Forum Polityka, aktualnościPolityka

Tusk: Picheta wyrzucony z PO

Tusk: Picheta wyrzucony z PO

Money.pl / 2007-10-17 08:59
Komentarze do wiadomości: Tusk: Picheta wyrzucony z PO.
Wyświetlaj:
Tusek booster / 89.78.10.* / 2007-10-17 22:06
* Jabłuszek czy gruszek?
Stoi Tusk przy straganie i myśli: Czemu te jabłka takie drogie?! - To może gruszek szanownemu panu zważyć? Na wiosnę mróz był i kwiatki jabłoni zmroził, dlatego jabłka podrożały - tłumaczy sprzedawca. Che, che, komu pan ciemnotę wciska! To przez Kaczyńskich ceny rosną. - Proszę szanownego pana, dziś już nie ma cen regulowanych. Rząd już dawno nie ustala cen żywności, mamy demokrację przecież - sprzedawca próbuje przekonywać Tuska. Daremnie! - Mleko drożeje, cukier drożeje, premier się nie wytłumaczy. - Oho, proszę szanownego pana, drożeje, bo komuchy tak "kwoty" wynegocjowały. A jak czegoś mało na rynku, to drożeje, nie? Był pan szanowny za Unią czy nie był? - No, za Unią byłem, ale dlatego, żeby młodzież mogła do pracy za granicę wyjeżdżać. - A teraz Pan mówi, że ich będzie do powrotu namawiał? - dziwi się sprzedawca. Co, będzie mnie pan tu swojej polityki uczył? Dyplomatołek jeden! - wrzasnął Donald Tusk i zakończył debatę na straganie w dzień targowy.
Tusek booster / 89.78.10.* / 2007-10-17 20:40
Czyzby zapobiiegawczo to zrobil Tusek, obawiajac sie nastepnej, smierdzadzej sprawy w PO?
marek 19.53 / 83.24.20.* / 2007-10-17 22:32
W całej historii komuny nigdy nie skazano członka partii. Zawsze najpierw wywalano go z partii jeżeli sprawie nie dawało się łba ukręcić.. W ten prosty sposób partia była czysta.
ferdek kiepściutki / 79.187.37.* / 2007-10-17 13:10
no sprawa załatwiona.
hehe
fermentos amigos / 79.187.37.* / 2007-10-17 11:40
a składki zapłacił ?
~Kris / 2007-10-17 11:37 / Tysiącznik na forum)
... Wasze prawa też, drodzy wyborcy PIS.

Pamiętajcie kładąc się spać, że domniemanie niewinności już nie obowiązuje.
Jeśli pozwolicie deptać prawa innych Polaków, to prędzej czy później Wasze prawa też zostaną zdeptane.
Byc może to ostatnia szansa, żeby zatrzymać to zło. Dziś jeszcze możecie wybierać.
tankred / 83.21.201.* / 2007-10-18 19:00
A gdzie jest moneta z łapówki? w kasie wyborczej PO?
marek 19.53 / 83.24.35.* / 2007-10-17 15:09
Czy Tusk nie złamał przypadkiem konstytucji wywalając ich z PO ? Nie zastosował zasady domniemania niewinności.

Proszę być pewnym, że wybrałem. Mam dość macherków i kręcenia lodów.
Elendir / 2007-10-17 17:37 / Łowca czarownic

Czy Tusk nie złamał przypadkiem konstytucji wywalając ich z PO ? Nie zastosował zasady domniemania niewinności.

Zapisując się do organizacji w tym i partii takiej jak PO, osoba akceptuje rządzące w niej zasady w tym i to że może być wydalona bez wyroku sądu na podstawie arbitralnej decyzji jej władz.

Na prawdę nie widzisz różnicy czy tylko PiSzesz by PiSać?
marek 19.53 / 83.24.20.* / 2007-10-17 22:56
To z demokratycznej partii, bez żadnego postępowania, na podstawie oszczerstwa stalinowsko-gestapowskiego aparatczyka gorszego od Kiszczaka wywala się wiernych członków bez żadnego postępowania wyjaśniającego.? Zasady domniemania niewinności w Partii nie funkcjonują?

reakcja Pichety na wynurzenia posłanki Beaty Sawickiej nie była zadowalająca.

To wystarcza ?

A wypowiedź Tuska: Picheta po rozmowie z Sawicką powinien zawiadomić władze Partii a może i prokuraturę.
W tej właśnie kolejności. Najpierw Partię
Czy uprawnione jest domniemanie, że najpierw Partię - bo może dałoby się sprawę zamieść pod dywan ? Ostrzec Sawicką? Burmistrza? Bo interes Partii ponad wszystko.

Czy zwrócił Pan uwagę kogo przepraszała Sawicka - rodzinę, Partię, Tuska.
P.S. Oczywiście widzę pewną różnicę. Partia wodzowska wywaliła Pichetę wyłącznie dla potrzeb swojej kampanii wyborczej.
A PiSzę by prowokować dyskusję i myślenie, bo niektórym się nieźle POprzewracało, POdsufitki się POodklejały.
Elendir / 2007-10-17 23:33 / Łowca czarownic
Kogo nazywasz stalinowsko-gestapowskim aparatczykiem? Miałbyś odwagę to powtórzyć publicznie? Raczej wątpię. I może przypomnij sobie co oznacza zasada domniemania niewinności, bo chyba ją nie w pełni rozumiesz. Może boli Was, że Picheta miał być bohaterem następnej prezentacji CBA, a tu taki klops...
Ale cieszę się że potwierdziłeś że korupcyjna propozycja z pewnością spotkała by się z przeciwdziałaniem ze strony władz PO.
no name / 194.242.62.* / 2007-10-17 15:20

Mam dość macherków i kręcenia lodów

...żegnamy macherki, witamy moherki, tego drugie nie będę krytykował skoro pan Marek tak lubi... cóż, o gustach podobno się nie dyskutuje.
beretos&moheros / 79.187.37.* / 2007-10-17 13:12
jak bym słyszał posła Kalisza. Śpij ty spokojnie LiD czuwa.
el commendante / 79.187.37.* / 2007-10-17 10:48
ZOZ na Ochocie stoi na dobrej działce. moze platformie przyda sie ta informacja do reformy służby zdrowia.
jaro67 / 2007-10-17 11:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
he he super info
tylko UPR dość KLD w sejmie i mediach
Wapniak / 83.28.147.* / 2007-10-17 10:41
Hola Panowie, bo braknie Wam pieniędzy na tzw. cele partyjne... Ktoś musi orać...
Elendir / 2007-10-17 10:29 / Łowca czarownic
Sprawa Sawickiej myślę że dobrze tłumaczy dlaczego Kaczyńskiemu tak bardzo zależało żeby debatować z Tuskiem przed poniedziałkowym terminem debaty Kwaśniewski-Tusk.

Kaczyński dobrze wiedział, co Tusk by z nim zrobił podczas publicznej debaty po ogłoszeniu tego typu rewelacji. A tak mógł się najpierw przekonać jak będzie stał w sondażach, i czy zagranie z CBA jest konieczne, czy też nie. I mieć ostatnie słowo.
alonso / 79.187.37.* / 2007-10-17 10:25
Tusku "TO" siedzi w waszych głowach.
Liberał to taki polityk, który z uśmiechem odbiera dziciom cukierki.
Jak wysyłaleś kartki do wyborców w kampanii prezydenckiej chwaliłeś się że prowadzisz fundacje pomagającą dziciom, Dar gdańska, fajnie tylko juz ja zlikwidowłaś 4 miesiące wcześniej, juz jej fizycznie nie było a ty sie tym chwaliłes że jest. Przenisłes prawa autorskie do albumu na Millenium Media a fundacja padła za długi. Tyle.
"mi nie płaca za mówienie prawdy, prawda nie jest cnotą itd..."
dość
good bye
statement / 213.158.197.* / 2007-10-17 10:11
A JESZCZE WCZORAJ KOMOROWSKI BEZCZELNIE SUGEROWAŁ, ŻE SAWICKA JEST OFIARĄ
KACZYSTOWSKIEGO REŻIMU. A HIPOKRYTA
GRAŚ ZABLOKOWAŁ ZEBRANIE SEJMOWEJ
KOMISJI DS SŁUŻB SPECJALNYCH W
JEJ SPRAWIE. (A W SPRAWIE KACZMARKA
TEN PO-WSKI BEZCZEL SAM ROBIŁ PRZECIEKI
DO PRASY O RZEKOMEJ SECURITATE I STASI)

Dwa lata temu byłem za PO. Teraz spadły im maski - więc idę zagłosować na PiS.
jaro67 / 2007-10-17 09:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
gdyby się nie wydało dalej by robił przekręty w następnej kadencji
Elendir / 2007-10-17 09:35 / Łowca czarownic
Pewnie tak. Dopóki by gdzieś nie wpadł. A widzisz różnicę pomiędzy reakcją PO na informację o korupcji w swoich szeregach a reakcją PiS na aferę z udziałem Beger?
el commendante / 79.187.37.* / 2007-10-17 10:29
nie bądź śmieszny, co chcesz porównywać. Przypomnę ci bo niektórzy zapomnieli, jak wsadzali Balcerowicza do NBP. Zażądali za poparcie budżetu AWS stanowiska preszesa NBP dla Balcerowicza.

Ekipa weszła by do Sejmu a tam to juz bezpieczni jak w łonie matki. Żadnego odebrania immunitetu by nie było nigdy !
Elendir / 2007-10-17 10:33 / Łowca czarownic
Zaraz, zaraz, przecież Sawicka została zmuszona do rezygnacji z kandydowania nim CBA pokazało swoje materiały. A to oznacza, że żaden immunitet by jej nie chronił.
el commendante / 79.187.37.* / 2007-10-17 10:35
mowa o reszcie towarzystwa.
Elendir / 2007-10-17 10:39 / Łowca czarownic
Zdecyduj się na coś. Raz piszesz o konkretnej osobie (Balcerowicz), a raz rzucasz "reszta towarzystwa". Może rozwiń bardziej swoją wypowiedź to będzie widać co chcesz powiedzieć.
lapek / 2007-10-17 11:27 / Bywalec forum

79.187.37.*
to człowiek opłacony przez PiS - wkleja te same bzdury, które mu pewnie Kurski podsuwa. Nie ma sensu się nim przejmować ani liczyć na rzeczową polemikę z jego strony. Zniknie po wyborach tak szybko jak się pojawił.
pantagruel / 2007-10-17 10:58 / OJOS DE BRUJO
daj sobie spokoj z tym skinem. Ze mna tez probowal toczyc takie bezsensowne gadki. On jest zaprogramowany. Zadne argumenty do niego nie docieraja. On i jemu podobni nie maja mozgow. Serio.
el commendante / 79.187.37.* / 2007-10-17 10:46
widac technike z pomyj wyborczych, szkoda mi czasu na dialog z tobą .

Przeproście sie z Piskorskim.
widać różnicę... / 213.158.197.* / 2007-10-17 10:15
tak widzę - Komorowski jeszcze dwa dni temu uważał Sawicką za ofiarę kaczystowskiego terroru, a Graś zablokował zebranie komisji d/s służb specjalnych w jej sprawie. Takiego samego zebrania w sprawie Kaczmarka PiS nie zablokował - a mógł. Ponadto wiedział również, że ten umoczony konfident będzie kłamał jak z nut.

Różnicę widać jak na dłoni...
Elendir / 2007-10-17 10:24 / Łowca czarownic
1. Pytałem o Beger.
2. Również w przypadku sprawy Kaczmarka organy ścigania wsparły PiS nie dopuszczając przed ogłoszeniem swoich rewelacji do jego zeznań przed komisją sejmową.
3. Komorowski mówił o prowokacji, jednak mimo to Sawicka została wydalona z PO. Powrót do sprawy nastąpiłby po wyborach. Masz co do tego wątpliwości?

Ale zgadzam się. Różnicę widać jak na dłoni...
Nie dyskutuję z kłamcami / 213.158.197.* / 2007-10-17 11:00
"2. Również w przypadku sprawy Kaczmarka organy
ścigania wsparły PiS nie dopuszczając przed
ogłoszeniem swoich rewelacji do jego zeznań przed
komisją sejmową."

I znowu bezczelnie kłamiesz i manipulujesz. Kaczmarek zeznawał przed komisją. Prokuratura zatrzymała Kornatowskiego, który miał zeznawać po Kaczmarku.

Nie dyskutuję z kłamcami
Elendir / 2007-10-17 15:39 / Łowca czarownic
Może najpierw przeczytaj ze zrozumieniem. Podkreślę jedno słowo dla Twojej wygody:

Również w przypadku sprawy Kaczmarka organy ścigania wsparły PiS nie dopuszczając PRZED ogłoszeniem swoich rewelacji do jego zeznań przed komisją sejmową.

Nie napisałem, że do zeznań nie doszło. I może odeślę Cię do artykułu na tym forum Janusz Kaczmarek zatrzymany? byś przypomniał sobie że Kaczmarek został zatrzymany.

Piszesz. Nie dyskutuję z kłamcami. Cieszę się zatem że odnosząc się do mojej wypowiedzi potwierdzasz prawdę w mojej wypowiedzi. Rozumiem dalej że Twój tekst I znowu bezczelnie kłamiesz i manipulujesz Oznacza że sam z sobą nie dyskutujesz.
nie dyskutuję z ludźmi mającymi problem z formułowaniem zdań / 213.158.197.* / 2007-10-17 16:06
""2. Również w przypadku sprawy Kaczmarka organy
ścigania wsparły PiS nie dopuszczając przed
ogłoszeniem swoich rewelacji do jego zeznań przed
komisją sejmową."

Kaczmarek zeznawał przed komisją? Więc nie mam więcej pytań...

PS: a na przyszłość staraj się korzystać z przecinków i myślników, a przede wszystkim staraj się formułować zdania w sposób jednoznaczny. Zamiast lawirować jak prawdziwy Platfus
Elendir / 2007-10-17 17:22 / Łowca czarownic

Kaczmarek zeznawał przed komisją? Więc nie mam więcej pytań...

Adwokat czy prokurator? Zważywszy na poparcie dla PiS - raczej to drugie. Wyrazy współczucia.

PS. Czytanie ze zrozumieniem może przydać się w pracy zawodowej. Może wtedy będzie mniej fałszywych oskarżeń?
prawie dobrze / 79.187.37.* / 2007-10-17 10:34
zapytaj sie Komorowskiego czy wiedział i co zrobił ze swoją wiedza jak został szefem MON , a więc co zrobił gdy sie dowiedział, że poprzedni szef MON Onyszkiewicz sprezentował działkę z zasobów ANW na terenia kliniki Szaserów żonie Wejherta pomimo sprzeciwu Sztabu Generalnego. Dziąłka pod prywatnaq klinikę. Onyszkiewicz twierdził, że ta działka była niepotrzebna (warta kilka milionów złotych).
Elendir / 2007-10-17 10:42 / Łowca czarownic
Kolejny "rasowy polityk". Pytanie było o jedno, a on nawija o czym innym.
dareg / 89.76.173.* / 2007-10-17 08:59
jak to ? przecież w PO są sami uczciwi, a tu nagle sawicka, picheta. kto nastepny ?
Elendir / 2007-10-17 09:29 / Łowca czarownic
Czarne owce zdarzają się wszędzie. Pytanie tylko czy pozwala się im pełnić najwyższe funkcje w państwie, czy też usuwa się jak tylko pojawią się informacje o ich ciemnej działalności.
Andrzej H / 83.4.208.* / 2007-10-18 21:12
A o domniemaniu niewinnosci koledzy słyszeli? A o tym, że każdy ma prawo bronić swoich praw przed sądem ?
marek 19.53 / 83.24.20.* / 2007-10-17 23:01
Sawicka jest w dalszym ciągu posłem.
Elendir / 2007-10-17 23:35 / Łowca czarownic
Nie rozśmieszaj mnie. Wybory są w niedzielę. Po nich przestanie być posłem. Nawet PiS nie apeluje o uchylenie jej immunitetu.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-17 09:22
Nikt nigdy nie powiedzial ze w PO sa sami uczciwi. W zadnej partii nie ma samych uczciwych. Partie gdzie wszyscy sa uczciwi to bajki ktorymi karmia lud partie socjalistyczne, zarowno z lewa (SLD/LiD) jak i z prawa (AWS/PiS). Partie liberalne to rozumieja i dokladnie dlatego na pierwszym miejscu chca zmniejszac biurokracje, regulacje i podatki, czyli główne źródła władzy i dochodów skorumpowanych urzędników. Partiom socjalistycznym za to, wierzacym w swoja bajke, wydaje sie zawsze ze wystarczy wymienic urzedasow na swoich.
marek 19.53 / 83.24.20.* / 2007-10-17 23:22
Ble, ble.

Budżet każdego państwa jest dostatecznie duży by przy podziale każdy z polityków mógł się obłowić.

Przetarg na dostawę długopisów i papieru dla urzędu gminy jest wystarczającą pokusą dla wielu.

Przetarg na remont byle drogi gminnej idzie w miliony, "dowód wdzięczności", niewygórowany - 1%- idzie w dziesiątki tysięcy.

Ma Pan rację
Nikt nigdy nie powiedzial ze w PO sa sami uczciwi. W zadnej
partii nie ma samych uczciwych

Ani w Pis, ani w UPR. Nigdzie. Zgadzam się.
I z tego powodu w każdym normalnym państwie są instytucje ścigające "łakomczuszków". Zarówna wewnętrzne (np. w policji) jak i ogólnopaństwowe - np.CBA.
kartograf / 83.5.81.* / 2007-10-17 08:59
po co budzić niezdrową ciekawość aferzystów?
Agit / 80.50.243.* / 2007-10-17 15:30
I tak za kilka lat rozpuszczą się lodowce, poziom oceanów podniesie się o 7 metrów i nie będzie już Helu.

Najnowsze wpisy