Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Niewinne harce indeksów

USA: Niewinne harce indeksów

Money.pl / 2008-01-10 17:13
Komentarze do wiadomości: USA: Niewinne harce indeksów.
Wyświetlaj:
Xibi / 2008-01-10 21:30
Wyjasnienie:
Pisząc to miałem na myśli tych z funduszy inwestycyjnych, to co się dzieje na W40 i 80 to głównie zasługa klientów funduszy. Trend spadkowy już był dawno widoczny, kto gra na trendach już dawno jest bez papierow.
pozdr.
flavio25 / 2008-01-10 18:27 / portfel / Tysiącznik na forum
Uwaga bedzie osobiscie

Wezyk lubie Cie czytac :)
~ / 2008-01-10 18:48 / Tysiącznik na forum
Jestem Flavio, bardzo Ci dziekuje

staram sie przelac moje szczescie w interesach na Was :))
flavio25 / 2008-01-10 18:52 / portfel / Tysiącznik na forum
przelewaj , przelewaj
szklanki pfeee wiadra podstawione :)
żubr / 2008-01-10 21:31 / Bywalec forum
to gdzie wannę na plecach przyniosę
wero / 83.24.144.* / 2008-01-10 18:08
Złoto znów ruszyło w górę. Już +1% od wczoraj. Znów jest po 887 prawie.
rozalia / 2008-01-10 18:00
Dobry wieczór, może nie dla każdego dobry. spokojnie podchodzę do notowań. 100% w akcjach i mi się nigdzie nie spieszy. Liczę na swoje spółki bo sadzę że już niewiele spadną a ja nie umiem łapać dołków więc teraz to już wolę poczekać. Tak mozna było sprzedać odkupić taniej i kasa by była jeszcze , ale to takie nie jest proste bo nigdy nie wiadomo jaki kurs za chwilę będzie. Byle do lata.
needle / 2008-01-10 18:04 / Bez rangi
rano miałe 96...
...teraz też 100
Sliwek81 / 2008-01-10 18:20 / portfel / Bywalec forum
Również dokupiłem myślę ze w dobrej cenie oraz uśredniłem co nieco posiadane pozycje i małe chwilówki spekulacyjne obecnie 100% w akcjach a na fundach 100% akcyjne. Niech się dzieje ..... zobaczymy
UFO / 83.144.80.* / 2008-01-10 20:25
He,he,he... gratuluję, he,he...
needle / 2008-01-10 18:51 / Bez rangi
robimy, co możeny, nieprawdaż?
anonim_03 / 2008-01-10 17:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
swoją drogą ... czy nie jest zabawne że banki które nie potrafią trafne ocenić zdolności kredytowej swoich własnych kredytobiorców (o czym świadczą odpisy ... ) starają się przewidzieć zachowanie całej gospodarki ... a my traktyjemy to poważne.
~ / 2008-01-10 17:19 / Tysiącznik na forum
i bardzo dobrze.Moze to zmyli niektorych "gosci"
needle / 2008-01-10 17:27 / Bez rangi
ja zostanę wycięty trochę późnierj...
...za resztę dokupiłem na samym dole co się dało i teraz...
...z wysokiego konika...
Bilunia / 83.20.39.* / 2008-01-10 18:03
Chyba źle oceniłeś pojęcie dołu - widać, jest znacznie głębszy. A niedawno się zgodziliśmy, że nie jest to czas na zakupy .....
needle / 2008-01-10 18:19 / Bez rangi
resztki włożyłem...
...to nie rzutuje na wynik
...a zresztą co, co kupiłem wzrosło 1,5%
~ / 2008-01-10 17:32 / Tysiącznik na forum
wytrzymasz,mozna wytrzymac wszystko,to tylko kwestia nastawienia.
Takie zycie forumowe bardzo w tym pomaga.
Ja wlasnie rozstalem sie z kims,bez sensu ,z wlasnej woli
i zyje.A przedtem kiedys tez.I wciaz zyje,choc myslalem,ze to niemozliwe.
Strata na GPW to pryszcz,poki zyjesz,mozliwe jest wszystko.
rozalia / 2008-01-10 18:03
Nawet sami czasami nie wiemy ile jesteśmy w stanie wytrzymać. Boli i jeszcze będzie długo bolało, bo tak musi być. Ale życie toczy się dalej i przynosi nowe wyzwania. Pozdr.
waran / 2008-01-10 17:48 / Twardy dziadyga
Bo w zyciu trzeba mieć i szczęście i zdrowie. Pasażerowie na Titanicu szczęścia nie mieli . Pieniądze są do zarabiania i nie mogą być istotą życia. I chociaż wycięło mi już dużżżżo , żyję i mam szansę jeszcze coś zdziałać. A moja żona to rozumie . I to jest szczęście. Nie muszę bić się z własnymi koszmarami sam.
Sliwek81 / 2008-01-10 18:13 / portfel / Bywalec forum
Noooooo to rozumiem. Dobrze masz z tą żoną.... :-) Żeby moja tak chciała zrozumieć, że czasem można stracić i co z tego, trzeba żyć dalej a dopóki się żyje i działa to karty mogą się odwrócić najważniejsze żeby z każdej porażki wyjść mądrzejszym.
wero / 83.24.144.* / 2008-01-10 17:41
To ile razy jeszcze się tak bez sensu i z własnej woli zamierzasz z kimś (schodzić i) rozstawać?
~ / 2008-01-10 17:48 / Tysiącznik na forum
ja sie nie rozstawalem,ona umarla
mniejsza o to
needle / 2008-01-10 17:35 / Bez rangi
ładnie napisane...
Xibi / 2008-01-10 17:18
Ludzie!!!
Recesja/spowolnienie to jest w stanach, u nas PKB wynosi 5-6%, firmy się rozwijają, budujemy duzo nowych inwestycji, idzie euro 2012 na to wszystko trzeba kasy, a kasę bierze sie z giełdy.
A nasi tzw. "inwestorzy" idą jak barany na rzeź, likwidują udziały w funduszach placą ciężką kasę za prowizję i odbierają swoją kasę z stratą, a giełda się uspokoi i zmieni
trend na północny, ci co sprzedali będą wracać tylko już biedniejsi. Inwestycja w papiery jeżeli ktoś nie gra spekulacyjnie to inwestycja na kilka lat. Rynek usług musi
rosnąć, nowe firmy potrzebuja kapitału a bedą go szukac na gieldzie. Jak ktos został z papierami to trzeba juz o nich zapomniec na rok, a na pewno będzie z
nich wiecej kasy. Przecież ta wyciagana kasa z funduszy musi gdzies trafic, na konto na 5%, to czysty śmiech, ta kasa wróci na giełdę za kilka miesięcy. Przeliczajcie akcje na sztuki a nie na kase to pomaga. Dokupić teraz, zdywersyfikować portfel i przeczekać ten cały bajzel. Giełda zawsze wróci na trend wzrostowy, niedługo raporty roczne za 2007r. i zacznie się jazda w górę dobrych spółek. Gospodarka ma się bardzo dobrze więc na giełdę musi wrócić zieleń.
pozdrowienia dla wytrwałych
asica / 83.29.5.* / 2008-01-11 07:38
lepiej na koncie 5% niz na akcjach -50% pod euro 2012 bedziemy rosnac ale na razie idziemy w dol hossa trwala tyle lat ze ci ktorzy kupowali akcje na poczatku hossy sa dobrze zarobieni-realizacja zyskow
kurka_wolna / 83.6.208.* / 2008-01-10 20:59
Giełda zawsze wróci na trend
wzrostowy, ...i ja tez mam taką nadzieję
ci co sprzedali będą wracać tylko już
biedniejsi.....hihihi , nie masz racji, w tej chwili są już bogatsi o to co ci "wytrwali" stracili na spadkach.
Ciąć straty i wchodzić na dołkach, przepraszam " na dole" Pozdrawiam.
Sliwek81 / 2008-01-10 18:05 / portfel / Bywalec forum
Witam
Ale kolega nam się nakręcił :-) no no...... Oczywiście w pełni popieram opinię ale jak już napisano natury ludzkiej się nie zmieni. Myślę jednak, że z każdą korekta nasi krajowi inwestorzy-ciułacze (do których sam również się zaliczam :-)) są mądrzejsi i widza, że czasem lepszym wyjściem jest przeczekać niż wycofywać z fundów po to aby trzymać kasę w domu lub na kiepskiej lokacie a jak sytuacja się odwraca to i tak są w place na prowizji i zazwyczaj wyższych cenach ponownego zakupu. Sam stosuję strategię dokupowania fundów na spadkach ale oczywiści pod warunkiem, że ktoś sukcesywnie planuje odkładać jakąś kasę np. co miesiąc. A na giełdzie ?? no cóż raz do przodu raz do tyłu :-) jeśli to ma być faktycznie inwestycjia to kupić w miarę mocne spółki rokujące rozwój i zostawić co najwyzej czasem korygować lub w przypadku spekuły reagowc na bieżąco z róznym skutkiem. Fakt jest jeden mamy z czego odkładać i chcemy odkładać a tradycyjne sposoby inwestowania są mało dochodowe wieć nie mamy innego wyjścia iak pompować naszą GPW w ten czy inny sposób.
Pozdrawiam
Bilunia / 83.20.39.* / 2008-01-10 18:00
Po co kilkakrotnie piszesz te brednie ????
Znalazłem Twoje bzdury pod analizą Pani Kasi - tam też się do nich ustosunkowałem, teraz widzę pod Panem Pawłem. Kopiuj - wklej, kopiuj - wklej???
Ktoś Ci płaci od słowa, czy wiersza, bo gdyby płacił za rozsądną interpretację faktów, to umarłbyś z głodu.
waran / 2008-01-10 17:57 / Twardy dziadyga
Chyba problemem naszej giełdy jest to , że Ona to taka nasza nie jest. Jakiś gigantyczny kapitał bawi się naszą giełdą . Może chodzi o jej prywatyzację. Przecież papiery giełdy jak będą nisko wycenione to wzrost na pierwszej sesji będzie gigantyczny.Może to . A może coś innego . Przecież coś manipuluje GPW . Globalizacja ? My się nie liczymy , żadne fundusze , prywatni inwestorzy. Kto sprzedaje nagle wielkie ilości papierów na 15 minut przed koncem notowań ? Kto uwala indeksy ? A może komuś zależy , zeby nasza gospodarka tak dobrze nie stała. Tyle lat byliśmy importerami i zachciało się nam być eksporterami .
wero / 83.24.144.* / 2008-01-10 17:42
Jak coś jest przewartościowane, ba, napompowane bez sensu ludzkimi pieniędzmi, to nie wzrośnie. Prosta sprawa.
~ / 2008-01-10 17:23 / Tysiącznik na forum
Masz oczywiscie racje ale NIE zmienisz natury ludzkiej.
Nasza GPW wciaz jest bardzo mloda a w porownaniu do krajow rozwinietych wciaz bardzo malo ludzi jest w funduszach i maja niewielkie albo zerowe doswiadczenie.
Rozwoj gospodarki daje wielu szybkie pieniadze bez wysilku i sadza,ze cwaniactwo dziala wszedzie.inni patrza na nich i malpuja ich zachowania.Nic sie na to nie poradzi a do tego dochodza nieodpowiedzialne media,scigajace sie w rankingu ogladalnosci i wplywach z reklam.
Przeciez wystarczyloby jedno-dwa wystapienia w godzinach duzej ogladalnosci z apelem do ludzi,zeby wytrwali.Nikt sie na to nie odwazyl.teraz juz jest za pozno i trzeba to wszystko przezyc do konca.
Nic takiego,to nie pierwszy przeciez raz.
~ / 2008-01-10 17:13 / Tysiącznik na forum
powinny być zatytułowane "spowolnienie" zamiast "recesja" ?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy