Forum Forum inwestycyjneFundusze

w co zainwestować

w co zainwestować

mimek110 / 2006-12-17 11:54
w styczniu bede mial nadwyzke w wysokosci 4000 zl i chce je zainwestowac, ale nie wiem jak. Myslalem o lokacie albo zabawie z akcjami, ale nie wiem w jakim domu maklerskim? i czy w ogole to jest wazne jaki to dom maklerski.
mick / 2006-12-17 13:27 / Uznany Gracz Giełdowy
jezeli nie masz zadnego doswiadczenia w inwestowaniu to daj sobie na pocztaku spokoj z gielda. no chyba ze ten kapital masz na stracenie - bogielda to nie takie hop-siup i wielu juz stracilo oszczednosci calego zycia. Miedzy lokata a gielda sa m.in. fundusze inwestycyjne. i wg mnie na poczatek powinienes zaczac od tego.
a w miedzyczasie poczytaj, poobserwuj, pograj wirtualnie - zobacz za miesiac, trzy, za pol roku jak ci idzie - i wtedy pomysl o gieldzie. co do wyboru domu maklerskiego - kazdy ma inne oplaty, prowizje....(w sumie to niewiele sie roznia). Jedne biura maja lepsze platformy internetowe, inne gorsze (latwa obsluga, stabilnosc systemu...). W jednych biurach sa lepsze rekomendacje w innych gorsze. trzeba znalezc dla siebie złoty srodek.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy