Forum Forum podatkoweOdliczenia

ulga rehabilitacyjna i płatna autostrada

ulga rehabilitacyjna i płatna autostrada

bshbc / 2013-01-20 09:37
W rozliczeniu PIT za 2012 rok odliczam w ramach ulgi rehabilitacyjnej koszty użytkowania samochodu związane z dojazdami na zabiegi lecznicze. Kwotę tą obliczam za pomocą tzw. kilometrówki.

Pokonując trasę na wspomniane zabiegi przejeżdżam odcinek płatnej autostrady (posiadam paragony związane z uiszczoną opłatą).

Czy mogę w jakiś sposób uwzględnić te koszty za przejazd autostradą w uldze rehabilitacyjnej?

Z góry dziękuję za wszelkie wyjaśnienia i pomoc.
Wyświetlaj:
belladonna / 2013-01-21 17:05 / Tysiącznik profesjonalny
ulga ma związek z używaniem samochodu, a nie płatnością za autostradę.
Ta ulga nie wymaga DOWODÓW pt, ze wydałem 1000 zł i mam FV, a na uprawdopodobnieniu, ze korzystałem z zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych i w związku z tym użytkowałem swój samochód :)
bshbc / 2013-01-21 19:55
Co do zasady to ulga ta jest dla mnie zrozumiała tzn. posiadam zaświadczenia że w konkretnych dniach korzystałem z zabiegów leczniczych w określonej placówce. Wiem że mogę odliczyć pewną limitowaną kwotę za użytkowanie samochodu w związku z dojazdem na te zabiegi. Problemem jest jedynie określenie i ewentualne uzasadnienie urzędnikowi skarbowemu dlaczego przyjąłem taką a nie inną kwotę.

Najłatwiejsze wydaje mi się użycie wspomnianej w pierwszej wiadomości "kilometrówki". Zastanawiam się jednak czy mogę dodać również koszty za autostradę i czy w takim wypadku będzie to zasadne dla osoby kontrolującej odliczenia?
belladonna / 2013-01-21 21:30 / Tysiącznik profesjonalny
Myślę, że będzie problemowe.

Najnowsze wpisy