Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa frankowa. Kancelaria Prezydenta wprowadzi zmiany

Ustawa frankowa. Kancelaria Prezydenta wprowadzi zmiany

Wyświetlaj:
leonsjo / 83.145.187.* / 2016-04-08 22:05
A mi kto pomoże spłacać mój kredyt w złotówkach?
Paul615 / 109.243.190.* / 2016-04-08 22:36
Zgłoś się po pomoc do swojego banku aby ci przewalutowali twoj kredyt na franka po kursie z dnia podpisania umowy kredytu.
s_n / 89.75.71.* / 2016-04-08 23:06
Scenariusz A: biorę kredyt w złotówkach. Podpisuję umowę, dostaję pieniądze, spłacam kredyt zgodnie z warunkami umowy. Nikt mi w tym nie pomaga. Uczciwie? Uczciwie.
Scenariusz B: biorę kredyt we frankach. Podpisuję umowę, dostaję pieniądze, ale spłacać tego kredytu zgodnie z umową już nie chcę. Żądam, żeby całe społeczeństwo zrzuciło mi się na mój kredyt. Uczciwie? No chyba nie.
Mako1070 / 89.69.242.* / 2016-04-09 03:20
trolu bankowy .... przestan, bo to nudne.
s_n / 89.75.71.* / 2016-04-10 21:57
Jeśli napisałem coś źle - wskaż w którym miejscu. Jeśli wszystko jest dobrze - dlaczego mnie krytykujesz? Frankowicze podpisali umowy wiążące ich kredyt z kursem CHF. Prawda? Prawda. Przez lata zyskiwali na tym spłacając ostatecznie mniej niż pożyczyli. Prawda? Prawda. Teraz, kiedy frank poszedł w górę, spora grupa frankowiczów domaga się przewalutowania, czyli de facto zmiany warunków umowy, a koszty tej zamiany mają pokryć banki (które scedują to na klientów, czyli Polaków), oraz Skarb Państwa (czyli Polacy). Prawda? Prawda.
s_n / 89.75.71.* / 2016-04-08 22:01
money.pl - macie tu beznadziejny system oceniania postów. Gorszy nawet niż WP. Bez wysiłku mogę sobie nabić np. 50+ i to nawet bez konieczności zmiany IP. Poprawcie to, proszę. Albo w ogóle wyłączcie możliwość oceniania?
s_n / 89.75.71.* / 2016-04-08 22:42
A co tam, dam sobie ze 200
new gess / 77.255.56.* / 2016-04-08 21:52
Troche popieram prezydenta, banki oszukuja, nie udzielały kredytów w złotówkach z dyepozytów we frankach, teraz gdy kredytobiorca oddaje w złotówkach tez nie kupuja franków by oddac depozytariuszom, stad słabniecie zlotówki to ekstra zysk ponad marze o odsedki, typowy przekręt, nikt nie widział franków tylko indeksowano do niego pozzyczane złotówkifinansowani przez banki pseudonaukowcy i zależni od reklam bankowych dziennikarze i media zaklamuja mówiąc o doplatach z budzetu czy stratach banków- tylko mniej zarobią na przekrecie , tylko na odsetkach
MarcinSzczecinek / 94.254.209.* / 2016-04-08 21:51
fadasfdasf... ten poniżej ma rację tak jak podobno 10-cio krotnie więcej złotówkowiczów,ja też brałem w PLN-ach i zwracałem więcej jak frankowicze po skoku franka...ale pewnie traktuje się nas jak drugi sort,a ten jak wiadomo jak ryba-głosu nie ma.Poczekajmy do następnych wyborów,jak dożyję to pan Duda na 100 % juz mojego głosu nie dostanie
seryl / 5.172.247.* / 2016-04-08 21:50
To co opowiadają w kancelarii prezydenta jak i bankowcy to tylko ściema . Robią dobrą minę do złej gry.
Ta ustawa to tylko gra pana prezydenta i pisu . Od kiedy zmieniają przepisy by ulżyć kredytobiorcom . Nie
wspomnę o obietnicach. Tak będzie cały czas , i nic się nie zmieni przez cztery lata .
fadasfdasf / 77.253.177.* / 2016-04-08 21:45
A JA CHCE ZWROTU PRZEPŁACONEGO KREDYTU W PLN W TYM OKRESIE ... PŁACIŁEM RATE DUŻO WIĘKSZĄ NIŻ CI W CHF ... DLACZEGO ZATEM JEDNI DOSTAJĄ A DRUDZY SĄ DYMANI ??
Bank76 / 178.219.137.* / 2016-04-09 08:27
Nikt nic nie dostaje. Frankowicze chcą zamienić kredyt CHF na PLN po kursie wypłaty kredytu i przeliczyć tak jakby to był kredyt w PLN. Czyli zapłacilby tyle samo co ty. Inaczej mówiąc, jeżeli dzisiaj byłaby ta operacja przeprowadzona to każdy musiałby jeszcze dopłacić bankowi kilkanaście tysięcy złotych.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
s_n / 89.75.71.* / 2016-04-10 21:37
Acha. Czyli logika frankowiczów jest taka: podpisuję umowę o tani kredyt walutowy, biorę pieniądze. Jak mi się poszczęści, to spłacam mniej niż pożyczyłem = profit. Jak mi się nie poszczęści to skamlę i żądam zamiany kredytu na standardowy, w złotówkach. Czyli albo dostaję ekstra $, albo, w najgorszym przypadku, spłacam taki sam kredyt jak złotówkowicze. W tym układzie faktycznie - bycie złotówkowiczem to czyste frajerstwo. Wybrałeś kredyt walutowy - gdybyś miał szczęście - zyskałbyś ekstra kasę. Tą kasą, oczywiście, z nikim byś się nie podzielił. Ale miałeś pecha i straciłeś. I domagasz się, aby wszyscy solidarnie ponosili koszty Twoich decyzji. Trochę to słabe
Lech2020 / 82.40.123.* / 2016-04-08 20:58
Gdyby Polska byla panstwem prawa o czym krzycza wszyscy z PO PSL-u czy tez Nowoczesnej,
to banki w Polsce nie dzialalyby jak banda bandytow i zlodziei. Sadze, ze np. jak w UK gdzie byc moze nie jest idealnie, bowiem to tamtejsze banki doprowadzily do zapadlosci finansowej bodajze w 2009. ale nie ma lichwiarskich kredytow, banki nie moga bezkarnie okradac klientow, czy udzielac
kredytow dewizowych.
W Polsce bank, ktory zarabia na kliencie 300% i mialby troche ten zysk uszczuplic mowi o stratach.
To jest efekt kompletnego braku kontroli panstwa nad instytucjami finansowymi, pomimo istnienia tzw. Komisji Nadzoru Finansowego, ktorej szefostwo utrzymuja sie pewnie z lapowek bankowcow.
Coz sie dziwic.To przeciez rzad Pana Donalda Tuska okradl obywateli z ich oszczednosci w OFE
nota bene tez dobrych zlodzieji. Jest tak bo dotychczas prawo stanowili ludzie z nadania Pana
Kiszczaka oraz przyjaciele Polski pokroju L.Balcerowicza (Buchholtz), J.K.Bielecki (blumenfeld)
M.Boni (Bauer), M.Borowski (Berman), W. Cimoszewicz (Goldstein). oraz wielu innych.
Moze nie wszyscy dzialali na szkode Polski. Moze. Ale polecam publikacje "Lista Oprawcow"
Pana Pluzanskiego, to nie zdziwia was okreslenia "polskie obozy zaglady" w pewnej prasie,
Tylu mamy przyjaciol.
jarek2229 / 109.241.33.* / 2016-04-08 22:09
glazyuty lepiej niz peowski oni cie ruchają a ty się cieszysz
gerda408 / 77.253.200.* / 2016-04-08 20:52
dlaczego wszyscy musza skladac sie na frankowiczow,czy nie wiedzieli ze kredyty trzeba splacac czy byli ubezwlasnowolnieni ,bo teraz jest moda ze mlodzi musza miec wszystko i od razu ,swoje mieszkania i bog wie co ,a nie znaja takiego czegos jak oszczedzanie,wiem ze to trudne ale w dzisiejszych czasach warto sie zastanowic bo dzisiaj praca jest -jutro moze nie byc ,a pozniej placz i liczenie na kogos ,ja mam 60 lat i w zyciu kredytu nie bralam ,wole troche odlozyc nawet ze 2-3 lata i dopiero inwestuje i tak samo postepuja moje dorosle,pracujace dzieci a nie wszystko miec od razu kradyt splacac kredytem i petla sie zaciska
inteligencik / 94.254.182.* / 2016-04-08 22:05
jacy wszyscy chce się pomocy od banków a nie od społeczeństwa ,dostać kredyt złotówkowy 10 lat do tyłu graniczyło z cudem .Jeżeli pani potrafi odłożyć na zakup mieszkania w 2, 3 lata to tylko zazdrościć
inteligencik / 94.254.182.* / 2016-04-08 21:57
jacy wszyscy chce się pomocy od banków a nie od społeczeństwa ,dostać kredyt złotówkowy 10 lat do tyłu graniczyło z cudem .Jeżeli pani potrafi odłożyć na zakup mieszkania w 2, 3 lata to tylko zazdrościć
jarek2229 / 109.241.33.* / 2016-04-08 21:11
Dobrze mówisz niech biorą sznurek i sie wieszaja. Nie wiedzieli ze bedzie po 4 zyka. Bankom jak był kryzys to tez nie powinni pompowac kasy niech poupadają. Nie no od banków wszystko zależy a od polskich rodzin nic.... chmmm nie no niech sie wieszają
Franek 77 / 31.61.141.* / 2016-04-08 21:06
Jesteś taki głupi sam od siebie czy ktoś ci za to płaci.
Mam kredyt we frankach a jedyne czego chce od naszego rządu to żeby się odemnie odpier...il raz na zawsze. Nigdy nie chciałem od nich żadnej pomocy bo zawsze się to kończy gorzej niż się zaczęło. Czy wy nie widzicie że pod przykrywką pomocy frankowiczom politycy skrzętnie sklocaja społeczeństwo
s_n / 89.75.71.* / 2016-04-08 20:42
Gdyby Frank pozostał na niskim kursie, albo spadał - wszyscy ci "biedni i pokrzywdzeni" kredytobiorcy zacieraliby ręce, bo mieliby kredyty za darmo, a może nawet z dopłatą. Wielu się to nawet udało i spłacali mniejszą kwotę niż pożyczyli. Nie słyszę głosów by przewalutować również te stare kredyty i kazać dopłacić tą różnicę w złotówkach. I słusznie, bo ci ludzi podjęli ryzyko i na tym zyskali. Tak jak przy inwestowaniu w akcje. Z drugiej strony mamy pretensjonalnych baranów, którzy podjęli to samo ryzyko, ale mieli pecha i umoczyli. Dlaczego społeczeństwo ma się dokładać do cwaniaków, którzy świadomie wzięli kredyty walutowe, a teraz skamlą bo wyszło drożej? Darujcie sobie argumenty, że "to banki zapłacą". Banki, oczywiście, przerzucą koszty na klientów. Przez projekt podatku bankowego mój bank już pozmieniał oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych, przez co już jestem w plecy parę stówek co miesiąc. I widzę, że wszystkie banki zmieniają teraz oprocentowanie na niekorzyść klientów. Wziąłeś kredyt, chciałeś przycwaniaczyć, nie udało się, to teraz zaciśnij zęby i płać!
milk / 83.5.13.* / 2016-04-08 21:47
Kiszczaka oraz przyjaciele Polski pokroju L.Balcerowicza (Buchholtz), J.K.Bielecki (blumenfeld)
M.Boni (Bauer), M.Borowski (Berman), W. Cimoszewicz (Goldstein). oraz wielu innych czytaj co piszą ludzie pieniądze wrocą i tak do banków ja też spłacam dokładnie 300% tego co wziolem może ty tesz jesteś mosze z Jerozolimy albo z banku ?
bolek nie agent / 176.221.122.* / 2016-04-08 21:40
Święte słowa. Tylko idiota myśli że przez 30 lat kurs waluty nie zmieni się.
Nie udało się cwaniaczkom to larum i zrzutka narodowa.
sławek66 / 46.112.226.* / 2016-04-08 21:25
,,,jakie społeczeństwo, nikt nic od ciebie nie chce i na pewno nic nie dołożysz ,tak samo jak ta 60 latka gerda , co żal wam ,że chcą komuś pomóc ??? wam nie ubędzie , a innym może się poprawi i pewnie tego nie możecie znieść , ,, dlaczego im , a nie mnie ,, co za zawiść ,aż zal patrzeć
s_n / 89.75.71.* / 2016-04-08 21:35
Drogi Sławku! Pieniądze na przewalutowanie nie spadają jak manna z nieba. Nie biorą się z powietrza, tylko z budżetu. I w tym budżecie przez to brakuje pieniędzy na drogi, szpitale, edukację itd. Więc podnosi się podatki, albo wprowadza nowe, żeby na to wszystko wyrobić. I tu właśnie JA PŁACĘ za nie swój kredyt. To zwyczajne złodziejstwo, a ja jakoś niespecjalnie lubię być okradany
franek584 / 77.91.47.* / 2016-04-08 20:51
morda w kubeł szmato bankowa
ala720 / 217.99.212.* / 2016-04-08 20:48
dlaczego krytykujesz kredytobiorców???? uważasz że banki postąpiły okej??? jesteś pracownikiem banku . Zimny i bezduszny.
s_n / 89.75.71.* / 2016-04-08 21:10
Jestem inżynierem. Ani ja, ani nikt z mojej rodziny nigdy w banku nie pracował. Nie krytykuję kredytobiorców ogólnie. Krytykuję tych kredytobiorców, którzy podpisali umowę wiążą ich kredyt z kursem jakiejś waluty, bo chcieli mieć kredyt za darmo, a teraz płaczą i domagają się zmiany warunków umowy. Gdyby się im udało, ja nie zobaczyłbym złotówki z ich nadzwyczajnego zysku. Ale się nie udało i teraz domagają się, żeby wszyscy Polacy zrobili zrzutkę na ich kredyty. Nie uśmiecha mi się spłacanie czyjegoś kredytu, bo ktoś chciał być cwany i wziął we frankach, Jego decyzja, jego ryzyko, jego zysk lub strata. A żądania frankowiczów są takie, że ich decyzja, ich zysk, ale strata to już wspólna i ja mam się do nich dokładać. Pójdę jutro kupić 1000 kuponów w LOTTO. Jak zarobię, to się będę cieszyć, a jak nie to zażądam od państwa, żeby mi umorzyło połowę kosztów, bo tak.
Franek Kimono / 178.162.216.* / 2016-04-08 21:19
Jakbyś był inżynierem to byś rozumiał, że nie trzeba z twojej kieszonki ani z żadnej innej wyjąć ani złotówki, by naprawić tą sytuację..
s_n / 89.75.71.* / 2016-04-08 21:30
A gdybyś Ty przeczytał mój pierwszy post, wiedziałbyś, że JUŻ z mojej kieszeni są wyciagane pieniądze w związku z frankami. Jestem inż. elektronikiem.
egon5555 / 31.7.41.* / 2016-04-08 20:41
SZANOWNI PAŃSTWO - PRZECIWNICY FRANKOWICZÓW - najpierw trzeba zrozumieć temat, a potem krytykować - frankowicze są wkurzeni na banki ponieważ jak chcieli wziąć kredyt w PLN to banki mówiły, że nie mają zdolności kredytowej, a we frankach nagle cudownie mieli to po pierwsze, po drugie- banki nie kupowały franków w NBP lub innym banku ani europejskim, ani szwajcarskim żeby potem w tej walucie oddać do innych banków tylko robiły wałki na przewalutowaniach (DEMINOWYWALI KREDYTY ZŁOTÓWKOWE NA FRANKI ) żaden frankowiec - jak nas nazywacie , ani tym bardziej deweloper nie dostał na konto CHF tylko PLN ! WIĘC TO JEDEN WIELKI PRZEKRĘT i banki dobrze wiedziały co robią , a po trzecie żaden frankowicz nie chce żadnej pomocy od Skarbu Państwa, ani od Was Szanowni Państwo jedynie walczą o to, że jeżeli banki tak zagrały z ludźmi w konia - delikatnie to ujmując, i ŚWIADOMIE OSZUKUJĄC ! to niech też teraz ponoszą tego skutki i koszty, a nie wszystko zwalają na kredytobiorców - jeżeli franek był przykładowo po 2,95zł i ktoś dostał kredyt na 30 lat to bank wie ile miał na tym zarobić, a jeżeli teraz franek jest po 3,95 to bank dodatkowo zarabia 1.00 zł na franku notabene którego nigdy nie miał, ani nie kupował w innym banku żeby dać kredyt nam w CHF, także bank nie musi teraz kupować CHF żeby w tej walucie oddawać innym bankom - bo wtedy to byłoby zrozumiałe i nikt by się nie odzywał... ( a tak na marginesie - banki pożyczały między sobą franki na czas kontroli przez Nadzór Finansowy, a potem sobie oddawały i to było ok ??? żeby udawać że mają takie zasoby w CHF w celu udzielania pożyczek w CHF !!! ) wszyscy frankowicze, a docelowo deweloperzy mieli na koncie PLN a nie CHF ! - więc pytam jakim cudem Wy ludziska macie płacić za frankowiczów ??? Jedynie banki mniej zgarną kasy, powiedzmy tego nominalnego zysku, przykładowo gdy dawali kredyt we frankach (KTÓRYCH NIGDY NIE MIELI) po 2,95 w chwili udzielania kredytu, a nie ten nadmuchany poprzez skok CHF i nie trzeba być wybitnym ekonomistom żeby to policzyć i zrozumieć. I takie rozwiązane chcą uzyskać frankowicze, a nie sięgać do Budżetu Państwa ani tym bardziej do kieszeni Waszych i wszystkich innych obywateli Amen. A jeśli banksterzy świadomie wprowadzali ludzi w błąd narzucając wręcz kredyty w CHF bo "uświadamiali" kredytobiorców że w PLN nie mają szans dostać ( i zapewniali że CHF może wzrosnąć góra o 20%) to powinni dostać DOŻYWOCIE tak dla przykładu, a banki w których pracowali powinny BEZ ŻADNEJ ŁASKI ( ZA TEN PRZEKRĘT!!! ) poprzeliczać kredyty po cenie franka z dnia podpisania umowy i koniec kropka KARA MUSI BYĆ DOTKLIWA I ZARAZEM OSTRZEŻENIEM dla innych cwaniaczków. A jeżeli banki teraz lamentują że poniosą OGROMNE straty za przeliczenie kredytów w CHF po kursie z dnia podpisania umowy to świadczy o tym że bardzo dobrze wiedzieli co robią i że CHF lada chwila zdrożeje, a wtedy to ich CZYSTY ZYSK ZA NIC !!! A czemu rząd ma uczestniczyć w tych negocjacjach ? - WRĘCZ MA OBOWIĄZEK ! - bo rząd powinien dbać o swoich WSZYSTKICH obywateli , którzy utrzymują cały kraj (czyt. bajzel ) i tak zabezpieczać przepisami ludzi przed korporacjami i bankami żeby takich przewałek nie było robionych w świetle prawa ! - bo to świadczy o słabości rządu i państwa ! Podobna sprawa jest z tzw. chwilówkami - największe lichwiarstwo w świecie oczywiście w świetle prawa... polskiego prawa.... bo wszędzie na zachodzie w całej UE już dawno z robili z tym porządek i całe to szemrane towarzystwo pognali .... I jakoś tam nie ma chwilówek pognali tych cwaniaczków , tylko u nas jakoś ciągle nie można... inne zakazy, nakazy i dyrektywy unijne wprowadzają narzucają nam odgórnie nasi włodarze i Unia bo tak jest w UE, a tu w tej kwestii nie jesteśmy w UE ??? i cwaniaczki mogą uprawiać lichwę w świetle prawa ??? no podobno jesteśmy i podobno mamy takie same prawa jak inne kraje unijne..... Mamy najdroższe kredyty mieszkaniowe w całej Unii , prawo bankowe jest tak zawiłe, a umowy kredytowe tak ZAGMATWANE, że sami prawnicy sprzeczają się miedzy sobą na temat wykładni tego prawa i umów ! a my Polacy nie jesteśmy najbogatszym krajem UE, tylko bidą na końcu ogona UE, która chce, a raczej próbuje dogonić zachód..... A BANKI NAS DOJĄ JAK DOJNE KROWY W ŚWIETLE PRAWA.... ALE I KROWA KIEDYŚ PRZESTAJE DAWAĆ MLEKO.....
Franek Kimono / 91.109.30.* / 2016-04-08 20:58
Jest dokładnie tak jak tu opisano. Napuszcza się na frankowiczów ludzi, którzy nie do końca czują problem i myślą, że ta tzw. pomoc frankowiczom ma polegać na jakichś operacjach finansowych. Nic takiego. Tu chodzi tylko o to, żeby zabrać bankom ich pazerną chęć (powtarzam CHĘĆ) zbyt wysokiego zarobku. Jeśli Kaziu pożyczył Zenkowi 100 zł i po tygodniu domaga się zwrotu 500 zł plus odsetki, to gdy Zenek odda 100 zł plus odsetki czyli np. 150 to gdzie tu jakieś zachwianie budżetem domowym Kazia lub gdzie tu jakaś dopłata komuś jakichś pieniędzy?? Czy to oznacza, że Kaziu jest stratny 400 zł? A może po prostu oznacza to, że chciał zrobić Zenka w konia i mu się nie udało? Po prostu Kaziu nie zarobi tyle ile mu się w jego cwanym łbie uroiło, ale przecież jednocześnie nie traci żywej kasy ze swojego budżetu. Co więcej - za taki zamiar oszukania powinien ponieść dodatkowe konsekwencje, a obowiązkiem państwa jest przywrócić porządek i ukarać Kazia. Prościej już nie umiem tego wyjaśnić pieniącym się nie-frankowiczom.
Agata698 / 195.189.88.* / 2016-04-08 21:03
bajke o Kaziu i Zenku możesz opowiadać swoim dzieciom na dobranoc...każdy wie ,że jak bank straci to za chwile sobie odbije ,niestety m.in. na logicznie myślących ludziach.....
F.K. / 178.162.216.* / 2016-04-08 21:14
Widzisz, nawet bajek nie rozumiesz.. Jak większość przeciwników naprawienia tej sytuacji.. Bo znów piszesz, że bank coś straci.. Ale co bank straci? Wytłumacz proszę.. Najlepiej na przykładzie Kazia i Zenka..
fiufiufiu1234567 / 37.7.245.* / 2016-04-08 22:28
Blondynki nie nagabuj bo i tak bajki nie zrozumie. Potrafi tylko laskę robić bankom? Z dokładnością bankomatu?
Wytłumacz proszę..
Agata698 / 195.189.88.* / 2016-04-08 20:56
powtarzam jak płaciłes 1/3 raty to ci nie przeszkadzało ,że banki sobie pożyczaja franki bo ich nie mają? bank, jak zapłaci to zaraz odzyska inną drogą i tym sposobem zapłaca inni....
Franek Kimono / 178.162.216.* / 2016-04-08 21:10
Mylisz się. Jako frankowiczowi mi przeszkadza coś innego, a nie rata - mianowicie to, że nie mogę się z kredytu wyplątać, gdy nie mogę poradzić sobie ze spłacaniem rat. W tym komentarzu ładnie jest wyjaśnione, że banki nie operowały na frankach tylko na złotówkach. Nie musiały ani kupić, ani sprzedać ani jednego franka by dać ludziom ten rzekomy kredyt frankowy. Bo to po prostu jest kredyt złotówkowy. Ale chwila.. Widziałeś kiedyś kredyt, w którym rośnie kapitał pozostały do spłaty? Owszem, odsetki mogą być nawet lichwiarskie, ale kapitał zawsze maleje. A tu ciekawostka - kapitał pozostały większy niż zaciągnięty! Czy to jest kredyt czy przekręt? I jeszcze więcej powiem, czym powinien zająć się rząd - dlaczego zabezpieczeniem kredytu (hipoteka) nie jest tylko nieruchomość? Niech sobie wezmą moje mieszkanie i jesteśmy kwita. Tymczasem banki mogą domagać się więcej niż wartość mieszkania, na które dali kredyt. Jak to jest, że oni nie ponoszą ŻADNEGO ryzyka np. takiego, że mieszkania tanieją? Każda firma ponosi ryzyko działalności gospodarczej tylko nie święte krowy banki, chronione przez polityków i mające za wsparcie takie bezsensowne głosy i argumenty jak twoje.
s_n / 89.75.71.* / 2016-04-08 21:28
Chyba nie zrozumiałeś przedmówcy. Kiedy frank taniał, malała też Twoja rata. Nie martwiłeś się wtedy, że spłacasz de facto mniej niż wziąłeś w złotówkach? Że bank jest "w plecy" na Twoim kredycie? Wtedy Ty zarabiałeś, więc wszystko było spoko. Teraz nagle jesteś pokrzywdzony i cały kraj ma Ci pomagać! Podpisałeś umowę wiążącą kredyt z walutą? Podpisałeś. To przestrzegaj umowy na którą przystałeś i nie wciągaj w to mnie i innych Polaków. Nie uśmiecha mi się ponoszenie konsekwencji Twoich decyzji. A to czy bank fizycznie kupował CHF czy nie, to już tylko i wyłącznie sprawa wewnętrzna banku. Mają swoich ludzi od inwestowania i oni podejmują decyzje gdzie i ile pieniędzy włożyć. To, że Ty dostałeś złotówki nie oznacza, że bank nie obracał frankami w związku z tym kredytem.
andrzejos1 / 79.186.231.* / 2016-04-08 20:54
bardzo mądry post!
Jedak zaraz wejdą opłacani przez banki "pisarze" i powiedzą, żeś cwaniak i bogacz. Banksterzy grają na braku integracji wśród Polaków i dzięki temu mogą nas wciąż skubać przy akceptacji rządów a prawda jest taka, że banki które tym uczestniczyły to zwyczajni złodzieje.
Robert1357 / 37.248.255.* / 2016-04-08 20:39
Mi nikt nie pomaga w spłacie kredytu wiec czemu frankowicze mają dostać pomoc ? Gdyby frank teraz kosztował mniej niż w dniu brania kredytu to by jeszcze Ci wszyscy co w nim kredyt brali na tym zarobili i byłoby OK tak?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ch / 188.146.68.* / 2016-04-08 21:07
Jak wzielone łajzy to spłacać! !!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jacekk / 109.173.208.* / 2016-04-08 20:38
Co mnie obchodzą frankowicze, niech mi podwyższą rentę, bo dostałem tylko 1,60 zł. Nie mam nic przeciw pomocy biednym, ale dlaczego pomagać bogatym, a na to wychodzi. Milionerzy będą dostawali 500+, posiadaczom nieruchomości pomogą, a inni mają zdychać.
PAN PIOTRUŚ PAN / 77.254.83.* / 2016-04-08 20:38
UWAGA - UWAGA - UWAGA i jeszcze raz UWAGA .... winę za dramat tysięcy POLAKÓW ... ponoszą .... wszystkie stacje radiowe i telewizyjne które reklamowały jaki jest to piękny interes biorąc gotówkę w obcej walucie ..... i to samo z - obcymi - marketami - POLSKIE - stację radiowe i telewizyjne reklamują obce markety - to jest bardzo przykre jak - OBCY - ma lepiej w POLSCE o zgrozo
s_n / 89.75.71.* / 2016-04-08 21:44
Zgadzam się, że reklamy (wszystkie) są nieobiektywne i w ogólnym wypadku wprowadzają w błąd. Reklamuje się też niezdrową coca-colę i McDonalda. Ale zawsze to konsument podejmuje ostateczną decyzję. Kredytobiorcy musieli pójść do banku i podpisać tą umowę. A jeśli jej wcześniej nie przeczytali, albo przeczytali ale nie zrozumieli, to są sami sobie winni. Mogli poprosić kogoś kto ma trochę oleju w głowie o pomoc. Ale skoro podjęli decyzję o takim a nie innym kredycie, to niech będą konsekwentni i odpowiedzialni.
TOMASZ z Poznania / 77.65.89.* / 2016-04-08 20:37
Jaka pomoc. Brali kredyt we frankach to teraz niech spłacają Barany
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Franek Kimono / 91.146.249.* / 2016-04-08 20:35
Ale ci różni "fachowcy" manipulują ludźmi... Czy ktoś może wytłumaczyć o jakie koszty czy straty pieniędzy banków chodzi i dlaczego do pomocy potrzebny jest NBP czy jeszcze ktoś inny? I dlaczego ma się zachwiać system i nastąpić kryzys finansowy? Nie rozumiem.. Jeśli bank wymyślił sobie, że za pomocą tzw. kredytów walutowych zarobi w ciągu 20-30 lat na kliencie powiedzmy 500% zamiast "normalnych" 100% (liczby przykładowe), a teraz ktoś im ten pomysł wybije z głowy i każe wrócić do sytuacji "normalnej", to gdzie tu jest jakaś realna strata i gdzie tu potrzeba jakiejś pomocy finansowej? Po prostu zabieramy bankom chęć/zamiar zbyt wysokiego (nieuczciwego do końca) zarobku. Nie zabieramy nikomu pieniążków i nikomu nie musimy pomagać spłacać kredyt! ZABIERAMY BANKOM ZAMIAR ZBYT WYSOKIEGO ZAROBKU, A NIE ZABIERAMY BANKOM PIENIĘDZY Z KASY ANI NIE DOPŁACAMY BANKOM DO KASY Z BUDŻETU PAŃSTWA, ANI NIE DOPŁACAMY KREDYTOBIORCOM DO ICH KREDYTÓW.

Najnowsze wpisy