Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tyle naprawdę zarabia się w mundurówkach. Słusznie protestują?

Tyle naprawdę zarabia się w mundurówkach. Słusznie protestują?

Wyświetlaj:
darekszu1@op.pl / 77.237.21.* / 2012-01-27 14:16
Ja zostałem skatowany przez policjanta,on ma emerytury 2700zł a ja renty 485zł.ja miałem TREPANACJE CZASZKI a on tryska zdrowiem i dostanie 300zł podwyżki.Straż i owszem im sie należy.SW tym to już sie w głowach przewruciło.
daaaaaaaaaaaaaa / 77.112.96.* / 2012-05-20 12:18
Było nie wnerwiać Pana policjanta. Za darmo nie dostałeś.
Referent... / 83.8.115.* / 2012-06-15 13:15
Dokładnie za darmo nie dostałeś. Sadystów tu nie przyjmują. Ja nie raz zostałem pocięty nożem na służbie i trudno takie życie. A co do tego skatowania to wiem z doświadczenia, że często jest to baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo przesadzone. Wracaj do zdrowia i zachowuj sie na interwencjach.
mojejestmojsze / 94.40.121.* / 2012-01-23 19:22
W realu na kasach sa wolne etaty,wiec jak nie pasuje to zawsze sie mozna przekwalifikowac i za 1500 brutto szefowi dupe lizac zeby tylko nie zwolnil,albo mordy w kubel i nie bulgotac,macie swojego tuska i jego druga Irlandie...
Robert Roy McGregor / 95.160.33.* / 2012-01-21 16:56
Niestety zarobki mudurowych oprócz wojska są gówniane. To relikt PRL-u, ze do milicji czy policji idzie małorolny aby odbebnić 15 lat i przejść na zasłużoną emeryturę... Dalej gospodarka rodziców, prywatna inicjatywa i jakoś się kręci...
TO JEST K.. ŚCIEMA. Za uczciwą służbę trzeba płacić jak za pracę a nie post świadczenia. Emertura w wieku takim jak reszty społeczeństwa i płaca taka jak wyniki... tylko bez papierowej ściemy, prosto kryminalka za ilość rozwiazanych spraw i złapanych bandytów, prewencja za spokój na osiedlach, stadionach i miescach publicznych, PG za gotówę odebraną przestępcom i złodziejom mienia publicznego (także tym na stołkach, nie wyłączając kolegów premira (MIRA, Zbycha i Rycha).
Emerytura liczona na zasadch powszechnych, bez dzielacych społeczeństwo i upokażajacych dodatków. ZAPŁATA ZA UCZCIWĄ I WYDAJNĄ PRACĘ TO NIE ŁASKA A PREFERENCJE I DODATKI DLA MUNUDUROWEGO EMERYTA TO UPOKOŻENIE...
To powinien zrozumieć DONALD i wszyscy mudurowi kapusie zwiazkowcami zwanymi (trzymani przez komendantów na lepszych pensjach i dodatkach.
kriss68 / 77.46.19.* / 2012-01-20 23:27
jakie 3050zł szeregowi zarabiają?! Ja jestem szeregowym zawodowym i mam 2085zł na rękę więc nie wypisujcie tu bzdur!
bartek1058 / 83.20.225.* / 2012-07-22 09:59
2koła za nic nie robienie to i tak dużo, a sw a straż a policja czemu mają mniej jak mają najwięcej kontaktu ze zbirami i sytuacjami zagrożenia??!!
księgowy / 178.235.180.* / 2012-01-21 10:56
Szanowny Szwejku te 3 tys z groszami to brutto. To se policz ile jest z tego netto i będziesz wiedział czy się masz pieklić. Generałem to chyba nie będziesz.
general878 / 89.67.109.* / 2012-05-31 11:07
z ciebie nie bedzie ani general ani ksiegowy

placa brutto w wojsku to co innego niz w cywilu bo w wojsku nie odprowadza sie tylu skladek co w cywilu

kriss68 ma racje bo dostaje 2086zl na reke a to jest brutto 2500

wiec klamstwem jest ze najslabiej zarabiajacy w wojsku dostaja 3050 zl
SKON / 83.29.68.* / 2012-01-20 19:06
KTO WYPISUJE TE BZDURY.JAK BY BYŁO TAK ŹLE TO DLACZEGO ŻEBY DOSTAĆ SIĘ DO KTÓREJŚ Z W/W SŁUZB TRZEBA MIEĆ ''PLECY,, A JAK JEST IM TAK ŻLE TO NIECH IDĄ DO ŁOPATY ZOBACZĄ JAK SIĘ PRACUJE I ZA ILE !!
krask1973 / 82.160.235.* / 2012-01-19 09:55
Jeżeli to prawda ,że strażacy są kopani w 4 litery to niezła masakra,że dają podwyżkę innym a im nie
Ja p******* co za kraj
mesjach / 91.200.77.* / 2012-01-18 22:29
Każdy poruszył tu kilka spraw.
Po 1. nie jest tak, że f-sze jakiejkolwiek służby chcą się na niej wzbogacić, bo zazwyczaj ludzie wstępują do nich bo chcą służyć z wyższych jak finansowe pobudek, ale w ten sposób oczywiście zarabiać na godne, lecz nie bogate czy wystawne życie. Przez to też, f-sze nie mogą pracować poza służbą, mają pewne obowiązki, których nie posiadają ludzie pracujący poza służbą, za których niewykonanie albo zaniechanie grozi odpowiedzialność dyscyplinarna i materialna, większość z nich przez całą swoją zawodową karierę nie ma szans na awans na stanowisko oficerskie, a co za tym idzie nie mają szans na wysokie zarobki NIGDY. Ludzie poza służbą mają wiele więcej możliwości zarobkowania, a f-sze z racji wykonywanych obowiązków są w tych kwestiach dość ograniczeni, nie mówiąc wiele o dostępie do informacji o różnych klauzulach tajności, o dostępie do broni, o pracy w kontakcie z marginesem społecznym a co gorsza przestępczością zorganizowaną, mordercami i całą masą oszołomów. Szkoda, że tak niewielu obywateli tego kraju docenia naszą służbę i wcale nie chodzi o wymiar finansowy. Z tych względów f-sze szybciej odchodzą na emeryturę i powinni mieć zapewnione godziwe, normalne życie.
Po 2. Dla państwa tańsze jest ubezpieczanie f-szy w odrębnym systemie, dlatego mimo różnych pomysłów włączenia ich do ZUS-u nigdy nie zostały zrealizowane i wątpię, czy kiedykolwiek ktoś jeszcze będzie miał taki pomysł. Proszę więc nie wprowadzać opinii publicznej w błąd co do 'faktycznych' zarobków f-szy i rzekomego 'fałszowania' sum brutto.
Po 3. F-sze tych kilku służb walczą o podwyżki, bo od 3 lat nie było żadnych, nawet o grosz, a w porównaniu do wojska i policji zarabiają wciąż mniej albo znacznie mniej, szczególnie w odniesieniu do tych na najniższych stanowiskach.
Bardzo wielu f-szy w mojej służbie po prawie 2 latach pracy z mł. ref. i szeregowym zarabia po 1300, 1400 zł. F-sz działu ochrony SW z kolei ma ok 1600 zł (ze wszystkimi dodatkami) To śmiesznie małe sumy. Biorąc pod uwagę to, że wszystkie inne 'przywileje' są służbie odbierane, niedługo nie będzie żadnej motywacji, by do niej wstępować... bo po co? Dla kasy nie, satysfakcji z pracy co raz mniej, nikt nas nie szanuje, pracować będzie się za chwilę tak długo jak w cywilu, dodatki motywacyjne czy tzw socjal owszem, ale tylko w firmach prywatnych...
11 / 83.3.84.* / 2012-04-23 14:31
oj ciekawe a te świdczenia dodoatkowe i tylko zdrowotna od uposażenia a od reszty tylko podatek byście się nie wygłupiali wypłata z 5 składników i to nei małych się skąłda
Strazak PSP / 82.160.235.* / 2012-01-18 22:03
To jest właśnie wyrównywanie płac w mundurówce
awata / 46.204.123.* / 2012-01-19 16:48
A raczej upomnienie się do rządu o swoją wartość, a nie do do zwykłego kowalskiego. Nikt nie mówi,że oni zarabiają za dużo lecz za tą samą pracę w tym samym systemie i ograniczeniami życia publicznego tą samą płacę. Każda z tych służ powinna zarabiać tyle samo, po mają niemal identyczne obowiązki służyć i móc wykarmić rodzinę o tej drugiej minister zapomina.
niesamowite / 188.146.203.* / 2012-01-18 21:59
"Człowiek człowiekowi jest wilkiem" wystarczy, że grupa rządząca chce dokonać jakichkolwiek zmian u jakieś grupy społecznej i nagle do mediów dociera jakaś informacja posiadająca ok. 70% prawdy o zarobkach, przywilejach ile to kosztuje skarb państwa. Nie dotyczy to tylko mundurowych, nauczycieli, górników, lekarzy itd. a zaraz mam świeci się światełko jaki to oni mają luksus bo zarabiają więcej od nas 300- 600zł nie interesując się o specyfice ich pracy i ograniczeniach swobód obywatelskich. W ten sposób łatwo odsunąć nas od realnych problemów mówiąc, że za 40 lat być może zaoszczędzimy trochę grosza, a tym czasem można dokonać realne zmian od niemal zaraz zawieszając maszynkę do głosowania Senat na jedną kadencje oszczędności niesamowite, likwidując przywileje rządzących, posłów senatorów. Ograniczając rozdawanie świecidełek za byle co. Te zmiany nie dotykają tysięcy czy miliony obywateli nie ubywa im ani grosza. Nie mówiąc o tym ile rocznie kosztuje nasze Państwo super praca naszego wymiaru sprawiedliwości.A szczególnie to, że giną uczciwe firmy z naszego rynku dające prace nim nasza trzecia władza rozstrzygnie sprawę.(..)
komentujący / 213.227.75.* / 2012-01-18 19:15
Zlikwidować niepotrzebną straż miejską i będą pieniądze!
NIe_zgadzam_się / 195.205.37.* / 2012-01-18 14:55
Zestawienie z płacą średnią jest mylące. Osobom nie zatrudnionym w służbach mundurowych może się wydawać, ze zarabiają na rękę więcej a to nie prawda. Mundurowi nie płaca ZUSu ! Dla nich brutto - podatek = na rękę. Dla innych Brutto - ZUS - podatek = na rękę. No i emerytura dużo wcześniej.Chcą podwyżek - proszę bardzo, nawet o 100%. ale wtedy pracują jak wszyscy i płacą składki jak wszyscy. Ciekawe czy na takie rozwiązanie ktoś z nich by się zdecydował.
dam / 31.60.235.* / 2012-01-18 17:01
no tak ja np bym się zgodził na to bo niestety ale kolego drogi płacimy skłądkę emerytalną nie taką wysoką jak w zus ale ja co miesiac płacę 600 zł łącznie z podatkiem który wynosi 340 zł. Ja na rozwiązanie takie idę bo dostane wtedy za każda nocke i swieta sowite wynagrodzenie a głownie wtedy pracujemy i wszyscy beda szczesli :)
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-04-17 16:44
dam Ty nie płacisz składki emerytalnej ani rentowej płacisz tylko składkę zdrowotną. Nawet nie znasz zasad finasowania emerytur mundurowych wuięc nie usiłuj tu pisać nieprawdy, bo się kompromitujesz. Poczytaj ustawę o zabezpieczeniu emerytalnym i ustawe o ubezpieczeniu zdrowotnym które płącisz miedzy innymi aby twoja rodzina mogła kożystac z bezpłatnego leczenia tak jak Ty poczytaj równiez ustawę budżetową to się dowiesz,że emerytury mundurowe policji strazaków i celnikó oraz mstrażnikó więziennych wypłaca z swojego budżetu ministerstwo spraw wewnętrznych a żołnierzom ministerstwo obrony a sędziom i prokuratorom ministerstwo sprawiedliwości.
super / 91.199.250.* / 2012-01-18 14:37
Na euro funkcjonariusze SG, SW i Straży granicznej powinni powaznie zastanowić się nad swoim zdrowiem. To odpowoiedni moment aby o niego zadbać. Policja i wojsko dadzą sobie radę.
niesamowite / 188.146.247.* / 2012-01-18 21:41
Rząd obstawi mam granice, bo mim dotrą kibice na stadiony większości będą musieli "przetoczyć" się przez granicę naszego kraju w tę i wewte Panowie rządzący i SG jest tym pierwszym ogniwem naszego bezpieczeństwa. To oni będą musieli zabezpieczyć nas przed czekającymi z tego powodu zagrożeniami itp... ale na tym wszyscy się znają.
ONAN SG / 83.28.75.* / 2012-01-18 11:37
W SG 16 LAT PRACY CAŁY CZAS NA GRANICY CHOR SZTAB., 6 GRUPA 3450 NA ŁAPĘ SYSTEM ZMIANOWY UDREKA Z PRZEMYCIORAMI , ZDROWIA ZERO .............
NIe_zgadzam_się / 195.205.37.* / 2012-01-18 15:01
Taaak? A zobacz ile zarabia tancerka w balecie (połowę z tego co Ty), uczy się dłużej, pracuje dłużej, uszczerbek na zdrowiu jak przy sporcie wyczynowym. Oczywiście nikt jej nie zmuszał do zostania tancerką, tak jak Ciebie do pracy w SG. Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony. Możesz domagać się podwyżki, masz prawo, ja jako osoba składająca się na tą podwyżkę uważam, że nie powinieneś jej dostać. I też mam takie prawo.
nic163 / 178.182.194.* / 2012-05-15 17:48
ja też życzę tobie abyś nie dostał podwyżki, też mam takie prawo
korad / 178.180.38.* / 2012-05-17 20:53
dokladnie ,sa chude czasy dla wszystkich ,ja tez pracuje w pracy niebezppiecznej netto mam 1600 puki co ,nikt mnie nie zmuszal. A wy robicie z siebie strasznie cierpiacych ,nie podoba sie zmien prace
fakt01 / 195.225.92.* / 2012-07-13 05:54
tylko, ze Ty spales na lekcjach, albo wagarowales, wiec widocznie jestes teraz we wlasciwym miejscu... "PUKI"?
dzielnicowy / 109.95.144.* / 2012-01-18 00:12
Tabelka ze średnimi zarobkami policjantów a później:

Zatrudnionym w policji przysługują też dodatki stażowe, służbowe oraz dodatki za stopień. Policjantom przyznawana jest ponadto nagroda roczna w postaci trzynastej pensji oraz pakiet świadczeń socjalnych.


Podajecie w ten sposób nieprawdę. Średnia 3389 zł. dla dzielnicowego mogłaby wyjść wyłącznie z tymi właśnie dodatkami. WSZYSTKIMI wymienionymi. Ciekawe skąd Sedlak@Sedlak wziął takie dane?
Proszę sięgnąć do aktów prawnych 'art. 15 i 16 ustawy budżetowej 2010 r.' a nie jakiegoś S&S:
1.Kwota bazowa na 2010 r. - 1523,29 zł. dla żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy.
2. Mnożnik kwoty bazowej dla dzielnicowego 1,45.
To daje 2208,68 zł.! Tu macie średnio.
Dlatego użycie w tekście jednego, krótkiego słowa "TEŻ" fałszuje fakty i sprawia, że informacja jest nieprawdziwa.
Jako dowód mogę przedstawić moje rozliczenie PIT za 2010 r. oraz obowiązujące akty prawne a nie wyssane z palca dane.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-03-12 15:59
Ale w sferze budżetowej zarowno mundurowej jak i niemundurowej wszyscy dostaja 13 ste pe nsje którzyh w pryzwatnych przedsiębiorstwach nikt od 15 lat nie pamięta to też wchodzi w średnią płacę więc pisanie o stawce podstawowej to największe kłamstwo bo takim jest podawanie tylko części prawdy o zarobkach sfery budżetowej. Kolejne przemilczanie to fakt, że emerytury mundurowe są wyliczane od ostatnie go wynagrodzenia a nie od średniego z całego okresu pracy jak u pracowników i samozatrudnionych. Więc po cichu dowódcy dają swoim podwładnym przed emeryturą wysokie premie aby emerytura była wyższa. za dużo jest tych przemilczeń za dużo kłamstwa w publicznych dyskusjach!!!
NIe_zgadzam_się / 195.205.37.* / 2012-01-18 15:06
A czy nie jest przypadkiem tak, że na średnią składają się również znacznie wyższe apanaże dowódców? Większość Polaków także nie zarabia 4000 brutto (średnia za 12/2011). Zdecydowana większość zarabia pomiędzy 2 a 3 tys.
KLOW / 89.228.78.* / 2012-01-17 21:23
Co to za uposażenie w SW ?
Ktoś tu coś pomieszał :(

Najnowsze wpisy