Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Tydzień na GPW kończymy na minusie

Tydzień na GPW kończymy na minusie

Money.pl / 2008-12-12 16:54
Komentarze do wiadomości: Tydzień na GPW kończymy na minusie .
Wyświetlaj:
pawel_bxxx / 83.4.49.* / 2008-12-13 18:38
http://tnij.org/cil5

"Od cenowego szczytu w 2006 roku domy w USA staniały średnio o ok. 35 proc., a działki przeceniono nawet o więcej niż połowę. Liczba podpisanych umów sprzedaży domów spadła w Stanach Zjednoczonych w październiku o 0,7 proc. i to - jak mówi "Gazecie Prawnej" Waldemar Wasiluk - był pierwszy miesiąc od 2006 roku, w którym liczba transakcji kupna była większa niż rok wcześniej. Zdaniem ekspertów może to być przełom świadczący o tym, że wkrótce ceny w USA przestaną spadać. "

Podobna sytuacja wystepuje w Polsce. W Katowicach mieszkania w tzw "wielkiej płycie" sa w cenach 2500-3700pln/m2 a na ryneku pierwotnym 4000-5000pln/m2. Ceny domow i dzialek natomiast sa w Katowicach sciscle uzaleznione od lokalizacji (ze wzgledu na mala ilosc atrakcyjnych terenow). Na terenach dobrze usytuowanych ceny spadly max 15% natomiast w gorszych lokalizacjach 30%.

Sumując rynek obecnie należy dla kupującego ale ma się ku równowadze i ceny za niedługo zaczną się stabilizować. W Stanach czynnik który wywołał kryzys ustępuje.
bebe;-) / 83.4.129.* / 2008-12-13 17:16
barakuda...
----------------------------
cyt.
Mam dla nich nawet propozycję : opłaty za dostęp do promieniowania
słonecznego....zapłacą oczywiście ci z południa (więcej się opalają) -tym z
północy...
Tym co będą protestować najbardziej, można by wprowadzić okres dostosowawczy do 2020
,w którym będą mieli zniżki z powodu zachmurzenia.."
------------------
uśmiałam sie zdrowo...;-)))) - pozdro.
flugo / 2008-12-13 17:36 / portfel / Dziecko hossy
czy Twój stosunek do generała J zmienił się po ostatnich newsach?
anonim_03 / 2008-12-13 19:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://pl.youtube.com/watch?v=AWrk80LRONE
flugo / 2008-12-13 18:25 / portfel / Dziecko hossy
ruskie maja raporcik w którym jeden Rusek pisze,że J się ich pyta czy pomogą i przyjda z braterska pomocą jak sam nie da rady
Amigo11 / 2008-12-13 18:29 / SAMA PRAWDA
Dla mnie to on dawno powinien siedzieć u Kima albo Castro na "wgnaniu" :
bebe;-) / 83.10.69.* / 2008-12-13 18:11
coś usłyszałam w tv...ale za mało...
aleeeeeeee....zwątpiłam...jak zresztą z wieloma sprawami...../może o to też komuś dla kogoś chodziło.....to tak samo jak "odkrywcze" wiadomości i podkładki jak i z innymi sprawami tegoż świata...- ot ludzie/- moj stan odczuć...- zwątpienie z grupsza biorąc...- nie zycze nikomu takiego stanu...- ale za mało wiem...gdybym mogła sie wtopić w sprawę, miała taką możliwość....chyba niejedno bym odkryła...co wcale nie jest pewne...taki to ten "dziwny jjest ten świat"...
bebe;-) / 83.10.69.* / 2008-12-13 18:16
a pewno wiele zapytań bym miała...
dlaczego teraz sa "odkrywane" te "karty historii"...?
komu na tym teraz zależy...?
sprawy "stanu wojennego" wszak tocza sie od momentu ich możliwości "toczenia"..
wiele bym po tej "dawce" prawdy chyba miała bym pytań...? i również pewnie i watpliwości...;-(
Paulinka / 2008-12-13 16:46 / Szczęście sprzyja lepszym
niech mi ktos to powie, bo licze wlasnie ... i mam pytanie:
100 pkt na indeksie ile to %
Fitter / 2008-12-13 17:19 / portfel / Tysiącznik na forum
to tylko kobieta
Paulinka / 2008-12-13 17:21 / Szczęście sprzyja lepszym
spadac..
z wrazenia musze policzyc jeszcze raz wszystko...
orrion / 83.14.173.* / 2008-12-13 17:53
dla W20 - tak
j.k. / 2008-12-13 17:08 / Bywalec forum
jeżeli dobrze liczę,ale skoro 1% to około 17pkt,to razy 6 daje 102pkt
Longterm / 2008-12-13 16:48 / Mostek Zwyciężymy!
a na którym indeksie:)
barakuda / 2008-12-13 17:10 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
od 1800 - 5,55555%
Paulinka / 2008-12-13 17:19 / Szczęście sprzyja lepszym
bardzo wam obu dziekuje
Longterm / 2008-12-13 16:38 / Mostek Zwyciężymy!
Kenobi a nie uważasz że przykłądowo 1/3 kasy warto już włożyć w dobre spółki na długi termin a 1/3 kasy grać na DT a pozostałą wpłacić na lokatę?
Longterm / 2008-12-13 16:39 / Mostek Zwyciężymy!
teraz walka byków i niedźwiedzi zaczyna być wyrównana więc dlaczego nie?
bebe;-) / 83.4.129.* / 2008-12-13 16:26
ale mnie wkurzają z tym co2....;-(

jak świat ŚWIATEM.......TWORZY NATURA SAMA CO2...
i co....? ŻYJE...i ma się z tym dobrze......bez co2 nie byłoby tlenu...
już kiedyś pisałam m.innymi o tym...zresztą i wielu innych na tym forum...

witam blado...;-)
szymon / 2008-12-13 16:54 / Uznany Gracz Giełdowy
jeszcze nikt nie udowodnil ze CO2 odpowiada za ocieplenie klimatu....jest poza tym mnostwo innych czynnikow o ktorych sie nawet nie mowi....ale interes musie sie krecic
bebe;-) / 83.4.129.* / 2008-12-13 17:04
jasne ancymonku....;-)
interes może sie i powinien kręcić, aleeeee....na prawidłowych pojmowaniach aktualnych "odkryć"...;-)...ale coż.....beton to beton...
Kenobi / 2008-12-13 16:33 / Uznany malkontent giełdowy
Naukowcy wskazują, że działalność człowieka odpowiada tylko za 3% emisji CO2. Cały ten problem został sztucznie stworzony, żeby nakręcić niektórym interesy i zmusić biedne kraje do płacenia bogatym haraczu.
DOZ / 2008-12-13 18:17 / Ciemno widzę
cykle klimatyczne są zjawiskiem naturalnym i wystepują niezależnie od działalnosci człowieka
zakładając, że zlodowacenia wystepują co 20.000 lat, to "tylko" 3% przyspieszy ten proces o "tylko" 600 lat - to Twoim zdaniem bez znaczenia?
bebe;-) / 83.4.129.* / 2008-12-13 16:43
Ken...to jest ta jedna z prawd...;-)
pozdrawiam...i ciesze sie ,ze Cie widze...- mam akcje...;-)
Longterm / 2008-12-13 16:35 / Mostek Zwyciężymy!
na szczęście Polacy jednoczą się w chwilach zagrozenia i tak sie stało tym razem...po raz pierwszy od kilku lat widziałem obok siebie siedzących Tuska i Kaczora uśmiechniętych i zgodnych jak nigdy wcześniej
KONSERWATYSTA / 2008-12-13 16:40 / Od Redakcji: Unikać! Chamstwo i wulgarności
człowieku o czym ty piszesz kaczyńskim beszczelnie wepchał się na ten szczyt i nie ma ani 1% udziału w tym co osiągnął rząd, kaczyński cały czas prowokuje Tuska bo chce żeby mu puściły nerwy ale to na nic kaczyński jest już skończony
mmisiek / 217.96.251.* / 2008-12-13 18:03
a niby co osiągnął rząd poza, jak zwykle, efektem propagandowym?
Longterm / 2008-12-13 16:47 / Mostek Zwyciężymy!
ja się polityką nie interesuję i ani jeden ani drugi nie jest mi bliski ale widziałem że jest zgoda i dążenie do wspólnego celu. Nie ważne dzięki komu - Polacy wciąż tego nie rozumieją że nie ważne kto, nie ważne jak - ważny jest cel...
Longterm / 2008-12-13 16:32 / Mostek Zwyciężymy!
chcieli nas spowolnić bo wiedzą ze nasze fabryki są przestarzałe...he he to znaczy że Francja i Niemcy czują nasz oddech...
bebe;-) / 83.4.129.* / 2008-12-13 16:41
Longu...widzę na różnych płaszczyznach jak się na świecie jedni " zabawiają" kosztem innych.....i ta " bezsilność" mnie dodatkowo złości...;-( zwłaszcza, że ludzie naprawde dużo wiedzą i posiadają wiedze na miarę CZASU...

a tu się robi w ciula...- nadal...;-(...ech karuzela...
max303 / 2008-12-13 16:30 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
heloł
bebe;-) / 83.4.129.* / 2008-12-13 16:31
helołłł max303...;-)
barakuda / 2008-12-13 16:11 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
13.12.Londyn (PAP) - Brytyjski rząd rozważa finansowy pakiet
ratunkowy dla przemysłu samochodowego wzorowany na amerykańskich
rozwiązaniach dla GM, Forda i Chryslera - donosi sobotni dziennik
"Times".

Według gazety minister ds. biznesu, przedsiębiorstw i reformy
regulacyjnej Peter Mandelson i minister finansów Alistair Darling
rozważają udostępnienie producentom samochodów i komponentów
pożyczek pomostowych na warunkach komercyjnych oraz
zagwarantowanie ich pożyczek bankowych.

Jedno z rozwiązań proponowanych przez przedstawicieli przemysłu
zakłada, iż firmy sektora motoryzacyjnego uzyskałyby dostęp do
specjalnego funduszu Banku Anglii o łącznej wartości 200 mld
funtów mającego na celu wsparcie płynności finansowej w gospodarce.

Producenci i dostawcy mieliby wówczas możliwość zaciągania
pożyczek pomostowych na warunkach komercyjnych od Banku Anglii.
Nie narażałoby to brytyjskiego rządu na zarzut protekcjonizmu i
odblokowywałoby kredyt, którego firmom sektora samochodowego
odmawiają banki.

Wyrazem dekoniunktury w przemyśle motoryzacyjnym są wydłużone
przestoje w okresie świąt i zmniejszenie produkcji. Sprzedaż aut
spada m.in. dlatego, iż klienci indywidualni mają trudności z
uzyskaniem kredytu. Dostawcy komponentów i części zamiennych
obawiają się, że dekoniunktura odbije się także na nich i
zaszkodzi płynności całego sektora.

Przy produkcji samochodów pracuje w W. Brytanii 190 tys. osób,
dalsze 115 tys. zatrudniają zakłady dostarczające części zamienne
i komponenty. Wraz z działem sprzedaży detalicznej w przemyśle
samochodowym pracuje 850 tys. osób.

W najtrudniejszym położeniu są zakłady Vauxhall wchodzące w skład
grupy General Motors. W piątek ich kierownictwo zaproponowało 4,5
tys. pracownikom z Ellesmere Port w Cheshire możliwość wzięcia 9-
miesięcznego urlopu, w czasie którego otrzymywaliby 30 proc.
wynagrodzenia.

Duże zakłady produkcyjne w Halewood (Merseyside) ma w W. Brytanii
także inny wielki koncern samochodowy USA - Ford. (PAP)

asw/ mw/ jra/ dan/
Longterm / 2008-12-13 16:11 / Mostek Zwyciężymy!
Przepraszam czy na tym forum wszyscy inwestują w USA?
Kenobi / 2008-12-13 16:30 / Uznany malkontent giełdowy
Popyt stamtąd, uruchomił chwilowy wzrost na świecie, ale to już przeszłość, dlatego wszystkie kraje martwić się muszą teraz co zrobić z nadwyżkami mocy produkcyjnych, siły roboczej, sztucznym zawyżeniem wyceny aktywów, rosnącym zadłużeniem zagranicznym i spadającym eksportem. Pokrywanie deficytu przekazami emigrantów zarobkowych pozwalało na chwilę ukryć problem, ale on właśnie powraca razem z zakończeniem boomu ostatnich lat oraz odpływem zagranicznego kapitału. Na wyprzedaży za psi pieniądz zwanej prywatyzacją nie zarabia się, i choć na moment uzyskuje się złudzenie, że się poprawiło, i przejada się uzyskane wpływy zakrywając część dziury budżetowej, to potem trwa już tylko odpływ zysków za granicę. Efekty takiej polityki widzimy już w wielu krajach, tak jak niedawno wychwalane i stawiane za wzór do naśladowania republiki nadbałtyckie, czy Węgry. Islandia dała początek.
Longterm / 2008-12-13 16:33 / Mostek Zwyciężymy!
a co to ma do Mostosalu Zabrze i naszej budowy infrastryktury za 200 mld zł?
Kenobi / 2008-12-13 16:35 / Uznany malkontent giełdowy
Przez ich firmy, za nasze pieniądze.
osesek / 2008-12-13 15:30 / Pan Tysiącznik
States and cities around the nation are already slashing budgets and services as the deepening economic downturn shrinks their coffers. To close their budget gaps, governments are cutting public health programs, reducing aid to public school and universities, and laying off workers.

http://money.cnn.com/2008/12/12/news/economy/impact_on_states/index.htm?postversion=2008121308
osesek / 2008-12-13 15:34 / Pan Tysiącznik
A 50% reduction in the Big Three's domestic operations, for instance, would result in 2.5 million people losing their jobs, according to the Center for Automotive Research. That would drain $20.5 billion in personal income taxes at the federal, state and local levels in 2009, while forcing the public sector to spend an additional $11.9 billion in benefits.


Patriotycznym obowiązkiem każdego dorosłego obywatela USA będzie - niebawem - zakup samochodu produkcji wielkiej trójki. Za rządowy baliout (:
Kenobi / 2008-12-13 16:09 / Uznany malkontent giełdowy
Ten bailout, to przecież niczego nie zmieni, nadal nie będą mogli sprzedać swoich samochodów, bo problem leży gdzie indziej i żadne głupie programy tego nie zmienią. Życie ponad stan i konsumowanie więcej niż się samemu wypracowało na kredyt i pieniądze ciągnięte z drożejących domów oraz wyciągnięte od zagranicznych inwestorów (Polska też nie wiadomo po co trzyma tam swoje rezerwy, które zamiast pracować na nasz rozwój, finansują ich deficyt) doprowadziło do obecnego kryzysu, a zmiana modelu konsumpcji, jaka tam nastąpiła, to całkowite bankructwo neoliberalnego modelu który pozwalał na bogacenie się kosztem innych, którym serwowało się różne terapie "szokowe", zmuszało do nadmiernego oszczędzania, zwalczania deficytu i inflacji, wyprzedaży banków i przemysłu za bezcen, co teraz doprowadzi do upadku tych zagranicznych gospodarek.
osesek / 2008-12-13 15:42 / Pan Tysiącznik
Americans bought 37% fewer cars in November than they did a year earlier, government figures show.
Many states are already on the edge, experts say. At least 43 states are contending with budget shortfalls this year or next, according to the Center on Budget and Policy Priorities. They are the largest seen since the 2001 recession.
Soaring joblessness is also causing states to run out of money in their unemployment trust funds. The trust funds of five states are insolvent - meaning they have reserves of three months or less - while another eight state funds are nearly insolvent with reserves of four to six months, according to an October report from the National Employment Law Project. Six other states don't have enough money to cover a year of payments.
That's why governors, mayor and other state and local officials have been pressuring President-elect Barack Obama to quickly pass a stimulus package once he takes office in January. They are looking for money for infrastructure projects, Medicaid and food stamp programs, among other items.


To tyle zamiast mrzonek i snów o potędze (:

Każdemu wolno kochać, to miłości słodkie prawo
bo kocha się sercem a każdy je ma
a więc za miłości sprawą
niech znikają troski a radość niech trwa..... tralala
Longterm / 2008-12-13 15:03 / Mostek Zwyciężymy!
ciekawe czy inwestycja w polskie akcje się zwróci...ja nie wiem bo tego nikt nie wie...ale ja piszę co robię i co powinno się robić po tak silnych spadkach na giełdzie świadczących o wyczerpaniu się podaży
Longterm / 2008-12-13 15:04 / Mostek Zwyciężymy!
PS: pozdrawiam wszystkich niedźwiedzi i niech wygra lepszy...
barakuda / 2008-12-13 14:37 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
13.12.Waszyngton (PAP) - Administracja prezydenta Busha dała do
zrozumienia, że gotowa jest ratować przed bankructwem koncerny
samochodowe udzielając im awaryjnej pożyczki, prawdopodobnie z
pakietu 700 miliardów dolarów na pomoc dla sektora finansowego.

Rząd był początkowo przeciwny wykorzystaniu tej kwoty,
przeznaczonej pierwotnie na wykupienie od banków inwestycyjnych
tzw. toksycznych aktywów, czyli papierów wartościowych opartych na
długach hipotecznych (stąd nazwa tego funduszu - TARP; skrót od
Toxic Assets Rescue Package).

Biały Dom i Ministerstwo Skarbu zmieniły jednak zdanie, kiedy
upadła koncepcja uchwalenia przez Kongres dodatkowych 14 miliardów
dolarów na pomoc dla producentów aut. Izba Reprezentantów na
początku tygodnia uchwaliła pożyczkę w tej wysokości, ale w
czwartek nie przeszła ona w Senacie.

Rzeczniczka Białego Domu, Dana Perino, powiedziała w piątek, że
rząd czuje się zobowiązany do pomocy, gdyż kraj nie może sobie
pozwolić na "chaotyczne bankructwo przemysłu samochodowego".

Senat zablokował pożyczkę 14 mld dolarów za sprawą Republikanów.
Zażądali oni, aby w zamian za jej uchwalenie związki zawodowe
pracowników przemysłu motoryzacyjnego zgodziły się na redukcje
płac. UAW (United Auto Workers - centrala tych związków) nie
wyraziła na to zgody.

Chrysler i GM ostrzegają, że jeśli nie dostaną awaryjnego
zastrzyku gotówki do Nowego Roku, będą musiały wstrzymać produkcję
i masowo zwalniać pracowników.

Tomasz Zalewski (PAP)

tzal/ jm/ dan/
kisiel2 / 2008-12-13 14:52
jak wpakowali tyle USD w padajace banki na relatywnie mala liczne pracownikow, to dlaczego nie moga podtrzymac firm ktore rzeczywiscie cos produkuja?
styropian / 2008-12-13 15:04 / Tysiącznik na forum
Nie ratowali banków, ratowali system kredytowy, który od lat 70 był motorem napędzającym amerykańską gospodarkę. Rynku nie da się oszukać, jeżeli ten odwraca się od ryzykownych kredytów, to ich nie będzie i nie zmienią tego biegu żadne pieniądze. Nie chodzi o to, czy warto ratować koncerny samochodowe, ale czy to pomoże na dłuższą metę. GM sprzedaje o ponad 40% mniej samochodów r/r., a produkcja i zatrudnienie wciąż duże. Tak długo nie będzie popytu na nowe samochody, jak długo nie odbudują systemu. Pytanie tylko w jakim będzie on kształcie.
Longterm / 2008-12-13 15:07 / Mostek Zwyciężymy!
bardzo mądry wpis...można się od Ciebie wiele mądrego nauczyć...pisz częściej
Kenobi / 2008-12-13 15:58 / Uznany malkontent giełdowy
Minęło pół godziny i coś załapałeś, ale za kolejne pół znów Ci wrócą stare mrzonki...
Longterm / 2008-12-13 16:04 / Mostek Zwyciężymy!
najwięcej się nauczyłem od Ciebie i do Ciebie mam szacunek bo jako jedyny pisałeś o bessie jak wszyscy się wyśmiewali z Ciebie...teraz to samo ja przeżywam - już wiem co musiałeś czuć ale rewanż masz przedni muszę Ci to oddać ...gratuluje:) nie zmiania to faktu że pomimo że byłeś bardzo długo liderem tego forum to teraz ster przejęła Modliszka bo czas zakupów i zarabiania na akcjach się już zaczął...
Kenobi / 2008-12-13 16:11 / Uznany malkontent giełdowy
No nie powiedziałem? Znam Cię już na wylot...
Longterm / 2008-12-13 16:31 / Mostek Zwyciężymy!
Ken jak już nawet mi udaje się zarabiać na DT to chyba mamy rynek byka:)
Longterm / 2008-12-13 14:27 / Mostek Zwyciężymy!
Jeśli ktoś by posuchał tego gościa w 2006 roku uchroniłby kupę kasy...teraz mówi o poprawie w końcu 2009 i 2010 roku jako powrocie do wzrostu gospodarki

http://tnij.org/cikn
pawel_bxxx / 83.4.49.* / 2008-12-13 14:57
ja stawiam na kopex:)
Longterm / 2008-12-13 14:31 / Mostek Zwyciężymy!
czyli że właściwie to już teraz trzeba kupować akcje
styropian / 2008-12-13 14:35 / Tysiącznik na forum
Ty się nigdy kolego niczego nie nauczysz.
Longterm / 2008-12-13 14:46 / Mostek Zwyciężymy!
pogadamy za rok kto kogo będzie uczył:)
Fitter / 2008-12-13 14:54 / portfel / Tysiącznik na forum
ty sobie lepiej przypomnij kiedy zaczales pisac ze nalezy kupowac, juz nikt nie traktuje Ciebie powaznie, a ze powoli trzeba bedzie zaczynac do kupowac w bliskiej perspektywie to inna sprawa
Longterm / 2008-12-13 15:00 / Mostek Zwyciężymy!
ja wiem że się totalnie skompromitowałem pisząć o kupowaniu już w lipcu...ale jak się nie ryzykuje to się nigdy nie zarobi:) ja cały czas jednak mówiłem o kupowaniu na długi termin więc wciąż podtrzymuje zdanie że nawet jak ktoś kupił w lipcu to zarobi bardzo dużo do 2012 roku
Fitter / 2008-12-13 15:04 / portfel / Tysiącznik na forum
w sumie tez uwazam ze jak ktos nawet kupowal w lipcu 2007 i nie sprzedal, to kolo 2013 wyjdzie mniej wiecej tak jak 6- letniej lokacie ale nie oto chodzi
Longterm / 2008-12-13 15:08 / Mostek Zwyciężymy!
tak uważasz? np MSZ za 9 zł który będzie kosztował 50 zł to jest według mnie 455%
mmisiek / 217.96.251.* / 2008-12-13 15:24
wszystkim się wydaje, że następna hossa wyniesie ceny na jeszcze wyższe poziomy a to wcale nie musi byc prawda.
Między falami gdzie wszystko szło do góry, śmieć czy nie śmieć minęło 10 lat i tak samo może być teraz więc nastawianie się na jakąś "mega hossę" może przynieść rozczarowanie. Widać po ekscesach szaleństwa rynek musi dłużej odpoczywać, lizać rany i zbierać siły.
Taki Mostzab nigdy nie osiągnął swoich cen z 97r, podobnie Próchnik z 94r.
Longterm / 2008-12-13 16:02 / Mostek Zwyciężymy!
ależ oczywiście że nie ma żadnej gwarancji...lepiej nic nie robić i wtedy dopiero się ma gwarancję że nic się nie straci
mmisiek / 217.96.251.* / 2008-12-13 18:09
nie chodzi o to żeby nic nie robić tylko żeby oceniać realnie prawdopodobieństwo różnych zdarzeń - to znaczy nie przez pryzmat swoich własnych życzeń.
Moim zdaniem żadnych nowych szczytów nie będzie u nas przez lata co oczywiście nie wyklucza ładnych wzrostów w międzyczasie.
Fitter / 2008-12-13 15:11 / portfel / Tysiącznik na forum
no dobra.. BYTOM 30 PLN do konca roku i MEGA HOSSA
Longterm / 2008-12-13 15:09 / Mostek Zwyciężymy!
ale z całym szacunkiem Fit ta dyskusja nie ma sensu...to jest wybór pomiędzy własnym biznesem a pracą na etacie w biurze
Amigo11 / 2008-12-13 14:25 / SAMA PRAWDA
Pod jego przywództwem nie boje się kryzysu ani CO2

http://m.onet.pl/_m/2492e8e8b557bbe654c327db6469dcf3,21,1.jpg
max303 / 2008-12-13 14:00 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Resort skarbu planuje ratowanie przemysłu samochodowego
Wersja oryginalna Wersja oryginalna Treasury signals rescue for carmakers
Amerykański rząd w piątek dał wyraźnie do zrozumienia, że ma zamiar ratować pogrążony w kryzysie przemysł samochodowy w Detroit.

http://ft.onet.pl/11,18549,amerykanie_planuja_ratowanie_przemyslu_samochodowego,artykul.html
zbig$ / 2008-12-13 14:34 / Uznany gracz - weteran 93/94
tylko ze oni wtopili na derywatach - GM z producenta samochodów stał sie spekulantem i nie ma takich pieniedzy ktore by go mogly uratowac, chyba ze o tej skali która dostaja banki ...
max303 / 2008-12-13 13:52 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Witam

Wróciłem przed chwilą z centrum handlowego i oświadczam uroczyście że kryzysu jak nie było tak nie ma.Nie widziałem takich kolejek od czasów komuny
attack / 83.14.173.* / 2008-12-13 14:32
spokojnie, przyjdzie czas, juz niedlugo
zbig$ / 2008-12-13 14:35 / Uznany gracz - weteran 93/94
Wezmy takie ropczyce - "zazegnali' krach rozkladajac zobowiazania na raty...ale co z zyskami???
Amigo11 / 2008-12-13 14:13 / SAMA PRAWDA
W sklepie BYTOMia kolejki przed wejściem SIOK!!! Musiała interweniować ochrona
anonim_03 / 2008-12-13 14:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
piałem dokładnie to samo tydzień temu -- masowe zwolnienia w handlu detalicznym :-))
max303 / 2008-12-13 14:08 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
wszystkie kasy były czynne !,nawet w sklepie Reserved stałem w 10-o osobowej kolejce,czyste szaleństwo
zbig$ / 2008-12-13 14:36 / Uznany gracz - weteran 93/94
szmaty ludziska kupuja czy kobity kreacje sylwestrowe?
wyspiarzDK / 2008-12-13 14:06 / Leszcz na dnie

kryzys dopiero nadchodzi...
Longterm / 2008-12-13 13:58 / Mostek Zwyciężymy!
zaraz ktoś Ci napisze że kryzys dopiero nadchodzi...
szymon / 2008-12-13 14:05 / Uznany Gracz Giełdowy
stawiam ze to bedzie Paulinka :) ewentualnie Batman ;)

ja w centrum handlowym bylem wczoraj, tlumy ze SIOK :)
Fitter / 2008-12-13 14:11 / portfel / Tysiącznik na forum
ale to chyba spozywka i ogolno przemyslowe bo w galeriach to tak sobie
max303 / 2008-12-13 14:31 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
nawet w sklepie Reserved
szymon / 2008-12-13 15:03 / Uznany Gracz Giełdowy
wszedzie tlumy, kupuja, ciuchy, buty, perfumy itp...
w restauracji tez trzeba bylo czekac na wolny stolik, na pierwszy rzut oka kryzysu nie widac.
Longterm / 2008-12-13 14:10 / Mostek Zwyciężymy!
w Polsce nie ma kryzysu...jast kryzysik ale w umysłach co niektórych...to co będziemy mieli w 2009 to naturalne spowolnienie związane z końcem cyklu koniunkturalnego 2003-2007...2010 to już będzie pierwszy rok nowego wzrostowego cyklu
attack / 83.14.173.* / 2008-12-13 14:33

w Polsce nie ma kryzysu.

jasne, siedzisz przy kompie to oznacza, ze nie pracujesz, i chyba nawet nie masz znajomych ktorzy pracuja
wiec jak zwykle kacapoly made in long..
Longterm / 2008-12-13 14:45 / Mostek Zwyciężymy!
ja piszę tak w ogóle z więzienia więc jak mam pracować?
anonim_03 / 2008-12-13 15:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
z domu wariatów lepiej :-)))))))))
anonim_03 / 2008-12-13 13:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
poczyniłem nowy wpis na blogu:
http://wykresygieldowe.bblog.pl/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy