzucic te zapędy na kasę jaką odkładamy na stare lata. Nie chce sie im reformowac kraju, to niech nie ida na łatwizne.
Elendir / 2011-03-26 07:38 / Łowca czarownic

- W tej sytuacji odcięcie poważnej ilości kapitału z giełdy musi negatywnie wpłynąć na sytuację na parkiecie, to nie ulega wątpliwości. Jeśli chodzi o sytuację na rynku walutowym, nie sądzę, żeby te głosowania miały jakieś znaczenie - mówi Peterlik.

W wypowiedziach niektórych "ekspertów" widać ewidentny lobbing. Ustawa nie zmniejszy środków które są już na giełdzie tylko ich ewentualny dopływ. Może to też urealni ceny giełdowe i następny krach nie będzie tak spektakularny?
paulbociek / 2011-03-26 12:07 / Bywalec forum
Ty, "Łowca" - naiwności wielka!!! Przecież to nie ukróci spekulacji tylko ją powiększy. OFE chociaż trochę stabilizowały giełdę bo inwestowały na bardzo długi okres (nie kupowały akcji na miesiąc czy dwa tylko na długie lata). Za to 'w wypowiedzi innych "ekspertów" widać ewidentny lobbing' tylko w drugą stronę. To już prawie tak jak w reklamach - niby eksperci chwalą to za co im się zapłaci.
Elendir / 2011-03-27 08:11 / Łowca czarownic
Od czego zależy cena akcji na giełdzie? Od ich fundamentalnej wartości, czy od tego ile kupujący będą mogli za nie zapłacić? Jakbyś wpuścił na giełdę nagle 2 razy więcej pieniędzy to jak myślisz, ceny by podskoczyły? A czy oznaczałoby to realny wzrost wartości akcji?

Zawsze w końcu przychodzi kryzys i czyści nadwyżki kapitału na giełdzie. Zmienia się tylko właściciel pieniędzy...
niewolnik / 87.139.103.* / 2011-03-26 12:47
Nie rozumiesz zasad przewałek jakie toczą się na giełdzie. Jeśli masz swoje fundusze na giełdzie i zarządzasz pośrednio cudzymi(OFE), które fundusze przynosić będą zawsze zyski, a które będą mogły je wykazać.
Kto inwestuje czy gra na giełdzie wie o co chodzi.
Nieoczekiwane wzrosty, spadki bez uzasadnienia, podciąganie, jakby ktoś się z czymś spóźnił. To fakty.
Wszedłem na giełdę kiedy była na szczycie i pomimo tego, że jest ledwie w połowie drogi powrotnej podwoiłem swój kapitał. Czy myślisz, że bylem i będę zwolennikiem, żeby ktoś (obojętnie czy ZUS czy OFE) zarządzał moją kasą?
paulbociek / 2011-03-26 13:08 / Bywalec forum
Wątpię abyś ty był twórcą tych "przewałek". Gratuluję wyniku inwestycyjnego. Ale to nie zmienia faktu, że ponad 90% społeczeństwa nie zna się na rynkach finansowych. Po to są fundusze inwestycyjne -zwłaszcza te z ruchomym zakresem alokacji kapitału (też OFE) - żeby ci , którzy się nie znają mogli mieć jakiś udział w zysku z giełdy. Zwróć uwagę, że nie jesteś jedyny, który odrobił straty z kryzysu. OFE też już odrobiły straty z kryzysu (jeden na 14 OFE ma jeszcze ~2,5% do odrobienia). Że nie radzą sobie tak jak Ty to chyba nic dziwnego - mają kaganiec inwestycyjny narzucony. Należy więc system poprawiać a nie psuć.

Kto inwestuje czy gra na giełdzie wie o co chodzi.

No chyba nie wszyscy. Przypomnij sobie ilu ludzi straciło bo nie wiedzieli...
niewolnik / 89.204.137.* / 2011-03-26 18:26
Dziękuję i na marginesie powiem, że obecne ryzyko pozostawiam szczęściarzom albo nędzarzom. Czas pokaże, ja w akcjach ryzykuję zaledwie 1% łącznych inwestycji. A propo przechwałek, taki tam śmieszny test w BZcie wypełniałem, przy otwieraniu RM, który w swoich komputrowych analizach ocenił mnie jako totalnego laika i gdybym się tym sugerował lepiej byłoby mi oddać kasę na lokatę, żeby ją inflacja zeżarła.
Natomiast, co do inwestowania przez fundusze, zgadzam się z tobą, zdecydowanie lepiej, kiedy robią to profesjonaliści, pod jednym wszak warunkiem, że nie są one przymusowe, że wybieram w wolnej ofercie, że jeżeli już wybrałem, mogę też przyjść do biura doradcy i zadecydować odmiennie od jego punktu widzenia. Czasami z boku widzi się sprawy inaczej.
Mówisz: "mają kaganiec inwestycyjny narzucony" i o to chodzi, żeby walczyć o jego zdjęcie. O pobudkę, że do przymusowego zakupu obligacji nie potrzeba pośredników za 10% prowizji (7% wejście, 3%wyjście). Czym innym jest przesuwanie ryzyka z akcji na obligacje, co sam stosuję, kiedy zaczyna być zbyt "duszno", a czym innym wspomniany przymus.
Ściemnianie ludzi, że to są ich inwestycje, jest kłamstwem i było od początku ukartowane, żeby przekonać do przyjęcia reformy w 1999 roku. Wyok SN z 2008r wyraźnie o tym mówi, wniosek pieniądze są społeczne. Niezrealizownie, żadnych z założeń wyznaczonych - kolejne grzechy wszystkich socjalistycznych rządów, to były gwoździe do trumny, którą dzisiaj niesiemy dalej.
Byłem za reformą dającą wolność a nie inne zniewolenie. O 90% społeczeństwa się nie martwię, nie jestem zbawcą świata. Za takich zbawców uważali się Lenin, Stalin, Hitler, G.Bush, Obama i nasi Bugaje, Buzki, Millery, Kaczyńskie, Tuskie i cała ferajna. Jak im to wychodzi widać gołym okiem.
Czy jestem zatem egoistą, może i tak, ale nie potrzebuję pomocy państwa, żeby się leczyć, uczyć, pracować, potrzebuję od państwa jedynie, żeby stało na straży bezpieczeństwa i poszanowania prawa, a nie jakiejś "sprawiedliwości społecznej", gdzie najpierw bezrobotnemu z zasiłku pobiera się podatek po to by mu oddać w MOPSie, bo na jedzenie dla rodziny mu brakuje.

Natomiast powyżej chciałem zwrócić uwagę na spekulacyjną działalność kapitału WujaSama, przez którą społeczne pieniądze do dzisiaj nie odrobiły strat. Nawet niektórzy wytrawni gracze nie dostrzegą spraw, dopóki nie przeczytają historii Stanów Zjednoczonych i nie zaczną łączyć wydarzeń i skutków. To nie jest czysta gra panowie, to jest wolna amerykanka i nie ma później nic do powiedzenia ten, który nic nie ma. Jeszcze raz obejrzyj sobie film "Nieoczekiwana zmiana miejsc" ale okiem obserwatora a nie kibola.
Jaka inwestycja na przestrzeni ostatnich 10-lat przynosi najwyższy zwrot? Sprawdź, już tam jestem.
Pozdrawiam
niewolnik / 89.204.137.* / 2011-03-26 18:39
PS.
Przeciwny jestem działaniom (nie)rządu Tuska. Wszystko czego się dotknie spieprzy. Tak samo w sprawie OFE, uważam, że nie łamie się umów jednostronnie.
Prawo jest w Polsce ścierką do wycierania brudnych naczyń, powszechnie ignorowane od góry do dołu.
Dlaczego? Bo jest pisane na kolanie pod dyktando kolejnych grup interesów. A praprzyczyną tego bałaganu jest nasza konstytucja.
Elendir / 2011-03-27 08:06 / Łowca czarownic

Wszystko czego się dotknie spieprzy.

Jeśli już krytykować, to mógłbyś trochę bardziej merytorycznie?

Tak samo w sprawie OFE, uważam, że nie łamie się umów jednostronnie.

Czy jakaś umowa została złamana jednostronnie?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy