Forum Forum dla firmDotacje

Unijny pakt fiskalny. Prezydent ma pomysł

Unijny pakt fiskalny. Prezydent ma pomysł

Money.pl / 2011-12-14 18:42
Komentarze do wiadomości: Unijny pakt fiskalny. Prezydent ma pomysł.
Wyświetlaj:
oborowy / 79.185.85.* / 2011-12-14 23:25
Ten Bronek ślubował na Konstytucję???
oborowy / 79.185.85.* / 2011-12-14 23:20
Będą Dumać jak oszukać Konstytucję ??

To PO to dostanie Namiestnik Większą kasę na Swoje utrzymanie ??

To PO to mamy placić wieksze POdatki ??

Qurwa. Noz sie w kieszeni sam roztwiera.
satyr / 84.10.193.* / 2011-12-14 22:08
PO przypomina mi dawną PZPR, jej idee, programy i wizje są jedynie słuszne i nie podważalne.
oborowy / 79.185.85.* / 2011-12-14 21:51
Czy nie tak zachowuja sie Bandyci i złodzieje ???
Ceneo / 83.29.163.* / 2011-12-14 19:18
Jeszcze nie ma dokumentu, nie znana jest jego treść, a już trwają harce w jakim trybie go uchwalić.
A może najlepszym rozwiązaniem byłoby referendum? Może w tym samym referendum należałoby zapytać społeczeństwo o stosunek do strategicznych reform?
Może wreszcie to referendum w perspektywie roku - dwóch można połączyć z nowymi wyborami parlamentarnymi, bo skoro głosowało się na jedną partię, a teraz na jej fundamentach powstaje druga, to może warto zapytać o ocenę wyborców.
Moim zdaniem zarówno do ratyfikacji umów, jak i strategicznych reform potrzebna jest społeczna legitymacja, zwłaszcza że o tych tematach nie dyskutowało się w ogóle w kampanii wyborczej do parlamentu.
To był czas zaklinania rzeczywistości. Teraz nadchodzi bolesny czas prawdy i zapłaty rachunków za zaniechania w minionych latach.
Niestety polska partiokracja pochłonięta jest samą sobą. Nawet kontrole państwowych instytucji [NIK] potwierdzają jak marnotrawiony jest publiczny pieniądz.
Szerzej na ten temat:
Frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
mike1969 / 62.21.45.* / 2011-12-14 18:47
Unia Europejska jako FEDERACJA ( JEDNO PAŃSTWO) będzie znacznie tańsze w utrzymaniu.To fuzja wielu administracji, małych państw, w jedną sprawnie zarządzającą ADMINISTRACJĘ( tak jak np.Stany Zjednoczone,Australia) Jeden pieniądz,jeden system fiskalny,jedna armia itd. to ogromne oszczędności.Tylko wtedy UE będzie jak jedno wielkie sprawnie zarządzające przedsiębiorstwo.I tylko wówczas stworzymy zdrową i pożądaną konkurencję gospodarczą dla takich potęg jak USA,Chiny,Brazylia,Indie a nawet Rosja.Eurosceptykom mogę powiedzieć że decydując się na małżeństwo,również tracimy trochę własnej suwerenności dla dobra przyszłej wspólnoty!
satyr / 84.10.193.* / 2011-12-14 22:11
Baju baju, jakoś Niemcy /dane RFN/ w dawnym NRD nie potrafili wprowadzić jednakowych standardów a mówicie o całej Europie,
chichot dona / 80.239.242.* / 2011-12-14 21:26

Eurosceptykom mogę
powiedzieć że decydując się na małżeństwo,również tracimy trochę
własnej suwerenności dla dobra przyszłej wspólnoty!

Oczywiście :).
Ale UE to nie małżeństwo w znaczeniu para (on i ona) ale harem.
A Polska to raczej nie pierwsza żona władcy haremu a nawet nie jego oblubienica.
Tylko kolejna poślednia żona, a takie żony zawsze lądują w "dolnym" haremie.
door / 83.12.255.* / 2011-12-14 18:42
prezydent chciałby, aby nowy unijny pakt fiskalny został przyjęty zwykłą większością głosów

może sobie chcieć,
ja też chcę dużo różnych rzeczy

Najnowsze wpisy