Forum Polityka, aktualnościGospodarka

VAT nie dla artystów, naukowców i dziennikarzy

VAT nie dla artystów, naukowców i dziennikarzy

Wyświetlaj:
Bernard+ / 83.30.241.* / 2007-05-24 19:05
Wpływy podatkowe w Wielkiej Brytanii wyższe niż w roku budżetowym 2005/2006.
Zgodnie z danymi zawartymi w raporcie brytyjskiego HM Revenue and Customs, opublikowanymi w maju 2007 roku, rok budżetowy 2006/2007 był drugim z rzędu, w którym rosły wpływy podatkowe w Wielkiej Brytanii. Ich wzrost szacuje się na 25 mld GBP.
Według danych opublikowanych przez brytyjski HM Revenue and Customs wpływy podatkowe w Wielkiej Brytanii rosły drugi rok z rzędu i w 2006/2007 roku osiągnęły poziom 423 mld GBP. W przypadku głównych podatków wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych i składek na ubezpieczenie wzrosły o 14 mld GBP, z podatku dochodowego od osób prawnych o 2,5 mld, z podatku VAT o 4,5 mld.

Jak widać Polacy w GB dobrze pracują i płacą tam podatki, więc na wyspach brytyjskich rośnie dobrobyt a w Polsce ubywa pracujących i płacących podatki, więc wprowadza się dodatkowe podatkowe tytuły rozszerzając zakres podatku VAT lub zabierając część składki OC a to spowoduje, że jeszcze bardziej będzie się opłacało polakom wyjechać i pracować tam, gdzie płace są wyższe a podatki niższe. I spirala dołowania poziomu życia Polaków zaczyna się kręcić coraz szybciej.
Brawa dla wodzów narodu!
loki / 89.171.8.* / 2007-05-24 18:17
A co z tłumaczami przysięgłymi, którym kazano płacić VAT za sądi i policję?
jliber / 212.180.147.* / 2007-05-24 12:10
A niechby przeforsowali to by następne 2 miliony wyjechało z kraju, tym razem niekoniecznie bezrobotnych z małych wsi. To rzeczywiście nierówna sytuacja że ci którzy mogą pracować na umowę o dzieło lub zlecenia (także przedsiębiorcy) nie są łupieni przez państwo tak jak ludzie na etacie. Co nie zmienia faktu że większość z nich gdyby musieli oddawać tyle co etatowcy wyjechałaby z kraju, najczęściej najlepsi profesjonaliści i pracodawcy. Kierunek jaki powinien przybrać rząd aby było "sprawiedliwie" to nie usiłowanie złupienia tej grupy, ale zmniejszenie łupienia etatowców (czyli np. 15% liniowy PIT, prywatyzacja ZUS i zniesienie obowiązku ubezpieczeń itd).
obserwator / 2007-05-25 19:42 / Tysiącznik na forum
bzdury!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bernard+ / 83.30.241.* / 2007-05-24 18:40
Pod rozwagę Forumowiczów cytuję fragment z encykliki Jana Pawła II LABOREM EXERCENS „O pracy ludzkiej”
Rozdział zatytułowany: "Praca w znaczeniu podmiotowym. Człowiek — podmiot pracy: - Źródeł godności pracy należy szukać nie nade wszystko w jej przedmiotowym wymiarze, ale w wymiarze podmiotowym. O ile prawdą jest, że człowiek jest przeznaczony i powołany do pracy, to jednak nade wszystko praca jest „dla człowieka”, a nie człowiek „dla pracy”. We wniosku tym dochodzi prawidłowo do głosu pierwszeństwo podmiotowego znaczenia pracy przed przedmiotowym.
Podtytuł: „Zagrożenie właściwego porządku wartości.” Cytuję:
„Niebezpieczeństwo traktowania pracy ludzkiej jako sui generis „towaru” czy anonimowej „siły” potrzebnej dla produkcji (mówi się wręcz o „sile roboczej”), istnieje stale, istnieje zwłaszcza wówczas, gdy całe widzenie problematyki ekonomicznej nacechowane jest przesłankami ekonomizmu materialistycznego." Koniec cytatu.
Wydaje mi się,że traktowanie pracy jako towaru to właśnie obciążanie pracy podatkiem od towarów i usług VAT. Obojętnie wg, jakiej umowy świadczy pracę człowiek drugiemu człowiekowi czy jest to umowa oparta o kodeks pracy czy o kodeks cywilny praca nie powinna być opodatkowywana tak jak by była towarem. Tak ja rozumiem nauczanie JP2 w tej encyklice. Tymczasem nasz deklarujący katolickość Rząd ciągle wymyśla nowe sposoby opodatkowywania pracy jakby nauki JP2 były mu zupełnie obce.
obserwator / 2007-05-25 19:41 / Tysiącznik na forum
Wszyscy w Polsce się oburzyli jak artyści, publicyści, pacujący dla mediów nawet jeden dzień, jak miano zaprzestać 50 % koszty uzyskania przychodu dla wszelkiego rodzaju w cudzysłowie racjonalizatorow powielający swoje prace po wielokroć, osiągający w swoim gronie olbrzymie dochody, podatki do placenia duzo za małe > przeciętny Kowalski placi duzo. Rząd domniemam chciał wprowadzić innymi drzwiami podatek VAT, nie udało sie , i dalej grupy , swoje grupy, a pieniędzy podatników wszędzie gdzie się da beda brać duże pieniądze za swoją nic nie warta tworczośc lub udział we wszelkiego rodzaju widowiskach, konkursach telewizyjnych i nie tylko.
jackakkskokol / 213.192.65.* / 2007-05-25 23:59
No tak, jestem tworca, pracuje w domu ( robie rozne obrazki nazwijmy to w skrocie), opodatkowanie mnie vatem to bylaby tragedia, ja po prostu nie mialbym czego odliczac! materialow nie zuzywam duzo, kupuje ksiazki jakies programy komputerowe i raz na rok kupuje komputer i koniec, Dziekuje za tak mila dla nas tworcow decyzje

Najnowsze wpisy