Forum Forum prawnePracy

Umowa o zakzie konkurencji

Umowa o zakzie konkurencji

Marta K-D / 212.160.193.* / 2010-05-13 00:57
Witam, mam umowe o zakazie konkurecji w której nie ma dokładnie zawarte na jaki okres zabrania się mi tzn pracownikowi wykonywac działalność konkurencyjną... a mianowicie jest dokładnie napisane " na okres trzech od daty ustania stosnków pracy"- czy taka umowa jest nie ważna bo przypuszczalnie moge przyjąć to za okres trzech dni od daty ustania stosunku pracy?
Wyświetlaj:
wiwan / 2010-05-13 10:32
Jest ważna, gdyż ta "usterka" nie wyczerpuje znamion tego, co prawnicy nazywają "wadą oświadczenia woli". Innymi słowy, obie strony podpisały umowę z myślą, że chodzi o 3 lata.
Tym bardziej, że jest prawdopodobne, ze egzemplarz umowy u pracodawcy tej usterki nie wykazuje.
Marta K-D / 212.160.193.* / 2010-05-13 15:05
Dziękuje za odpowiedź i ponownie proszę o pomoc. napisałam do szefa i szefowej:
Dzień dobry,
Pisze do Pana w sprawie odszkodowania związanego z umową o zakazie konkurencji, a mianowicie dowiedziałam się od Radcy Prawnego, że mimo iż nie ma o nim ani słowa w umowie musi mi je Pan wypłacić.
W umowie która ja posiadam jest błąd a mianowicie nie ma dokłądnego określenia ile miałby ten zakaz trać tzn jest napisane " na okres trzech od daty ustania stosnków pracy". Mimo tego ta umowa jest ważna gdyż ta "usterka" nie wyczerpuje znamion tego, co prawnicy nazywają "wadą
oświadczenia woli". Innymi słowy, obie strony podpisały umowę z myślą, że chodzi o 3
lata. Tym bardziej, że według radcy prawnego - jest bardzo prawdopodobne, ze egzemplarz umowy u pracowcy tej usterki nie wykazuje.
Proszę o kontakt w tej sprawie.
P.S. przesyłam takze adres strony w którym jest artykuł "Umowa o zakazie konkurencji a brak określenia odszkodowania"
http://www.prawo.egospodarka.pl/38003,Umowa-o-zakazie-konkurencji-a-brak-okreslenia-odszkodowania,2,34,3.html
Z poważaniem

A oni odpowiedzieli:
Witam,
w związku z tym, że umowa Pani wygasła, a ponadto z uwagi na sytuację na rynku pracy, urodzeniem dziecka i potrzebą jego wychowywania - zwalniamy Panią z tego obowiązku.
Pozdrawiam,

Czy tak moze być??? Pomocy - czuje ze coś tu nie gra :(
Marta K-D / 212.160.193.* / 2010-05-13 15:05
Dziękuje za odpowiedź i ponownie proszę o pomoc. napisałam do szefa i szefowej:
Dzień dobry,
Pisze do Pana w sprawie odszkodowania związanego z umową o zakazie konkurencji, a mianowicie dowiedziałam się od Radcy Prawnego, że mimo iż nie ma o nim ani słowa w umowie musi mi je Pan wypłacić.
W umowie która ja posiadam jest błąd a mianowicie nie ma dokłądnego określenia ile miałby ten zakaz trać tzn jest napisane " na okres trzech od daty ustania stosnków pracy". Mimo tego ta umowa jest ważna gdyż ta "usterka" nie wyczerpuje znamion tego, co prawnicy nazywają "wadą
oświadczenia woli". Innymi słowy, obie strony podpisały umowę z myślą, że chodzi o 3
lata. Tym bardziej, że według radcy prawnego - jest bardzo prawdopodobne, ze egzemplarz umowy u pracowcy tej usterki nie wykazuje.
Proszę o kontakt w tej sprawie.
P.S. przesyłam takze adres strony w którym jest artykuł "Umowa o zakazie konkurencji a brak określenia odszkodowania"
http://www.prawo.egospodarka.pl/38003,Umowa-o-zakazie-konkurencji-a-brak-okreslenia-odszkodowania,2,34,3.html
Z poważaniem

A oni odpowiedzieli:
Witam,
w związku z tym, że umowa Pani wygasła, a ponadto z uwagi na sytuację na rynku pracy, urodzeniem dziecka i potrzebą jego wychowywania - zwalniamy Panią z tego obowiązku.
Pozdrawiam,

Czy tak moze być??? Pomocy - czuje ze coś tu nie gra :(
wiwan / 2010-05-14 09:01
Jeśli oprócz tej odpowiedzi "zwalniamy Panią z tego obowiązku" pracodawca wystawi pismo/ oświadczenie/ aneks do umowy o zakazie konkurencji ( podając jej numer, datę zawarcia itd.) pisząc z jakiego obowiązku Panią zwalania- wszystko powinno być OK i byłbym spokojny.
Po prostu na moje oko, odpowiedź otrzymana jest zbyt nieformalna i nieprecyzyjna.

Najnowsze wpisy