Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tusk: Więcej wolności dla firm

Tusk: Więcej wolności dla firm

Money.pl / 2008-01-17 12:32
Komentarze do wiadomości: Tusk: Więcej wolności dla firm.
Wyświetlaj:
BAZAROWICZ / 80.55.218.* / 2008-02-27 18:33
Re: Mniej kontroli fiskusa-U BUŁGARA [0]
na bazarach w województwie świętokrzyskim i podkarpackim
handlują cyganie bułgarscy NA CZARNO (LEWE PAPIERY --KRADZIONY
TOWAR_CENY MAJĄ NIŻSZE NIŻ W JANKACH HURTOWE) SKARBOWKI ICH
OMIJAJĄ 'GDY SĄ MONITY KONTROLUJĄ POLAKÓW TWIRDZĄC ŻE ONI SĄ
LEGALNIE--w innych regionach zrobiono porządek --piszcie w jaki
sposób to zrobiono ,w POZNANIU,WROCŁAWIU I INNYCH MIESCOWOŚCIACH
kinol / 62.87.237.* / 2008-01-18 18:10
dzieki zap-enieniom pana Premiera Ruskla , otwieram firme i będą sprzedawał portrety Tuska. Przy tak wielkim popraciu 72% to wiecej niz Putin zarobie. Mam nadzieje ze nie bedzie oprów ze strony premiera. -A ja ,sadziłem ze brak kapitalu jest najwieksza polska bolączką.Załozyc firem w ciagu 1 dnia, a technologia a organizacja it inne duperele. Jezeli ktos otwiera punk sprzedazy warzyw , to tak krótki czas jest najważniejszy. Technologia + kapitał głupcze. z!
Lesny / 89.76.42.* / 2008-01-23 01:43
To źle myślałeś, że brak kapitału jest największą polską bolączką. Spróbuj poprowadzić własną działalność gospodarczą, a zobaczysz ile czasu zajmuje interpretowanie przepisów, jak bardzo niejednoznaczne i restrykcyjne jest prawo, że zasada domniemania niewinności, w kontakcie z Urzędem Skarbowym, nie obowiązuje...
Więcej wolności Głupcze
Wladi / 79.162.36.* / 2008-01-18 10:19
Wolność gospodarcza?.Co to takiego.Od kilku już lat nowa władza tylko o tym mówi a jest jak jest.W połowie zeszłego roku miałem kontrolę US.Sprawa jeszcze się ciągnie,aktualnie jest kontrola nad kontrolą,doczepiają się do każdego papiera i muszę go wyjaśniać na piśmie.Muszę naprzykład wyjaśniać dlaczego koszt za telefony wynosi akurat tyle ile wynosi.Przeszedłem już przez wszystkie pokoje US i wszędzie jestem świadkiem w sprawie , a przecież spółka poniosła stratę nie zawinioną przeze mnie,stratę pokryłem z własnych pieniędzy.Końca nie widać chciałoby się powiedzieć za satyrykiem.
marek19.53 / 83.24.45.* / 2008-01-17 23:09

"Chciałbym być premierem, który rozumie dużo lepiej


To tylko deklaracja chciejstwa.

Tak jak "premier chciałby, rząd chciałby, premier zaproponował"

No i najbardziej kuriozalne:
Szef rządu postuluje


Ludzie, trzymajcie mnie bo pęknę ze śmiechu.
Postuluje zazwyczaj opozycja. Szef rządu, rząd to zazwyczaj ma program i go realizuje a nie zasuwa banialuki:
Propozycja zmian w prawie już jest gotowa i w perspektywie tygodni lub miesięcy ma być wprowadzana w życie.


"Prawie" czyni różnicę a "tygodni czy miesięcy".

Cały ten rząd jest prawie gotowy do stworzenia programu (o rządzeniu nie wspominam) w perspektywie tygodni czy miesięcy.


Jak poinformował Tusk miałaby dotyczyć ona tych firm, których próg przychodów wynosi nie osiemset, ale milion dwieście tysięcy euro.

Przecież to można załatwić w 15 minut, a słyszę o tym od 2 miesięcy.
niewolnik. / 83.21.220.* / 2008-04-06 14:13
Pracodawca wolny od kontroli to śmieszne w większości to złodzieje.Apracownicy do niewoli.
desperat / 83.4.94.* / 2008-01-17 17:36
Rozwiazanie proste !!! Posadzic w urzedach skarbowych kompetentych ludzi PROFESJONALISTOW od prawa podatkowego ktorzy NATYCHMIAST odpowiedza na wszelkie watpliwosci !! Nie ma sensu zatrudnianie urzednikow ktorzy nie potrafia sami odpowiedziec na zadane pytanie i dodatkowo finansowac kontrole, przegrane z firmami procesy itp. Jesli urzednik nie wie jak interpretowac prawo podatkowe to JAK przedsiebiorca ma to wiedziec !!!!! Takie rozwiazanie byloby TANSZE i ekonomiczne! Przedsiebiorcy nie unikaja placenia ale chca aby miec pewne odpowiedzi na zadane pytania. Zrozumenie ustawy VAT wymaga 20 falkultetow !!! Czy aby nie robi sie tego specjalnie aby dac prace fitrmom doradczym , adwokatom ; konsulantom ...?
A.T. / 194.73.38.* / 2008-01-17 18:25
To co Pan proponuje, leczy skutek, a nie przyczyne calosci problemu. Przede wszystkim potrzebne jest proste i jednoznaczne prawo podatkowe. Wtedy nie bedzie potrzeby zatrudniania interpretatorow i doradcow - przynajmniej w takim zakresie jak teraz.
tommmmmy / 62.179.71.* / 2008-01-17 17:55
czyś ty zwariował??? jak profesjonaliści od podatków zrobią z tym porządek to z czego będą później żyć? Kto będzie chciał porady jak wszystko będzie proste?
ns / 83.10.33.* / 2008-01-18 09:31
Założą firmy i sami będą pracować na siebie,doświadczą jak to jest prowadzić firmę w kraju o zawiłych przepisach.
Marqus / 79.187.251.* / 2008-01-17 17:32

uproszczenie zasad partnerstwa publiczno-prywatnego.


deser jak widać jest na właściwym miejscu czyli po daniu głównym
obserwtor / 83.4.94.* / 2008-01-17 17:30
Jesli ustawy beda tworzyli przedsiebiorcy, zwlaszcza ci z praktyka i o przejsciach z kontrolami to WTEDY prawo bedzie dobre , jasne i NORMALNE !!! Niech poslowie naczyciele, lekarze, gornicy, itp, itd nie biora sie za tworzenie prawa zwlaszcza podatkowego bo wychodzi z tego co mamy. Przesiebiorcy zamiast zajmowac sie dzialalnoscia rozwiazuja ryzykowne krzyzowki podatkowe , czesto za duze pieniadze.
MSP 7 / 2008-01-17 18:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
takich posłów jakich wybieramy - tacy później tworzą prawo - miejmy pretensje do siebie samego. Ustabilizowane kraje mają w parlamentach min. 70% prawników i ekonomistów. Z jednej strony winni wyborcy - z drugiej partie, ktore 'wystawiają" na pierwszych miejscach ludzi "zasłużonych" dla danej partii a nie osoby kompetentne do stanowienia prawa......
eewa / 91.145.128.* / 2008-01-17 20:02
a nie powinno być, że ja głosuję na pana X, który jest ostatni na liście i ten pan wchodzi do sejmu? Ale wszyscy twardo trzymają się foteli poselskich. Jeszcze 1 propozycja: 2 kadencje i won.
odmiłościwienampanującego! / 83.24.180.* / 2008-01-17 16:50
"Przedsiębiorca z definicji to człowiek dobrej woli i uczciwy", a co z sędzią, adwokatem, prokuratorem etc. ?
tatazzz / 2008-01-17 16:45 / Bywalec forum
Tyle wolności co mają zakłady pracy chronionej
/może obozy pracy?/ to niema żadne przedsiębiorstwo.
Pieniążki płyną szeroką rzeką i nikt się tym nie interesuje.
To są nasze pieniążki dla pseudo biznesu.
Czy niepełnosprawny z trzecią grupą inwalidzką może pracować po 14 godzin dziennie w dzień i w nocy?---
moze bo musi---bez komaentarza co do wolności firm.
Tylko konie się zmieniają a kareta jedzie dalej.
aposik / 83.4.7.* / 2008-01-17 16:41
My przedsiębiorcy czekamy na realizację tych propozycji "jak pies na kiełbasę z wyciągnietym jęzorem"
sapiącprzyokazji! / 83.24.180.* / 2008-01-17 17:37
a merdacie ogonkami?
maly przedsiebiorca / 83.4.94.* / 2008-01-17 16:40
Znajomy maly przedsiebiorca anglik mowil mi, ze w anglii jesli ktos nie rozumie di konca przepisu, podnosi sluchawke i dzwoni do urzedu skarbowego i otrzymuje NATYCHMIAST odowiedz ktora jest wiazaca !! A u nas ? Kazdy kto prowadzi dzialalnosc , zwlaszcza male firmy ktorych nie stac na adwokatow wie jak jest. W urzedzie nikt nie odpowie nawet jak sie tam pofatyguje bo czesto sam nie wie jak interpretowac przepis. Co zostaje ? Pisanie pism , czekanie na interpretacje ktora i tak jest tak napisana zeby mozna w razie pomylki obciazyc przedsiebiorce , ze zle zrozumial albo ze zle postawil pytanie ? Co zatem pozostaje ?? Biuro podatkowe !! Ile to kosztuje ? wlasny przyklad ? Jednoosobowa firma - 400 PLN. i co jeszcze , wieczny strach ze i tak jak kontrola chce to znajdzie bo kontroler dostanie premie. Co z tego wynika ? po nocach nieprzespanych, stresach ze zabiora wszystko zamknac caly interes i isc w krzaki.
Tak przedstawia sie czesto los malego przedsiebiorcy w Posce. A wystarczyloby tylko aby nasi ustwodawcy tworzyli prawo jasne nie dla adwokatow tylko dla przecietnego czesto wyksztalconego przedsiebiorcy. TYLE panie premierze.
A jeszcze uwaga ! We Francji aby zaloyc spolke z o.o. wystarczy miec 1000 EUR.
maleńki przedsiębiorca / 62.111.150.* / 2008-01-17 23:14
Kolego! Pamiętaj, że zobowiązania możesz zaciągać tylko do wys. kapitału zakładowego - nie kupisz nawet przyzwoitego komputera do pracy czy samochodu w leasingu
??? / 62.111.137.* / 2008-01-18 10:48
Jak tak rozumiesz prowadzenie aktywności gospodarczej to nie dziwota żeś maleńki :)
mily / 62.233.150.* / 2008-01-17 14:59
Panie Donaldzie. Mam smutną wiadomość. Powiedzenie czegoś miłym, ciepłym głosem, z dużą dawką miłości nie rozwiązuje problemu! Niestety tu nie liczą się słowa...
Zrób chłopie 1 (słownie jedną) rzecz to może i w kolejną zapowiedź spróbujemy uwierzyć. Dziś się zaczynasz ośmieszać.
Działaj Donaldzie, bo smutno patrzeć.
Donaldzie zbieramy łopatki, kończymy zabawę. Prawdziwe życie się zaczyna.
No... ktoś musiał Cię biedaku uświadomić.
kotylion / 79.188.238.* / 2008-01-17 14:42
nie sądziłem , że po 50 dniach wykipi z tego kotła. Lipa panowie bracia, ta ekipa to wielka lipa !
Mieli wracać do kraju z wysp brytyjskich a tu zaraz zaczną wyjeżdżać na budowy olimpiady Londyn 2012.

Nasze Euro 2012 to juz mrzonki. Najwięcej na tym skorzysta ITI bo dostanie w prezencie stadionik dla swojego klubu za 360 000 000. Czy to przypadkiem tylko nie o to chodziło ?
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2008-01-17 14:24
Ciekawe kiedy pojawią się u pana premiera pierwsze łzy,nerwowe wkręcanie zaciśniętej piąstki w oczodoły i powtarzanie "ja nie chciałem,to nie moja wina,chciałem dobrze ale mi nie dali,niszczycie mnie"
księgowa / 80.55.97.* / 2008-01-17 14:20
Ksiegowość jest prosta tylko przepisy prawa podatkowego i od towarów i usług zawiłe (w oględny sposób mówiąc). Chciałabym aby p.Tusk sprawdził obecne przepisy dotyczące różnic kursowych w obu ustawach w/w wymienionych. Do przychodu kurs NBP z dnia poprzedniego i taki sam kurs do vat. Natomiast do zakupu towarów z importu kurs z sadu do vat a do kosztów kurs NBP z poprzedniego dnia wystawienia faktury, gdzie data faktura może być z przed sześću miesięcy zanim z towarem trafi do zamawiającego. To jest fajne do zaksięgowania i rozliczenia. Panie TUSK-KSIĘGOWOŚĆ JEST PROSTA, to politycy ustanawiający prawo ją czynią trudną. Gdyby, każdy z Was musiał jeszcze być wykonawcą ustanawianego prawa może byłoby mniej bubli.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-01-17 16:32
Księgowa ma rację niech nie upraszczają księgowości tylko zasady podatkowe takie jak rożne momenty powstania przychodu i kosztu jak różne kursy walut, różne zasady odliczania VAT naliczonego itp. Wtystarczy powrócić do ustawy VAt z pierwszego roku po wprowadzeniu deklaracje VAT- 7 były wtedy 1,5 stronicowe.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy