Forum Forum finansoweKredyty

Uwaga na Eurobank !!!

Uwaga na Eurobank !!!

kibat / 212.76.33.* / 2006-04-10 15:28
Dzisiaj odebrałem raport o swojej osobie z Biura Informacji Kredytowej. Okazało się, że gdy kilka miesięcy temu starałem się o kredyt gotówkowy, pytałem tylko w kilku bankach o warunki, (nie podpisywałem żadnego wniosku kredytowego) to EUROBANK bez mojej wiedzy przesłał do BIK informacje, że złożyłem u nich wniosek o kredyt w kwocie 30000zł co jest nieprawdą gdyż tylko pytałem na jaki kredyt mogę liczyć. W efekcie złożyłem wniosek o kredyt w innym banku. Okazało się jednak, że dla innego banku nie jestem już wiarygodnym klientem gdyż kilka dni wcześniej EUROBANK odżucił mój wniosek o kredyt (KTÓREGO NIGDY NIE SKŁADAŁEM) lub, że próbuję zaciągnąć kolejny kredyt. W efekcie zostałem bez kredytu mimo, że nie mam żadnych zaległości kredytowych. Przestrzegam przed tym bankiem.
Wyświetlaj:
b.. / 195.211.8.* / 2011-12-09 09:02
Witam . Tez mama cholerny kredyt w euro i naprawde mam dosc . Wisze z jedna ratą i chyba mnie wykonczą. Dzwonia nieustannie o swicie i w nocy pracuja do 22 godziny , a ja mama dosc , chciałam sie dogadac i prosiłam o jeszcze tydzień zwłoki , ale sa nieugieci i tylko strasza windykacja i kosztami. Wiem o kosztach , ze beda wyzsze ale co mama zrobić. Jezu jeszcze rok. Straciłam prace i zaczeły sie kłopoty.Jak nie telefon to sms. Słysze tylko windykacja i windykacja. Co robić. Nie mamm z czego zapłacic .Prosze o rade!!!!!!!!!!
zaweidziona klientka / 83.23.150.* / 2011-12-14 15:02
mam podobny problem.. tj. mam ostatnią ratę do spłacenia i chciałam ja przesunąć na styczeń, gdyż w tym miesiącu nie dam rady spłacić /niecałe 140 zł.... / wisiałam na telefonie pół godziny... odsyłali mnie do różnych działów a w sumie okazało się na koniec, że nie ma takiej mozliwości przesunięcia ostatniej raty- bo to jest ostatnia rata.... Masakra... Cały kredyt był spłacany nawet przed terminem, a na koniec potraktowali mnie, jakbym chciała ich okraść... pani powiedziała, że mogę nie zapłacić, w grudniu, ale wtedy koszty wzrosna i na monit trzeba będzie dopłacić i może być telefon od nich z informacją o zaległej racie... Jak czytam to forum to widze, żee mogę być bombardowana fonami.. ale cóż.. zaryzykuję- a jak wzrosną mi koszty dużo to będę pisaĆ ODWOŁANIA i odwołania od odwołań... Człowiek chciał być do końca w stosunku do nich w porządku, a został [potraktowany, jak pasożyt- co najmniej.. STANOWCZO I ZDECYDOWANIE ODRADZAM TEN BANK- pozdrawiam wszystkich forumowiczów
sdfgh / 77.115.19.* / 2011-12-06 14:38
a ja mam kredyt w eurobanku i wszystkich ostrzegam - tak ordynarnej i prostackiej windykacji nie ma nikt w Polsce. już tydzień spóźnienia z ratą wystarczy, żeby usłyszeć chamskie telefoniczne straszenie i obrażanie na każdy możliwy telefon o każdej porze dnia i nocy. a to był kiedyś taki fajny bank.....
sdasadcnuja / 193.111.166.* / 2011-11-09 16:07
polecam odwiedzenie strony

http://bankowosc-bez-tajemnic.blogspot.com
JUSIA10007 / 83.21.176.* / 2011-11-23 17:36
Dziś moi dziadkowie dostali oferte z powodu posiadania bardzo dużej pożyczki w tym banku. Zadzwoniłą pani i pinformowała że w momęcie w którym dobiorą 2000zł zmiejszą stopę oprocentowania i ubezpieczenia na obu kredytach. Jak to starsi dziadkowie oczywiście poszli i wzieli. Okazała się że podpisali umowe iż wzieli kredyt konsolidacujny na nowych warunkach czyli na najwyżeszą stopę procentową. I tak zwieli 20 tys zł mieli spłacic 38tys zł, dobrali 2tys zł i mają spłacić 58tys złotych!!!! BANDA OCZUSTÓW NACIĄGAJĄ TYLKO STARSZYCH LUDZI!!!!
KatarzynaXyz / 195.69.80.* / 2011-12-12 18:22
Idź spytać Rzecznika Praw Konsumenta co zrobić, to są starsi ludzie, rozmowa jest nagrana, będzie słychać na pewno w rozmowie, że nie wiedzą za bardzo o co chodzi. Na pewno można jakoś z tego wybrnąć.. poza tym jest jakiś okres odstąpienia od umowy chyba? miesiąc jeszcze nie minął.. koniecznie dopytaj
pawel908 / 95.160.77.* / 2011-11-27 23:28
Ten bank chyba slynie tylko z windykacji:
http://www.portal-kredytowy.pl/article-123.html
opinie sa w 90% negatywne o tym banku wszedzie
toya33 / 95.51.3.* / 2011-11-28 13:39
zgadzam się, opóźnienie spłaty raty nawet kilku dni to już przestępstwo! Dzwonią i zastraszają, zero ludzkiego podejścia chamstwo, nie chcę mieć już nic wspólnego z tym bankiem
anonimanonim / 89.174.123.* / 2011-11-09 12:29
Przyjrzyjmy się najnowszej reklamie eurobanku:

1) w mojej rodzinie wszyscy kochali promocje
2) rodzice byli mistrzami okazji 2 w cenie 1
3) miłość do promocyjnych zakupów i mnie nie ominęła
4) bo kto z nas nie lubi promocji
5) dlatego my również mamy promocyjny kredyt gotówkowy z oprocentowaniem obnizonym o 30%.

ad.1 - dlaczego kochali, a nie kochają - czyżby windykacja eurobanku ich wykończyła?
ad.2 - szkoda, że rodzice nie żyją, a może wykończył ich kredyt gotówkowy 1 w cenie 2 z niskim oprocentowaniem?
ad.3 - radzilibyśmy jednak omijać promocyjne kredyty eurobanku (dlaczego? przeczytaj to forum)
ad.4 - każdy lubi promocje, szczególnie wtedy, gdy to jednak żadna promocja, chyba że promocja dotyczy molestowania telefonicznego, gdy 1 dzień spóźniliśmy się z przelewem ratki
ad.5 - szkoda, ze nie podano, który bank jeszcze niby obniża o 30% i tak taniutki kredyt gotówkowy.

jednym zdaniem - zadzwoń: 19000,a na pewno nie pożałujesz ;)))))
aga199999 / 83.22.117.* / 2011-11-04 11:22
Zgadzam się z uwagą by sie wystrzegać nawet tego banku, nikomu nie życzę mieć z nim nic do czynienia ludzie tam pracujący są nie doinformowani, niekompetentni dzwonisz na infolinie co innego ci mówią niż jak pójdziesz do banku poprostu tylko pogratulować.Spóźniesz się z wpłatą pare dni i już cie nękają telefonami z nieuprzejmą obsługą.Pytałam się czy mogłabym wcześniej spłacić swój kredyt w ich punkcie i czy to mogła by za mnie zrobić inna osoba tzn. tą spłatę.Na infolini Pani oczywiście mi potwierdziła że tak nie ma problemu może kto inny za panią wpłacić tylko prosze ze sobą zabrać nr dowodu i nr umowy, a co na miejscu się okazało nie przyjęto pieniążków od tej innej osoby musze się sama pofatygować do banku by dokonać wpłaty,, no masakra specjalnie się zwalniac z pracy. Widać jak im zależy na kliencie.
Malamut 16 / 83.29.234.* / 2011-12-18 00:59
proszę wystrzegajcie się tego banku, a szczególnie oddziału na ul. Starowiślnej 20 w Krakowie. ostatnio wpłacałam na konto osobiste pieniądze. ponieważ nie umiałam podać nr konta "SUPER PRACOWNICA" poprosiła mnie o dow. osobisty a nastepnie przyjęła ode mnie gotówkę. otrzymałam pisemne potwierdzenie. jakież było moje zdziwienie gdzy następnego dnia zalogowałąm się przez internet do mojego konta. pieniędzy nie ma na koncie. Szybko stwierdziłam, że "SUPER BANKOWIEC" pomyliła trzy cyfry w moim nr konta. WPŁACONE PIENIĄDZE MIAŁY BYĆ NA SPŁATĘ RATY KREDYTU!!!zadzwoniłam na infolinię, gdzie kolejna "SUPER ..." poinformowała mnie,że czas rozpatrzenia reklamacji to 14 dni i w tej sytuacji najlepiej będzie jak wpłacę po raz drugi pieniądze by bank nie naliczał mi odsetek (zapomniała dodać, że w między czasie odbiorę ze 100 chamskich telefonów, wpiszą mnie do BIK itd.). NIECH ŻYJE EUROBANK CZEKA MNIE DŁUGA WALKA O ODZYSKANIE WŁASNYCH PIENIĘDZY
anty ktos / 31.60.231.* / 2012-02-21 20:12
a jak nie splacisz kredytu to podadza cie na policje w wyludzenie kredytu na falszywe dokumenty . tak bynajmniej jest teraz ze mna. smiechy warte to juz provident jest lepszy:)
do Malamut 16 / 157.25.13.* / 2011-12-23 21:11
nie bardzo rozumiem Twój post z tymi trzema cyframi, choć sram na eurobank! przecież po wpisaniu peselu pracownik ma podgląd tylko Twoich kont (o ile jest ich kilka). wiec na jakie konto zostały wpłacone pieniądze? na Twoje? czy zupełnie innej osoby? bo tego nie piszesz.
Fickers / 89.231.253.* / 2011-11-29 21:17
mialem kredyt na raty w tym banku i bylem zadowolony a przed zawarciem umowy z każdą jednostką masz prawo do zapoznania sie z ich regulaminem a tam masz jak byk ze wczesniejsza splate całosci czy czesci kredytu musisz zgłosić sam i nie potrzebna ci tu debilna infolinia czytam regulaminy odkąd mnie oszukano w skoku wam tez radze.
podr0znik / 2011-11-08 21:14
Wybaczcie mi błędy językowe? Nie jestem polakiem...

Dla mnie Eurobank stał się ostatnio absolutnim niepoważnym instytutem finansowym (który rzeczywiście nie chcę nawet już nazwać bankiem).

W 2008 r zaciągnąłem od nich kredyt hipoteczny na zakup działkę, oczywiście - w frankach szwajcarskich, tak jak (prawie) każdy w tych czasach. Spoko, nie narzekam, chociaż kurs lecił w górę, i tak płacę ciągle mniej niż gdybym wziął kredyt w złotych. Teraz chciałem drugi kredyt, tak żeby na ową działkę coś budować i co okazało? Mam umowę o pracy (na czas nieokreślone) i działalność gospodarczą, zarobki miesięcznie całkiem przyzwoite. "Bank" się z tym zgodził, bo dali tak zwaną "akceptację dochodów do wysokości kredytu". Wiem, wiem, to nie ma żadnego znaczenia...

Wydałem 1.400 zł na dwie wyceny nieruchomości (własna działka i działka w rodzinie która miała stanowić dodatkowego zabezpieczenia ze względu na wzrost kurs franka) a na końcu było tylko jeszcze komitet kredytowy, ale to miałobyć "tylko formalność ponieważ ma Pan już jeden kredyt". No i komitet orzekł: NIE. BO NIE. Bo Pana nie lubimy. Bo za dużo ryzyko. Oczywiście bez jakiejkolwiek informacji, bo prawo nie nakazuje Eurobankowi zachować się przyzwoicie. Po prostu tchórze. Kasę za wyceny oczywiście też nie oddadzą.

Moja perspektywa: spłacić kredyt na działkę na której, dzięki ten sam "bank", nic nie wybuduję. Ten "bank" mianowicie doskonale wie, że iść do innego (prawdziwego) banku nie jest teraz możliwe, bo musiałbym spłacić pierwszego kredytu - miałbym 100.000 zł w plecy.

Ta historia jak i również inne zdarzenia, np. pracownicy które ciągle nie wiedzą jakie dokumenty tożsamości obowiązują w Unii Europejskiej (ciągle uparcie wymagają odemnie kartę pobytu!! - przecież Polska jest w Unii już 7,5 lat) lub czysta dyskryminacja w udzieleniu kredytów gotówkowych (TYLKO dla Polaków, bo nie uznają inny dowód tożsamości niż polskiego dowodu osobistego) doprowadzą do tego, że Eurobank (może powinną zmienić tą nazwę na Polskabank?) nie da się już traktować jak poważny kontrahent.

Mam nadzieję, że ta informacja może być przydatna dla kogoś...
RobJAS / 83.8.44.* / 2011-10-28 13:30
Dzwonią na mój numer kiedy moja mama spóźnia się z ratą i np. nie odbierze, bo jest w pracy. Mi mówią, że mama ma się odezwać, bo będzie miała problemy, straszą konsekwencjami oczywiście nic nie mówiąc wprost, a na moje pytania odp, że nie wolno im udzielić mi takiej informacji. Dawno temu miałem u nich kredyt(dawno spłacony) i maja mój nr. kom. To jest świństwo dzwonić do osób trzecich, to jest wywieranie presji psychicznej na kredytobiorców. Nigdy więcej tego ścierwa !
treser nieuków / 82.139.22.* / 2011-12-25 21:29
A zastanowiłeś sie, frajerze, skąd mają twój numer? Pretensje do mamusi, a nie płakac na forum.
xenia012 / 188.33.120.* / 2011-12-27 16:48
Frajer to cię zrobił i zapomniał zakopać!!!!!!!!!!
mm500 / 89.22.211.* / 2011-11-30 18:56
a może Mama podała Twój numer telefonu?
forumowiczz / 31.175.164.* / 2011-10-24 21:45
acha
Dobrze, ze jest takie fotum. Jutro miałem tam pojsc po kredyt, ale oczywiscie, ze rezygnuje. Wole inne normalne Banki, pozdrawiam Wszystkich madrych kredytobiorców.
anonim2111023 / 89.174.122.* / 2011-10-23 09:47
zwracam, gdzie nie wejdę, wszędzie reklamuje się ten shit z Wrocławia, wszędzie - kredyty.eurobank.pl
widać biznes się nie kreci, a ludziom chce się zwracać.
dobrze, ze KNF ukróciła rozdawanie kredytów. zobaczymy, jaki zysk będzie miało to shitowo za 2011 rok.
kredyty z 30% obniżką oprocentowania -wow, ale się poświecili, a ubezpieczenie o ile wzrosło???
uważajcie i nie wchodźcie nawet do ich placówek, bo panienka z tipsami do kolan powie, ze to przecież i tak tanio. buhahahhahaahaa.
eurobank ja da best ;)
treser nieuków / 82.139.22.* / 2011-12-25 21:30
Nie obawiaj się, nieuku. Zyska mają większy niż za 2010 rok.
doraaaadacaaa / 89.78.94.* / 2011-10-19 16:13
A co wy sie przejmujecie... tam siedza osoby w boksach, ze sluchawkami na uszach i dzwonia, nawet sami nie wybieraja numerów, tylko automat robi to za nich. Sa to ludzie w wieku od 20 do 30 lat, czesto studenci. Po takiej rozmowie smieja sie, ze dajecie sie na to wszystko nabrac... a kary za spoznienie? fikcja! moze monit za 15 zl i to wylacznie 2 razy w ciagu obslugi kartoteki windykacyjnej. Zwyczajnie wystarczy sie rozlaczyc i nie rozmawiac, albo drwic i nie podawac daty urodzenia jak poprosza... bez tego nic nie powiedza... bo art. 104 u.p.b. tahemnica bankowa... a jak powie to reklamacja do KNF i Eurosyf bedzie ukarany:P
były doradcaaaaaa / 217.153.72.* / 2011-11-16 14:55
ha, ha .. święta prawda :) śmieją się często i gęsto. Co im innego pozostało ? To chyba reakcja na mobbing, który tam panuje. Eurosyf się przyjęło jak widzę :)
treser nieuków / 82.139.22.* / 2011-12-25 21:41
Nie znasz przepisów, a szczekasz.
tomek888 / 83.19.31.* / 2011-10-09 16:01
Kochani bądźcie szczerzy i napiszcie całą prawdę do końca jak wygląda wasz BIK jaką mieliście wcześniej historię kredytową czy na pewno jesteście takimi dobrymi klientami dla banku.Ktoś pisze ze nie dostał kredytu na 2000 zl bo płaci alimenty.Pomijając fakt że wysokość alimentów zawsze może ulec zmianie to nie podaje z jakiego źródła uzyskuje dochód i jakie ma miesięczne koszty.Nie zapominajmy że bank to nie instytucja charytatywna i tak jak każda firma nastawiona jest na zysk a nie ta stratę.Banki pożyczają pieniądze tych którzy im zaufali i zdeponowali tam swoje oszczędności.Dziwi mnie rozgrzeszanie osób które najpierw nierzetelnie spłacają swoje zobowiązania o później mają pretensje do całego świata że bank nie chce udzielić kredytu.Czy te osoby również podchodziły by tak liberalnie do swojego pracodawcy który na czas nie wypłaca pensji.Nie mam żadnego powiązania zawodowego z eurobankiem jestem jedynie jednym z wielu zadowolonych klientów.Kredyt hipoteczny otrzymałem w 3 tygodnie bez zbędnej biurokracji i tysiąca zaświadczeń.
flipeRRRxx / 89.174.121.* / 2011-10-09 21:49
tomek888, daj znać, jak będziesz miał chociaż 1 dzień obsuwy z rata. pośmiejemy się razem, a bik mam oki ;)
albo inaczej, nie zapłać tej raty specjalnie i nagraj rozmowę z windykatorem - zostań bohaterem na tym forum i udowodnij nam, ze eurobank jest cool!
erobank / 88.199.127.* / 2011-10-07 20:57
ten bank jest chory chcialem 2 tys kredytu przedstawilem zasw o zarobkach 2700 ale nie dali bo mam 200zł alimentow paranoja
euroRABUŚ / 89.174.121.* / 2011-10-08 07:59
no co? przestaniesz płacić alimenty, komornik wejdzie Tobie na pensje i nasz świetny banczek nie ściągnie z Ciebie tych 2 tysiecy (sorki, z kosztami po 12 miesiącach 2599). ryzyko, że szok. rzeczywiście omijaj ten shit z daleka. ale dziwne, ze nie dali, muszą teraz ponad 1,2 mln pln odrobić. powinni jednak się starać.
coco05 / 87.105.115.* / 2011-10-06 19:39
Dzięki Waszym postom uniknęłam zaciągnięcia w tym "banku" kredytu hipotecznego na 30 lat!!! Po przeczytaniu tego forum zrezygnowałam, ale niestety wniosek już został złożony i pani w eurobanku twierdziła, że nie da się go już wycofać. Mam nadzieję, że nie będą mnie nękać jakimiś opłatami i groźbami. Może ktoś zna się na tym i da mi odpowiedź. Będę bardzo wdzięczna. Dodam jeszcze, że niczego nie podpisywałam, oprócz wniosku oczywiście.
Bardzo proszę o odpowiedź:)
EWA M. 33 / 87.248.71.* / 2011-11-13 19:37
Jeżeli podpisałeś tylko wniosek to możesz być spokojny....Ja się trochę dziwię Waszym obawą bo mam kredyt na działkę w Eurobanku i jestem zadowolona. Dzięki doradcy, który bardzo mi pomógł przy prostowaniu pow. działki itp. Teraz kupowaliśmy mieszkanie i udaliśmy się do kilku banków a oferta najtańsza i tak wyszła w Eurobanku. Złożyliśmy dokumenty w poniedziałęk a na drugi dzień mileiśmy już decyzję pozytywną dochodu...teraz tylko nieruchomość. Ja jestem naprawdę zadowolona i mogę spokojnie ten bank polecić. Oczywiście kredyt hipoteczny :)
Yoss / 193.25.0.* / 2011-10-07 19:32
I slusznie, Sam wzialem maly kredyt w Eurobanku, natychmiast zaczely sie przesladowania, telefony w nocy, o swicie w weekendy itd. Zdecydowalem splacic kredyt natychmiast, niestety zaplacilem za duzo, na zwrot czekalem 6 miesiecy, wymagalo to pisemnej reklamacji I okolo 15tu telefonow, sugeruje trzymac sie od Eurobanku z daleka
treser nieuków / 82.139.22.* / 2011-12-25 21:36
Może trzeba spłacać kredyt w terminie, a nie płakać publicznie?
niedoszła_klijent / 89.174.126.* / 2011-10-06 20:42
coco, dokumentów nie podpisywałaś, więc loozik, chyba, ze zarząd banku, straszący klientów 'najgorszymi świętami w naszym życiu' wymyśli coś innego.

poniżej nazwiska ludzi, którzy firmują ten banczek (członkowie zarządu):
Patrice Cheroutre - I wiceprezes banku
Eric Ringeval - wiceprezes banku
Krystian Kulczycki - wiceprezes zarządu
Jarosław Nowacki - wiceprezes zarządu
Arnaud Denis - wiceprezes zarządu
Wojciech Humiński - wiceprezes zarządu
treser nieuków / 82.139.22.* / 2011-12-25 21:35
Tobie nigdzie nie dadzą kredytu, bo esteś nieukiem podpisującym się "kliJentka".
xenia012 / 188.33.120.* / 2011-12-27 16:45
Co za PAŁA ten "treser nieuków"? Po co się tu wypowiada jakiś frajerzyna dupowłaz Eurobanku i obraża ludzi? Ludzi traktuje per TY??????????
nieTRESER / 157.25.11.* / 2012-01-05 13:15
proszę nie wyzywac. ok? kiedyś była pani Agnieszka B., potem jeden gościu, który tez zajadle bronił pracodawcy, a teraz 'treser' - widocznie tylko takie maja metody na klientów. zero kompetencji, tylko szczeka. oj, eurobanczek, oj, już po grudniu, kasę trzeba policzyć, wypłaty przelać i aby do grudnia...
coco05 / 87.105.115.* / 2011-10-07 09:54
niedoszła - Dziękuję za odpowiedź:)
Mam nadzieję, że nic głupiego nie wymyślą.
Zostanę już sobie przy tym swoim PKO.
Pozdrawiam
madziaTOmadzia / 89.174.126.* / 2011-10-07 07:48
Dyrektor Departamentu PR i Komunikacji Euro Banku Magdalena Suchanek powiedziała w środę PAP, że kara nałożona na bank przez UOKiK dotyczy sytuacji z 2009 roku. "Równocześnie UOKiK wydał decyzję stwierdzającą zaniechanie stosowania tej praktyki z dniem 14 grudnia 2009 r." - podkreśliła.

Suchanek dodała, że już w 2009 r. bank podjął "szereg działań naprawczych, mających na celu natychmiastową eliminację nieprawidłowości". "Działania te obejmowały m.in.: dostosowanie w grudniu 2009 roku procedur windykacyjnych, gruntowne wzmocnienie systemu kontroli wewnętrznej nad procesami windykacyjnymi, udoskonalenie procesu szkoleń. Wdrożono również nowy system kontroli jakości kontaktów windykacyjnych z klientami banku" - wyjaśniła.
wzmocnili procesy wewnętrzne? uh.. już mi lepiej... brawo, pani Madziu ;))))
prawie samobujczyni przez eb / 178.180.97.* / 2011-10-08 14:08
ciekawe ze 2009 roku jak w 2010 roku jeszcze miałam koszmar z nimi dobrze ze juz spłaciłam ten kredyt i nigdy wiecej tam
koniec_ratalnych / 89.174.126.* / 2011-10-06 07:40
Wywoływanie lęku, presji psychicznej i wprowadzenie w błąd – to główne zarzuty Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wobec działań windykacyjnych Euro Banku. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów na przedsiębiorcę nałożono karę ponad 1,2 mln zł
Płacenie rat w terminie to obowiązek każdego kredytobiorcy. Zaległości powodują poważne konsekwencje, o których niejednokrotnie przypominają pracownicy banków. Warto pamiętać, że informowanie o zadłużeniu musi odbywać się w granicach obowiązującego prawa. Zastraszanie, wywieranie presji, nierzetelne informowanie o konsekwencjach niespłacenia długu - to najczęstsze nieprawidłowości kwestionowane przez Prezes Urzędu. Do tej pory UOKiK wydał dziewięć decyzji dotyczących niezgodnego z prawem odzyskiwania długów, a ostatnio zakwestionował procedury windykacyjne Euro Banku. Wywoływanie lęku, presji psychicznej i wprowadzenie w błąd – to główne zarzuty Prezes Urzędu wobec działań windykacyjnych banku.
Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte na podstawie doniesień medialnych w listopadzie 2009 roku. Urząd zakwestionował wewnętrzną procedurę banku dotyczącą sposobu prowadzenia telefonicznej windykacji należności. Jak wynika z ustaleń UOKiK, w toku prowadzonych czynności windykacyjnych, spółka stosowała różnorodne formy wywierania presji na konsumentów zalegających ze spłatą należności. Pracownicy banku, kontaktując się telefonicznie z dłużnikami, informowali:
(…) Skoro w świetle powyższego stanowiska Euro Banku nadal nie chce Pan/i oddać pieniędzy to nie mamy innego wyjścia. Bank jest zmuszony skierować Pana/i akta do Windykacji Ulicznej. Pod podane przez Pana/ią adresy wyślemy jednostkę interwencyjną z naszymi egzekutorami, którzy zajmą się prowadzeniem z Panem/ią negocjacji u Pana/i w domu. Proszę się nie martwić, nasi egzekutorzy są specjalistami w odzyskiwaniu rat, których Klienci nie chcą oddać. Przyjadą do Pana/i do domu w swoich uniformach i jestem przekonany, że po kwadransie negocjacji mimo tych wszystkich problemów życiowych zdecyduje się Pan/i oddać pieniądze do Banku! (…)
Zdaniem Urzędu, informując w ten sposób konsumentów o zaległościach w spłacie, Euro Bank chciał zastraszyć i wywrzeć presję psychiczną na dłużnikach. W opinii UOKiK, takie działanie w efekcie miało zmusić konsumentów do spłaty zadłużenia. Warto przypomnieć, że Urząd nie kwestionuje prawa wierzyciela do odzyskiwania należnych kwot – działania windykacyjne powinny się jednak odbywać z poszanowaniem dobrych obyczajów, godności, prywatności konsumenta. Przedsiębiorca powinien rzetelnie informować o konsekwencjach braku spłaty zadłużenia.
Prezes Urzędu uznała, że Euro Bank, stosując niezgodne z prawem procedury windykacji należności, naruszył zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła karę 1 262 761 zł. Bank zaprzestał stosowania niezgodnych z prawem działań. Decyzja jest ostateczna, ponieważ przedsiębiorca nie skorzystał z możliwości odwołania się do sądu i zapłacił karę.
Oceniając praktykę stosowaną przez Euro Bank Prezes UOKiK wzięła pod uwagę m.in. zasady dobrych praktyk bankowych rekomendowane przez Związek Banków Polskich oraz Komisję Nadzoru Finansowego. Dokumenty określają zasady działania instytucji finansowych, które powinny być prowadzone w sposób etyczny, budzący zaufanie, zgodnie z poszanowaniem zasad moralnych i godności klientów.
Jednocześnie Urząd przypomina dłużnikom, że w przypadku problemów ze spłatą kredytu należy jak najszybciej skontaktować się z przedsiębiorcą i negocjować rozłożenie zaległości na korzystniejsze raty. Wierzyciel może także zaproponować wydłużenie okresu kredytowania czy umorzenie części odsetek karnych i opłat windykacyjnych. Działania polegające na zastraszaniu, nękaniu, wywieraniu presji psychicznej są niezgodne z prawem i należy je zgłosić na policję.
Konsumenci, którzy mają zastrzeżenia do postępowania przedsiębiorcy w związku z windykacją wierzytelności mogą liczyć na pomoc miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów czy organizacji pozarządowych - Federacji Konsumentów, Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. Bezpłatne porady udzielane są również pod numerem telefonu 800 007 707. Poradnictwo w Polsce jest finansowane m.in. ze środków UOKiK.

dostało się naszym pupilkom z Wrocławia za 'najgorsze święta w naszym życiu'. Szkoda, że ta kara jest symboliczna.
HERKA / 195.187.92.* / 2011-10-06 09:47
Moja radość jest wielka choć kara dla moich psychicznych oprawców niewspółmiernie niska. Mam ich za sobą i wszystkich znajomych ostrzegam przed kontaktami z tym pseudobankiem. W 2009r. doprowadzili mnie swoimi pogróżkami do załamania nerwowego, które leczyłam ponad rok.Precz............
kacha40 / 95.40.86.* / 2011-10-11 10:51
wczoraj mój ojciec został oszukany w placówce tegoż banku w Pabianicach.W ubiegłym roku zaciągnął kredyt na 4 lata.Parę dni temu dostał telefon żeby zgłosił się do placówki,bo mają super ofertę i obniżają stopę procentową,więc dostanie nowy harmonogram spłaty,z pomniejszonymi ratami.Tata niestety pojechał i podpisał nową umowę-został naciągnięty.Okazało się bowiem,że z umowy na 4 lata zrobiło się 6 lat,z niezmienioną wysokością raty.Tata otrzymał bowiem od paniusi 1200 złotych do ręki,miał być to rzekomy zwrot ubezpieczenia kredytu,a okazało się,że tata niby dobrał kredyt w tej wysokości i dlatego zwiększono okres spłacania kredytu.Mój ojciec jest ciężko chory ,bierze silne leki i nie wiem jak to zniesie.Gdy poprosił kierownika,został przez niego zastraszony,że tego już nie da się cofnąć chyba,że wpłaci 20000.Tata mimo to złożył pisemną reklamację,ale z tego co wiem,nic nie da się zrobić
treser nieuków / 82.139.22.* / 2011-12-25 21:34
Łżesz. Tata jest nieukiem, a ty jeszcze większym. Zwrot ubezpieczenia następuje najwcześniej po 7 dniach po rozliczeniu sie z towarzystwem ubezpieczeniowym.
nieTRESER / 157.25.11.* / 2012-01-05 13:17
w towarzystwie, to ty, treserku więcej takim nie jaraj, bo to źle, widzisz, wpływa na twoje myślenie ;) pozdrów swojego szefa, ma fajnego pupilka.
zawra / 79.93.55.* / 2011-11-01 14:51
tata powinien dostać zwrot ubezpieczenia, niech sprawdzi na koncie, ja ja k dobierałam kredyt w tym cholerstwie w 2008 roku to po 5 dniach zwrócili niewykorzystaną kwotę ubezpieczenia, dlatego, że dowalili mi nowe. A tata zapewne dobrał 1200zł i dodali do tego zadłużenie starego kredytu, spłacili tamten i od nowa rozłożyli dług tyle że na dłuższy okres czasu. Ja jak dobierałam do 10.000zł i wtedy rata mi wzrosła z 500 na 800zł i o rok wydłużyłam spłatę. Nie możliwe, że na dobrał 1200zł i wydłuzył na 6 lat a rata się nie zmieniła! Eurobank to oszuści bo sama będę się z nimi męczyć jeszcze 2 lata i 4 miesiące ale co do tego zwrotu ubezp. jestem pewna. Weź wyciąg z konta, tam będą operacje jakie zrobili! Naprawdę mi przykro bo sama się dałam na nich nabrac 5 lat temu
k************* / 89.174.121.* / 2011-10-11 18:47
kacha40, bo w tym banku pracują k****(proszę admina o niekasowanie tego słowa) - jak czytam o takich historiach typu pseudo konsolidacje, dobierania, itp. to nóż mi się otwiera w kieszeni. dla paru złotych premii wyłudzą od starszego człowieka podpis i bujaj się następne lata. ale macie nazwisko osoby, która podsunęła mu to do podpisania. dawajcie dane tej osoby na forum. dane tej osoby są na ostatniej stronie umowy.
hry / 85.221.147.* / 2011-11-05 12:59
ja mam tam konto od 1o lat. i jak biore kreche to splacam ja na czas wiec nie nekaja irytujace sa sms o przypomnieniu terminowej splaty kiedys mialem 500 natplaty na karcie kredytowej i zlikwidowalem ja poinformowano mnie ze w automacie przeniosa siano na konto osobiste ale dupa trzebabylo sie upomniec pisac reklamacje i t d.szkoda ze musisz sie prosic o swoje siano natomiast gdybys ty mial poslizg to........juz po tobie
chamstwuMOWIEnie!!! / 89.174.126.* / 2011-10-05 22:02
Wywoływanie lęku, presji psychicznej i wprowadzenie w błąd - to główne zarzuty prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wobec działań windykacyjnych Euro Banku. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów na przedsiębiorcę nałożono karę ponad 1,2 mln zł.

Skoro w świetle powyższego stanowiska Euro Banku nadal nie chce Pan/i oddać pieniędzy, to nie mamy innego wyjścia. Bank jest zmuszony skierować Pana/i akta do Windykacji Ulicznej. Pod podane przez Pana/ią adresy wyślemy jednostkę interwencyjną z naszymi egzekutorami, którzy zajmą się prowadzeniem z Panem/ią negocjacji u Pana/i w domu. Proszę się nie martwić, nasi egzekutorzy są specjalistami w odzyskiwaniu rat, których Klienci nie chcą oddać. Przyjadą do Pana/i do domu w swoich uniformach i jestem przekonany, że po kwadransie negocjacji mimo tych wszystkich problemów życiowych zdecyduje się Pan/i oddać pieniądze do Banku! - tego typu komunikaty słyszeli klienci Euro Banku, którzy zalegali ze spłatą rat kredytu. UOKiK uznał, że Euro Bank chciał w ten sposób zastraszyć i wywrzeć presję psychiczną na dłużnikach. Za karę bank będzie musiał zapłacić 1,2 mln zł. Decyzja jest ostateczna, bo bank nie odwołał się do sądu i zapłacił karę.

ednocześnie Urząd przypomina dłużnikom, że w przypadku problemów ze spłatą kredytu należy jak najszybciej skontaktować się z przedsiębiorcą i negocjować rozłożenie zaległości na korzystniejsze raty. Wierzyciel może także zaproponować wydłużenie okresu kredytowania czy umorzenie części odsetek karnych i opłat windykacyjnych. Działania polegające na zastraszaniu, nękaniu, wywieraniu presji psychicznej są niezgodne z prawem i należy je zgłosić na policję.

eurobank, dziękujemy!!!! (info prasowe z dnia 05-10-2011)
lukaszwych / 2011-10-05 13:19 / portfel / "Demon rynków"
Własnie w radiu usłyszałem. Euro bank dostał kare w wysokości 1 mln złotych za zastraszanie swoich klientow.
Sprawa nie pojdzie do SOKiKu - czemu?
oczywiście bo Euro Bank przyznał sie i nie skłądał odwołania. Wiec decyzja jest prawomocna.

I co patafiany ? carlosy i cała reszta :)
Banieczka kary, dobrze ze nie skladaliscie odwołania bo jeszcze bardziej by nagłośnili sprawę.
Naprawde nie mam kredytu i miec nie bede bo nie potrzebuje, wole odłożyć kase i sobie kupic niż korzystać z kredytu ale jak przeczytałem posty o tym banku i jeszcze nieudolne proby obrony takich metod to poprostu, mnie troche zirytowało.
kaczka91011 / 79.163.55.* / 2011-10-05 16:32
Ale czaaaaad !!! Odbiją to sobie na klientach.
chamstwuMOWIEnie!!! / 89.174.121.* / 2011-10-09 08:15
jaki czad? chłopie - gdzie jest Agnieszka Browarna? pani Agnieszko, prosimy o komentarz!!!!! plisssssssss!!!!

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: