Forum Forum prawnePracy

Umowa o pracę , zlecenie czy o dzieło ?

Umowa o pracę , zlecenie czy o dzieło ?

Adam M. / 2012-04-03 15:34
Nie wiem co mam robić. przez ostatni miesiąc wysłałem mnóstwo CV do różnych firm. Myślałem że już nie dostanę żadnej odpowiedzi , kiedy zadzwonili do mnie w ten sam dzień z dwóch różnych firm z propozycją pracy. Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w obu. W jednej proponują mi umowę o pracę a w drugiej umowę na zlecenie. Problem w tym że ta praca gdzie eproponują mi umowę na zlecenie , wydaje mi się o wiele bardziej interesująca dla mnie, niż ta pierwsza...ale wiadomo umowa o pracę to poczucie stabilizacji... co mam wybrać? Czy umowa o pracę naprawdę jest aż tak bardzo ważna, żeby rezygnować z bardziej interesującej pracy? Potrzebuję waszej pomocy. Będę bardzo wdzięczny za wasze rady!!
Wyświetlaj:
benjaminB / 2012-04-03 15:38 / Bywalec forum
Na zleceniu nie masz prawa do urlopu - dla mnie to było najważniejsze,ale nie masz też składek wszystkich opłacanych, nie licz raczej na żadne premie , no i mniejszą ochronę pzred zwolnieniem
szklarek / 2012-04-03 17:31
Adam M. nie wspomina o tym, że studiuje. Jeśli tak jest, to od zlecenia ma obowiązkowo wszystkie składki oprócz chorobowej, ale tę może mieć dobrowolnie.
Więc może mieć opłacane wszystkie.

Najnowsze wpisy