Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa frankowa. Kancelaria Prezydenta wprowadzi zmiany

Ustawa frankowa. Kancelaria Prezydenta wprowadzi zmiany

Wyświetlaj:
mariakasa / 83.30.124.* / 2016-08-03 08:35
Kancelaria zmodyfikowała projekt. Skutki rewelacyjne. DLA BANKÓW.
Ciekawe jak popatrzą w lustro, to co tam zobaczą. Nie tego prezydenta, który mówił ,ze suweren sie liczy .
Ale takiego na usługach banków. Ciekawe, co banki zrobiły, że prezydent się zgodził firmować taki projekt.
Na giełdzie też niektórzy zbiją kasę. Banki w innych krajach nie miały problemów większych i można było kredyty przewalutować.
ojojoj122 / 89.64.48.* / 2016-08-02 22:51
buhahahahahahahah!!!!! Prawdziwy kwa Robin hood z tego naszego dudusia...
gwidon938 / 37.248.155.* / 2016-08-02 21:22
ale okradajac przecietnego Kowalskiego banki nie zachwieja jego sytuacja niech zlodziejskie banki odpowiedza
kooorek / 2016-08-02 19:13
Szanowny PAD, Czy wypłacone przez złodziejskie banki PLN można "przewalutować " na PLN ?????
Dodam ,iż umowy zawierane były według i zgodnie z prawem bankowym i dewizowym, ..... wg stanu na 1997 rok????
Czy prawo polskie może działać z mocą wsteczną na niekorzyść kredytobiorcy????
Czy Trybunał Konstytucyjny od 1997 r. nie działał , działał wbrew Konstytucji , Prezydent mógł podpisywać niekonstytucyjną ustawę ??? Czy korupcja aż tak przeżarła parlamentarzystów , rząd , urząd Prezydenta , TK , Sądy i cała polską Temidę ???
Czy bankierzt dalej swobodnie mogą okradać obywateli , często tych najsłabszych ? Czy pozostawieni 800, 00 PLN dla jednoosobowej rodziny , gdzie emerytka ma na opłaty , wyżywienie , ubranie i leki już nie uprawnia jej do jałmużny bankowej pomocy ???
ttm / 217.99.114.* / 2016-05-05 08:50
Czy wy wierzycie że DUDA coś zrobi, obiecał co miał obiecać, dostał co miał dostać. A teraz będą poprawki, poprawki poprawek i na tym się skończy.
pp99 / 194.114.62.* / 2016-04-28 13:16
Ktoś będzie musiał podjąć decyzję, czy te 60 mld PLN banki zabiorą za granicę jak to ma teraz miejsce, czy "frankowicze" wydadzą je (głównie) w Polsce.
Kto by się przejmował "frankowiczami", na pewno nie politycy ani bankierzy.

Gdyby PIS zrobił takie "kuku" bankierom, to bez mrugnięcia okiem bym na nich zagłosował.
Na razie to nie mamy "zielonej wyspy:" tylko "republikę bananową" :)
dek / 95.51.117.* / 2016-04-11 14:45
TE Franki to przekręt panama i reszta parę funduszy wykupili franki a teraz koszą kasę na tym przekręcie
jak z cenami ropy dogadali się i nasępny przekręt tylko żę tu można przyłapać spekulantów i te złe produkty
niezalezny1 / 88.156.116.* / 2016-04-10 23:41
Banki straca tylko przewdziane tym przekrętem spodziewane lichwiarskie zyski,nie ma mowy o dokładaniu do interesu,po prostu mniej zarobią i o to toczy się walka.I nie obchodzi ich gdzie ludzie będą mieszkac gdy zabiorą im mieszkania.Tak wygląda zbójecki kapitalizm.
kiha / 185.32.146.* / 2016-04-10 20:28
Jest proste rozwiązanie dla złotówkowych kredytów, frankowych, dolarowych itd. Mam problemy ze spłatą kredytu mieszkaniowego to oddaję mieszkanie do banku i jestem bez kredytu. Ciekawe dlaczego Banki nie chcą się na to zgodzić? Bo stracą? Czyli lud może tracić a banksterzy nie? Ryzyko ponosić będą wtedy obydwie strony - bank i klient. Proste ale nikt z rządzących czy banksterów nawet nie zaproponuje tego rozwiązania.
co za gupki / 87.168.42.* / 2016-04-11 15:28
no i tak mysli glupi polaczek. No to oddaj mieszkanie do banku, bank sprzeda twoje mieszkanie a roznice bedziesz tak i tak splacal.
Wojciech-12xyzzz / 89.228.86.* / 2016-04-10 07:59
A kto pomoże tym wszystkim złotówkowiczom którzy brali kredyt hipoteczny przy wiborze na poziomie ok2%? Czy PIS zdaje sobie sprawę, że ich też bedzie trzeba wspomagać gdy stopy podskoczą do wolumenu sprzed upadku Lehman Bros? Dla przykładu teraz 300k na 30 lat = ok 880 pln obecnie, a przy stopie 7% nagle wyjdzie im ok 1600 pln! I co wtedy, także banki ich oszukały? A może do tego czasu frank spadnie do 3pln, stopy we frankach zostaną i znowu ex frankowicze będą chcieli do franka bo tam taniej będzie, a rata w zł po przewalutowaniu z 880pln podskoczyła im do 1600pln ??? Ja widzę tylko jedno rozwiązanie - spłaćmy za nie te kredyty, wtedy im będzie dobrze...
BatNaCwaniaka / 5.172.232.* / 2016-04-09 11:01
Nie będę płacić za Cwaniaków Frankowych , którzy chcieli być sprytniejsi niż są. Zachciało się zabawy na "walucie" to macie. Nikt wam nie wciskał długopisu i nie przystawiał pistoletu do głowy abyście brali franki. Trzeba było brać w złotówkach w walucie w której zarabiacie.
Anna824 / 88.156.44.* / 2016-04-10 07:51
Co Ty opowiadasz...ludzie to są zawistni, to Polski naród zacofany...zarobiły banki i kłamali ludzi...wszyscy jesteśmy ofiarami tych sekt!!! bankowych...
OKRADANY WG PRAWA / 164.126.99.* / 2016-04-09 10:01
O OKRADANYCH PRZEZ BANKSTROW NIKT NIE MOWI ZLODZIEJSKIE BANKI Z MACHLOJAMI KREDYTOWYMI PSUDO FRANKOWYMI SA CHRONIONE GDZIE PRAWO MIEJSCE ZLODZIEI ZA KRATAMI
Takijeden2345xt / 89.228.86.* / 2016-04-10 08:14
Boli? A fajnie było jak Ty płaciłeś 850pln a złotówkowicze płacili 1300pln i śmiałeś/aś im się w twarz? A teraz trochę matematyki, pomimo, że masz coraz więcej złotówek do splaty to tak naprawdę z miesiąca na miesiąc masz coraz mniej do spłaty, ale franków. Taki tam paradoks :) Banki Cię nie oszukały, nikt Cię nie oszukał, no poza Twoją chciwością i chęcią oszczędzenia - przy którym zapomniaeś/aś o ryzyku walutowym, Bankowi masz oddać tyle franków ile masz zapisane w umowie, czy to oszustwo? Nic się nie zmieniło, poza kursem franka... Ja mam 250 tys L paliwa na składzie, kupiłem je okazyjnie, w 2011, po 5.5pln/l, teraz mogę sprzedać to po max 3.3pln, to też wina banków? Czy państwo mi pomoże? Straciłem 2.2pln na każdym litrze, Kto wiedział, ze cena tak spadnie? Przecież non stop rosła, od 6 lat rosła! czytaj - cena franka spadała, kto wiedział, że tak się umocni? A teraz - w czym mój biznes jest gorszy ot Twojego kredyt? Dlaczego to Ci mamy pomagać a mi nie? Ty chciałeś oszczędzić, ja zarobić. Kurde ryzyko, takze ŻĄDAM POMOCY PAŃSTWA!
niezalezny1 / 88.156.116.* / 2016-04-10 23:27
najlepiej gdyby frankowiczom spalila się stodola i zdechla krowa.Wtedy bys miał jeszcze wieksza satysfakcje.Oto mentalność polaka.To nic ze banki zarabiają lichwiarskie pieniądze,wazne żeby twój rodak mieszkal pod mostem,a prezesi banków kupowali jachty itd.
FD / 87.207.228.* / 2016-04-09 09:38
1/ Analiza KNF oparta jest na ankietach własnych banków komercyjnych, a wiadomo, ze nikt sam nie bedzie rezygnował z "dojnej krowy" - str 14 analizy, akapit 3 od góry.
2/ kwotę złotówek przekazanych developerowi bank przeliczył księgowo na franki( a jakże po kursie kupna własnej tabeli) i zadekretował że ma należność w CHF.
Ponieważ obecnie kurs CHF/PLN jest prawie dwukrotnie wyższy więc księgowo bank ma odpowiednio wyższe aktywa. To są „nadmuchane” aktywa i nie wynikają one z płynności.
Odksięgowanie „nadmuchanych” należności zagrozi „stabilizacji” systemu finansowego . Koń by się uśśmiał.
3/ Inny przykład lichwy : do 2011 roku bank obligatoryjnie kazał wpłacać należnośc raty w złotówkach . A złotówki przeliczał po własnym kursie sprzedaży na CHF.
Dopiero w wyniku ostrej akcji V-ce Premiera Pawlaka - (absolwent Polit.Warsz. Wydz Samoch i Maszyn ) , a nie Ministerstwa Finansów ani KNF (!!) , powstał w 2011 roku akt prawny zobowiazujący banki do otwarcia dla kredytobiorcy rachunku walutowego - kredytobiorca mógł wtedy sam kupić CHF w kantorze albo na platformie internetowej i wpłacać ratę CHF na konto walutowe. Banki do tego czasu zarobiły fantastyczne pieniądze na spreadach kursowych - KNF wylewa teraz krokodyle łzy, że co to będzie jeśli bjedne banki zwrócą spready.
Ta opinia KNF to jedna wielka mistyfikacja, zadymiona strumieniem liczb. Boże chroń banki.
jolka39 / 89.234.199.* / 2016-04-09 09:29
każdy wiedział co robi, nikt nikogo nie zmuszał! moje kolezanki kupiły mieszkania w Krakowie niby inwestycja, a teraz co? my za takich mamy spłacać? NIE! Kolejna koleżanka kilka lat temu zapewniała mnie, że sie nie boi brać we frankach bo liczy, że wejdziemy do strefy euro i tak jak jej mama lata temu za grosze spłaci dom! Dobrze wiedzieli co robią cwaniaki!
sarna 174 / 89.229.184.* / 2016-04-09 09:47
Jolu ale ty nie będziesz tego za nikogo spłacać. Tu chodzi o podzielenie się spłatą z bankami.
wiesiek847 / 84.52.237.* / 2016-04-09 09:19
banki z premedytacją oszukiwały przy kredytach frankowych , w związku z tym nie widzę za celowe aby dbać o ich stabilność finansową kosztem nieszczęścia ludzi oszukanych
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy