Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tyle naprawdę zarabia się w mundurówkach. Słusznie protestują?

Tyle naprawdę zarabia się w mundurówkach. Słusznie protestują?

Wyświetlaj:
marek999999 / 83.31.184.* / 2016-04-27 18:19
Jak się nie podoba, to trzeba się zwolnic, wielu ludzi z lepszym wykształceniem i kwalifikacjami zajmie wasze miejsce
strazacy / 89.161.27.* / 2015-04-03 09:48
Na Podlasiu nie ma takiego dodatku jak równoważnik za brak lokalu mieszkalnego! Być może w Warszawie jest inne prawo. W Białymstoku to zależy od znajomości a nie wynika jasno z przepisu.
pracownikcywilny / 83.24.170.* / 2014-09-30 21:30
służby mundurowe, a co z pracownikami cywilnymi w tych służbach? podstawa 1300-1450 zł brutto + premia, aby przekraczało wynagrodzenie powyżej najniższej krajowej (50-100 zł pow.) - oczywiście przy ukaraniu i odebraniu premii zostaje wypłacony dodatek do najniższej krajowej, wszyscy myślicie że jak pracuje ktoś w budźetówce to zarabia kokosy - no cóż, jak ktoś się chce samemu utrzymać i wziąć kredyt - nie ma szans. Nie jest tak pięknie i kolorowo, a miała być "Praca, Rozwój, Stabilizacja" ... brak jakichkolwiek perspektyw, tymbardziej jeśli, ktoś Ci ciągle powtarza, że dodatek można zabrać, zabierajcie,i szczerze wolałbym go nie otrzymywać, a mieć na dokumencie minimalną pensję + ewentualny dodatek jeśli bym na to zapracował, a nie pseudo dodatek, który wyrównuje mi pensje do najniższej. Chyba tylko po to to stworzone, aby przełożony miał satysfakcje, że może mi go w każdej chwili odebrać. Zarobki są koszmarne, obiecanki, że będzie lepiej, może i jest ale w wybranych kręgach i wybrane osoby, nie masz "pleców"/"garba" ciężko cokolwiek otrzymać, zwykła premia, za zastępstwo, jest problemem dla jednego pracownika, z czym dla drugiego dodatki są przyznawane kilkukrotnie w roku. Kumaterstwo, koleżeństwo itp. Zresztą nic się nie zmieniło ponoć tak już ma być, taki mamy klimat ...
grossz / 188.33.224.* / 2014-01-19 01:13
oj nie narzekajcie zawsze możecie wyjechać ... np. do Anglii jak większość naszych rodaczków
nie narzekać tylko prace zmieniać .... niedługo wybory do sejmu senatu i innych obór
ania554 / 79.191.2.* / 2013-12-29 10:16
no i to jest cała fałszywa nagonga, dyskryminacja, i fałszowanie statystyki, normalne w tym kraju. W policji służę 25 lat, czynnie, prawie 20 lat służby na komisariciacie, na pierwszej linii, później niby ":awans" do komendy i co? i nic nawet waswzej średniej pensji nie mam, od 6 lat bez indeksacji, a co do dodatku, to nawet gadać się nie chce, powiem tylko tyle, bardzo bym chciała mieć 50% dodatku, no niech będzie 25%, pocieszyła bym sie nawet 12,5% dodatku, 6% też by było dobre itp itd
anonimek / 93.154.201.* / 2013-11-14 22:54
że ile sie zarabia??????????
ja jestem podoficerem już 7 lat w wojsku i mam 2823 zł na rękę...a wg waszej gazety powinienem zarabiać 3878... to pytanie gdzie reszta moich pieniędzy???????? chyba nastąpiło tu jakieś przekłamanie.......
Reniu / 217.73.249.* / 2013-12-04 22:11
a wie Pan ile dostaje st.szeregowy , ponieważ mój kuzyn się dostał
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
H Szatkowski / 2013-12-02 21:58
No więc wypadałoby z takim stażem i stopniem rozumieć słowo 'przeciętnie' oraz 'brutto'.

3878 zł brutto to ok. 3178 zł netto- w mundurówce jak wiemy jest tylko PIT i s. zdrowotna.
Snypes_IFP / 178.217.192.* / 2013-09-28 01:47
Anna Anagnostopulu , Andrzej Zwoliński
Proszę państwa redaktorów, skoro funkcjonariusz na stanowisku policjanta zarabia ponad 2600zł a ja na stanowisku referenta zarabiam 2552 zł. To czy na waszym portalu można złożyć zawiadomienie o kradzieży moich pieniędzy? Bo według waszych informacji powinienem zarabiać 3119zł miesięcznie...
aaaaaa771 / 91.240.136.* / 2013-12-02 18:19
taaaaaaa...... pani zarabia 2552 zł na rękę chyba. A ta kwota jest podana brutto. I tak ma pani szczęście, że odjęty jest tylko podatek. "Cywil" miałby ok. 2025zł
cywilka / 78.9.112.* / 2013-07-14 16:40
A cywil w wojsku jako KSC ma 1350-1600 na rękę!!! Dziękujemy!!!
kaja1 / 31.0.84.* / 2013-06-25 16:02
Kolega w policji szeregowy po 6latach 3tyś na reke a obie rece lewe w cywilu bez szans na prace tak jak cała mundorowka
paxi / 84.205.12.* / 2013-05-19 15:43
że ile zarabiają?!?!?! Śmieszne kwoty,nigdy jej nie widziałem,a żeby teraz awansować w WP jest to tragedia. Lepiej iść do policji tam przynajmniej pewny awans,a wojsko Cie wyp po 12 latach na zbity pysk!!!
Marynarz floty wojennej / 153.19.108.* / 2013-05-09 08:34
Człowieku ty sobie chyba sam wymyśliłeś te zarobki. Służe w wojsku i gwarantuje Ci ,że większość cywili by tu nie wytrzymała. A poza tym do wojska się nie idzie dla pieniędzy tylko z powołania, a Ci którzy przyszli tu dla pieniędzy nigdy daleko nie zajdą. Poza tym jeden kolega slusznie napisał, że jesli ukonczysz studia na jednej ze szkół mundurowych czyli AMW, WAT, WSSP, czy też WSO, studia trwają tam 5 lat i to jest powód dla którego oficerowie tyle zarabiają bo mają tytuł magistra inzyniera. A szeregowi i ciężko pracują. Tyle mam do powiedzenia, że nawet w cywilu ten kto się uczy i kończy ciężkie studia zarabia więcej.
markkrak / 193.106.231.* / 2014-12-12 22:03
wszędzie jest tak samo w tych służbach nie ważne doświadczenie staż oraz wiedza ważne plecy i debile pomysły na które by zwyki ludzie nigdy nie wpadli oj mogę o tym wiele powiedzieć,ten kto zadzi to w większości nie ma pomysłu wiedzy ani chęci do rządzenia tylko ma znajomości i uczucie ważności ze jest nad innymi a to debil niema pojęcia o niczym.
Pracownik finansów Wojska Polskiego / 77.45.17.* / 2013-05-07 18:30
Przeciętne uposażenie zasadnicze żołnierzy zawodowych pokazane wyżej to BZDURA . W każdym z korpusów zostało zawyżone o 500 zł. Widać , że osoba pisząca artykuł nie ma pojęcia o wysokości uposażenia zasadniczego....pożałowania godne...a wymienione dodatki nie są dodatkami do uposażenia i wiele z nich jest płatnych tylko raz w roku , a niektóre RAZ w trakcie całej służby . Należało się przygotować dobrze do pisania artykułu redaktorze !!!!!
makel / 91.202.230.* / 2014-11-01 11:27
Dokładnie ktoś kto pisał ten artykuł zero wiedzy o realnych zarobkach w mundurówce chciałbym zarabiać tyle :-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fffffff / 46.169.249.* / 2013-04-21 11:16
Ja mam w d.. te smieszne artykuły, jasne że wszystkim powinni dać 300 ZŁ. Jak w mundurze to zawsze razem. W wojsku źle nie jest, jestem podoficerem i mam na rekę z wszystkimi dodatkami 3800 zł. i jestem zadowolony. Jeżeli ktoś z cywilów zazdrości zapraszam... po 3 -4 miesiacach jak mu w piz... dadza to sie zrozumiemy. Pozdrawiam wszystkie mundurówki
trep / 164.126.224.* / 2013-04-16 20:56
Ministerstwo Obrony Narodowej, zachęca młodych, zdolnych oraz wykwalifikowanych mężczyzn do podjęcia zawodowej służby wojskowej w Narodowych Siłach Rezerwy oraz Korpusie Szeregowych Zawodowych. MON, przedstawia pracę w wojsku, jako pomysł na karierę zawodową, umożliwiającą podnoszenie kwalifikacji, wysokie zarobki, możliwość rozwoju w drodze awansu oraz co najważniejsze stałą pracę. Niestety, poszczególne obietnice resortu MON nie idą w parze z rzeczywistością. Korpus Szeregowych Zawodowych stanowi podstawowy element wykonywania codziennych obowiązków, zapewniających prawidłowe funkcjonowanie Jednostek Wojskowych. MON, zapewnia otwartą drogę awansu do Korpusu Podoficerów, jednakże aktualna struktura podrzędności, uniemozliwia awans, chociażby 30% szeregowych zawodowych, posiadających wymagane wykształcenie oraz kwalafikacje do zmiany korpusu. Następstwem braku możliwości rozwoju zawodowego, jest zerwanie współpracy z szeregowym, który w ciągu 12 lat nie otrzymał awansu na stopień kaprala. Powodem takiego rozwiązania jest ustawa pragmatyczna zezwająca na pełnienie kontraktowej służby wojskowej przez okres do 12 lat. Żołnierz będący w Korpusie Szeregowych Zawodowych, może pełnić wyłącznie służbę kontraktową, zaś służbę stałą, ustawa przewiduje wyłącznie dla korpusów, podoficerów oraz oficerów Sił Zbrojnych RP. Jedynie służba stała, daje możliwość z korzystania ze wszelkich świadczeń przewidzianych w ustawie, a przede wszystkim ze świadczeń emerytalnych. Podsumowując. Kandydat, starający się o przyjęcie w szeregi armii RP, na stopień szeregowego zawodowego, powinien wiedzieć,że przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej jego przyszłości zawodowej, po upływie okresu 12 lat od dnia założenia munduru, jeśli nie zmieni korpusu, zostanie "ZWOLNIONY DO CYWILA" i pojawi się ponownie na rynku pracy. Bardzo często nabyte doświadczenie w armii, nie ma żadnego przełożenia na wymagania prywatnych pracodawców, bo, gdzie jest zapotrzebowanie na strzelca, czy kierowcę Bojowego Wozu Piechoty. Z doświadczenia wiem, że na dużej jednostce wojskowej, ważnej dla obronności państwa, jest około 10 szeregowych zawodowych na jeden etat podooficerski. Małe jednostki wojskowe, nie będące punktami strategicznymi dla sił zbrojnych RP, bardzo często nie awansują żadnego żołnierza w stopniu szeregowy. Następstwem takiej niemożności z powodu braku etatów, jest pożegnanie wykwalifikowanego żołnierza, a żołnierz ma okazję na szukanie kolejnej szansy na pracę w innych służbach mundurowych, gdzie tego typu absurd nie ma miejsca. Racją jest zwalnianie tysięcy szeregowych po upływie 12 lat służby. Następstwem takiego rozwiązania, jest całkowity brak motywacji do poświęceń związanych z misjami poza granicami państwa, jak również z wykonywaniem poszczególnych obowiązków codziennych. Wyżej wymieniony problem dotyczy stopni szeregowy oraz starszy szeregowy w każdej jednostce organizacyjnej Sił Zbrojnych RP. Ukierunkuj swoją karierę rozsądnie. Ja, jak również moi koledzy z kompanii, gdybyśmy mogli cofnąć czas, nigdy nie wstąpilibyśmy w szeregi armii na aktualnych zasadach! Jeśli kochasz swój kraj i wiążesz przyszłość z mundurem, to zapomnij o armii. Policja, Straż graniczna, Straż Pożarna, szanują swoich pracowników i pozwalają im na związanie życia z mundurem, nie tylko, w formie 12-letniej przygody. Starszy Szeregowy Zawodowy.
bags / 81.85.227.* / 2013-04-27 17:19
"Ja, jak również moi koledzy z kompanii, gdybyśmy mogli cofnąć czas, nigdy nie wstąpilibyśmy w szeregi armii na aktualnych zasadach!"
Bardzo ciekawe jest to co napisałeś. Nie zauważyłeś tylko, że to, że jesteś szeregowym to tylko i wyłącznie wina twoja i twojego braku wykształcenia. Gdybyś bez wykształcenia chciał znaleźć sobie pracę w cywilu to mógłbyś sobie pomarzyć o tych 2400 zł na ręke, trzynastkach i innych mundurówkach. A jeśli miałbyś trochę oleju w głowie to poszedłbyś na podoficerkę kiedy jeszcze przyjmowali z cywila, albo na oficerkę na WAT lub WSO. A, że jesteś nieukiem to nie będziesz miał przywilejów. Gdyby każdy nieuk miał dużo zarabiać i mieć wszystkie przywileje to nie byłoby sensu się uczyć!!!
soldżer / 213.158.217.* / 2013-08-13 12:36
Człowieku Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego jak trudno dostać się na oficerke w wat, wso itd. Poza tym nie każdy od razu po skończeniu 18 roku życia musi mieć sprecyzowane plany na przyszłość i być może dopiero później chcieć iść do wojska, a po drugie mogli już nie przyjmować z cywila na podoficerkę, więc trzeba zaczynać od gówna jakim jest korpus szeregowych zawodowych i dawać z siebie jak najwięcej żeby wkroczyć w progi podoficerów. Wiadomo, jak wszędzie, kto ma plecak ten ma lżej. W cywilu kto ma jakiś fach w ręku i troche sprytu 2400 zarobi spokojnie, a jak ktoś jest leniem to nikt mu za nic tyle nie da. Nie wiem "bags" czemu tak hejtujesz użytkownika "trep", bo widze, że chyba nie masz pojęcia o pracy w wojsku.. Pozdro dla misjonarzy, którzy wiedzą jak siada psycha.
Sirbartoo / 164.127.49.* / 2013-04-15 21:30
Podawanie zarobków bez odliczenia podatku to jak mierzenie penisa razem z kręgosłupem.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy