Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa frankowa. Kancelaria Prezydenta wprowadzi zmiany

Ustawa frankowa. Kancelaria Prezydenta wprowadzi zmiany

Wyświetlaj:
ch / 91.246.67.* / 2016-04-09 06:11
Kto ich zmuszał do wziecia kredytu we frankach ja mam w złotowkach od 10 lat spłacam a zycie duzo poszło w gore przez te 10 lat to moze mi rzad pomoze . Wezcie sie opanujcie ludzie w czym jest bank winny ?????
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
imie / 109.95.235.* / 2016-04-09 06:50
to po co piszesz jak nic nie wiesz w temacie? wciskanie kredytów frankowych na siłę, zakazane klauzule indeksacyjne, lichwiarskie spready, ubezpieczenia poczytaj dopiero potem pisz.
grilu680 / 178.214.6.* / 2016-04-09 08:12
na siłę nikt ci kredytu we frankach nie wciskał. po pierwsze kredyty we frankach nie były dla takich jak np. ja , bo miałem za niskie dochody. brali we frankach i śmiali się z takich jak ja że kredyty w złotówkach są dla biedaków. dlaczego proszę mi powiedzieć ja mam z moich podatków dopłacać do frankowiczów. ja odsetek od kredytu w złotówkach miałem prawie 1000 zł a znajomy który wziął taką samą kwotę we frankach 400. o tym chyba zapomniałeś powiedzieć
ucucu / 87.206.208.* / 2016-04-09 08:32
Bos frajer
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Girdano bruno XXI / 109.241.162.* / 2016-04-09 05:50
Jak widac idziemy dziarskim krokiem w strone wykletego ustroju gospodarczego Kuby i Wenezueli bo Grecje juz przegonilismy w drodze do narodowego/katolickiego socjalizmu.Bog zaplac.Czekamy teraz na kartki reglamentacyjne na mydlo,sol ,cukier,wodke i kielbase.
dudka / 209.197.164.* / 2016-04-09 05:09
ty nic nie glos zapytaj jarka
mirek225 / 31.61.136.* / 2016-04-09 02:15
Oto co pisali przyszli "frankowicze" w 2006 roku, jeszcze przed boomem na kredyty frankowe, gdy banki i KNB (dziś KNF) ostrzegali przed tymi kredytami!!!

http://www.money.pl/banki/protest/
http://m.money.pl/forum/pozwolcie-polakom-decydowac-jaki-chca-kredyt-t136860s27.html

cyt. "Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt!!! My chcemy kredyty we frankach!
Bojkotować banki co nie chcą dawać kredytów frankowych!
Bankierzy wciskają kredyty w złotówkach, bo więcej na nich zarabiają! Itd.

Poczytajcie komentarze sprzed 10 lat.
sdsd / 78.11.21.* / 2016-04-09 01:09
Jak złodziejstwo można nazywać obciążeniem i długiem złodzieja obciążać bogu ducha winnych obywateli.
Tfoje imię / 89.69.242.* / 2016-04-09 03:10
Ofiary , ludzie skrzywdzenie przez przestepce to ofiary
anioł / 82.15.103.* / 2016-04-09 00:40
Jaka pomoc jakie miliardy??? Z niedoszłych zysków bankierów porobili niby straty i tak w koło powtarzają . Spekulanci i złodzieje. Przecież dostali złotówki a bankierzy spekulowali na franku to jest taki wałek ,że kryminał za to na 25 lat.
Dziwactwo / 46.112.145.* / 2016-04-09 00:26
Przepraszam bardzo, ale każda doradca finansowy zawsze mówi klientowi, że kredy należy brać w walucie w której się zarabia. Ktoś poleciał na tańszy kredyt we frankach to musiał się liczyć z tym. że kiedyś ta waluta może podskoczyć do góry. Jeżeli ktoś kto chciał mieć coś taniej wspierając zagraniczną walutę ma dostać pomoc, to dlaczego osoby zaciągające kredyt we własnej walucie mają jej nie dostać? Zarabiasz w złotówkach bierzesz kredyt w złotówkach, zarabiasz w euro bierzesz kredyt w Euro. Małe dziecko to wie, a ludzie teraz płaczą bo chcieli być sprytniejsi, a tracą na własnej głupocie,
górol / 77.254.197.* / 2016-04-09 02:07
Ale facet pieprzysz durnoty , w polskiej walucie nie mielismy zdolnosci kredytowej , banki stawiały wysoka poprzeczke , mimo prowadzonego biznesu i dobrych dochodów , a jakos we frankach była zdolnosc kredytowa , mimo ze teraz po latach załuje , ale wali mnie to spłace to spłace a nie to nie i lata mnie to wszystko.
Burmiś / 83.21.226.* / 2016-04-09 05:44
Żadne durnoty jak nie Miałeś zdolności kredytowej to nie trzeba było brać kredytu proste ? Czy też nie dociera.
avia301 / 213.92.237.* / 2016-04-09 07:59
Żadne ,,,,,brak słów Idiota.
smokusmokk / 82.160.14.* / 2016-04-09 01:36
BRAWO BRAWO! Brali kredyty to niech teraz płacą. Były to kredyty wysokiego ryzyka o czym wiedzieli. Mi jak nieświadomy brałem providenta w wieku 20lat nikt nie mówił o możliwych skutkach czy ryzyku z tym związanym. I CO? Przełknąłem gorzką slinę i spłaciłem prawie dwa razy co wziąłem. Dostałem nauczkę i tyle. Wstyd, prosić o pomoc, wstyd... Płaćcie, nie płaczcie, tyle mam do powiedzenia :) Kase za darmo to potrafiliście wziąć i przebimbać :) A to. że rząd chcę komukolwiek pomagać to już jest chore, tak jak wymyśły Macierewicza. Pozdrawiam
Tfoje imię / 89.69.242.* / 2016-04-09 03:12
oj pracowniku banku nie troluj
sd950 / 78.11.21.* / 2016-04-09 01:11
Jesteś ciężkim idiotą zatrudnianym przez bank.
Logika kredytu / 83.5.196.* / 2016-04-09 00:21
"Wielu kredytobiorców miało też do spłacenia więcej, niż przed laty zaciągnęli." to chyba normalne ze zaciągając kredyt mamy do spłacenia więcej. Może jakaś pomoc dla biorących kredyt w złotówkach ?
co to jest? / 87.206.46.* / 2016-04-08 23:07
Dlaczego to ja mam pomagać innym, a nie inni mnie? Dlatego, że nie brałem kredytów i nie kupowałem sobie mieszkań, samochodów i pałaców?
++ks / 178.219.137.* / 2016-04-09 08:04
Ja już Ci pomogłem. Właśnie zmówiłem za Ciebie Dziesiątkę.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zenek343322 / 89.76.150.* / 2016-04-09 00:08
A ktoś oczekuje od ciebie pomocy?
AntyB / 5.173.108.* / 2016-04-08 22:56
Jeśli ktoś nie może zrozumieć dlaczego frankowicze mają pełną rację w tym sporze, to niech zobaczy dokument TVP "Nprzeciw bankom". Następnie proszę mi odpisać kto tu jest cwaniakiem i oszustem, a najlepiej to nich mi ktoś wyjaśni jak nasze Państwo do tego dopłaci.
co to jest? / 87.206.46.* / 2016-04-08 23:16
Brałeś tani kredyt? Chyba liczyłeś się z możliwością zmiany kursu walut? Gdy ktoś bierze kredyt to go spłaca! Tak było, jest i będzie! A więc wesołych świąt i przyjemnego spłacania! Zupełnie nie rozumiem co ty chcesz ode mnie? Żebym spłacił twój kredyt? A paszoł won! Mojego nie spłacałeś nigdy! Chyba wyraziłem się zrozumiale?
cfdfrf / 89.69.242.* / 2016-04-09 03:13
Trolom bankowym na tym forum mowimy stanowcze NIE !!!!
Babinicz 189 / 83.11.198.* / 2016-04-08 22:54
Niby dlaczego banki a tak właściwie każdy z nas ma nabijać kieszeń tzw frankowiczom, cwaniaczkom, którzy śmieją się z reszty społeczeństwa
tym .1.2.3 / 89.70.0.* / 2016-04-08 23:46
Jak wg Ciebie nabijamy im kabze skoro płacą sami a jak nie kumasz o co tu chodzi to się ucz albo weż kredyt frankowy to wtedy pojmiesz sens ich walki nie mam kredytów wolę sobie uzbierać i wtedy kupować .
bolek65 / 78.157.187.* / 2016-04-08 22:46
do leonsio pomoże ci frankowicz ty baranie polski szmaciarzu.
Amd_ / 77.115.77.* / 2016-04-08 22:40
Każdemu może się noga pominąć, ale nie każdy może liczyć na pomoc, takie życie. Każdy natomiast bierze odpowiedzialność za swoje działania. Banki za nieuczciwe praktykę powinny dostać dotkliwą karę finansową, która by mogła zasilić fundusz gwarancyjny, a frankowicze zwrot ujemnych stóp procentowych z odsetkami, tylko tyle.
s_n / 89.75.71.* / 2016-04-08 23:20
Amen. mBank dostał już chyba karę za nieuwzględnianie ujemnych stóp. Takie rozwiązanie jest w 100% sprawiedliwe. Jeśli bank nie uwzględniał ujemnych stóp - zwrot kasy kredytobiorcom i kara. Ale nie może być mowy o przewalutowaniu. No chyba, że bank sam zaproponuje swoim kredytobiorcom jakiś kompromis.
manipulacja111111112345 / 37.7.245.* / 2016-04-08 22:20
SZANOWNI PAŃSTWO - PRZECIWNICY FRANKOWICZÓW - najpierw trzeba zrozumieć temat, a potem krytykować - frankowicze są wkurzeni na banki ponieważ jak chcieli wziąć kredyt w PLN to banki mówiły, że nie mają zdolności kredytowej, a we frankach nagle cudownie mieli to po pierwsze, po drugie- banki nie kupowały franków w NBP lub innym banku ani europejskim, ani szwajcarskim żeby potem w tej walucie oddać do innych banków tylko robiły wałki na przewalutowaniach (DEMINOWYWALI KREDYTY ZŁOTÓWKOWE NA FRANKI ) żaden frankowiec - jak nas nazywacie , ani tym bardziej deweloper nie dostał na konto CHF tylko PLN ! WIĘC TO JEDEN WIELKI PRZEKRĘT i banki dobrze wiedziały co robią , a po trzecie żaden frankowicz nie chce żadnej pomocy od Skarbu Państwa, ani od Was Szanowni Państwo jedynie walczą o to, że jeżeli banki tak zagrały z ludźmi w konia - delikatnie to ujmując, i ŚWIADOMIE OSZUKUJĄC ! to niech też teraz ponoszą tego skutki i koszty, a nie wszystko zwalają na kredytobiorców - jeżeli franek był przykładowo po 2,95zł i ktoś dostał kredyt na 30 lat to bank wie ile miał na tym zarobić, a jeżeli teraz franek jest po 4,95 to bank dodatkowo zarabia 2.00 zł na franku notabene którego nigdy nie miał, ani nie kupował w innym banku żeby dać kredyt nam w CHF, także bank nie musi teraz kupować CHF żeby w tej walucie oddawać innym bankom - bo wtedy to byłoby zrozumiałe i nikt by się nie odzywał... ( a tak na marginesie - banki pożyczały między sobą franki na czas kontroli przez Nadzór Finansowy, a potem sobie oddawały i to było ok ??? żeby udawać że mają takie zasoby w CHF w celu udzielania pożyczek w CHF !!! ) wszyscy frankowicze, a docelowo deweloperzy mieli na koncie PLN a nie CHF ! - więc pytam jakim cudem Wy ludziska macie płacić za frankowiczów ??? Jedynie banki mniej zgarną kasy, powiedzmy tego nominalnego zysku, przykładowo gdy dawali kredyt we frankach (KTÓRYCH NIGDY NIE MIELI) po 2,95 w chwili udzielania kredytu, a nie ten nadmuchany poprzez skok CHF i nie trzeba być wybitnym ekonomistom żeby to policzyć i zrozumieć. I takie rozwiązane chcą uzyskać frankowicze, a nie sięgać do Budżetu Państwa ani tym bardziej do kieszeni Waszych i wszystkich innych obywateli Amen. A jeśli banksterzy świadomie wprowadzali ludzi w błąd narzucając wręcz kredyty w CHF bo "uświadamiali" kredytobiorców że w PLN nie mają szans dostać ( i zapewniali że CHF może wzrosnąć góra o 20%) to powinni dostać DOŻYWOCIE tak dla przykładu, a banki w których pracowali powinny BEZ ŻADNEJ ŁASKI ( ZA TEN PRZEKRĘT!!! ) poprzeliczać kredyty po cenie franka z dnia podpisania umowy i koniec kropka KARA MUSI BYĆ DOTKLIWA I ZARAZEM OSTRZEŻENIEM dla innych cwaniaczków. A czemu rząd ma uczestniczyć w tych negocjacjach ? - WRĘCZ MA OBOWIĄZEK ! - bo rząd powinien dbać o swoich WSZYSTKICH obywateli , którzy utrzymują cały kraj (czyt. bajzel ) i tak zabezpieczać przepisami ludzi przed korporacjami i bankami żeby takich przewałek nie było robionych w świetle prawa ! - bo to świadczy o słabości rządu i państwa ! Podobna sprawa jest z tzw. chwilówkami - największe lichwiarstwo w świecie oczywiście w świetle prawa... polskiego prawa.... bo wszędzie na zachodzie w całej UE już dawno z robili z tym porządek i całe to szemrane towarzystwo pognali .... I jakoś tam nie ma chwilówek pognali tych cwaniaczków , tylko u nas jakoś ciągle nie można... inne zakazy, nakazy i dyrektywy unijne wprowadzają narzucają nam odgórnie nasi włodarze i Unia bo tak jest w UE, a tu w tej kwestii nie jesteśmy w UE ??? i cwaniaczki mogą uprawiać lichwę w świetle prawa ??? no podobno jesteśmy i podobno mamy takie same prawa jak inne kraje unijne..... Mamy najdroższe kredyty mieszkaniowe w całej Unii , prawo bankowe jest tak zawiłe, a umowy kredytowe tak ZAGMATWANE, że sami prawnicy sprzeczają się miedzy sobą na temat wykładni tego prawa i umów ! a my Polacy nie jesteśmy najbogatszym krajem UE, tylko bidą na końcu ogona UE, która chce, a raczej próbuje dogonić zachód..... A BANKI NAS DOJĄ JAK DOJNE KROWY W ŚWIETLE PRAWA.... ALE I KROWA KIEDYŚ PRZESTAJE DAWAĆ MLEKO.....
"Obciążenie banków w następstwie restrukturyzacji kredytów/pożyczek objętych projektem ustawy w zależności od wariantu i scenariusza tworzy wysoki koszt dla banków" - stwierdziła KNF,???????????????/
Obojętny / 87.206.96.* / 2016-04-08 23:04
Słusznie piszesz, ale zapominasz o zyskach frankowiczów. Taki kredytobiorca frankowy miałby zysk w stosunku do złotówkowego płacącego wyższe raty "bo miał zdolność" - a to byłoby nieuczciwe ! Może wrócić do wersji po 50% ponoszą koszty przeliczenia banki i frankowicze ?
Frankowicz / 80.94.28.* / 2016-04-08 22:58
Przeanalizuj cie jaka nacji ma w ręku banki na świecie. ..
Nickie / 89.75.51.* / 2016-04-08 22:49
Słuchaj mądralo. Kogo chcesz oszukać? Banki nikogo do niczego nie namawiały. W 2006 roku chciano zlikwidować kredyty we frankach, ale oburzeni kredytobiorcy protestowali. Nie banki. Skoro nie było kogoś stać na kredyt w złotówkach, to szukał złotego środka. I znalazł. Podpisując kredyt we frankach był ostrzegany, że w przyszłości różnie może się stać. Mam kolegę, który zakłada stowarzyszenie przeciwko frankowiczom. Skoro frankowiczom mają oddać pieniądze to jemu też.
s_n / 89.75.71.* / 2016-04-08 22:40
Widzę, że nakręcasz imprezę z postami. Raz się podpisujesz tak, raz inaczej. Poprzednio ten post wkleiłeś jako ~egon5555. Zmieniasz IP, ale to tak dziecinnie proste, że ciężko się na to nabrać. Daruj sobie tą "misję". Osoby, które czytają raporty i artykuły o finansach mają raczej sprecyzowany stosunek do frankowiczów i nie zmienią go po przeczytaniu jakiegoś przeklejonego posta.
Bank76 / 178.219.137.* / 2016-04-09 08:20
Ile bank ci płaci za post? Postaraj się bardziej, bo na razie kiepsko to widzę.
Jakie artykuły i raporty istatnio przeczytałeś? Przedstaw szczegółową analizę finansów banków, które udzielały kredytów w CHF, a szczególnie ilość i rodzaj instrumentów jakimi są te kredyty zabezpieczone.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZZZZZZ / 83.23.21.* / 2016-04-08 22:40
nieprawda !!!!!!!!!!!!!! znam takiego jednego frankowicza który mówił mi całkiem odwrotnie i nabijał się z niewiedzy biorących kredyty w złotówkach , nie żal mi frankowiczów bo to cwaniaki i tyle i dobrze Wam a teraz do roboty i spłacajcie Wasze długi !!!!!!!!!!!!
Jajacek. / 83.31.21.* / 2016-04-08 22:29
Szanowny Internauto. Banki zawsze zarabiają na ludziach którzy biorą kredyty. Trzeba kalkulować ryzyko związane z taką pożyczką. Powyższe tłumaczenie, a także osoby która wzięła pożyczkę w parabanku na lichwiarski procent, nie powoduje tego że ja mam za to płacić.
ggghg / 176.58.19.* / 2016-04-08 22:08
Ja mam dwa kredyty w zlotowkach, moze mi ktos pomoc? Dziady cholerne! Nakombinowali z frankami a teraz maja pretensje. Niech sie sami martwia!
cypis938 / 188.127.29.* / 2016-04-08 22:38
Zapytaj tych z programu MDM im także państwo spłaca odsetki z twoich podatków . to Ci nie przeszkadza?!!!!!!!!

Najnowsze wpisy