Forum Forum ubezpieczeńInne

Ubezpieczamy mieszkanie

Ubezpieczamy mieszkanie

Money.pl / 2009-09-23 16:13
Komentarze do wiadomości: Ubezpieczamy mieszkanie.
Wyświetlaj:
ploteczkaa / 79.163.47.* / 2012-07-22 22:41
Fajną w Generali mają tę opcję wirtualnego lokatora, gdzie można popatrzeć jakie przedmioty i inne cenne rzeczy wchodzą w skład ubezpieczenia.
http://www.generali.pl/klienci-indywidualni/dom-i-mieszkanie/domownikapp
ludojad / 89.70.23.* / 2012-06-26 22:17
Ztego co się rozglądałam to dość dobre warunki na ubezpieczenie mieszkania mają w Generali. jest takie ubezpieczenie Lew Lokator i dotyczy ono zarówno osoby wynajmującej mieszkanie lub wynajmującego.
Andzioleczek / 217.97.185.* / 2010-03-30 20:49
W PZU można zlikwidować szkodę przez telefon, bez umawiania się i marnowania czasu na likwidatora, a jak kwota wyliczona przez telefon ci nie odpowiada to normalnie, tradycyjnie orzujeżdża likwidator. Super sprawa
aaudytor / 2010-05-13 12:02 / Bywalec forum
Bez wątpienia tego typu uproszczenia w likwidacji szkód wpływają na decyzję przy wyborze ubezpieczyciela.
bogna31 / 89.76.218.* / 2010-03-15 11:24
zgadzam się z Analdor ze ubezpieczenie mieszkania to konieczność!! moj mąż znalazł firme w necie http://www.hdi-asekuracja.pl/ i chemy tam ubezpieczyc nasze mieszkanie, zwłaszcza ze mieszkamy na parterze.
hanna2 / 212.76.37.* / 2010-02-06 20:11
A jak to jest własnie z ubezpieczeniem firmy?
kiedy jest najlepiej wykupic takie ubezpieczenie?
lezdrub@interia.pl / 79.185.91.* / 2010-02-07 15:33
Ubezpieczenie firmy powinno być od chwili rozpoczęcia działalnośći.
Właśćiciel w razie szkody nieponosi strat. Oczywiśćie jezeli ubezpieczenie jest zrobione na 100% wartości firmy.

Koszt ubezpieczenia jest kosztem działalnośći.

Tak więc nie warto ryzykować.
Należy tylko wybrać dobrą oferte. Ubezpieczenie z jasnymi zapisami w OWU.
Najbardziej nalezy wyczytać wykluczenia. to jest za jakie szkody nie będzie odszkodowania.
jml13060 / 83.238.160.* / 2010-03-04 13:13
Nie warto ubezpieczac nieruchomosci. W ogole i od czegokolwiek. Odradzam !!!

Zdecydowanie odradzam STU Hestia Ergo. Wszystko ze mna w Hestii bylo OK do czasu powstania szkody. Po niej skonczylo sie mile traktowanie.

"Schody" ku rzeczywistosci zaczynaja sie wtedy, kiedy strumien pieniedzy na likwidacje szkody ma poplynac w druga strone - do poszkodowanego klienta. Wtedy juz nie jest tak pieknie jak w reklamach.

Z moich doswiadczen wynika, ze lepiej jest w ogole nie ubezpieczac nieruchomosci - wtedy klient ma przynajmniej sznase na to, ze nieszczescie go ominie, a niezaplacone skladki zaoszczedzi. Ubezpieczajac sie wlasciwie kupujemy zludzenia bezpieczenstwa majatkowego. TYLKO ZŁUDZENIA !!!

Na koniec - zwroccie czytelnicy uwage na reklamy ubezpieczen w mediach. Wszystkie (!) odnosza sie do procedury zbierania skladek - jest tanio, szybko i latwo. Usmiechnieci akwizytorzy zbieraja skladki. Nawet przyjada do klienta na drugi koniec miasta. Jest slonecznie i kolorowo. Ani slowa o realnej procedurze wyceny szkod, zanizaniu odszkodowan, unikaniu kontaktow, ... i procesach sadowych.
trika / 62.111.233.* / 2010-07-27 13:43
Hestia ma zla slawe, niestety
Justyna Szymańska / 91.198.179.* / 2010-03-30 15:30

Na koniec - zwroccie czytelnicy uwage na reklamy ubezpieczen w mediach. Wszystkie
(!) odnosza sie do procedury zbierania skladek - jest tanio, szybko i latwo.
Usmiechnieci akwizytorzy zbieraja skladki. Nawet przyjada do klienta na drugi
koniec miasta. Jest slonecznie i kolorowo. Ani slowa o realnej procedurze wyceny
szkod, zanizaniu odszkodowan, unikaniu kontaktow, ... i procesach sadowych.


pomiędzy unikaniem kontaktów a procesami sądowymi jest jeszcze jedno istotne, szczególnie z punktu widzenia poszkodowanego, ogniwo - SKARGI@HESTIA.PL. Jestem pracownikiem Ergo Hestii, zajmuję się rozpatrywaniem zgłoszeń, wpływających na ww. skrzynkę. Jeśli tylko uzupełnisz treść posta o nr polisy/ szkody i prześlesz wiadomość na ww. adres z dopiskiem FORUM, chętnie podejmę interwencję w Twojej sprawie. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Szymańska
jml13060 / 83.238.160.* / 2010-04-01 12:53
Witam, Oczywiście, że złożyłem w Hestii odwołanie. Po bezskutecznym oczekiwaniu na reakcję złożyłem w sądzie pozew. Znienacka i z duu...uużym opóźnieniem Hestia zmieniła swoją decyzję i PODWOIŁA (!!!!!!) wycenę szkody. Zapewne w reakcji na mój pozew sądowy. Nasuwa się oczywiste pytanie o rzetelność dwóch poprzednich wycen i obecną wycenę (również niedostateczną). Odbieram to jako grę psychologiczną przeciwko klientowi żądającemu rzetelnej i terminowej wypłaty należnego odszkodowania : a może ów machnie ręką, bo jest dostatecznie zamożny i leniwy, może jest słaby, stary, niedołężny, chory, może ma inne kłopoty, może .... Wtedy STU Hestia zaliczyłoby zysk. Nienależny i nieuczciwy zysk. Ponieważ sprawa jest już w sądzie, więc nie ma sensu pisać kolejnej skargi i kierować jej do pozwanego STU. Myślę, że zdołam przekonać sąd do swoich racji :) , a Hestia zamiast zysku zanotuje stratę (zapłatę kosztów postępowania sądowego + odsetki z tytułu wielomiesięcznego opóźnienia zapłaty odszkodowania).
mieczysław / 94.101.24.* / 2010-03-26 11:12
dokładam swoje 3 grosze do wypowiedzi negatywnej na STU Hestia Ergo, zgłosiłem się na ich telefoniczną linię pomocy (z ubezpieczniem mieszkania wykupiłem również pakiet pomocy medycznej - w nagłym przypadku lekarz przychodzi do domu) i poprosiłem o wizytę do chorego dziecka. Pani bardzo ciepłym głosem powiedziała że to nie jest nagły przypadek i mam sobie doczytać warunki ubezpieczenia!!!!!! a dziecko z goraczką i mocnym kaszlem............... "miła Pani" 3 razy konsultowała sprawę ! i 3 razy okazało się że pomoc się nie należy. Szkoda tylko, że do momentu podpisania umowy wszystko jest piękne i kolorowe.
aaudytor / 2010-02-09 13:34 / Bywalec forum
Tylko problemem jest to , że większość firm skupia się na dużym biznesie, a te małe i średnie firmy sa jakoś tak po macoszemu traktowane, dobrą oferte pakietową dla firm ma pzu, jak ktoś zna coć konkurencyjnego to prosze o info.
Oborowy / 79.185.94.* / 2010-07-28 17:11
Dla małych i średnich firm Compensa juz od wielu lat ma wspaniałe oferty.
W wielu wypadkach podobna ochrona jest tańsza o 40% niz w PZU.
Margareth / 2010-02-10 23:54 / Bywalec forum
To fakt mają taką ofertę, ja tam ni słyszałam by ktoś inny oferował coś podobnego
mariuszj64 / 193.93.204.* / 2010-02-18 15:10
No ta pomoc fachowców jest dużym atutem tej oferty.
anka101 / 89.72.165.* / 2010-01-18 20:22
Ubezpieczam mieszkanie w Warcie i ostatnio korzystałam z pomocy przy otworzeniu drzwi - zacięły się i nie mogłam ich otworzyć. Jestem mile zaskoczona, ale obawiam się czy tak samo jest przy likwidacji szkody np. jeśli zdarzy się pożar. Czy ktoś może korzystał z ubezpieczenia mieszkaniowego w Warcie?
Analdor / 2009-10-29 21:42
Ubezpieczenie domu, mieszkania, to w zasadzie oczywista konieczność dla każdego.
Zakres zaś takiego ubezpieczenia jest różny w firmach ubezpieczeniowych, prześcigają się w różnych opcjach dodatkowych zachęcając tym samym do zawarcia ubezpieczenia.
W GENERALI można ubezpieczyć w ramach domowego ubezpieczenia oprócz standardowego pożaru, kradzieży czy zalania np:
- szkody wodne z akwarium,
- stłuczenia szyb nawet od przeciągu w domu,
- NNW,
- psa i inne...
A co najważniejsze Generali zabezpiecza już mieszkańców od silnego wiatru przy prędkości 17,5m/s - a nie jak większość firm 24m/s - WAŻNE!

zapraszam!
analdor@poczta.onet.pl
MietekF / 83.27.247.* / 2010-02-24 15:19
Akurat to, co wymieniłeś jako super atuty, to w PZU masz w standardzie i bez dodatkowych opłat, a do tego PZU ma likwidatorów w każdym mieście i jak się coś przydaży to bez problemu załatwiają szybko sprawę. Sprawdź na www.pzu.wroclaw.pl
aaudytor / 2010-03-04 17:12 / Bywalec forum
Moblilność i dostępność ubezpieczyciela przy polisie dla firm, zreszta każdej, ma niebagatelne znaczenie.
bjgdyg3754 / 91.94.215.* / 2009-12-17 08:09
Nie wiem, czy chcesz wcisnac ludziom ich ubezpieczenie, ale Twoj argument jest dla mnie smieszny. Zadaj sobie pytanie jak czesto ludzie w Polsce doznaja szkody w wyniku wiejacego wiatru? Zobaczysz, ze odsetek jest minimalny, a ubezpieczyciel i tak dokladnie wie, co zrobic zeby nie wyplacic!
Ludzie, uwazajcie tez na limity odszkodowan, to ze ubezpieczycie mieszkanie od kradziezy na 50 000, a ukradna Wam np. srebra za 30 000 nie oznacza, ze wam tyle wyplaca, bo na kazda rzecz sa durne limity. To samo z wandalizmem, wystarczy, ze zniszcza dobre drzwi balkonowe, a limit na zakup nowych nie wystarczy!
bobik222 / 83.26.51.* / 2009-10-29 16:25
ja mam mieszkanie ubezpieczone tutaj:
https://www.benefia24.pl/ubezpieczenia24/kalkulatory/edom/default2.aspx
nimfa / 83.25.207.* / 2009-09-23 16:13
chcesz ubezpieczyć swój dom lub mieszkanie, wejdz: http://www.ubezpieczenie-nieruchomosci.pl/
hanna2 / 212.76.37.* / 2010-02-07 22:13
A czy w PZU płacicie ubezpieczenia za mieszkanie jednorazowo raz na rok czy miesiecznie ?
zofakow / 2009-09-30 22:53
Ubezpieczamy mieszkanie od lat w PZU. Słyszałam jednak, że można znaleść znacznie korzystniejsze ubezpieczenia? Co sądzicie na ten temat?
lezdrub@interia.pl / 79.185.85.* / 2010-01-29 16:37
Ja w swojej ofercie z Compensy ubezpieczam mieszkania o 40% taniej niż w PZU i ubezpieczenie jest bez amortyzacji zarówno mieszkanie,jaak i mienie ruchome, czyli firma przy odszkodowaniu nie może naliczyć zużycia mieszkania,czy mienia.

Musi wypłacić pełną wartość szkody.
Oprócz tego klient ma jeszcze zniżki przez 6 lat po 5 % kroczaco. Czyli po pierwszym roku 5%, po drugim 10% 30% po sześćiu latach.
Na tych samych warunkach ubezpieczam domy.(najbardziej jestem zainteresowany willami,to ci klienci są dla mnie najmilej widziani.To oni równiez na tej ofercie najwiecej zyskują.

Ubezpieczenie nazywa się Perfect Rodzina.Program jest bardzo atrakcyjny i pozwala dopasować Zakres ubezpieczenia do potrzeb klienta.

Warto również zadzwonić,jeżeli ktoś szuka dobrego ubeczpieczenia na życie.
Też bedzie mile zaskoczony ofertą z mojej strony.

Za moim pśrednictwem można tez Zostać członkiem OFE Generali, najlepszy OFE

Moja specyjalność, to dawać klientom najlepsze oferty z rynku w dziedzinie Finansowo-ubezpieczeniowej.

Zainteresowanych zapraszam. Tel 600 942 367
joanna_o / 212.76.37.* / 2009-11-08 18:25
Mysle ze tak naprawde jak przejrzysz te wszystkie oferty , to i tak ostatecznie jednak pozostaniesz przy PZU.Uwiez mi ,przerabiałam juz to.
aaudytor / 2010-02-04 13:55 / Bywalec forum
To racja jest , akurat przy ubezpieczaniu lokali, czy siedzib firm w ofercie dla małych przedsiębiorstw najkorzystniejsze oferty ma pzu zdcydowanie.
lezdrub@interia.pl / 79.185.91.* / 2010-02-07 14:50
audytor.Twoje wpisy. nie pokrywają sie z rzeczywistośćią.
Nawet na bankierze jest porównywarka cen ubezpieczeń przy tym samem zakresie.
PZU tam przegrywa niemal ze wszystkimi ofertami.

Audytor. Ja ubezpieczam domy w cenie 60pln za 100 tys ubezpieczenia.
W PZU kosztuje 100pln za 100 tys ubezpieczenia.

Mienie ruchome ubezpieczam w wcenie 9pln za 10 tys mienia
W PZU kosztuje to samo 44pln i jeszcze PZU nalicza amortyzacjęa ja za 9 pln i bez amortyzacji.

I podobnie ma się przy ubezpieczeniu firm.
papik / 91.94.227.* / 2009-10-31 09:55
Tylko uważaj jak będziesz chciała uzyskać odszkodowanie,to się zaczną schody.Ja kupiłem wieże za 3000 PLN w 2001 roku,walnął piorun.Odszkodowanie -400zł. Wycofuje się z PZU.
lezdrub@interia.pl / 79.185.91.* / 2010-02-07 14:56
papk. Gdybyś miał ubezpieczone w Compensie w ubezpieczeniu Perfect Rodzina, to za odszkodowanie mógłys sobie kupić nowa wież o tych samych parametrach, lub 100% kosztów naprawy + 100% kosztów nowych części, jezeli można było naprawić.
aaudytor / 2009-11-02 15:19 / Bywalec forum
Wszystko zależy od tego co się ubezpiecza itd., ale przy porównaniu z innymi ubezpieczeniami PZU wypada dość korzystnie, z uwagi na dużą ilość produktów i szeroką ofertę. Moi Rodzice od lat są w tej firmie i jak dotąd nie było problemów z odszkodowaniem (a parę razy już nas zalało :) )
lezdrub@interia / 79.185.91.* / 2010-02-07 15:20
aaudytor. Opisze ci sposób odszkodowania PZU w jednym z przypadków który spotkałem z atopsji.
Grad zbił saiding. Masa dziur.odszkodowanie jakie wystawiło PZU -to koszt materiału.
wyliczonych uszkodzonych płyt.- amortyzacja.
Pytam sie klientki,a ile bedzie kosztował demontaż całej ściany saidingu i ponowny montaż.
Kobieta dopiero otworzyła oczy i mówi, to za to tez powinni mi zapłacić.

Zrobiłęm jej odwołanie i dopiero jej zapłacili.
Pytanie?? Likwidator szkody nie wiedział, że trzeba naliczyć te koszty???
Gdzie był jej agent,że jej nie pomógł przy likwidacji szkody???
Pieniadze umieją brać???

Teraz juz ma ubezpieczone w Compensie. Duzo taniej i bez amortyzacji

Aaudytor,przecież jesteś przedstawicielem PZU i co wstydzisz sie przyznać do tej wspaniałej firmy??
Widzisz ja pisze jaka firme reprezentuje w tej dziedzinie, nawet jaki konkretnie produkt ubezpieczeniowy.

Bo ja nie mam sie czego wstydzić, Bo ubezpieczenie Perfect Rodzina w dziedzinie ubezpieczenia mieszkań, czy domów jest najlepszem ubezpieczeniem w Polsce.
Wiem,ze klient już lepszych warunków nie jest wstanie otrzymać w tej dziedzinie
pasmanterr / 2009-11-04 10:01
I nigdy się dodzwonić nie można do nich nie można.
aaudytor / 2009-11-04 16:33 / Bywalec forum
A tu mnie miła niespodzianka spotkała, zmienili podobno infolinię i teraz dzwoni się wreszcie tak jak powinno. Spróbuj, może miałem szczęście po prostu :)
aaudytor / 2009-11-04 16:35 / Bywalec forum
Aha i czytałem gdzieś w necie artykuł, że zainwestowali w szkolenie osób, które za słuchawką siedzą i można liczyć na kompetentną rozmowę.
Margareth / 2009-11-04 23:29 / Bywalec forum
Rzeczywiście można zaobserwować skok jakościowy infolinii:) Raz to wzrost kompetencji, a dwa to jakoś milsi są ci ludzie i krócej się czeka
aaudytor / 2009-11-08 20:54 / Bywalec forum
Chciało by się powiedzieć nareszcie, bo firma z taką tradycją i tyloma klientami co obsługuje powinna to robić profesjonalnie i kompetentnie.
pasmanterr / 2009-11-09 10:59
Oj sprawdzę to sprawdzę, bo te infolinie to działają w tych firmach jak sparaliżowane.
aaudytor / 2009-11-13 23:03 / Bywalec forum
I jak udało się dodzwonić? Ja miałem nieprzyjemność wyjaśniania szkody z OC sprawcy w innym towarzystwie i tą różnicę widać, a właściwie słychać :)
Margareth / 2009-11-27 21:22 / Bywalec forum
Inni powinni brać przykład ze zmian, które wprowadziło PZU.Życie byłoby prostsze :)
aaudytor / 2009-11-09 16:56 / Bywalec forum
W większości firm, tak się niestety dzieje. Ale jak sprawdzisz PZU powinieneś się mile zaskoczyć.
jakub de / 79.190.143.* / 2009-10-01 08:51
Można znaleźć wiele innych wariantów ubezpieczenia niż w PZU trzeba trochę się popytać w innych firmach,a co do bardziej "korzystnych" to zależy czego wymagasz i co ubezpieczasz
MietekF / 83.27.247.* / 2010-02-24 15:44
Weź też pod uwagę to, że w każdym mieście PZU ma swoich likwidatorów szkód, a z niektorych firm musisz czekac 2 tygodnie jak akurat będzie miał po drodze przez Twoją miejscowośc. Jeżeli chodzi o mieszkanie to we Wrocławiu ubezpieczysz przez www.pzu.wroclaw.pl , tel. 602 25 44 90. A w razie zalania lub innej szkody likwidator będzie u Ciebie maksymalnie do 3 dni.
Margareth / 2010-01-19 18:05 / Bywalec forum
Pewnie, nie jedno PZU na rynku:)
Choć trzeba im przyznać że są najwięksi i mają bardzo bogatą ofertę
aaudytor / 2010-01-21 17:07 / Bywalec forum
Ponad 200 chyba jakoś produktów mają w ofercie.
Margareth / 2010-02-05 16:48 / Bywalec forum
A połowy z nich nawet nie znam :)
aaudytor / 2010-02-18 19:00 / Bywalec forum
Bo nie musisz, przykład: masz firmę, bierzesz oferte pakietową dla firm i własciwie masz wiele opcji w jednym miejscu.

Najnowsze wpisy