Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Tydzień na giełdzie pod znakiem wyprzedaży

Tydzień na giełdzie pod znakiem wyprzedaży

Money.pl / 2006-03-11 01:14
Komentarze do wiadomości: Tydzień na giełdzie pod znakiem wyprzedaży.
Wyświetlaj:
Batman / 2006-03-12 08:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Panie "Ktoś". Jak czytałem to ma pan "dom" zysków z gry na giełdzie. Rozumiem, że z ostatniej hossy. Jest pan zachłanny i chce pan więcej, stąd frustracja. A teraz dobra rada. Jeżeli ma pan tyle kasy to warto założyć swoje własne forum w internecie pod tytułem "Ktoś". Będzie tam pan mógł sobie pisać o wzrostach i usuwać posty innych czytelników którzy piszą spadkach. Do woli. Śmiać mi się z pana chce. Dawno nie widziałem kogoś tak sfrustrowanego.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-12 09:22
na takich ludzi to machaj reka, nie ma co sie denerwowac :)
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-12 09:58
martwi mnie ta formacja podwojnego szczytu na wykresach, kurde, analizuje czy juz kiedys w historii wigu byla takowa...


moze byc naprawde roznie :/
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-12 10:01
ale podwojne dno widac 01-02 rok ... no i lecimy do gory, obym nie krakal...

jak to widzisz batmanie, jest podstawa do podwojnego szczytu ?
Batman / 2006-03-12 11:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fularr, jeżeli wycofałeś się z akcji i masz gotówkę to jesteś w bardzo dobrej pozycji. Możesz spokojnie obserwować co się będzie działo. Jeżeli poleci do góry to chwilowo. Ci którzy wcześniej nie sprzedali wtedy z ulgą sypną akcjami. Zobacz na wykres WIG20. Ta niemoc rynku zaczyna się ciągnąć i jednocześnie powodować coraz większe nerwy. Nowi się wstrzymują z zakupami, a ci co mają duże zyski coraz bardziej zaczynają się zastanawiać czy tych zysków nie zrealizować.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-12 11:49
jestem w gotowce i sie z tego powodu bardzo ciesze. kiedys trzeba bedzie wejsc, ale narazie mi sie nie spieszy. jak wig leci - ja nie zarabiam, ale zarabiam poprzez to ze nie mam strat...

tak mi sie wydaje ze podnoszenie ciagle wartosci spolek kiedys sie musi skonczyc.

a jak bedzie panika na funduszach i jak sie skonczy im kasa, beda musieli umarzac akcje - co za tym idzie beda spadki oj i to duze.

a jak ..... bedzie owczy ped - to witaj wigu 2000.... ale to najczarniejszy scenariusz..
Batman / 2006-03-12 10:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Patrząc po tych frustratach co piszą na forum to myślę, że im nieźle nerwy puszczają, a to hossy nie przyniesie.
Batman / 2006-03-12 11:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ale jak pisałeś nie warto się denerwować. Ja uważam, że większość spółek bardzo mocno zdrożała w bardzo krótkim czasie. Widać pionowe ściany do góry ... ściany strachu. Aby nadal podnosić rynek do góry trzeba coraz większych kapitałów. A tych może w końcu zabraknąć. Nie mam żadnych obaw co do tego, że będzie głębsza korekta.
strokuś / 2006-03-12 11:25 / Uznany Bywalec forum i giełdy
powiedzenie ściana strachu odnosi się do wzrostu kursów przy dużym poziomie pesymizmu na rynku, czyli jeżeli np. teraz W20 zacznie rosnąć to będzie właśnie wspinanie się po ścianie strachu - analitycy wieszczą spadki, wigometr zalicza minusy, na forum persymiści, a W20 systematycznie w górę
Batman / 2006-03-12 11:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja tam mam lęk wysokości. Wspinanie się pozostawię innym.
EOU / 212.186.132.* / 2006-03-12 10:39
WITAM
GRA FUNDUSZY PRZY WSPARCIU NA 2760 NIC DOBREGO NIE WROZY
SKUMULOWANIE SIE TYLU ZLYCH CZYNNIKOW W NAJBLIZSZYM CZASIE MOZEPOCIAGNAC RYNEK W DOL
POTRZAC NA ANALOGICZNE WYKRESY SWIECOWE NA WIGU 20 Z OSTATNICH 3 LAT PRZYPYSZCZAM ZE TO NIE KONIEC KOREKTY
JAK INFO DOTRZE DO #SWIERZYCH# INWESTOROW FUNDUSZOWYCH MOZE TO SPOWODOWAC NIEZLA PANIKE
PYTANIE CO W DLUZSZEJ PERSPEKTYWIE
JAK KAPITAL ZACHODNI WROCI??? TO ZNOWU UP ALE CZY?? I KIEDY??
Batman / 2006-03-12 11:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Funduszom wyczerpie się niedługo amunicja w postaci środków pieniężnych. Podnoszenie KGHM do 100 zł za akcję wymaga niezłych nakładów. Tu już nie chodzi o to, że inwestorzy będą się wycofywali z funduszy. Wystarcz jak nikt nowy do funduszy nie przyjdzie, a zagranica im na pewno nie pomoże.
Batman / 2006-03-12 08:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pojawił się na forum „Ktoś”. Widać, że osoba wyjątkowo niemiła, która nie potrafi prowadzić dialogu. Forum powinno być wymianą zdań. Ja z forum wiele wynoszę właśnie z wymiany zdań. Podobały mi się dyskusję z nemo, strokuśem, orłem i innymi których może nie wymieniłem. Darzę ich szacunkiem i cenię ich zdanie. Ale jak się pojawia osoba, która nic innego nie potrafi powiedzieć poza ostrym atakiem na inną osobę, a nie na to co ten ktoś powiedział to świadczy jedynie o bardzo niskim poziomie tej osoby. Rozumiem z czego to może wynikać. Ten „Ktoś” stracił ostatnio pieniądze na giełdzie. Ponieważ cechuje go wysokie niezrównoważeni emocjonalne to zamiast rzeczowo rozmawiać posuwa się do wulgarnych określeń pod adresem tych co mieli okazję ostatnio coś zarobić. Rynek giełdowy to nie folwark jedynie dla byków. Przychodzi raz czas dla byków, a raz czas dla niedźwiedzi. I trzeba to szanować. Panie „Ktoś” gwarantuje ci, że redakcja nie usunie postów moich i fularr’a. Wiem, że gotujesz się w sobie ze złości przed swoim komputerem. Ale jak masz taki wybuchowy temperament to daj sobie spokój z giełdą. Sugeruję rozmowę rzeczową. Jak masz argumenty za wzrostami to je podaj. Panie „Ktoś”. Znam kilka języków obcych. Panie „Ktoś” czy też to pana tak boli, że mogę czytać o giełdzie ze stron internetowych w USA i w europie zachodniej. Wiele dodatkowych informacji można się tam dowiedzieć. Może to też pan chciałby zabronić. Podsumowując cieszę się z dyskusji na forum i na pewno żaden „Ktoś” nie sprawi żebym tu nie pisał. Sam jedynie robi z siebie pośmiewisko z takimi apelami godnymi pożałowania.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-11 23:49
Ktoś:

Jestem na GPW od paru ładnych latek , forum money przeglądam od 8. 05. Mój wniosek do redakcji- wypieprzyć posty batmana i fulara i znowu będzie dobrze.Ludki pieprzą od rzeczy zaśmiecajac dobre forum swoimi utopiami flustratów przegranych na giełdzie.Ja nie potrzebuję przykładowo rad Orła, ale masę początkujących chętnie czyta o typach tego
tutejszego guru( sam jestem pod wrażeniem jego typów),Podobała mi sie wymiana zdań na temat spółek jaką prowadził z innymi dobrymi znawcami( stroki , pablo,hajdi,anna,i wielu innych) . Teraz to tylko drętwy monolog jednego lub drugiego.
ps do batmana: wypowiedz się w języku aramejskim ( bo moja 10 letnia córka zna 3 ue- bez popisywania sie przed innymi )

Fular:

prosze bardzo. jezeli rekacja uzna tak - prosze. ja nie gram na spolki tylko na index to co mam pieprzyc o biotonie ??? no powiedz ???


moge o takich utopiach mowic, dostalem kubek za nie. a czy przegrany ? mam +85% po 2 latach, moze malo, ale po korekcie bedzie wiecej.

potem bede pieprzyl o wzrostach, moze ci sie glupio zrobic


kto jeszcze komentarz ? lubie plynac pod prad, juz sie zastanawiam nad wejsciem, ale chyba poczekam do 2550. jak potem bede pieprzyc o wzrostach to tez mnie wypieprzcie :)
marek-amator / 2006-03-12 13:21 / portfel / Bywalec foum
Fular! obserwuję dyskusję na forum, czasem emocje Cię ponoszą, nabierz dyystansu, bo sednio Twoich wypowiedzi jest jak najbardziej merytorczne i inspirujące! Nie pomniejszając udziału Batmana !
orzeł / 2006-03-11 19:30 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
i na koniec dostając już od Orlicy wałkiem po głowie:):
ponieważ jam człek skromny a nowych ludzisków na forum mnóstwo więc wyjaśniam że mój nick "orzeł" nie wynika z rozbuchanej wiary w moc swą i pewności siebie ale z tego iż pierwszy komentarz w Money napisałem pod komentarzem Pana Jerzyka i stąd tak właśnie wyszło :) że na ptaka królewskiego się ochrzciłem
no to tyle
orzeł / 2006-03-11 19:25 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Fularr ale to nie do końca musi być jakaś tragedia !
przy rozsądnie ułożonym portfelu mogło to równie dobrze oznaczać obsunięcie się o 3,4,5,6 %
nie piszę o ekstremach ale te przecież zdarzają się nawet w czasie największej hossy (spadki na poszczególnych walorach)
czy taki spadek po wygenerowaniu w czasie hossy zysku 50, 60 , 70 , .... 100 .... 200..... 300 i .> musi martwić
ps problem mogą rzeczywiście mieć Ci którzy zaczęli przygodę z giełdą miesiąc temu (sam znam takich którzy głusi na wszelkie argumenty kupowali fundusze akcji) ale to przecież ich wola
pozdrowienia
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-11 23:04
orle, masz racje i o takich pisze ! mase osob ma +30% jeszcze i ich takie spadki nie bawią :)
marta m / 83.27.202.* / 2006-03-11 18:57
jak myślicie,,kiedy zatrzyma się fala wyprzedaży na odlewniach??.
orzeł / 2006-03-11 18:52 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witaj Batman !
Pewnie teoretyk ze mnie marny ale chętnie poznam przyczynę dla której nie wykorzystałeś swej kontraktowej wiedzy w trakcie dynamicznych wzrostów na giełdzie ? Przynajmniej odniosłem takie wrażenie że trzymałeś obligi po to by 10 % kasy zainwestować w kontrnaspadki po 3 latach hossy.
Co do przewidywań wartości indeksów nie jest to sprawa łatwa tak czy inaczej moim skromnym zdaniem wartość 2660 pkt nie pęknie szybko jeśli wogóle dane nam będzie się do niej zbliżyć :) Inna sprawa że 300 pkt to wartość o jaką obsunął się indeks w październiku 2005, jeśli założyć że po kolejnej fazie wzrostów korekta powinna przyjąć rozmiary proporcjonalnie większe to wtedy ............ hm.
Jeszcze ciekawiej jednak przedstawia się prognozowanie zachowań małych i średnich spółek w przypadku wystąpienia jednak dynamicznej fali spadkowej (właściwie to jej kontynuacji) Wiadomo przecież nie od dziś że pierwsi do wbicia w ziemię idą ciężarowcy z wigu 20 a potem ....... No właśnie a jak widzicie maluchy i średniaki w obliczu ewentualnego pogłębienia spadków.
Szkoda że nie będę mógł poklikać dziś w Wami ale jadę właśnie dotknąć prawdziwego życia i troszkę się rozerwać oby nie na strzępy.
ps to jakie wartości indeksów Pan również latający obstawia i w jakim terminie :)?
pozdrowienia
vito / 2006-03-11 19:17
Batman jesteś już trochę nudny.Czytam zarówno ja jak i moi znajomi Twój co piąty post,ale jest to tylko giełdowy bełkot.Sorry jeśli Cię uraziłem.Przepraszam,ale na prawdę jesteś nudny i nic konkretnego nie wnosisz.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-11 23:33
ile straciles ze na niego najezdzasz ?? :-)
Batman / 2006-03-11 20:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak się czyta co piąty post, to rzeczywiście może wyjść bełkot.
Batman / 2006-03-11 19:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Vito, 9 postów na forum. Muszę poczytać co Ty wniosłeś.
Batman / 2006-03-11 19:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sorry vito jeśli Cię uraziłem, ale Twój wkład to wielkie nic.
Batman / 2006-03-11 18:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo się cieszę. Jest wreszcie rozmowa Batman'a z Orłem. Wyjaśnienie jest proste. Do końca grudnia 2005 pracowałem w jednej z zachodnich korporacji, gdzie jak można się domyślać pracuje się do 16h na dobę. Nie wiele wtedy jest czasu, aby zajmować się giełdą. Dochód jaki przynosiła mi moja praca był bardziej przewidywalny niż dochód z giełdy. Od stycznia 2006 moja nowa praca daje mi więcej wolnego czasu. Stąd mogę wrócić do zajmowania się giełdą. O tym co obstawiam już dziś pisałem. W każdym razie niezależnie co ktoś o mnie myśli i niezależnie od tego kto ma rację, a kto nie to jedno co mnie cieszy to sporo rzeczowej dyskusji, z której wszyscy mogą wyciągnąć jakieś wnioski dla siebie.
orzeł / 2006-03-11 19:13 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
czyżby ktoś na taką rozmowę oczekiwał :)
ja w przeciwieństwie do Cię właśnie teraz czasu na pisanie nie mam (nie dziś ale ostatnimi czasy)
masz rację Batmanie że nie o rację tutaj chodzi acz bycie po stronie tych którzy ją mają wzbogaca portfelik :)
no to ruszam na odstresowanie i Wam wszystkim miłego wieczorka życzę
Batman / 2006-03-11 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czytałem jak ktoś pisał na forum, że Orzeł lata za dnia, a Batman w nocy. Stąd można się zastanawiać czy kiedyś się spotkają.

Pozdrawiam i życzę dobrego wypoczynku
Batman / 2006-03-11 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli komuś się to przyda to parę wyjaśnień na temat wskaźnika c/z (tzw. price to earnings ratio). Generalnie przyjęte jest przez inwestorów, że wysoka wartość wskaźnika c/z dobrze świadczy o spółce, której dotyczy. Spadek tego wskaźnika może być spowodowany jedną z następujących przyczyn:

(a) spadło zaufanie inwestorów do spółki, może to być spowodowane pogorszeniem kondycji spółki, wzrost ryzyka i niestabilności, problemy wspólne dla gałęzi itd.
(b) zyski przedsiębiorstwa mogły być przeszacowane i obecnie oczekiwania inwestorów są korygowane.

Wskaźnik c/z powinno się rozpatrywać w ramach branży. Pewne spółki charakteryzują się wysoką wartością wskaźnika c/z odzwierciedlającymi nadzieję inwestorów na szybki wzrost. Młode, szybko rosnące spółki również mają wysoki poziom c/z.

Jak ktoś jeszcze ma coś ciekawego do dodania to chętnie poczytam.
Longterm / 2006-03-12 10:33 / Mostek Zwyciężymy!
jest to jeden ze wskażników oprócz C/WK i C/D które pomagają stwierdzić czy akcje spółki są drogie czy tanie. Np Bioton C/Z ok 170 to zanczy że:
a) akcje tej spółki są teraz bardzo drogie
b) nadzieje co do spółki są bardzo duże
PS jeśli ktoś się nie bardzo orientuje dlaczego proponuje zrobić kalkulacje:
liczba akcji X cena akcji i wyjdzie wartość rynkowa. potem porównajcie zysk netto do wartości rynkowej.
np Bioton 3,2 mld wartość rynkowa, zysk netto 20 mln
potem zadajcie sobie pytanie oczywiście po zapoznaniu się z działalnością spółki czy kupilibyście firme za 3 mld która przynosi 20 mln zysku rocznie.
ktoś / 83.19.40.* / 2006-03-11 23:33
Jestem na GPW od paru ładnych latek , forum money przeglądam od 8. 05. Mój wniosek do redakcji- wypieprzyć posty batmana i fulara i znowu będzie dobrze.Ludki pieprzą od rzeczy zaśmiecajac dobre forum swoimi utopiami flustratów przegranych na giełdzie.Ja nie potrzebuję przykładowo rad Orła, ale masę początkujących chętnie czyta o typach tego
tutejszego guru( sam jestem pod wrażeniem jego typów),Podobała mi sie wymiana zdań na temat spółek jaką prowadził z innymi dobrymi znawcami( stroki , pablo,hajdi,anna,i wielu innych) . Teraz to tylko drętwy monolog jednego lub drugiego.
ps do batmana: wypowiedz się w języku aramejskim ( bo moja 10 letnia córka zna 3 ue- bez popisywania sie przed innymi )
Redakcja forum / 2006-03-12 22:09 / Administracja forum
Całkowicie nieuprawnione rady. Ktoś-ia prosimy o bardziej konstruktywny udział w forum. Pozdrawiamy
Batman / 2006-03-13 15:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo dziękuję redakcji forum za ustosunkowanie się do sprawy. Jestem za rzeczową dyskusją, a nie atakami na innych.

Pozdrawiam serdecznie
Batman / 2006-03-12 09:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A pan zna jakiś język, czy tłumaczy panu córka?
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-11 23:47
prosze bardzo. jezeli rekacja uzna tak - prosze. ja nie gram na spolki tylko na index to co mam pieprzyc o biotonie ??? no powiedz ???


moge o takich utopiach mowic, dostalem kubek za nie. a czy przegrany ? mam +85% po 2 latach, moze malo, ale po korekcie bedzie wiecej.

potem bede pieprzyl o wzrostach, moze ci sie glupio zrobic
strokuś / 2006-03-12 11:16 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Forrest Gump też ładnie zarobił na akcjach firmy sadowniczej ;-)
ktoś / 83.19.40.* / 2006-03-11 23:56
G RATULACJE z zysków osiągniętych na giełdzie- bo w takim celu jest stworzona (między innymi)
Poczytaj swoje posty -typowe wysypisko sprzeczności,generujące liczbę postów!!!
Ja mam dom z zysków na gpw,bez urazy z ,, utopi"
ktoś / 83.19.40.* / 2006-03-11 23:59
kubek to ostatnie moje wielkie pragnienie!!!!
ktoś / 83.19.40.* / 2006-03-12 00:22
Przeglądałem 3 pozostałe tematy , i co widzę- Twoją zajadłość. Forum powinno Ci przyznać całą zastawę kubków , wzamian za powstrzymanie się od pisania .............
Pozdrawiam Pana
fualrr / 83.19.91.* / 2006-03-12 09:20
ehh ani mi sie nie chce tobie odpisywac. pozdrawiam
Cansas_ / 2006-03-11 19:19 / Bywalec forum
Uzupelnie jedynie:
http://www.gpw.com.pl/
Prawy gorny rog (Na skroty) ---> wskazniki rynkowe
Wskaźniki spółek + Wskaźniki sektorów
Kazda spolka nalezy do jakiegos sektora. Mozna porownac jej wyniki do wynikow sektora i w ten sposob wywnioskowac czy spolka jest tania czy droga na tle sektora w ktorym sie znajduje.

C/Z - najprosciej mowiac to o ile cena spolki jest drozsza od zysku przez nia wypracowanego
C/WK - o ile razy cena spolki jest drozsza od wartosci ksiegowej jednej akcji.

Tyle elementarza. Wskazniki to jedynie element ukladanki czy warto kupic spolke.

Chetnie poczytam jak ma ktos jeszcze jakies ciekawe uwagi. :)
EOU / 212.186.132.* / 2006-03-12 10:09
WITAM
PROSILBYM TROCHE WIECEJ INFORMACJI NA TEMAT WSKAZNIKOW C/Z I INNYCH
GDZIE MOZNA JE SLEDZIC NA BIERZACO?
Cansas_ / 2006-03-12 11:52 / Bywalec forum
http://sgi.gpw.com.pl/index.htm

Prosciej niz tam sie nie da.
Pozdrawiam
EOU / 212.186.132.* / 2006-03-12 12:20
DZIEKI
MUSZE SIE WDROZYC BARDZIEJ FUNDAMENTALNIE
Batman / 2006-03-11 18:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Strokuś. Czekam na Twoje przewidywania co do dalszego trendu na giełdzie. Widzę, że znasz się na rzeczy, a więc chętnie posłucham Twojej argumentacji.
Batman / 2006-03-11 18:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Coś cisza. A miałem nadzieję na rzeczową dyskusję.
Batman / 2006-03-11 18:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiesz strokuś. Podśmiewać się z kogoś kto Ci podał swoje przewidywania jak prosiłeś, a teraz nie podawać swoich. Boisz się, że może się nie sprawdzą?
Batman / 2006-03-11 18:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przepraszam. Jest post poniżej. Wycofuję co powyżej pisałem.
Batman / 2006-03-11 18:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Do strokuśa. Wskaźnik c/z odzwierciedla stosunek udziałowców do spółki. Niski poziom c/z nie świadczy dobrze o spółkach. Niski c/z ma być prognostykiem na dalsze wzrosty? Czy możesz strokuś to uzasadnić. Jestem ciekawy Twojej argumentacji
strokuś / 2006-03-11 19:55 / Uznany Bywalec forum i giełdy
moje podejście do c/z już kiedyś prezentowałem:
http://www.money.pl/forum/komentarz,3,95619,95827,25,0,re;wzrostowy;tydzien;na;gpw.html#A95827
nie mniej co innego spojrzenie na wskaźnik z perspektywy pojedynczej spółki, a co innego z perspektywy średniej dla całego rynku
ale i tak jest to bardziej miarodajne niż wartości bezwzględne
przykładowo netia kiedyś była po 100 zł, potem po 20 zł - oceniając jedynie bezwględnie można było się rzucić na takie akcje i potem nieźle stracić
stąd wg mnie to że w 2003 w20 miał 1700 pkt a teraz 3000 pkt samo w sobie o niczym nie świadczy
cichy / 2006-03-11 17:11 / portfel / Bywalec forum
Witam!
Dywersyfikacja mi nie wyszla... Ale nadal jestem optymista:)
Taki jeden / 213.134.160.* / 2006-03-11 16:57
CZY TY SZANOWNY BATMANIE JESTEŚ ORŁEM PO REINKARNACJI CZY "TYLKO" PRZEBUDZONYM NIEDŹWIEDZIEM.
JanuszLap / 2006-03-11 15:11
Jestem nowym obserwatorem tego forum i mam pytanie do Orła.Co sądzi o BDM FOREX ? Czy warto w to wchodzic. A może ktoś inny mi cos doradzi.Z góry dziekuję.
orzeł / 2006-03-11 15:50 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
my z Jujkiem wchodzimy tyle mogę powiedzieć :)
instrument agresywny (ryzyko spore ) ale ponieważ celowana stopa zwrotu szacowana przez biuro to 20-30 % więc i ryzyko mniejsze niż gdyby obiecali że zarobią nieograniczenie dużo :)
odbierają 20 % zysku tak więc sporo rzec by można ale jak zarobią to niech biorą :)
co jeszcze mogę powiedzieć to fakt iż traktuję to jako dywersyfikację wobec giełdy (a brak hossy i bessy cieszy:)
znam człowieka który tym będzie zarządzał i wiem że jego prywatne pieniądze też będą podpięte pod tą platformę, tak więc może choćby dzięki temu dbałość o nasze fundusze będzie odpowiednia:)
mam wrażenie że około 15-20 % kapitału inwestowanego w ten sposób to maks no chyba że ktoś lubi :)
orzeł / 2006-03-11 16:00 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
u mnie (stan na piątek)
giełda (akcje) - 55%
fundusz arka (nieruchomości) - 5 %
forex - 10 %
reszta 30 % gotówka niegiełdowa (bezpieczna:)
strokuś / 2006-03-11 19:57 / Uznany Bywalec forum i giełdy
u mnie podobnie, tylko że zamiast forexu mam więcej frn i dodatkowo fo
orzeł / 2006-03-11 16:01 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
przez procentami to nie minusy a myślniki of course:):):)
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-11 15:01
http://img114.imageshack.us/img114/8532/ccc9sk.jpg
http://img114.imageshack.us/img114/7682/mci5bj.jpg
http://img114.imageshack.us/img114/808/mni3ff.jpg
http://img239.imageshack.us/img239/4559/pgnig2mb.jpg
http://img114.imageshack.us/img114/3126/tvn1hi.jpg
Batman / 2006-03-11 14:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fularr, ciekawy artykuł w Parkiecie "Czego można dowiedzieć się z notowań funduszy akcyjnych?"
Batman / 2006-03-11 15:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niestety mam tylko w wersji papierowej :-(
Batman / 2006-03-11 15:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W artykule piszą między innymi, że zarządzający funduszami akcyjnymi osiągają gorsze wyniki niż indeks WIG 20. Może to oznaczać ich obawy co do dalszych wzrostów i mniejszej skłonności do ryzyka, stąd zmniejszają udział akcji na korzyść instrumentów bardziej bezpiecznych (mają możliwość inwestowania od 60% do 100% w akcje). Takie podejście ma uchronić fundusz przed zbyt dużymi stratami w przypadku odwrócenia trendu na spadkowy.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-11 16:16
dzieki ! to tez gdzies wyczytalem, bedzie ciekawie
Batman / 2006-03-11 15:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Piszą też, że w historii fundusze żadko osiągały w jednym ciągu stopy zwrotu ponad 50% tak jak jest obecnie. A więc korekta jest obecnie bardzo prawdopodobna.
Batman / 2006-03-11 15:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zanim mnie ktoś poprawi rzadko pisze się przez "rz"
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-11 15:10
kurde szkoda, bo tam chyba cza miec abonament
strokuś / 2006-03-11 16:12 / Uznany Bywalec forum i giełdy
to może te ściepy przeznacz na prenumeratę... raptem 630 zł/rok na egazety.pl
ja skorzystałem z promocji wakacyjnej po jakieś 440zł chyba
polecam też elektronicznego forbesa, taniocha 36zł/rok i do tego nie zajmuje miejsca w domu
trochę droższy jest niestety pb - nawet elektro wychodzi prawie 1000zł/rok (odpuściłem sobie)
ale i tak jeszcze Ci zostanie reszta, np. na pół roku rzepy :-)
Cansas_ / 2006-03-11 22:47 / Bywalec forum
mam prosbe - moglbys napisac o ktorej dokladnie rano jest do sciagniecia najnowsze wydanie parkietu w wersji elektronicznej? Oferta jest bardzo ciekawa, ale tylko jak bede mial mozliwosc spokojnego zapoznania sie przed sesja.
Z gory wielkie Dziekuje :)
strokuś / 2006-03-11 23:25 / Uznany Bywalec forum i giełdy
nie sprawdzam tego zbyt często, ale zwykle około 1. w nocy już jest
raz czy dwa zdarzyło mi się, że wydanie pojawiło się dopiero po 8. rano
wadą jest konieczność korzystania ze specjalnego programu, w przeciwieństwie do Forbes'a, który jest w postaci zwykłego pdfa
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-11 16:24
forbesa moze zamowie :)
Batman / 2006-03-11 15:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja kupiłem dziś parkiet w kiosku. Mysiałem się nieźle nachodzić, bo nigdzie nie było. Widocznie jest bardzo duże zainteresowanie przed poniedziałkiem. Dziś sporo dobrych artykułów. Warto poczytać.
Batman / 2006-03-11 12:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z pierwszej storny sobotniego parkietu: "WIG 20 w dołku, analitycy oczekują dalszych spadków. WIG 20 znalazł się na najniższym poziomie od początku stycznia. To efekt kiepskich nastrojów na wszystkich rynkach naszego regionu. Analitycy szcacują, że indeks największych spółek czekać może jeszcze spadek o 6%. Równocześnie nie spodziewają się, by WIG 20 pokonał poziom 3.000 pkt jeszcze w tym półroczu."
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-11 13:00
tak. tez to czytalem. niestety. ale jakby traktowac analitykow jako antywzkaznik to bedzie dobrze.

ale mysle ze analitycy choc raz cos przewidza
Batman / 2006-03-11 13:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czasem poziomy indeksów są na tyle oczywiste (czyli obecnie za wysokie), że nawet analitycy nie są się w stanie pomylić.
Batman / 2006-03-11 13:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trudno jest ocenić co będzie, gdyby indeks WIG 20 był np. 2.000. Natomiast przy 3.000 nie trudno o prognozę.
Batman / 2006-03-11 13:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ponadto da się zauważyć małą aktywność osób piszących o wzrostach. To też o czymś świadczy. Jesteśmy za wysoko w górach i tu przynajmniej krótkookresowo niepodzielnie będą panowały niedźwiedzie.
strokuś / 2006-03-11 16:19 / Uznany Bywalec forum i giełdy
to raczej nie sygnalizuje końca hossy, a wręcz odwrotnie
odnośnie tego i analityków również proponuję przypomnieć sobie co analitycy mówili na początku 2005
http://www.money.pl/forum/komentarz,3,79372,79402,25,0,re;nudny;dzien;na;warszawskim;parkiecie.html#A79402
akce wtedy też niby były "drogie" - choć nie rozumiem jak na obecne ceny można mówić drogie przy średnim c/z dla giełdy na poziomie 14
Batman / 2006-03-11 18:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wskaźnik c/z odzwierciedla stosunek udziałowców do spółki. Niski poziom c/z nie świadczy dobrze o spółkach. Niski c/z ma być prognostykiem na dalsze wzrosty? Czy możesz strokuś to uzasadnić. Jestem ciekawy Twojej argumentacji.
Batman / 2006-03-11 17:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wtedy nie było jeszcze dwukrotnie nieudanego ataku na szczyty (3.000 pkt), spadających cen surowców i spadającego kursu złotego. Dziś te obiektywne czynniki nie sprzyjają hossie przynajmniej w okresie krótkoterminowym.
strokuś / 2006-03-11 17:20 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jesień 2003, "podwójny szczyt" i spadający złoty (wtedy to był naprawdę spadający - teraz to mamy raptem korektę)
Batman / 2006-03-11 17:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jesień 2003 WIG20 w rejonach 1.600 punktów. Obecnie 2.750 (był nawet prawie 3.000).
strokuś / 2006-03-11 17:39 / Uznany Bywalec forum i giełdy
e...przecież wiesz, że wartości bezwględne nie mają żadnego znaczenia
liczą się tylko procenty i stosunki - jak w życiu ;-)
średni c/z za 2003 był powyżej 140
Batman / 2006-03-11 17:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja nie inwestowałem w styczniu, bo dla mnie nie był to dobry miesiąc do inwestycji (występuje tzw. efekt stycznia gdzie raczej trudno o bessę.). W tym czasie w ogóle nie traciłem czasu na obserwowanie giełdy, bo dla mnie na wejście było już za późno. Przyjąłem inną strategię. Doczekanie szczytów i zarobek na kontraktach terminowych na spadki. Obecnie jestem z tej strategii bardzo zadowolony bo z kontrktami jadę w dół już od 2.929. Dawno nie miałem takich zysków.
strokuś / 2006-03-11 17:26 / Uznany Bywalec forum i giełdy
a tak swoją drogą to nie lepiej było skorzystać z podstawowej zasady gry z trendem i grać długie na kontraktach?
znacznie to mniejsze ryzyko niż łapanie korekt w trendzie wzrostowym (to tak jak próby zarabiania na korektach wzrostowych akcji w czasie bessy - można, ale ryzyko duże)
Batman / 2006-03-11 17:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak narazi nie narzekam na swoje wyniki. Gdyby babcia miała wąsy to byłaby dziadkiem i mogłaby sobie wtedy grać z trendem w styczniu.
Batman / 2006-03-11 16:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Scenariusz może być następujący. Wszyscy analitycy przewidują spadków. Na giełdzie pojawią się wzrosty, aby temu zaprzeczyć i wprowadzić zamęt w głowach inwestorów. Nie ma nic lepszego dla doświadczonych zarządzających TFI (dysponujących dużymi środkami) jak wprowadzenie zamętu. Wtedy ci najmniej doświadczeni inwestorzy znowu uwierzą, że 3.000 na WIG 20 to żaden problem i rzucą się do zakupów. Podciągną nieco WIG 20 i zorientują się, że znowu zostali wpuszczeni w maliny. Ja mam ściśle sprecyzowane oczekiwania co do spadków i będę się tego trzymał. Wszystkie analizy analityków raz w górę a raz w dół nie robią na mnie dużego wrażenia.
strokuś / 2006-03-11 16:49 / Uznany Bywalec forum i giełdy
a jakie są to oczekiwania?
Batman / 2006-03-11 16:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oczekuję korekty przynajmniej do 2.600. W dłuższej perspektywie powrócimy do wzrostów.
strokuś / 2006-03-11 17:23 / Uznany Bywalec forum i giełdy
e... to 3 lata czekałeś na korektę 13%? to już i była nie raz
ja myślałem, że Ty prawdziwych spadków oczekujesz :-)
Batman / 2006-03-11 17:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No to pochwal się strokuś czego Ty oczekujesz. Jakie obstawiasz wartości indeksów w krótkim i w długim terminie. Sprawdzimy za jakiś czas jak Twoje przewidywania się sprawdzą.
strokuś / 2006-03-11 18:13 / Uznany Bywalec forum i giełdy
ja tam się nie znam i ani nie wykluczam 2550, ani 3300
ot bardziej się skłaniam do lekkich wzrostów niż mocnych spadków
wydaje mi się, że obecnie mamy płaską (w zakresie 200pkt) korektę dotyczasowych wzrostów, co na razie świadczy o sile rynku (rok temu wyglądało to zupełnie inaczej)
oczekuję jeszcze jednej fali hossy, przed większą zwałką, której się jednak też spodziewam patrząc na poczyniania polityków i historię indeksów przy rządach prawicy
w krótkim terminie raczej tych 2600 się nie spodziewam, jeżeli w ogóle zejdziemy niżej niż teraz to chyba 2670-2700 nie pokonamy - ale wcale się nie zdziwię jak będzie tak jak powiedział ten jedyny analityk, że w piątek zaliczyliśmy właśnie minima
a poza tym to cały czas obserwuję i się uczę - nie mam pojęcia co będzie :-)
Batman / 2006-03-11 18:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki za dyskusję. Zawsze rzeczowa wymiana zdań pobudza do myślenia i refleksji.

Pozdrawiam
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-11 13:13
masz racje :) ja sie ciesze, ale szkoda mi niektorych. przeciez wszyscy jestesmy bracmi ?
Batman / 2006-03-11 13:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I powinniśmy trzymać się razem i nie dawać zagranicznemu kapitałowi wciągnąć się w rosyjską ruletkę
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-11 13:30
zobaczymy w nastepnym tygodniu
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy