Forum Forum inwestycyjneForex

Ustawa unieważni umowy opcji walutowych?

Ustawa unieważni umowy opcji walutowych?

Money.pl / 2009-02-10 14:46
Komentarze do wiadomości: Ustawa unieważni umowy opcji walutowych?.
Wyświetlaj:
Poszkodowany na giel / 77.254.43.* / 2009-02-13 14:00
Idiota czy aż Pawlak ?
:-/ / 83.19.76.* / 2009-02-12 14:15
Jak firmy zaczęły szukać łatwego spekulacyjnego zysku na instrumentach służących do zabezpieczeń to niech teraz się nauczą.
giorgio / 2009-02-12 11:53
Głupota i populizm to dwie strony tego samego strażackiego medalu za odwagę.Przed Pawlakiem byli już tacy gotowi do unieważniania dobrowolnych umów i wydziedziczania - tylko nazywali się Dzierżyński,Lukaszenka,Chavez,Morales albo Julia Timoszenko (jedna ustawa zachęcająca do obcych inwestycji, a potem dekret wszystko nacjonalizujący !)
Niedouczenie lub po prostu chciwi pseudomenedżerowie grali nie swoimi pieniędzmi w ruletkę i przegrali.
Wszyscy ( bo z naszych podatków Skarb będzie musiał zapłacić odszkodowania bankom, no chyba że połączymy siły z Białorusią) musimy im to wynagrodzić .
PSL forsuje prawo:
Zyski są prywatne,straty są państwowe!
erolo2000 / 2009-02-12 23:29
Powinni uniewaznic tez starty w funduszach i tym ludziom ktorzy poplyneli na akcjyjnych i zrowazonym oddac gotowka ich stan z konca X2008 roku !
Jak wszystkim to wszystkim - ja stracilem 20000zl od szczytu wiec rzadzie do roboty - to tylko kilkanascie miliardow - drukujcie ! zenada...zgadzam sie jak ktos ryzykuje to niech sam polyka zabe co to kurde Komuna albo USA?(to jedno i to samo jk sie okazalo)
BANKIER234 / 83.8.73.* / 2009-02-12 11:01
POLSKA STRACI WIARYGODNOŚĆ .TE UMOWY A POSTERIORI NIE MOGĄ BYĆ WYCOFANE ,TO RZĄD MÓGŁ DOKONAC TAKIEGO ZAPISU ALE PRZED OPCJAMI WSPÓŁCZUJE TUSKOWI ŻE MA CYBORGA
mistrzu / 217.98.12.* / 2009-02-11 15:21
Jeśli taka ustawa wejdzie w życie, to dopiero wtedy złotówka poleci na ryj - banki i inne instytucje fin. stracą zaufanie do stabilności prawa w naszym wesołym kraju. Może np. ktoś ustawą odwoła jutro wszystkie opłaty bankowe od roku 2002 i będzie trzeba je oddać? :) Dramatem firm, które straciły na opcjach jest tylko i wyłącznie głupota i brak wiedzy ludzi nimi zarządzających. Dla mnie p. Pawlak robi z siebie takiego samego inteligenta jakim jest Pani, która powiedziała że jeden z Teletubisiów jest pedałem.
x_erpe / 79.190.174.* / 2009-02-11 21:11
wal się... nie chce mi się kulturalnie komentować takich bredni... a co instytucje robią z Polski? Republikę Bananową. Trzeba ich raz a konkretnie walnąć w jaja i po sprawie.
mistrzu / 217.98.12.* / 2009-02-12 08:40
Z komentarzy dodanych do mojej wypowiedzi, z twoim mógłbym się nawet po części zgodzić, bo jestem krytycznie nastawiony do systemu bankowego w Polsce, który praktycznie w całości nie jest polski. Przydałoby się walnąć ich w jaja za to co robią z naszą gospodarką, ale nie próbujmy zrobić tego d..pą. Mój komentarz dotyczył jednak głupoty ludzi, którzy stracili na opcjach. Bo jeżeli ktoś posiada choćby podstawową wiedzę o finansach i potrafi liczyć swoje pieniądze, to na opcjach nie straci - ewentualnie mniej zarobi. A ci ludzie de facto poszli do kasyna i roztrwonili majątki swoich firm.
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 16:12
>"Jeśli taka ustawa wejdzie w życie, to dopiero wtedy złotówka poleci na ryj"

Ale Ci sie plecie trzy po trzy.
Cala afere opcji wywolaly 2-3 amerykanskie banki. Banki stacjonujace na terenie RP byly wykorzystane jako domokrazcy do sprzedazy tych opcji.

Normalne banki nie bawia sie w tego typu swinstwa bo bank to instytucja zaufania publicznego. Sa jednak banki ktorych bankami nazwywac sie nie powinno. Jest nim miedzy innymi JP Morgan.

Zreszta nie bede Ci tego tlumaczyl, bo i tak niewiele z tego zrozumiesz.
sdfsd / 79.110.4.* / 2009-02-11 17:12
tak, to prawda. Problem w tym, że za pieniądze można kupić sprawiedliwość, o czym chyba zapominamy. A to banki z USA mają pieniądze. A wicepremierem się jest do czasu.

ale może skuteczniejszy byłby nakaz aresztowania szefów takich banków jak JP Morgan? Najlepiej całej rady nadzorczej. Mieliby kłopot z wizytami w UE.

Może Grom skoczy do Nowego Jorku po prezesa i wiceprezesa :)

problem raczej trudny. Może się uda strażakowi...
misztrzu / 217.98.12.* / 2009-02-12 08:27
widze chłopaki, że wróciliśmy ze szkoły i piszemy :)
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 17:36
Wg mnie problem jest nadzwyczajny dlatego wymaga rozwiazania nadzwyczajnego.

Z tego co wiem opcje oferowały banki ktore nie sa juz we wladaniu polskim.
Zachowaly sie totalnie bezmyslnie.
Owce sie strzyze a nie zarzyna. Mnie to wypada powiedziec, ale Pawlakowi ale to powiedzial.

Jedno z radykalnych rozwiazan lecz w pierwszej fazie bolesnej to doprowadzenie do utraty zauafnia (przez klientó) do stacjonujacych na terenie RP bankow. Doprowadzenie ich do upadlości. Matki tych bankow sa mocno wykrwawione i nie bylyby w stanie i uratować.
Przejecie ich za cene niegdysiejszej sprzedazy.
To pozwoliloby przejac kontrole na wieksza czescia bankow w Polsce.
Jestesmy wyjatkowym krajem w swiecie w ktorym wiekszosc bankow nalezy do obcego kapitalu. Teraz zbieramy tego zniwo.
Tyle mam do powiedzenia.
mistrzu / 217.98.12.* / 2009-02-12 08:25
...a teraz pewnie poszedłeś włączyć radio ojca dyrektora albo odrabiać lekcje :) Nie masz zielonego pojęcia o bankach i emitowanych przez nie instrumentach :)
mikitychy / 2009-02-11 14:07 / portfel
Jeżeli jakiś bank przed zawarciem umów na opcje uzyskał koncesję na prowadzenie gier hazardowych ustawa go nie będzie dotyczyła. Jeżeli jednak nie posiada takiej koncesji to obawiam się surowych kar dla takich banków.
aaaa4 / 83.7.228.* / 2009-02-11 23:14
A czy giełda ma koncesje na hazard? Jak nie to unieważniać niekorzystne dla mnie transakcje. Czemu ja mogę tracić , a firmy na opcjach nie? Czy dlatego ,że są w nich kolesie Pawlaczka?
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 14:34
Ciekawe spostrzezenie 2009-02-11 13:04:08 | 212.180.184.* | climbus

cytat: "Ale to nie były umowy a oszustwo. Zakład w którym jedna strona może sterować wynikiem. Jak byś obstawiał konia a ten co postawił na innego twojemu przetrącił nogę. I to jawnie."
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 14:22
Wisz jest to też pomysl, bo asymetryczne amerykańskie opcje walutowe to szulernia, bo z samej ich definicji strony umowy są nierównoprawne, zatem to jest hazad ze wskazaniem kto byl/jest szulerem.
Paliknot / 83.29.249.* / 2009-02-11 13:15
To przecież Tusk o OGROMNEJ WIEDZY FINANSOWEJ z pomocą Pawlaka napędzali spólki w te toksyczne opcje - taka opcja skompromituje ten NIERZĄD w świecie TOTALNIE. Lepiej ogłosić powszechną nacjonalizację, obwołać Tuskoszczenkę 1-szym sekretarzem i wprowadzić CENTRALIZM DEMOKRATYCZNY. Kaczyński przy tych oszołomach z PO, to geniusz bez mała.
sikorr / 195.42.249.* / 2009-02-11 16:17
A jak niby napędzali? Ładnie prosili czy grozili palcem? I nie nadużywaj caps-locka to to nieładnie.
konserwa / 2009-02-11 10:55 / Tysiącznik na forum
Mam kilka obserwacji i proszę o komentarz profesjonalistów:
1.opcje walutowe szczególnie dotknęły firmy ze znacznym udziałem kapitału państwa. Z tego wynika, że mogło istnieć zalecenie (pożal się boże ekonomisty rządowego) żeby takie firmy w opcje walutowe weszły z podaniem (sugerowaniem) banków, w których najkorzystniej te opcje załatwić.
2. Zaraz po wzięciu opcji banki mogły zacząć wyprzedawać złotówkę - powodując jej gwałtowny spadek (trudno to udowodnić). Banki mogły również inaczej działać w celu obniżenia wartości złotówki. Człowiek zachwalający opcje zainkasował swoje (kręcenie lodów), banki zainkasują swoje.
3. Prawo nie działa wstecz więc nic nie można teraz zrobić. Przekręt jest świetnie widoczny, lecz niemożliwy do udowodnienia bo nadzór bankowy działa jak działa (d.d.). Ta niby duma Balcerowicza jest bezbronna jak "zastęp harcerek w Wietnamie".
Reasumując: Jeśli ktoś traci to drugi musi zyskać. Zyskały banki straciły firmy rzucające się na opcje walutowe. Szkoda tylko, że firmy to głównie te z dużym udziałem naszego kapitału; szkoda również, że banki to te z niewielkim udziałem kapitału naszego. Czyli drogi Kowalski ze swoich podatków zapłaciłeś za tańszy kredyt Toma, Paula czy Hansa.
Jedno mnie tylko nurtuje, czy to wszystko stało się z ludzkiej rządowej głupoty, czy był to gigantyczny przekręt????
A tak swoją drogą nawet wróbelki ćwierkały, że złoty latem był mocno przeszacowany (no ale wróbelków się nie słucha).
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 11:34
Nie jestem profesjonalista ale chlopem.
Znam wielu tzw. profesjonalistow, ktorym powinno sie zakazac rozpowszechniania ich bredni.

>"...szczególnie dotknęły firmy ze znacznym udziałem kapitału państwa."
Nie tylko.
>"mogło istnieć zalecenie ... żeby takie"
Nie sadze.

Najprawdopodobniej była to wyrafinowana gra przede wszystkim JP Morgan. To, że miało nadejść załamanie gospodarcze na całym świecie było dla wtajemniczonych graniczące z pewnością.

Zatem stawiam tezę, ze:
Dlogotrwale męczące umacnianie złotówki było robione pod grę na jej w przyszłości bardzo gwałtowne osłabienie.
Polska została wytypowana do ataku na jej walutę ze względu na to ze polskie prawo nie zabraniało oferowania asymetrycznych amerykańskich opcji walutowych (AAOW).

AAOW powinno sie wypalać gorącym żelastwem.
Podejrzewam, że przedsiębiorstwa były źle informowane o ryzyku. Banki pośredniczące pracujące na zlecenie JP Morgan zachowywały sie jak domokrążcy. Firmy poczatkowo podpuszczano dajac im na krótką mete na opcjach zarobić parę groszy. Jak rybka przynętę zaczęła polubić podstawiono jej cala garść. Tak to sie wszystko zaczelo.

Jeżeli miałbym wskazać winowajców to kolejność byłaby następująca:
1. politycy (wespół z prawnikami) – za niekompetencje,
2. banki pośredniczące – za chciwość i nieodpowiedzialność,
3. same firmy umoczone w opcje – za głupotę.
sikorr / 195.42.249.* / 2009-02-11 16:20
Powiedz mi chlopie, co to są według Ciebie te AAOW? Straszysz tu czarownicami a nie przedstawiasz niczego konkretnego, oprócz domysłów i pomówień.
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 16:58
Proponuje tak dla przykladu to:
http://zezorro.wordpress.com/2008/11/30/bron-masowego-dojenia-czyli-opcje-a-la-polonaise/
misiu1 / 198.28.69.* / 2009-02-11 12:39
Dokladnie podzielam to zdanie, na moj rozumek misia to zagraniczny gracz, ktoremu zalezalo na utopieniu polskich firm podjal ta podstepna gre. Inny problem to razac glupota ludzi w polskich firmach, ktorzy nie zdawali sobie sprawy z ryzyka. Po ostatnich akcjach , ktore wszyscy jawnie mogli zobaczyc wskazywal bym na JP mogran chace jako "prowodyra" calej akcji. Swoja droga fajnie pomyslane , jesli oczywiscie te wszystkie zdarzenia z ostatnich 2 lat to czesc planu. Silny PLN, noo bedzie silniejszy z kazdym miesiacem, musicie sie zabezpieczyc. pozniej dizaster na swiecie i tym samym w polsce, awersja do emerging markets i pad PLN, pozniej pad firm z powodu wykupu opcji i tym samym kolejne uwalenie zlotego a tym samtym 75% z tych ludzi ktorzy maja kredyty , bo tak sie szacuje kredyty w chf. No coz, mozna by kupic nasz kraj za grosze po takiej udanej akcji... Well well.
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 13:03
>Jak rybka przynętę zaczęła polubić podstawiono jej cala garść.
Cala fala rybek polknela przynety wraz z ( (e) smiercioniosnymi dla niektorych) haczykami. Wtedy sygnal do osłabiana zlotego i cala naprzod. Teraz nastepuje odlawianie ryb.

Tak by mogla wygladac odciecz polskiej zlotowce, gdybysmy umieli to zrobic
http://www.youtube.com/watch?v=LU8DDYz68kM
(jak bawoly, ale wyglada na to ze jestesmy od nich głupsi!)
aaaa4 / 83.4.196.* / 2009-02-11 09:52
Rządowi polecam przed przyjęciem tej ustawy dwie prawne sentencje starożytnych :
-Pacta sunt servanda
-Corruptissima re publica plurimae leges
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 10:09
Najwybitniejszy filozof starozytnych Arystoteles mawial: "Wieksza ilosc ognia porusza sie zawsze predzej ku gorze niz mniejsza jego ilosc, zupelnie jak wieksza ilosc zlota lub olowi porusza sie szybciej ku dolowi niz ilosc mniejsza". Gdyby tak bylo mieszkalbys w norze!
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 09:58
aaa4 wcześniej napisał:
>"Od powietrza, głodu,ognia ,wojny i idiotów ministrów zachowaj nas Panie!!!"

Wypowiadaj sie za siebie a nie za nas w tym za mnie.
Jak chcesz, zeby Pan ci zabral powietrze to kieruj prośbe dla siebie, ok?
aaaa4 / 83.4.196.* / 2009-02-11 10:14
Chłopie poczytaj sobie czym było wołanie o ochronę od powietrza, poczytaj sobie na temat epidemiach chorób zakaźnych tak zwanego "morowego powietrza" w średniowieczu, które potrafiły zmniejszyć w ciągu roku ludność Europy o kilkanaście procent. Chodzi też o ochronę przed huraganami. Stąd w pieśni kościelnej wołanie o ochronę od "powietrza". A to się znalazł niedouczony "ekolog" myślący, że w kościele modlą się o wyduszenie ludzkości!
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 10:21
A to sie znalazl niedouczony (prawnik?), że starożytni zawsze mieli racje!
aaaa4 / 83.4.196.* / 2009-02-11 11:27
No jeśli uznać, że lepszym prawnikiem od starożytnych Rzymian jest chłopek roztropek Pawlaczek, to ja się zaczynam bać o przyszłość Europy , opartej do dziś o prawo rzymskie!
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 12:22
> "No jeśli uznać, że lepszym prawnikiem od starożytnych Rzymian jest chłopek roztropek Pawlaczek."

Gdybyś mnie znal to byś wiedział, że najbardziej ohydna dla mnie partia to PSL. Ty patrzysz na sprawe poprzez napelnienie (sobie?) kieszeni na kryzysie (i/lub) prawnikom a ja patrze jak wyratowac z wyjatkowo trudnej sytuacji polska gospodarke. Nie bede tej kwestii jednak dyskutowal z Toba bo patrzymy na swiat zupełnie innymi oczyma!
aaaa4 / 83.4.196.* / 2009-02-11 12:39
Ty patrzysz oczyma komunistycznego systemu. Co tam prawo, liczy się wola komitetu centralnego, są kłopoty to załatwimy to jednym ruchem wyślemy na banki ekipę Feliksa Dzierżyńskiego i będzie porządek! Łamanie prawa pod przykrywka działania dla dobra gospodarki, dla dobra społeczeństwa, dla dobra narodu, zawsze źle się kończy. Raz nawet skończyło się komorami gazowymi w Oświęcimiu. Chyba nie jesteś taki młody , aby o tym nie wiedzieć. A gdyby Pawlak wymyślił, że dla ratowania gospodarki trzeba wszystkim zabrać prywatne samochody, w tym i twój, to też byś takie ratownictwo pochwalał, no bo jak patrzysz przez pryzmat ratowania gospodarki , to chyba pochwalił byś?
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 12:51
Wiesz co obiecalem nie prowadzic dyskusji z Toba ale mnie korci.
Ja komunista!, chyba sie dzisiaj nie myłeś?
Sciemiasz caly obraz, to Ci sie udaje.
Proponuje jednak (podejrzewajac, że jestes prawnikiem) abys zaczal sie wypowiadac rzeczowo.
Proponuje abys napisal cos o tym:
1. Czy zawarta umowa moze z mocy prawa byc niewazna?
2. Kiedy z takimi przypadkami można mieć do czynienia?

Widziales zawarte umowy na opcje przez polskie firmy?
Ja ich nie widzialem. Niektorzy twierdza, że moga one być z mocy prawa nieważne. Wiesz czy sa asymetryczne amerykańskie opcje walutowe?

Proponuje, abyś zobaczył taka umowę i wypowiedział się czy są wedlug Ciebie ważne czy też nie?
aaaa4 / 83.4.196.* / 2009-02-11 13:30
Nareszcie mądrze myślisz. Oczywiście , każda umowa konkretna może być obalona , ale w indywidualnym postępowaniu przed sądem, a nie zbiorowo za pomocą specustawy. Niechże ci niby "oszukani " przedsiębiorcy składają indywidualne pozwy. Jeśli w konkretnej umowie jest naruszenie prawa, to na pewno sąd ją unieważni, ale nie można wszystkich umów wrzucać do jednego worka i w imię tzw"wyższego dobra" spalić na stosie specustawy.
Jakoś do tej pory nie słychać, aby ktoś próbował drogi sądowej, tylko kolesie ruszyli do Waldemara, niech on sprawę załatwi dobrymi , dawnymi metodami rodem z komitetu centralnego. Ciekawe, że jak złoty się umacniał i banki traciły na opcjach, to nie leciały do Pawlaczka, ani też nie szły do sądu. Do sądu kolesie Pawlaczka nie pójdą , bo wiedza ,ze wszystko było zgodne z prawem, a w razie przegranej zapłacą dodatkowo koszty sądowe, niestety niemałe.
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 13:48
>Nareszcie mądrze myślisz.
Nie wiem czy madrze ale staram sie rzeczowo dyskutować.
Czego o Tobie powiedziec nie moge.
Po Twoich wypowiedziach można stwierdzic z prawdopodobienstwem graniczacym z pewnoscia ze jestes prawnikiem lub przynajmniej masz predyzpozycje nim być. Wiesz dlaczego?

>"Niechże ci niby "oszukani "przedsiębiorcy składają indywidualne pozwy."
A Ciebie wezma jako obronce?
Gwarantowanie sprawa przegrana!
aaaa4 / 83.4.196.* / 2009-02-11 14:35
I tu się głęboko mylisz, bo jestem inżynierem, automatykiem. Tylko nie takim jakimś szemranym od roli po szkole rolniczej jak Pawlaczek, tylko po jednej z najlepszych politechnik, gdzie wpaja się przede wszystkim matematykę,fizykę logikę.Nazwy politechniki nie wymienię, aby nie robić niedopuszczalnej prawem kryptoreklamy. Prawo też za podstawę ma reguły matematyczno-logiczne, wiec może dlatego moje rozumowanie sprawia wrażenie, że jestem prawnikiem . Nikt mnie na obrońcę nie może zatrudnić , bo przepisy mówią, że przedstawicielem kogoś przed sądem może być adwokat,radca prawny lub członek najbliższej rodziny , to jest współmałżonek, dziecko lub rodzice. A poza tym nie trzeba być prawnikiem, na zwykły prosty rozum widać ,że pomysły Pawlaka są nielogiczne i obliczone na rozpoczynająca się już chyba kampanię wyborcza na prezydenta.
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 15:13
Ja sie tez pochwale: skonczylem Zasadnicza Szkole Zawodowa w Jedrzejowie. Jestem mechanikiem maszyn i urządzeń przemysłowych.
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 14:51
Widziales ile tego napisałeś, nie wystarczylo: Mylisz się jestem automatykiem. Z tą kryptoreklama to bywa i róznie mozna i szkole zaszkodzic wymieniajac jej nazwe.

Działania Pawlaka to strach na lachy.
Swoje jednak na krotka mete zrobily.
Tutaj nalezy przygotowac dzialanie (działania 2-3 warianty dopuszczalne prawe moga być po bandzie) w gabinecie ludzi zaufanych i wio na napastnika.

Tak by mogla wygladac odciecz polskiej zlotowce,
gdybysmy umieli to zrobic
http://www.youtube.com/watch?v=LU8DDYz68kM
(jak bawoly, ale wyglada na to ze jestesmy od nich
głupsi!)
aaaa4 / 83.4.196.* / 2009-02-11 11:24
Stary, zastanów się co wygadujesz, oczywiście nie zawsze mieli racje , mylili się np co do astronomii,(poprawił ich Kopernik) ale tak się składa , że całe prawo europejskie i nasze też oparte jest do dziś na rzymskich zasadach, wszystkie do dziś obowiązują! Tylko u muzułmanów system prawny jest oparty nie o Rzym, a o koran.Efekty tego widać gołym okiem
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 12:08
Pamietaj!
Wszystko ma swoj poczatek i swoj koniec!
Wg mnie jestesmy w okresie szczytowania cywilizacji rzymsko-mcdonaldowskiej.
To sie biedzie walic ze dwa trzy stulecia.
aaaa4 / 83.4.196.* / 2009-02-11 12:42
No to jeszcze trochę czasu mamy. A co przewidujesz potem? Buddyzm, mahometanizm, no bo ateizm już był zw ZSRR i upadł. A może atak cywilizacji pozaziemskiej?
chlop / 77.253.92.* / 2009-02-11 13:34
Lubisz ściemniac! Jesteś prawnikiem?
Przypomnij mi jak upadlo Cesatrstwo Rzymskie.
Jakie były tego powody?

A może nie upadło tylko mi sie tak wydaje?
aaaa4 / 83.4.196.* / 2009-02-11 14:41
Z Cesarstwem Rzymskim to jest trochę tak jak z Leninem. Fizycznie dawno już nie istnieje, ale tak naprawdę w wielu dziedzinach ( zwłaszcza w prawodawstwie) jest ciągle żywe.
Starożytnej Grecji też już dawno nie ma , ale demokracja i olimpiady ciągle są w modzie!
W. z Polski / 83.22.1.* / 2009-02-11 05:43
Pawlak broni spekulantów nio to bardzo fajnie a nie wiem czy zauważyliście jaki to biedny stał się jakubas ostatnio i jaki to kolega pawlaka
aaaa4 / 83.7.221.* / 2009-02-10 20:54
Już w tej chwili złoty zaczął tracić na wieść o pomysłach wsiowego głupka Pawlaka. Gdybym był inwestorem zagranicznym natychmiast wycofałbym się z kraju, w którym rząd zamierza podważać podstawową zasadę prawa cywilnego: umów należy dotrzymywać.
climbus / 212.180.184.* / 2009-02-11 13:04
Ale to nie były umowy a oszustwo. Zakład w którym jedna strona może sterować wynikiem. Jak byś obstawiał konia a ten co postawił na innego twojemu przetrącił nogę. I to jawnie.
opcja / 77.253.92.* / 2009-02-10 22:03
Tyś z miasta?
Nie widać tego po Tobie!
opcja / 77.253.92.* / 2009-02-10 21:59
Chopie daj se Ty siana z tymi wywodami.
Poczytaj wczesniej o amerykanskich opcjach walutowych a potem o aferze w Ameryce z nimi zwiazanymi, jak sie to skonczylo i wtedy bedziesz mogl sie dopiero wypowiadac.
zlotnik / 77.253.92.* / 2009-02-10 21:54
Chopie daj se Ty siana w tymi swoimi wywodami.
Czy Ty wiesz o co tutaj chodzi?
Poczytaj o opcjach amerykanskich, poczytaj o tym jak sie skonczyla kiedys afera z nimi w Ameryce i wtedy zacznij sie dopiero wypowiadac.
aaaa4 / 83.4.196.* / 2009-02-11 09:41
Kochany ,to ty sobie daj siana. Zechciej zauważyć,że jak złoty się umacniał i tzw "przedsiębiorcy " byli z opcjami na plusie , a banki na minusie, to jakoś nikt nie krzyczał, że opcje są toksyczne i nie wymyślał specustawy. Dopiero jak kolesie Pawlaka zaczęli tracić , to podniósł się alarm. W praworządnym państwie nie może umów cywilnych unieważniać ustawa, a jedynie każdą umowę może rozpatrzyć sąd i ewentualnie unieważnić, jeśli stwierdzi, że zaszły po temu przesłanki prawne. Ustawowe załatwienie sprawy, bez analizowania indywidualnie każdego przypadku umowy cywilno-prawnej oznacza zastosowanie odpowiedzialności zbiorowej. Trybunał Konstytucyjny unieważni takie pomysły Pawlaka z zamkniętymi oczami, a wówczas banki zwrócą się do Skarbu Państwa o olbrzymie odszkodowania. W takim przypadku za opcje zapłacimy wszyscy, ty też mądralo niestety, zamiast kombinatorów "przedsiębiorców ' ze stajni Sikawkowego. Jeśli tak, yo może skarb państwa zacznie dopłacać też przegranym w totolotka, w pokera, w ruletkę?
chlop / 77.254.56.* / 2009-02-10 19:32
Asymetryczne amerykańskie opcje walutowe to normalna
szulernia. To powinno sie goracym metalem wypalac
(tych co je wprowadzaja na rynek).
henieck / 90.141.38.* / 2009-02-10 19:21
biedny pawlak chce światową mafię wydymać albo tylko głupa przed elektoratem pali...
svsdvv / 89.79.57.* / 2009-02-10 18:22
Ktoś zyskał ktoś stracił.

Nie wiem co tak Pawlaka przycisnęło nagle na te opcje, już raz umożył 500 mln kary dla firmy to teraz walczy dla nich o opcje.

Zaraz zaraz a kto zapłaci tym co mieli zarobić na opcjach???

Bo skoro straciił ktos na kursie to ktoś musiał zyskać???

BOLSZEWIA!!!!!!!!!! jakiś mało.....
Zlikwidować kredyty bo na tym też ktoś zarabia.
I gpw I W OGÓLE WOLNY RYNEK JEST DO D.....

Za komuny było lepiej.....
Pawlak reanimuje PZPR za chwilę, chociaż nie ma czego reanimować, ....... serce naadal bije
Niknejm / 192.44.136.* / 2009-02-10 18:20
1. Prawo nie działa wstecz.
2. Prawo z zasady nie powinno faworyzować jednych przedsiębiorców kosztem drugich (choć z tym niestety bywa różnie, ale patrz punkt 1)

WNIOSEK: nawet jeśli parlament to uchwali (pod publiczkę), to Trybunał Konstytucyjny puści taką ustawę przez shredder. Całkowicie słusznie zresztą.
Każdy powinien ponosić konsekwencje swoich własnych (nawet głupich) decyzji. Inaczej np. każdy inwestor, który stracił na transakcjach na GPW, zwróci się jutro do Pawlaka o unieważnienie tychże transakcji. Z tych samych powodów zresztą. Efekt -> całkowity paraliż obrotu gospodarczego.
Sorry, biznes to nie przedszkole.
svsvs / 89.79.57.* / 2009-02-10 18:25
w naszym kraju działa wstecz. Mogę dam parę przykladów ale nie chce mi się rozpisywać.

2. Ale najpier w ustawie zdejmie straty tym co trzeba a potem sobie trybunał może radzić..... a jak już zaradzi to odszkodowania zapłacą podatnicy
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy