Forum Forum prawnePracy

śmierć pracodawcy - zakaz konkurencji po rozwiązaniu umowy o pracę

śmierć pracodawcy - zakaz konkurencji po rozwiązaniu umowy o pracę

patus / 2008-05-14 22:28
Witam Wszystkich forumowiczów chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat zakazu konkurencji po rozwiązaniu umowy o prace. Pod przymusem chyba mogę to tak nazwać podpisałam umowe o zakazie konkurecji trwająca w czasie i po ustaniu stosunku pracy - karą za nie podpisanie takiej umowy było zwolnienie z pracy dodam również, że nie było możliwości przemyślenia decyzję trzeba było podjąć natychmiast bez możliwości porady prawnej. Umowa zawarta jest z pełnomocnikiem reprezentującym firme (pełnomocnictwo notarialne) zawarte w niej są wysokości odszkodowań i czas jaki będzie trwał taki zakaz po ustaniu stosunku pracy. Moja umowa o pracę kończy się 31.05. była zawarta na czas nieokreślony i trwa 3 miesieczne wypowiedzenie umowy . W trakcie trwania mojego wypowiedzenia zmarł mój pracodawca fime przejmuje syn wraz ze wszystkimi pracownikami także mną i moim wypowiedzeniem. Moje pytanie co dzieje sie z moją umową o zakazie konkurencji ? Pełnomoctnictwo osoby z którą ją podpisywałam wygasło z dniem śmerci szefa czy umowa podpisana z tym pełnomocnikiem jest ważna? a może wygasa również wraz ze śmiercią szefa? czy może tak naprawde nidgy nie była ważna czytałam, że nie podpisuje się jej pod przymusem ( niestety po fakcie) i że nie podpisanie takiej umowy nie może byc powodem rozwiązania umowy o pracę dodam, że nie pracuje w firmie gdzie są jakieś tajemnice technologii itp. jest to firma spedycyjno-transportowa. Dziękuję za odpowiedzi

Najnowsze wpisy